Dogfrisbee - začiatky

Dogfrisbee - začiatky

Poslaťod Lenka-dogfrisbee » Pia 21.12.2007 12:37

Zdravím všetkých DOGFRISBEE nadšencov fóra!!
Ak vás tento šport zaujal rada vám poskytnem dostatok informácii, ktoré som v našom 1.DOGFRISBEE TÍME (Jump-Jump team Slovakia) nazbierala.
Náš tím sa už druhým rokom venuje tomuto zaujímavému športu aj na medzinárodnej súťažnej úrovni.
Vznik tímu začal v roku 2006 keď sme spolu so sestrou priniesli myšlienku Dogfrisbee na Slovensko. Som veľmi rada, že sa ľudia o tomto športe rozprávajú,skúšajú ho a možno by sa k nám chceli aj pridať.
Rady medzi nás prímeme každého nového dogfrisbee hráća!!
ROLU VODCU SI MUSÍME ZASLÚŽIŤ
Lenka-dogfrisbee
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Poslaťod bielyhavko » Pia 21.12.2007 18:44

Ja mám dotaz aké psy sa tento štýl športu môžu učiť a od koľkého veku?
Môžem to učiť aj malého psa?Je to aj od veľkosti plemena?Čo to vlastne je?počula som o toma aj videla nejaké ukážky ale nie som si istá je to to chyitanie čo najviac ntanierov v danom limite?Za informácie ďakujem!
bielyhavko
BANNED
 
Príspevky: 60
Bydlisko: Na dolinách

Poslaťod MisheliQ » Pia 21.12.2007 23:47

stránka venovaná psiemu športu: Dogfrisbee
http://www.dogfrisbee.szm.sk/
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Lenka-dogfrisbee » Sob 22.12.2007 12:04

Dogfrisbee môže začať trénovať takmer každý, koho baví hádzanie lietajúceho disku, jeho psík spĺňa fyzické predispozície a miluje aportovanie či výskoky. Na začiatok psieho frisbee je vhodné umožniť psíkovi spoznávať, najlepšie špeciálny disk - festbacky, pomocou rôznych hier alebo naťahovaním sa oň. Dôležite je psíka naučiť disk priniesť k nám a pustiť ho. Na tento tréning používame jednoduchý prvok tzv. roll , čiže odhodenie disku na hranu tak aby sa kotúľal po zemi, a najmenej 2 disky. Psík sa za ním rozbehne a po prinesení dostane ako odmenu ďalší disk. Do ukončenia rastu však tréning prebieha bez akýchkoľvek výskokov.

Niekedy na jar plánujeme zorganizovať prvý Dogfrisbee seminár s neoficiálnou súťažou aby sa Slovensko stalo ďalšou krajnou Európy, kde žijú ľudia a ich psíci baviaci sa Dogfrisbee .

Ak aj vás Dogfrisbee zaujalo a chcete sa k nám pridať budeme radi.

Viac o Dogfrisbee sa môžete dozvedieť na http://www.andydog.szm.sk
ROLU VODCU SI MUSÍME ZASLÚŽIŤ
Lenka-dogfrisbee
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Poslaťod bielyhavko » Sob 22.12.2007 18:56

ja som si myslela,že to môžem cvičiť aj s običajným lietajucím tanierom. Prečo treba na to špeciálne? síce je pravda,že moj hafan je malý na taký lietajúci tanier ale aj tak za takú umelú hmotu aby som vyhadzovala više 300sk no tak to teda neviem.Ako ok možno niekto si to zadováži ale určite,že si rozmislím či naozaj utratím toľko penazí za jeden tanier.Podľa mňa sú tie ceny tanierov troška prehnana ale toje moj názor takže si to neberte osobne.
bielyhavko
BANNED
 
Príspevky: 60
Bydlisko: Na dolinách

Poslaťod Jack » Sob 22.12.2007 19:02

jeden tanier ti nestaci takže počitaj tak že cena bude vyšia
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod Iwka » Sob 22.12.2007 19:42

bielyhavko, ptz normalne taniere maju ine okraje ako tie psie a psie su z ineho materialu. normalny ludsky moze havkovi ublizit a vydrzi menej(zo skusenosti tak 3-4hody)
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Lenka-dogfrisbee » Pon 24.12.2007 12:10

K cene a kvalite discov. Áno sú trošku drachšie ale za kvalitu a bezpečnosť sa platí. Keď som s dogfrisbee začínala používala som ľudské lebo iné jednoducho neboli.V pet šopoch tie umelé disky to bolo o ničom .Dona disk chytila 2 krát a rozpadol sa jej v ústach.Tie ľudské boli kvalitnejšie ale tiež ma stáli 300sk .No teraz používam výhradne špeciálne disky pre psy.Mám stále všetky ktoré som si kúpila a to pravidelne trénujeme.Sú síce trošku okúsane a občas ich zbrusim ale zatial my žiadny nepraskol a to už majú 2 roky. Kupovala som si ich cez internet ale v poslednej dobe ich kupujem na súťažiach.Mám rôzne druhy od súťažných až po super ohybné-hlavne pre našu mladú Brí.
Prajeme krásne Vianoce, plné porozumenia a pohody pre Vás a vašich psíkov.
ROLU VODCU SI MUSÍME ZASLÚŽIŤ
Lenka-dogfrisbee
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Evel!n » Ned 08.02.2009 11:18

Ako mám začať, keď chcem , aby pes chytal ten disk? Respektíve, ako sa má s tým
diskom zoznámiť, bla , bla...
Už som toho dosť prečítala, ale u nás je chyba v tom, že on ten disk aj chytí, ale potom ho neprinese, ale uteká s ňou, nech ho nechytím, ce si ho obhrýzať :ach: ...čo proti tomu? Mám ho najprv naučiť aportovať, keď áno, ako :lol:

ďakujem :smile:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Basha » Ned 08.02.2009 12:36

Daco som ponachadzala v aktualnych Psich sportoch....Moj opiciak tanier pekne nosi ked ma dalsich psov, akoze "publikum", ale ked sme sami tak ho nosit nebavi..tiez len chytat.....dakedy mi pomaha, ked sa rozbehnem opacnym smerom (aspon si zabeham :lol: ).Tiez mame na tom este co porabat...
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Evel!n » Pon 09.02.2009 19:03

Aha...no, ja neviem, asi pozrem , ak najdem :lol: , temu aportovanie :lol:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Basha » Pon 09.02.2009 20:41

Ako dlho uz trenujete :smile: ???Ja som uz na tu temu kukala, ale este som ju nestihla poriadne celu riadne poprezerat...tiez sa chystam..
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Evel!n » Uto 10.02.2009 21:31

Trenujeme ??? :lol:
Este ani disk nam neprisiel :haha:

Ale skusali sme, samozrejme,...
Ale s hrackou...proste hodim mu hocico, co ho aj zaujima, tak s tym beziiiiiiiii...ale neviem, musim daco vymyslet, rozmyslala som, ze by som disk/hracku dala na motuz, chlpac by ju dal do papulky a tahala by som ho k sebe, ked by bol pri mne aj s hrackou, odmena :lol:
Ale to este musime porozmyslat :smile: ...

Disk som cakala, ze pride dnes, kedze bol vcera rano odoslany, ale kedze neprisiel, tak predpokladam zajtra, maximalne pozajtra...Ale riadna nadielka snehu nam dost zneprijemnila nase plany :ua:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Basha » Str 11.02.2009 20:00

ked je fayn sneh, tak som trenovala....horsie je to ked sa smyka a je bahno...to radcej neskusam ani :lol: moj krpec ma nastastie taku uchylku brat kadeco do ust, takze tanier bere super a chyta super...no koker, ten sa s tanierom moc nemusi...trocha sa ho ako-keby boji..(neviem preco, bo s nim nema ziadnu zlu skusenost...), tak som ho ani moc do toho nenutila, nakoniec mal pred rokom ako sedemrocny take obdobie chvilu, ze mi tanier aportoval (bo on ma naj svoje oplute gumenne koleso...), bo to okukal od kamoskinych psov....asi si povedal, ze preco on nie?? :lol: ale potom ho to o par dni prestalo bavit..proste on na to moc neni...A odkial si objednavala tanier? Z dogshop.cz? asi na SK trva dlhsie kym to sem dorazi...
Mne na maleho naj zabralo, ze ked on moc nexel nosit, tak som sa rozbehla opacnym smerom - a on za mnou, ale musel vzdy pekne tanier zobrat....proste sme to mali ako hru..."kde mas tanier?", on nastastie tomu pochopil, tak pekne aj s nim utekal za mnou...Neviem, som tiez amater, ale nechcem prave nijak nasilu ho to ucit, len proste navolno, zatial si myslim, ze sa mi to vyplaca s nim...
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Sim » Sob 28.03.2009 15:09

ja by som tiez velmi rada robila pre radost s pohybu a tak frisbee ale Perla nema zaujem o tanier a ani o hracky vobec.........neviete mi niekto poradit co s tym?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Ďalší

Späť na Dogfrisbee