Dogfrisbee - začiatky

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod elienka » Sob 28.03.2009 18:02

No ja som Zaru naučila aportovať podľa Kyry Sundance (101 psích trikov). rozrezala som na kúsku tenisák a psovi som ukazovala ako dávam dnu mlsku a ako keď ho stlačím tak mlska vypadne a on ju dostane. potom som mu ukázala, ako hádžem mlsku dnu. a loptičku som jej kotúľla. Zara sa snažila o mlsku, ale sama si nevedela pomôcť, tak som jej ukázala, že keď dá loptičku mne, tak jej mlsku vyberiem. Za jeden večer sa naučila aportovať, pochopila, že loptičku má dať mne a ja mlsku vyberiem. A odvtedy nosí všetko. Lietajúci tanier sme zatraktívnili tak, že sme ho položili na zem, a začali si ho krútiť okolo prsta. Strašne sa jej páčilo a chcela ho chytiť, potom stačilo len zahodiť a už začala aportovať. Toť naše prvopočiatky.

simuska píše:ja by som tiez velmi rada robila pre radost s pohybu a tak frisbee ale Perla nema zaujem o tanier a ani o hracky vobec.........neviete mi niekto poradit co s tym?


No asi všetci psíci na to nebudú, moja Lilo nemá záujem ani o aport, a o tanier, len aby ho ukradla Zare a pod. O hračky má záujem, len ak ich môže Zare ukrandúť najradšej z papule, odnesie si ich, ľahne na ne a spí ďalej.
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Sim » Sob 28.03.2009 18:11

ale neda sa aby mala aspon trosicku zaujem o nejaku hracku
viem ze o tanier nema kazdy pes zaujem ale o nic?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Basha » Sob 28.03.2009 18:12

My sme nas aport dopilovali peskom, takze kedysi nosil tanier kusok odo mna, teraz uz donese az ku mne, popr. da do ruky...Hra na pretahovanie je super - najlepsie podla mna s meksim gumennym tanierom, predsalen prijemnejsi do papule ako klasicky sutazny. Ked mi ho donese, tak sa chvilku pretahujeme - co ma rad a berie to ako odmenu, lenze musi priniest, alebo ked je pri mne, javi zaujem, na take "rozprudenie":)
Mozno by som vyskusala daku hracku - uplne jedno aku (nemusi byt tanier hned), proste co by sa jej pacilo aspon trocha pripevnila na kusok povrazu dakeho a tahala - koristnicky pud...mozno by to mohlo zabrat...a samozrejme chvalit ked javi zaujem. Alebo niekedy podla mna moze pomoctm, ked psa inspiruju ostatni hrajuci sa psy :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Sim » Sob 28.03.2009 18:15

ale na cvicaku je tiez dost psov co su na hracky a nic ...........uz to skusla aj kamoska a nic
mozno keby som vyskusala sa ja hrat s tym psom a s hrackou
len dufam ze by potom nenapadla toho druheho psa bo ona he taka ziarliva ze uuplneee
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Basha » Sob 28.03.2009 18:19

eee, tak to by nebolo moc good, keby napadla druheho psa, ked sa ten hra s hrackou...ine by podla mna bolo keby sa len ohnala po dakom psovi co chce zobrat "jej aportik"...ked je ziarliva, asi by som najprv skusala na dakom kludnom mieste, kde by nikto nerusil a neboli by ziadne podnety, ktore by ju mohli zaujimat viac ako hracka...aj ked s niektorymi psami to moze byt tazsie urcite...
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Sim » Sob 28.03.2009 18:47

noo nemysla som az tak napadla.....az taka svina zatial nie je
ale myslela som ze uvidi ze sa hrajem z inym a ze ci by to neobkukala...........a ona ziarli ked pohlatkam dajakeho ineho psa :pac: :pac: :pac: :pac:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Basha » Sob 28.03.2009 19:03

Niektori psy podla mna vedia pekne napodobnovat ostatnych...viz par prispevkov hore o mojom kokrovi ako sa v siedmych rokoch rozhodol, ze aj on vie priniest tanier ked chce, o ktori nemal vobec predtym zaujem...
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod wewerica » Sob 28.03.2009 19:41

simuska píše:ja by som tiez velmi rada robila pre radost s pohybu a tak frisbee ale Perla nema zaujem o tanier a ani o hracky vobec.........neviete mi niekto poradit co s tym?

podla mna uz ani zaujem mat nebude...vies vsetci psici su neni na frisbee...napr montycek hrozne rad preskakuje cez prekazdy, nohy, ruky ...a hracky hrooozne miluje ale na taketo tiez nie je (viem ze som dala zly priklad...nechapem preco prave na montikovi :pac: :lol: )
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Sim » Sob 28.03.2009 20:44

akoze ja chapem ze ne kazdy na to frisbee na tanier ale proste ze na ziadnu hracku
mozno by som bola kludnejsia keby som poznala(staci cez net)dakoho koho pes ma tiez v r...hracky
dakujem za odpovede...mate este niekto nejake rady?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod wewerica » Sob 28.03.2009 20:46

mas maco neni ani na hracky :no: ...jedine ked chyti ,,steniatovsku" naladu ale to sa casto nestava :no:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Sim » Sob 28.03.2009 20:58

nooo aj Perla ma taku naladu raz do roka
ked mala stenata a jednu fenku sme mali dlhsie pri nas tak ona bola taka na hracky tak Perla po nej opakovala...potom sa dokonca natahovali..........rozmyslam ze vyskusam nechat Perlu uviazanu ze aby trosku ziarlila ked budem sa hrat s inym hafom a potom to vyskusam s nou......mozno zaberie(duufam)co si o tom myslite?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod wewerica » Uto 31.03.2009 16:48

neviem ako to je ale podla mna nebude ani tak mat zaujem...ked ju to nebavi tak ju to nebavi :no:
ale je to len moj nazor a mozno ju to zacne bavit takze neviem :nwm: :ahoj:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Aris » Ned 05.04.2009 13:00

Simuska Očko je taký istí hračky ma v r.......
Na tanier plánujem učiť podla Kyry Sundance. Najskôr len s ním trošku na zemi pokrútim, potom šurgnem po zemi a potom aj trošku hodím
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 13.04.2009 21:14

simuska píše:nooo aj Perla ma taku naladu raz do roka
ked mala stenata a jednu fenku sme mali dlhsie pri nas tak ona bola taka na hracky tak Perla po nej opakovala...potom sa dokonca natahovali..........rozmyslam ze vyskusam nechat Perlu uviazanu ze aby trosku ziarlila ked budem sa hrat s inym hafom a potom to vyskusam s nou......mozno zaberie(duufam)co si o tom myslite?


to s tim privazanim urcite nerob :nie: moze to byt ta najvacsia chyba. Nikdy sa nezahravaj so psiou dusou, nikdy totiz nevies ako sa ti to vrati naspat. Ty nikdy presne nevies, co si prave tvoj pes mysli. A navyse, ked mas este tak vela moznosti s tak mladym psom. To co tu niektori pisu, ze ked je pes taky, tak je taky a basta, tak ho uz jednoducho nezmenis. Ano jeho podstatu mu nevezmes, ale nemaju celkom pravdu. Zalezi len a len na tebe ako sa k tomu postavis a co s nim dokazes.
Ked sa skusis vcitit ako to vnima tvoja Perla, skus si predstavit ake to asi pre nu je. Predstav si, keby sa tvoja mama, kamaratka (uvediem mamu je to lepsi priklad)... chcela s tebou hrat, a ty nie ,mozno by ti to prislo dokonca trapne s mamou? A teraz si predstav, ze ta posadi do kuta zato, ze sa s nou nechces hrat. Zacne sa hrat s tvojou naj...kamoskou. Skus si predstavit ako by si sa citila...no ja by som sa este viac urazila a uz by som sa s nou nechcela hrat vobec (ked si mysli, ze niesom pre nu dost dobra, fajn, nech sa hra s niekym inym, ale so mnou nech uz nepocita). Neviem aky vztah mate medzi sebou (ty a pes) mozno ste ako mama a dcera (vzdy si Perla necha povedat, ochranujes ju a ona ta berie za vodcu), mozno ako dve kamosky, ktore vzdy drzia spolu (ste si rovne) ja naozaj neviem je X sposobou aky mozte mat medzi sebou vztah.
Ked nema "rada hracky", mozno len nevie, co s nimi (asi nema dost skusenosti a casu na pochopenie :nwm: ). Pamatas, co som sa rozpisala o slalome a sposobu hrania. Ako som spravne pochopila asi to zabralo. Takze pevne verim, ze ziadne...nebude :no: . V podstate nechcem ti rypat do vychovy len som chcela povedat...vzdy predtym ako nieco podniknes so svojim psom, dobre si zvaz ake mozu byt nasledky...musis pocitat aj s tym najhorsim, a skusit predvidat...skor nez sa nieco state
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Problémové začiatky s dogfrisbee

Poslaťod Sim » Uto 14.04.2009 14:42

jj..........tak este som to ani nerobila a ani nebudem
nas vztah asi obidvoje co si popisovala:D
skusim sa k frisbee este neskor vratit
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee