Dogfrisbee - hody a nehody

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 10.03.2012 22:35

asi aj rozumiem, ale neviem, či to budem vedieť zasa previesť do praxe. ja mám aj taký dojem, že viem kedy ten disk poletí dobre, ale mňa to bolí, je to normálne? teda ten švih ... :ua: nie je mi to príjemne, cítim tam tlak.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod Haleth » Sob 10.03.2012 22:40

maxim-zv píše:Haleth veď na ďaleké hody máš čas :lol: pridávaj si postupne, skúšaj si kratšie hody na presnosť, mne napríklad dosť pomohlo triafať strom a to som išiel tak že napr 5 metrov až kým som netrafil, potom 6m, 7m atď...a striedal som hody backhand, forehand, upsidedown, overhand, v podstate človek nepotrebuje ovládať všetky stačí keď má pár dokonale zvládnutých :smile:

No ja sa chcem naučiť iba jeden a to práve backhand :smile: A hádzať ďaleko. O žiadne špeciality lietajúce rollujúce alebo inak odrážajúce sa ani nejdem pokúšať :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 10.03.2012 22:42

Haleth: tak potom je skutočne základ len, aby si ho hádzala na krátko dobre a ostatné už príde. Mne sa tiež niekedy nepodarí, keď som taká, že šmarím.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod maxim-zv » Sob 10.03.2012 22:49

Monatko:možno to je len niečo také ako keď som sa učil na gitare, prsty na ľavej ruke krče, bolesti ale časom to prešlo resp, ruka si zvykla, možno aj ty potrebuješ si zvyknúť na ten pohyb ruky, že sa ti takým spôsobom ruka nehýbala doteraz veľmi často preto je to bolestivé a nepríjemné
Haleth no veď pridávaj si metre pomaly :) a skús hádzať nie od pása ale od ramien a aj s tým náklonom do strany pošpekuluj tak ako som už vyššie písal, mimochodom z hádzania tenisákom bolí ruka viac ako z frisbee a pritom to ploské čudo zaletí raz tak ďaleko :)
ľudia inak aj ja občas riadny balvan hodím :lol:
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod Haleth » Sob 10.03.2012 22:55

Ďakujem vám. Je to všetko asi iba a len o cviku.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 10.03.2012 23:02

Tak to dúfam, že to môže byť tým. Nepríde mi to proste prirodzené, toto neprijemno mám len vtedy, ak ten disk hodím správne, inak necítim v rukách nič.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod Patrik253 » Pon 12.03.2012 23:06

Nessiak píše:Basha a vieš ho hádzať ? Lebo mne sa podaril iba bez toho dotyku so zemou, vždy keď som sa snažila hodiť tak, aby sa jej dotkol, vždy proste pri tom dotyku na tej zemi aj skončil :lol: tak ja len či nevieš, v čom asi bude problém?


Teraz neviem či som v obraze, ale myslíš ten hod, čo sa odrazí od zeme do vzduchu?? :lol: To sa mi neviem akým zázrakom podarilo na DogFeste, napriek tomu, že tam moc tráva nebola to šlo :ha:
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod Nessiak » Uto 13.03.2012 20:25

patrik hej presne ten :lol: No mne sa občas (asi pri správnom postavení hviezd, alebo neviem pri čom :lol: ) podarí, že ešte vo vzduchu ide najprv smerom dolu a potom sa tak vymrští hore, ale keď sa ho snažím odrážať od tej zeme nejako to nejde... sem-tam sa odrazí a kúsok letí, ale fakt iba kúsok... no chce to asi len tréning :lol: lebo niekedy sa ho snažím hodiť a docielim len to, že tresknem disk o zem :pac:
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod Patrik253 » Uto 13.03.2012 21:12

No akurát nesmieš zabudnúť na to, že ten bouncer, čo letí smerom k zemi a dvihne sa hore sa hádže úplne inak ako ten čo sa musí odraziť od zeme, keďže ten čo sa odrazí od zeme musí dopadnúť vlastne na hranu :smile: teraz som ho dosť dlho neskúšal, lebo bola tá zem taká všelijaká a trénujem hlavne kick brush, ktorý sa mi konečne začína pomerne úspešne dariť :jupi:
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod maxim-zv » Uto 13.03.2012 23:00

cítili ste to? dnes bola vo vzduchu jar :lol: a ja som sa vybesnel dosýtosti že krásne prevedené overhand poza hlavu a backhand poza chrbát bez tréningu na prvý krát a ešte aj krásne chytené, síce keď to budem potrebovať to určite budú vrhy balvanmi ale nabilo ma to tak že by som si išiel hádzať aj teraz :lol:
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod maxim-zv » Pia 23.03.2012 13:59

bolestivé zistenie že kickbrush členkom nie je najlepšie riešenie :lol:
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod Basha » Pia 23.03.2012 18:17

Nessiak píše:Basha a vieš ho hádzať ? Lebo mne sa podaril iba bez toho dotyku so zemou, vždy keď som sa snažila hodiť tak, aby sa jej dotkol, vždy proste pri tom dotyku na tej zemi aj skončil :lol: tak ja len či nevieš, v čom asi bude problém?


Neviem :lol: ale snad sa ho raz naucim (lebo bouncery sa mi pacia :heh: ), mne sa zas parkrat podaril ten, ktory sa odraza od zeme, ale fakt len ked je udupana nizka trava. Podaril sa mi, az ked mi nejak Pato ukazal na Dogfeste ako to on naklana a akoby sa mi to zazrakom parkrat podarilo, takze ho nevidim az tak nerealne. Proste sa to akoby nastavilo uz tym hodom ta hrana disku, jak sa odrazi od zeme + hodit "primerane" dostatocne prudko, aby mal rotaciu aj po kontakte so zemou. Ale nejak to neviem opisat, fakt najlepsie, ked ti to ukaze niekto, kto to vie nazivo.
A ten vzdusny - na tento som si este nejak nenasla ten svoj "grif" ako to hodit, aj ked mi to uz viacero ludi ukazalo.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod Patrik253 » Pia 23.03.2012 20:56

maxim-zv píše:bolestivé zistenie že kickbrush členkom nie je najlepšie riešenie :lol:


Áno tento pocit poznám :lol: ja keď som začínal s kick brushom tak som mal cca 3 týždne v kuse napuchnutú nohu, ale stálo to za to, teraz môžem kopať a noha má v paži :lol: horšie je, že má často v paži ako to kopnem a teda do mája mám čo robiť aby som ho začal fakt zvládať
Patrik253
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 152
Bydlisko: Šaľa-Veča

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod Bebis » Ned 26.08.2012 22:02

nejaký tip, ako hodím roller rovno a nie do polkruhu? :pac:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Dogfrisbee - hody a nehody

Poslaťod Rehssi » Pon 27.08.2012 7:40

Bebis píše:nejaký tip, ako hodím roller rovno a nie do polkruhu? :pac:


Vtip je v tom aký má disk sklon. Ak ho hodíš na zem normálne kolmo, bude robiť kolečká. Aby išiel rovno, musí dopadnúť na zem na vnútornú hranu= musí byť naklonený doľava (ak si praváčka)= spodná strana disku dopadajúceho na zem kuká do zeme, nápis na oblohu. Čím dlhší roller, tým výraznejší sklon.
Stačí nakloniť ruku, ale dobre sa hádže aj tak, že človek nakloní celé telo doľava tak vypustí disk.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee