5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Dogfórácke DD videosúťaže

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Cathie » Pia 26.04.2013 10:17

hruska píše:Este chcem skusit nie cez mlsku, ale cez aport, lebo tam je podstatne rychlejsia, len potrebujem, aby dobre pochopila, co od nej chcem, aby sla na istotu.

:yes: Preto som pisala, ze rychlost pride aj s pochopenim. Potom ju mozes poslat na obehnutie a do druhej strany jej hadzat aport v momente, ked vybieha spoza stromu.

Inak, k tomu vybehnutiu je fakt dobre si pridat nejaky povel - bez, vpred.. alebo cosi. A ucit to aj v inych situaciach. U nas to napr bolo to, ze som si ju chytila, odhodila aport, hecovala ju nan a potom ju pustila so slovom "vpred". Tak si vytvorila reflex, ze pri tom slovicku vybieha sprintom, takze sa mi nestane, ze sa mi pripletie pod nohy (aspon nie tak casto.. :heh: ), lebo je predo mnou.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Lula » Pia 26.04.2013 10:36

Cathie píše:To uz je fakt HODNE daleko :no: Hlavne na psa, ktory nie je nauceny cvicit na dialku.. na taku vzdialenost mam obcas aj ja problem s usmernenim, radsej zacni postupne, aby sa vam ten cvik nepokazil :smile:

Ale my už diaľku vieme :yes: tento cvik len docvičíme, začala som ho učiť asi pred mesiacom ale potom bola pauza, teraz sme cvik oprášili a :jop: ide jej to aj na diaľku a tak chcem už postupne predlžovať ešte viac :smile: ale stále je to trénovať a času je dosť :smile:

Mne by aport na zrýchlenie nepomohol nemá o neho záujem.. skôr na párok ale potom keď zase zoberiem nejakú inú ide pomaly :nwm:
Lula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Rimavské Brezovo

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Rehssi » Pia 26.04.2013 16:42

veľmi sympatické zadania, všetky tri :smile: . Asi všetko sa skúsime naučiť/zlepšiť. Obiehanie je s krpatým dosť výzva, on nikdy nemal žiadnu vysielačku. S bosorkou máme náhodou z agility domácu úlohy pracovať na obiehaní čo najtesnejšie popri strome pričom ja nemám používať ruky :ach: . Nose touch nevedia ani jeden, na to sa teším, to je moc chutný cvik. No a chôdzu pri nohe Lotíková potrebuje ako soľ... štuplík uvidím či bude ochotný zaklánať hlavu, ale mohol by.

Musím si zohnať kameramana, lebo toto svojpomocne asi nepôjde... http://www.youtube.com/watch?v=0UBh5eTv ... e=youtu.be :heh:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Pia 26.04.2013 18:26

no ale mne bolo treba zrychlit prave ten navrat, ona vybehne pekne, ale naspet sa suchta :ach: to je jej taka uchylka...
cize mne to pri nej pomaha, ze sa aj ku mne poponahla
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 26.04.2013 20:08

Jani :jop: kiež by sme už s Dunčim boli na takej vzdialenosti :angel:
ja som Baxyho zrýchlila tiež aportom. Vie, že keď obehne, tak mu bude hodený. Preto sa ponáhľa, aby obehol čo najskôr. Za mlsku by sa mu až tak nechcelo, lebo tá neutečie :ha:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod stano269 » Ned 28.04.2013 12:02

fakt super témy ste vybrali :jop:

s Peggy sa asi nezapojím lebo chôdzu prinohe vie ale vyzerá jak týraná, obiahačky tiež vie ale strašne pomaly a touch ju chcem naučiť strašne dlho ale to asi nestihneme už... ale s malým sa zapojíme možno do všetkých troch :yes:

obiahačky robí s radosťou (vie okolo mňa z obidvoch strán a obiehanie vecí na jednu stranu, doučím na druhú stranu a z dialky ešte :) ) chôdzu pri nohe vie ao štendo a touch sme sa terat začali učiť, vyzerá to takto:
http://www.youtube.com/watch?v=CJxR6rwn ... e=youtu.be
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Tinka123 » Ned 28.04.2013 13:55

My máme problémy s obiehaním vie zatiaľ len do jednej strany a niekedy ide fakt pomaly, stále na tom pracujeme. A ja mám problémy s členkom. :ua: Fenu asi naučím touch, lebo ona nevie daj labku. :ha: Tak niečo skúsime. :no:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Nanda » Uto 30.04.2013 6:42

Nose touch vieme celkom dobre keď je pred ním target. Ale na diaľku to stále nejde. :ua: A ako vidím zapojíme sa len do tohto. Lebo znova sa trápiť s učením mal by toho moc :yes: . Tak držte nám palce nech to do určitého termínu stihneme :jop:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Rehssi » Uto 30.04.2013 11:55

