Disky (taniere) - aké a kde ich kúpiť

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod elienka » Štv 25.03.2010 21:16

tie pup sú naozaj slabé, maminina 6 kg pudlíčka ich zošrotovala za chvíľku, tak teraz fičí na normálnej veľkosti.

Riešenie? Jaws od hyperflite pre malých psov a cena? cca 340 Kč za kus na psihratky.cz

Silvuch: to videjko je super
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod chico.beno » Ned 28.03.2010 13:39

caute, mohli by ste mi poradit vhodny priemer taniera pre JRTa? Vzhladom na kratke nohy bude standard predpokladam nevyhovujuci...
chico.beno
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Trencin

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod nikolletttka » Pon 29.03.2010 8:26

chico.beno : 120 pup su take najlepsie pre tych nasich krpcov :no:
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod Lindchen » Pon 29.03.2010 10:17

elienka píše:Jaws od hyperflite pre malých psov

Tie su ale podla mna dost tvrde :ua: To do papule nevezme, skor to asi vidim na Super Flex :nwm: Zistila som, ze asi nepojde o velkost, ale trdost, mozno teda :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dogfrisbee - taniere

Poslaťod chico.beno » Štv 01.04.2010 18:42

vzal som si 160 a z tych stand. velkosti tiez, na skusku, aspon uvidim, pokial sa to nauci nosit tak by nemusel mat problem ani so standardnym....
chico.beno
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Trencin

Re: Dogfrisbee

Poslaťod tera » Ned 04.04.2010 13:59

nenašla som tu, že by sa to dakde spomínalo...dá sa niekde kúpiť látkový frisbee? myslím pár kusov...možno 2-3 zatiaľ :no: a najlepšie na slovensku :lol: (poštovné je sviňa vec)
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Lucy » Ned 04.04.2010 14:01

Podľa mňa takmer v každých väčších chovateľských..na výstave, myslím,že to nie je nič úzkoprofilové...
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Dogfrisbee

Poslaťod tera » Ned 04.04.2010 19:38

no skúsim pohladať ...dakujem :no:ja som skorej rozmýšlala nie síce pre psa, ale na nete som videla také skladajúce taniere, ktoré stoja cca 0,30 E :lol: ale dajú sa kúpiť minimálne za 30 E :ua:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Kikz » Ned 04.04.2010 19:57

Tie latkove som ja kupuvala u nas v starej 35,- /take tie lacne obchody snad vsetci zname :lol: / teraz uz sa to vola Euro ale u nas to uz nemaju.. v Ruzomberku zas maju ale take, ze je to vlastne latkovy tanier ale ma to aj take to "lano" po bokoch
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod tera » Pon 05.04.2010 8:21

Border-cori píše:Tie latkove som ja kupuvala u nas v starej 35,- /take tie lacne obchody snad vsetci zname :lol: / teraz uz sa to vola Euro ale u nas to uz nemaju.. v Ruzomberku zas maju ale take, ze je to vlastne latkovy tanier ale ma to aj take to "lano" po bokoch

to poznáme :hi: ale ja to s tým lanom mám ale dosť zle to lieta...ale zatiaľ len začíname :no:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 12.04.2010 9:33

no ja by som ti už od začiatku odporúčila kúpiť si originál frisbee taniere, aby sa psík hneď od začiatku učil tanier správne chytať, behať za ním, aby si zvykol na ich povrch a tak, pretože látkové taniere zle lietajú, neudržia správny smer ani výšku a psíka na nich skôr pokazíš, respektíve naučíš zlým technickým návykom.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod AlicaGGG » Pon 12.04.2010 14:34

a mne sa aj viac pacia tie original frisbee-cka - myslim kvalitovo...ozaj ovela lepsie lietaju, lepsie sa hadzu, a tusim aj psovi sa lepsie chytaju :jop:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 12.04.2010 14:35

myslím, že je to úplne jedno. Pes sa po celý život zoznamuje s rôznymi materiálmi...a to, že má každý tanier iné vlastnosti akurát rozširuje psovi schpnosti a zrýchluje reflex a reakciu.
Pretože ak máš štandartné frisbee, (čo spĺňa podmieky na ofic. súťaž) lieta rovno (ak vieš hádzať :ha: ), a pes beží stále rovno, takže vypne a priamo vpred, pokiaľ nezbadá tanier nad sebou, potom pridá alebo uberie na behu. Také monotónne... Kdežto látkový sa zvrtne a väčšinou letí kam sa mu zachce, a to je to, že ak má pes záujem bude sa ho snažiť chytiť, musí byť vo väčšom strehu a byť obratnejší, mrštnejší a samozrejme rýchleší fyzicky, tak ako aj psychicky :no: .
Je dobré zvykať si od začiatku, ale mnohé psy zrovna takéto povrchy odradia...zvačša citlivejšie :ua: .
A už vôbec nechápem, čo si chcela povedať tým, naučením zlých technických návykov :nwm:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Betušik » Pon 12.04.2010 14:40

tiez som sa akurat chcela spytat aky tanier by bol dobry :heh: takze vravite ze original frisbee by bol najlepsi :smile: to je mysleny daky konkretne pre psov ci ? :nwm: ja som bola dnes u nas v chovprodukte a tam mali jeden taky gumeny vyzeral dost tvrdy a za 7 eur...este pokukam ake tam maju....a ktore su teda najlepsie plastove gumene ci latkove

ja sa v tomto este moc nevyznam :hi:
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 12.04.2010 14:47

máš to fakt jedno. Dá sa začať aj s deklom od kíbla :ha: :ach: .
Jediný rozdiel je v tom, či sa chceš tomu naozaj venovať alebo len tak pre radosť :no: .
Ak pre radosť, že vám naozaj stačí nejaký lietajúci aport, tak sa oplatí gumený, látkový...zoznámiš s ním psa, a potom uvidíš ako vás to chytí...
Ak to myslíš vážne, že možno by aj súťaž bola, tak sa oplatí investovať do tých najvyššej kvality, špeciálne pre tieto psie potreby, aktivity. Ja mám Hero Xtra 235 a vychvaľujem doneba :yes: . Pekne letia, odolný materiál a súťažné. Blbé je, že ako obyč. radovánka sú pridrahé aspoň pre nás :ua: a na SR ich nezoženieš :pac: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee