Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Dogfórácke DD videosúťaže

Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod moschino » Pon 05.01.2015 21:37

Ahojte,

ako DogDancing Slovakia sme sa rozhodli opäť oživiť túto tému a spustiť nové kolo, pretože vieme, že sa tu medzi vami ukrýva kopec talentov :smile: Otvoria sa skúšobne ešte ďalšie 2 kolá, v prípade účasti a záujmu aj viac. Zmenia sa trochu pravidlá, otvárajú sa len 2 kategórie a to začiatočník a pokročilý

Novinkou je ešte to, čo môžu najšikovnejšie psíky získať. A to je Titul Master of tricks pre danú kategóriu :king: K titulu potrebujete nazbierať čo najvyšší počet bodov. Body sa budú udeľovať na základe vášho hlasovania na konci každého mesiaca tu na dogfóre. Video s najvyšším počtom hlasov v danej kategórii získa 2 body, video s druhým najvyšším počtom hlasov získa 1 bod. V prípade, že o challenge bude záujem, na konci roku získajú tri najšikovnejšie psíky titul Titul Master of tricks pre danú kategóriu a to buď gold, silver alebo bronze podľa počtu hlasov a krásnu kokardu :winner:


Témy pre jednotlivé kategórie:

1. beginner - zatváranie dverí, dvierok a skriniek
2. advanced - úsmev na skle alebo pritlačenie čukáku na sklo a vyčerenie tak zubatého úsmevu





7. kolo trvá do 4.2.2015 - do polnoci bude treba poslať videá, 5.teho sa spustí hlasovanie, ktoré bude trvať do 22:00. Najšikovnejšie psíky získajú body a budú tak bližšie k titulu :king:

Dúfam sa vám nová výzva páči a dúfam sa do nej s chuťou pustíte. Držím palce v tréningu, verím v perfektné výsledky :ahoj:

Taktiež píšte, ako vám to ide, píšte, ak si neviete s niečím poradiť a poradte tým, ktorí majú s tréningom problém :smile: Cieľom je sa zabaviť, niečo psíka naučiť, zamestnať mu hlavičku, podporiť vzájomný vzťah so psom, tiež navzájom si poradiť a podporiť dogdancing na Slovensku :dancing:

zapojiť sa môže každý :smile:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod Salvika » Pon 05.01.2015 22:37

Mam otazku k druhej teme. :smile:
Moze to byt aj stvorcek z plexiskla? Alebo moze psik sediet v aute a pritlacit sa o okno? Alebo sa moze cumakovat cez normalne okno v dome? Alebo aj v sprhovom kute? Je to jedno? :lol:
Salvika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69
Bydlisko: Šaľa

Re: Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod moschino » Pon 05.01.2015 22:43

jasné, môžeš použiť akékoľvek sklo :no: môže to byť aj priehľadný plast alebo iný priehľadný materiál :yes:
ja keď som to učila staršieho psa pred pár rokmi, použila som sklo z rámiku na fotku

inak s tým sklom v ate je to super nápad, takto sa ceriaci pes na svet počas jazdy alebo odchode auta môže byť sranda pre ľudí okolo :joint:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod Tinka123 » Pon 05.01.2015 23:47

My asi skúsime 1. beginner - zatváranie dverí, dvierok a skriniek, chcela som to učiť na kliker ale klikru stále nechápe. :pac: :smile:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod stano269 » Pon 05.01.2015 23:52

môžu sa zúčastniť aj psy ktoré to už vedia? resp. napadlo ma pri tej prvej to vylepšiť napríklad zatvárať dvere zadnými končatinami :lol:
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod hruska » Uto 06.01.2015 0:20

:aaa: mozno sa konecne prinutim opic naucit cosi nove, lebo uz dlho tlo flakam :ua:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod Haleth » Uto 06.01.2015 0:24

Žeby? Len to sklo musím niekde zohnať...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod Connie » Uto 06.01.2015 0:25

Stano69 píše:môžu sa zúčastniť aj psy ktoré to už vedia? resp. napadlo ma pri tej prvej to vylepšiť napríklad zatvárať dvere zadnými končatinami :lol:

Presne toto ma napadlo :lol: Zúčastníme sa aj my, so všetkými tromi :smile:

Predpokladám, že pes sa môže zúčastniť iba v jednej kategórii, či? :nwm:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod hruska » Uto 06.01.2015 0:26

ja upratat, aby sme sa k sufliku dostali :heh:
ale to bude tazke, ona ani target nevie, nic
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod kikaku » Uto 06.01.2015 1:34

hmm ...aj my sa pridáme, tento trik este nevieme a ani nemam paru ako to naučiť :lol:
Mam otázku, tie videá, to ma byt finálna verzia ci nieco ako odkiaľ-pokial som sa dostala? :smile:
"Není dobré stádo bez dobrého ovčáka – a není dobrý ovčák bez dobrého psa"
kikaku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 238
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod merri » Uto 06.01.2015 1:45

Som si spomenula, ze Berry kedysi daaaavno vedela sufliky otvarat. A mari sa mi ze aj zatvarat. A uplne som na to zabudla. Musim vyskusat, ci este bude vediet.
Kazdopadne asi sa tiez zapojime, trosku motivacie nie je na skodu. Este porozmyslam, s ktorymi zvermi, a co z toho ktora, a ci vobec, a vlastne kedy.. :heh:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod Vikiki22 » Uto 06.01.2015 9:55

My sa tiež zapojíme. Freya by mala zvládnuť oba kategórie, keďže povel na stlačenie nosom pozná veľmi dobre. Ale asi sa dáme skôr na beginner. A skúsim to aj s Eliškou, samozrejme. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod moschino » Uto 06.01.2015 10:03

Kazdy psik sa moze zucastnit aj v oboch kategoriach :yes: ked su sikovni, preco nie. Kategoria hovori len o obtiaznosti triku

Stano, je na tebe, kludne sa mozes zucastnit aj so psami, ktore to uz vedia. Je to tvoje plus, ze si ich to uz naucil predtym :smile: psov mas vela, kludne skus aj s takym, co to nevie :smile:
Akurat by som poprosila, aby ste do komentu k videu napisali, ze psik uz trik ovladal davnejsie, aby ludia, co to stihli naucit za ten mesiac, boli pri hodnoteni a hlasovani brani do uvahy, ze mozno ich trik nie je az tak uplne este dotiahnuty do konca, ale aha, kolko toho za ten mesiac zvladli :smile:

Napadom sa medze nekladu a urcite budu ohodnotene kladne aj pri hlasovani, len prosim, aby kategoria zaciatocnikov bola aj kategoriou zaciatocnikov, aby nebola latka pre zaciatocnikov dana prilis vysoko a velmi pokrocile psy, ktore sa pridaju do tejto kategorie a este k tomu nieco daleko viac vymyslia, neubrali na chuti zaciatocnikom, ktori by sa tiez chceli zucastnit :smile:
V pokrocilych kludne inovujte, skusajte, latku dajte co najvyssie, je to predsa kategoria pre pokrocilych :king: zas trik bol vybraty tak, ze sa ho moze naucit aj stena. Ked je sikovne, viete ho naucit ten trik vyssej urovne, tak preco nie? :dancing:

Tiez hlasovat mozu vsetci, aj ti, co sa zapojili do vyzvy :smile:

Haleth skus mozno to sklo z ramiku na obraz :smile:
hruska vidis, ked nevie ani target, o to vacsia vyzva to naucit :aaa:
kikaku ved od toho sme tu aj my, aby sme ti poradili a pomohli, ak budes mat nejaky problem, alebo ak sa nebudes vediet pohnut dalej :yes: su vitane vsetky prispevky a komenty k procesu uvenia. Hlavne tym podporite aj ostatnych :smile:
Videa su vitane aj tie z treningu. Tiez ak sa niekde zaseknete a nebudete sa vediet pohnut, date sem video, ostatni si na nom mozu vsimnut nieco, co ste prehliadli a poradit, kde to asi moze viaznut :smile:
Tie uplne posledne finalne videa, bud to bude vase posledne video z treningu alebo urobite specialne video do finale, je len potrebne, aby bolo nahrane na youtube (ak niekto niekto nevie dat video na youtube, rada poradim. Pripadne sa moze urobit zvlast ucet pre challenge a ti, co si nevedia dat hore video sami len poslu, ja to tam hodim a dostanete uz len odkaz nan :smile: )

v Nemecku funguju tieto vyzvy kazdy mesiac uz niekolko rokov, zucastnuju sa vsetky rasy aj kopec utulkacov, ktori este nemaju dotiahnutu ani socializaciu. Velmi sa tym podporuje vztah s clovekom a to je v spolocnom zivote so psom to potrebne :smile:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod Nanda » Uto 06.01.2015 14:06

Tak neviem či pôjdeme do 1. alebo 2. :ach:
Nevie ani jedno no budeme skúšať, ešte otázočka to zatváranie môže hocičím zatvoriť ? :pac:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Trick Challenge 2015 - 1.kolo

Poslaťod usagi » Uto 06.01.2015 14:40

Jej, super :smile:

Zapojime sa, nevieme ani jedno zatial :ha:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Ďalší

Späť na Dogdancing & Trick Challenge