Prečo meníte predmety pri nose touch pri začiatkoch?
Ja to mám premyslené takto: nose touch na ruku, povel klasicky "tač", to už obaja vedia, a s Loty sme už prešliaj na variáciu na "tač" tak že si držím ruku na líci, to bez povelu, dúfam, že v konečnej fáze si prstom klepnem na líce a psy mi dajú pusu čumákom, (hlavne bez lízania, len ťuk nosom :heh: )
Nejaký iný povel dám na dotyk nejaký predmet, jeden jediný. Tam to chcem využiť na naučenie chôdze dopredu tesne predomnou, takže buď vymyslím nejaké ukazovátko s guličkou na konci alebo využijem papierik a potom ho nastoknem na dáždnik.
Dotyk packou vie Loty len, to máme ďalší povel "disk" Využívam CDčko, no v tomto už aj ja predmety mením podla potreby. Naposledy stúpala na krabičku od cigariet čo som našla vonku lebo som chcela cvičiť vysielačku a CD ostalo doma. No ona už je pokročilá, tam nie je problém zmeniť predmet, dve cvičenia na krátku vzdialenosť a šlape aj naďaleko.

Ako sa využíva target na kývanie hlavou áno a nie? Podobné vieme na ukazovanie- sedíme chrbtom k sebe a striedavo sa na seba otáčane vpravo, vlavo. To na to máte dva targety alebo cestujete s jedným?
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Uto 30.04.2013 12:24

Rehssi píše:Prečo meníte predmety pri nose touch pri začiatkoch?

toto ma tiež zaujímalo, keď som sa na to pýtala. Lebo keď mám pri sebe 3 predmety, na ktoré som to učila / skúšala, a dám povel, pes nebude vedieť, ktoré z tých 3 sa má dotknúť :nwm: jedine tak, že by som mu ukázala na jeden, ale to :nwm:

Rehssi píše:Ako sa využíva target na kývanie hlavou áno a nie? Podobné vieme na ukazovanie- sedíme chrbtom k sebe a striedavo sa na seba otáčane vpravo, vlavo. To na to máte dva targety alebo cestujete s jedným?

ja som ho naučila nose touch na krikľavý žltý papierik. Potom som rovnaký papierik dala jemu pod bradu a mal sa dotknúť na kývanie hlavou "áno". S tým, že nemal povel na to, aby sa ho dotkol a povel som dala až na konkrétny cvik.
A tak isto pri "nie" kedy som dala psovi 2 rovnaké papieriky na pravo a ľavo od jeho hlavy a musel sa dotknúť jedného a hneď druhého (neskôr niekoľkokrát za sebou) a povel bol tiež len na povel "nie". Tak isto som učila aj urazeného psa, kedy pomocou papierika, ktorý som mu priložila k boku hrudníku sa naučil hlavu otočiť tým smerom a držať ju tam, že sa tváril ako "urazený". Tiež zvlášť povel. Lebo napr. pri urazenom psovi musel v tej polohe s hlavou vytrvať, zatiaľ čo pri "áno" a "nie" musel hlavu dať do požadovanej polohy a hneď späť.

Inak s tou pusou na líce, videla som strašne milé video, kde to jedna čivava vedela :aplause:

to točenie hlavou za chrbtom som učila bez targetu :nwm: proste sa musel kuknúť na mňa

Chôdzu predo mnou som tiež učila na touch, ale s packami. Tiež som si na to dala osobitný (iný povel), keď mal kráčať predo mnou a target som neskôr odbúrala. Akurát na chôdzi predo mnou pracujeme už od minulého leta :ach: :hi: a z chôdzi vpred máme krívanie vpred, neviem prečo ten pes v niektorých situáciách chodí radšej po 3, mne by stačilo, keby ide po všetkých 4, on to ale berie, že musí ísť vpred po 3 :pac:
nakoniec sme to teda učili ako krívanie vpred (vyzerá to zložitejšie ako chôdza vpred a keď sa mu ľahšie kríva vpred ako chodí, tak prečo nie? :joint: )
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Nanda » Uto 30.04.2013 17:18

Ja nemením predmety. Mám tri tie isté predmety len iná farba. :yes: Ale aj tak najčastejšie používam žltý target.
Obrázok
----
Tréningové video - http://www.youtube.com/watch?v=_k7ub-U7CX4 - moje zvuky si nevšímajte :ach:
A nose touch vieme už aj na diaľku :jupi:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Tinka123 » Str 01.05.2013 12:15

Úžasné, ide vám to krásne! :jop: Narozdiel od nás a ani len čas som nemala učiť aspoň našu fenu touch. :pac: No som zvedavá ako dopadneme, možno nie čo natočím a možno nie. :hi: Neviem. :nwm: Držím všetkým palce! :aplause:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Tinka123 » Pia 10.05.2013 15:13

Jupí! Už som od Lakiho meter a ide dookola. :jupi: Tak aj niečo natočím uvidí sa. :lol:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod stano269 » Pia 10.05.2013 21:36

pridám ale nesúťažne, chôdza pri nohe s Peggy
http://www.youtube.com/watch?v=EGyjXcXvvYQ
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: 5. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod stano269 » Ned 12.05.2013 13:26

tak naše video s nose touchom :smile:
http://www.youtube.com/watch?v=n0e_w81rvwE
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing & Trick Challenge