6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Dogfórácke DD videosúťaže

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Tia.Frea » Štv 03.10.2013 15:34

Kedy bude nove kolo? uz by sme sa chceli zapojit :smile:
Tia.Frea
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Momoo » Pia 10.01.2014 20:16

Neplanuje sa nejake nove kolo? :smile: dochadza mi inspiracia, ze co nove to moje psica naucit
Momoo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284
Bydlisko: Nitra

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod hruska » Pia 10.01.2014 20:18

no veru, akurat dnes som sa strasne vytesovala ako to psisko rysave krasne obieha kadeco a uz aj na dialku a rychlo a ako ju to bavi :aaa: nebyt challenge, asi by som to v zivote nenaucila
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 10.01.2014 20:37

foxynečka je predsa šikovná :aplause:

no, neviem :nwm: na začiatku to bolo super, ale potom to nejako upadalo :nwm: učiť môžete ale aj bez Challenge. Keď nie sú nápady, určite tu niekto niečo poradí :smile: a určite si radi tu na fóre pozrieme aj to, čo kto naučil :smile:
ja napr. teraz (toto obdobie) učím Dunčiho slalom, prácu na diaľku, Beciu "modlenie" a držanie paličky a u Baxyho mám rozpracované 3 veci :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod stano269 » Pia 10.01.2014 20:44

ja som tiež práve včera rozmýšľal že už dávno nič nebolo, a aj ma napadlo čo by mohlo byť (teda čo by bolo vhodné :D ) v jednotlivých kategóriách :heh:
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod katkariinka » Pia 10.01.2014 20:46

no proste musi sa najst dobrovolnik, co zorganizuje 7.kolo :heh:
Ja by som sa tiez skusila zapojit, ak by bolo nieco lahke :angel:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 10.01.2014 20:49

jop, tak dáme 7. kolo? :ha:

a nejaké nápady, čo by ste chceli učiť alebo na čo sa už dlhšie chystáte?

edit: prípadne, žeby sa dali nejaké 4 cviky, bez kategórií a každý by si vybral tie, čo sa mu budú páčiť? :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod stano269 » Pia 10.01.2014 21:27

ja by som navrhoval do trojky dať mŕtvolu ale už pokročilejšiu, kto zdvihne najvyššie svojho pesa, v rukách :angel:

a do dvojky som myslel mŕtvolu na diaľku a do jednotky ľahni-sadni na diaľku, nech to spolu súvisí :D
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 10.01.2014 22:11

práca na diaľku je super, to treba trénovať vždy :lol: aj napr. dvíhanie paciek na diaľku (tak toto raz musím naučiť, vôbec nevie dvíhať packy na diaľku). to všetko by sa mohlo dať kľudne aj do jedného. niekto sa možno dostane len ku sadni - ľahni, niekto možno až k poklone a niekto možno k packám

ja chcem teraz Baxyho učiť skákanie zo strany na stranu prednými packami. ešte sme ani nezačali, ale asi to nebude najľahšie :nwm: uvidíme
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Momoo » Sob 11.01.2014 14:25

My sme od jesene krabicovali, lebo sme robili 2on 2off, potom som ucila chodzu po zadnych, postavenie z panacika na zadne, odrazy (no tie este musime dorobit, kedze su stale v taktom stave ze Momovi odchadzujem pamlsok) a potom som uz nevedela co zacat, tak sme vylepsovali panacika, ze Momo panacikuje a ja sedim, lezim, som daleko od neho alebo tak.. Je sice viac veci, na ktorych by som mala robit, ako napr. Ocny kontakt a dotiahnut pivot tak, aby z toho bola chodze pri nohe, ale nejako sa mi nechce :ha: takze ja by som 7.kolo urcite ocenila :angel:
Momoo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284
Bydlisko: Nitra

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Ned 26.01.2014 9:38

tiez by som privitala pokracovanie, ja potrebujem nejaky "deadline" aby som sa tomu vazne venovala :hi:
rozpracovane mame prekladanie paciek v lahu, a to drzanie predmetu v labkach (objatie)by som rada naucila ale zatial absolutne netusim ako na to..... neviem ci mam zacat len v sede a nech to drzi jednou labkou alebo zacat rovno oboma.....
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 27.01.2014 9:29

My sme na tom veľmi podobne ako ostatní :lol: .
Camon, ja som si kedysi myslela, že ak naučím psa držať niečo jednou labkou, a potom druhým povelom druhou labkou, tak že keď spojím povely, tak mi ten predmet chytí oboma labkami. Funguje to, ale iba v tom prípade pokiaľ sa tá vec dotýka zeme a ponúka psovi oporu. Pretože keď chytá labkou vec, tak tiež sa tá vec dotýka zeme, tým pádom si pes labku o predmet len prichytí...
Nuž a kameň úrazu nastal, keď som chcela vyskúšať, aby mi pes chytil oboma labkami napr. fľašu, alebo hračku (niečo, čo je v lufte a pes musí udržať balans sám).

camon píše:Offtopic: dalo by sa v dalsom videjku ukazat ako Classy postupuje v treningoch? :hi:

Neviem, či si ešte pamätáš na tvoju otázku, ale to chytanie oboma labkami nám nejde, resp. to nevieme, tak sa mi to zdá ako super námet na "tvoje" video, ktorý prišiel práve vhod :no: . Idem to učiť úplne odznova a na nový povel, keďže pokus číslo jedna nebol domyslený a nefunguje podľa predstáv...
Teraz už len otázka, neviem či mám natáčať tréning po tréningu a uploadnúť ho zakaždým...bla tréning 1, bla tréning 2, bla tréning 3, alebo si nahrať všetky tréningy, až kým sa nenaučíme ten trik a potom ich spojiť do jedného videa a aploudnúť jedno koplet video "ako na to".

Dnes som odhodlaná pustiť sa do toho :aaa: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pon 27.01.2014 10:52

držanie obomi packami niečo vo vzduchu, napr. hračku, to tiež mám raz v pláne učiť :lol: raz

možno by bolo super, aj keby pridávaš videá postupne, viac ľudí by to možno nakoplo tiež niečo trénovať,keď vidia, že aj niekto ďalší "sa trápi" s tréningom :nwm: na druhej strane video, v ktorom je krok za krokom ako niečo naučiť by pomohlo niekomu v budúcnosti, kto hľadá postup a nevie všetky kroky niekde na df vyhľadať. Čiže :nwm:

inak možno by nebolo zlé dať challenge v tom, ako naučiť trik (nejaké postupové video ako na niečo :angel: )

ku skákaniu zo strany na stranu sme sa ešte nejako nedostali, ale riešim niečo iné a to trik, ktorý sa dá naučiť zachytávaním :ha: poriadne zachytávame a niečo z toho dúfam bude, už sa to črtá :angel:
alebo čo tak naučiť niečo psa spomínaným zachytávaním prirodzeného správania? :nwm: síce časovo náročné, ale je to sranda :ha:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 27.01.2014 14:14

No dobre teda, prvý tréning máme za sebou :smile: . Budem prikladať video po každom tréningu...sama som na to zvedavá, že čo z toho vznikne. A keď sa nám podarí, dokopať sa k cieľu, tak možno spravím aj jedno komplet video, ako na to krok za krokom.
Mimochodom počuť sa vo videu, je neskutočný šok až sa hanbím za seba :ha:
Tak nech sa páči, suché, neupravované, bez tituliek, bez popisu, bez cenzúry:

Moshino, čo sa týka toho zachytávanie prirodzeného správania...učila som tak oblíznuť sa, vzniklo z toho síce niečo neidifikovateľné, ale pes pochopil, že má robiť s jazykom. Odvtedy mi toto správanie ponúka vždy, keď si nevie rady, aj v tomto videu to pár krát skúsila :heh:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: 6. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Pon 27.01.2014 20:23

Wicky super :jop: dakujem za tipy ako mozno postupovat
videjko som pozerala uz na fb, skusame to, mozno dam tiez potom videjko ako nam to ide. ja som si pozerala na youtube ako asi na to, lebo som nemala predstavu ako psovi vysvetlit co od neho chcem....
nasla som par navodov, ideme skusat, uvidime co zaberie...

inak, ked ucite psika nieco nove, a aj sa troska chyta ale je jasne ze si nie je isty a nastava taka ta faza rezignacie...ako dalej? viem ze by sa trening nemal skoncit neuspechom, tak sa snazim potiahnut este aspon na jeden dva uspesne pokusy...
ale, ale...pomoct psovi nejak, nechat ho rozmyslat?
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing & Trick Challenge