5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Dogfórácke DD videosúťaže

5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 19.04.2013 12:05

Takže ďalšie kolo. Vybrať niečo bolo celkom ťažké, takže tentokrát skôr prvky, ktoré možno využiť aj inde ako v dogdancingu a trickdoggingu

1. Easy - nose touch (rôzne targety a ich umiestnenia, na ruku...)
2. Medium - obiehanie menej aj viac vzdialených predmetov / stromov...
3. Hard - chôdza pri nohe s očným kontaktom / chôdza bokom / cúvanie pri nohe / pivot pri nohe (všetko s pekným očným kontaktom :smile: )

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5. kolo bude trvať do 2.6.2013 - do polnoci bude treba poslať videá
A ako aj doteraz majitelia najšikovnejších psíkov vyberú prvok do ďalšieho kola, budú uvenení na webe a tiež majú možnosť vyhrať nejakú drobnosť, ak sa im podarí mať najšikovnejšieho psíka počas trvania kôl Challenge 2x v jednej kategórii

Teším sa na videá a výsledky vašej práce :aplause:

Taktiež píšte, ako vám to ide, píšte, ak si neviete s niečím poradiť a poradte tým, ktorí majú s tréningom problém :smile: Cieľom je sa zabaviť, niečo psíka naučiť, navzájom si poradiť a podporiť dogdancing na Slovensku Držím palce
Naposledy upravil moschino dňa Pia 19.04.2013 12:21, celkovo upravené 1
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod hruska » Pia 19.04.2013 12:08

my skusime medium, obiehat vie akurat mna a ostatne som chcela uz davno naucit. Neviem ci sa podari :ach:
a skusim aj nose touch, este som to neucila.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod katkariinka » Pia 19.04.2013 12:10

easy a medium sa mi paci, ale urcite sa zase nestihneme pridat :heh:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 19.04.2013 12:13

povyberala som, čo chcem naučiť a teraz, keď chcem napísať, ktorého psa čo chcem naučiť a dotrénovať, tak asi bude jednoduhšie napísať s každým všetko, okrem Baxyho na nose touch :lol:
uvidím, čo mi dovolí to málo času, čo budem doma na víkendy s Becie a Dunčidlom

katarinka, času je ešte dosť veľa, tak dúfam stihnete aspoň jedeno :smile:
Naposledy upravil moschino dňa Pia 19.04.2013 12:14, celkovo upravené 1
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod hruska » Pia 19.04.2013 12:14

a ako ucite nose touch? A naco je to vlastne dobre? :angel: :lol:

edit: tak uz si ma predbehla. Idem tahat kliker :lol:
Naposledy upravil hruska dňa Pia 19.04.2013 12:19, celkovo upravené 2
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 19.04.2013 12:18

klikrom. Chcem od neho, aby sa dotkol napr. ruky alebo farebného papieriku. S Baxym som robila len na ten papierk, ruku som ho ešte neskúšala učiť. A ani teraz nebudem.
Horšie to bude s obomi ďalšími psami, keďže kliker nepoznajú. Chcem ich naučiť aj na ruku aj na nejaký plochý target, ktorý budem ukladať rôzne ďaleko od seba. Potom sa z toho dá vychádzať na rôzne ďalšie prvky a triky, kde sa to dá použiť :smile: to už asi skôr v medium (ako zatváranie dverí, kotúľanie loptičky...)
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod DeNnY » Pia 19.04.2013 12:21

Tak tentokrat sa uz naozaj pridame aj my :lol: .. Vcera som ho naucila obehnut ma zprava..tak aspon mame na com stavat.. A vyskusame si aj nose touch.. Ak nebudem prilis leniva :angel:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod katkariinka » Pia 19.04.2013 12:23

S Lisou som touch uz robila (bez povelov). to je aj prve, co ju vzdy pri klikri napadne, rychlo sa niecoho dotknut nosom, labou a zobrat to do papule. :haha: Takze pri nej to skusim skulturnit na nejaky konkretny target. :yes:

a ako ucit obiehanie?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod hruska » Pia 19.04.2013 12:26

moja vie obehnut strom trebars, ale musim byt blizko a navadzat rukou, inak sa nan liape :ach: okolo mna krasne obieha (len do jednej strany), objekty musime zvladnut tiez :aaa:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 19.04.2013 12:32

ja som učila Baxyho navádzaním. Najskôr doma okolo niečoho malého, napr. smetný kôš a keď mu to došlo, postupne som sa od toho vzdalovala. A tiež som menila predmety za iné, aby si nezvykol na jeden.
Začala som to už učiť aj Becu ešte niekedy minulú jar a nejako sme to ešte nedotiahli do konca. Ju som učila obiehať klátik vonku. Veľmi veľmi dlho nechápala, čo od nej chcem, ona ho ako aj obišla (lákala som na loptičku, kedže mlsky nechce), ale nejako si to neuvedomovala, že je to odmena presne za to. Učili sme to asi mesiac alebo dva počas ktorých som chodila domov na víkendy, kým vôbec pochopila, čo od nej chcem :pac: teraz už obehne klátik aj malý krík alebo strom. Nemôžem byť ďaleko, lebo nevie, čo obiehať :pac: a musím pri tom dosť jasne naznačovať rukou, že kade sa pustiť na to obiehanie... takže uvidím, čo z toho nakoniec bude, lebo sme mali dosť dlhú pauzu od trénovania tohto prvku.
Dunči ešte nikdy nič neobiehal a ešte sme sa do toho ani spolu nepúšťali. Tiež asi na to pôjdem navádzaním. Dunči ale rýchlo chápe, dúfam pochopí aj toto a nebude to na celé mesiace :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod katkariinka » Pia 19.04.2013 12:49

Diki, mi vobec nenapadlo zacat s niecim mensim :pac: Hned som uvazovala, ako ju budem okolo 100rocnej vrby navadzat :haha:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 19.04.2013 12:57

:ha:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Pia 19.04.2013 14:18

fuuha no easy je pre nas asi velmi easy, to asi sutazne vynechame, lebo to vidim tak na 10 sekund klikania :lol:
a neviem si predstavit ako jej to stazit, zas nechcem aby sa mi splhala po stenach ci nabytku....

obiehanie, vie okolo mna, zo srandy som jej dala par krat obehnut auto, to chapala hned, tak skusime stromy a vzdialene veci...

no a hard :lol: to by nam trebalo asi najviac, ale ked mna to taaaak strasne nebavi :ach: nemate daku zaujimavu metodu na to?
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Tina/Angela » Pia 19.04.2013 15:11

:oo: az do 2.6 ??? tak to sa uz budem moct zapojit aj ja!! :aaa: :aaa: :aaa:
Pes,najlepší priateľ človeka :)
Tina/Angela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod katkariinka » Pia 19.04.2013 16:33

Tak sme už začali s nose touch. Chcelo by to lepší target, lisa ho chce hrýzť :D
Pre Tashu to bola úplná novinka, ale ku koncu jej to začalo dochádzať.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Ďalší

Späť na Dogdancing & Trick Challenge