4. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Dogfórácke DD videosúťaže

4. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod moschino » Pon 15.04.2013 20:48

Spustené hlasovanie 4. kola Dogdancing & Trick Challenge
Hlasovanie bude prebiehať od 15.apríla do 18.apríla (do 21:00)


Každý, kto je registrovaný na Dogfore môže hlasovať a to za 1 tím v každej kategórii :smile: Hlasovať môžete vo forme príspevkov tu v téme. Taktiež každý hlasujúci môže napísať, prečo práve pre ten a ten tím hlasoval, čo sa mu páčilo. Môžete brať do úvahy výsledok, ako sa psík niečo naučil, ale aj to, aký pokrok v tréningu urobil (keď napr. nevedel nič a trik sa naučil aj napriek tomu a iný psík mal už polku triku naučenú dávnejšie), výber je len a len na vás :smile:

Majiteľ najšikovnejšieho psíka v danej kategórii bude zverejnený na webe dogdancingu Slovakia aj s odkazom na video a tiež vyberie tému do ďalšieho kola Dogdancing & Trick Challenge. Okrem toho tí, čo sa im počas trvania Challenge dosiahnu 2x víťazstvo v jednej kategórii, dostane malú cenu :king:


1. Easy (and Puppies) - cúvanie

moschino & Dunčidlo


Keilly & Bára


DesertRose & Rosi


Priscilla & Nemo



2. Medium - panáčik / popros / syseľ

Fly Bubble & Fly


Lula & Shelly
http://vimeo.com/63179896

Nanda & Miky


moschino & Dunčidlo


moschino & Becie


DesertRose & Rosi


camon & Hippu



3. Hard - upratovanie hračiek

Stano69 & Peggy


Wickyy & Classy


camon & Hippu


moschino & Baxy


Priscilla & Phoebe


A okrem toho ďakujem za účasť a podelenie sa s nami s pokrokmi v trénovaní hruške a merri, ktoré sa zapojili len nesúťažne :poklona:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Easy (and Puppies) - cúvanie

moschino & Dunčidlo
moschino píše:my sa zas potrápime nad cúvaním :hi: už som to dlho plánovala Becu a Dunčiho naučiť a stále na to nejako neprišiel čas. Tak sa môžeme činiť :lol: a tiež preučím Baxyho jeho cúvanie, lebo sme ho nejako odflákli. On cúva tak že odcúva to asi na 3 m odo mňa a sadne a ja dávam ďalej povel na cúvanie, on sedí, alebo ľahne, alebo aj poprosí, alebo začne štekať :ach: tak už mu ukážem rukou, čo má urobiť, keď mu to nedojde, tak spravím krok dopredu, tak cúvne ešte nejaké 2 kroky (jeho kroky) a zas sadne a opakuje sa to čo predtým. Takže naše cúvanie :pac:

Panáčika Baxy vie, aj Becie celkom, vie čo chcem, len tá rovnováha niekedy... A Dunčidlo nevie a ani neviem, či sa naučí, dúfam sa mi to jeho dlhé telo v tej polohe nejako nezlomí ...

A upratovanie len s Baxym


moschino píše:dnes (mám dovolenku :lol: ) som trénovala so psami. Beca mi skoro odhryzla 2 prsty a lakeť :pac: ale cúvala, aj keď asi nevedela, za čo tie odmeny dostáva. Hlavne teda že robila tie kroky späť, lebo zo začiatku si akurát sadla a s takým teliatkom pohnúť dá celkom zabrať :lol:
Dunči tiež cúval, išlo mu to rýchlejšie, aj keď cúva iba ak má ruku pred čumákom. Skúšali sme aj panáčika, chýba ešte rovnováha, ale vie, čo od neho chcem

moschino píše:bolo celkom náročné naučiť Dunčiho urobiť kroky dozadu, pretože akékoľvek naznačenie, čo od neho chcem, tak si sadol na prdel a čakal, čo bude. Zadok prikovaný k zemi a musela som ho naučiť že nie sedieť, ale stáť. Potom pomaly cúvanie. Celkom trvalo, kým pochopil o čo ide, lebo zo začiatku vôbec nevnímal svoje nohy a že nimi ide dozadu :angel: Becie som to ani nedokázala za ten čas naučiť, ona nechápe doteraz :lol: Beca len sadne a sedí, môžem vykročiť proti nej, stáť jej pred čumákom a ona len sedí :pac:


DesertRose & Rosi
DesertRose píše:Takze my sa teraz zucastnime aj v easy aj v medium.
Na zaciatku to bolo s cuvanim trochu tazsie, pretoze sa Rosi pri jednom nacviku rozcuvala moc rychlo a nestihla som ju zabrzdit, tak vrazila do steny.Nasledky mozete vidiet aj na videu, ze sa oblizuje, ale tak budeme to este trenovat, a zlepsovat. S poprosenim sme nemali moc problemy, museli sme vsak trenovat rovnovahu.


Priscilla & Nemo
Priscilla píše:Video vzniklo asi po šiestich krátkych lekciách - učila som ho samostatné cúvanie (nejdem proti nemu) na kliker. Najprv som klikala za každý minikrôčik dozadu, chápal to veľmi rýchlo a po prá razoch je schopný cuvnúť cca 3 metre, zvládol by snáď aj viac, ale vnútri na to nie je priestor a vonku ho trochu rozptyluje všetko možné. Inak je podarený, teraz cúva, vždy keď dúfa, že by z toho mohlo byť dáke jedlo, napríklad keď chystám žrádlo do misiek, tak rýchlo začne cúvať po izbe, aby som si švihla. :heh:




2. Medium - panáčik

Fly Bubble & Fly
Fly Bubble píše:Tak toto kolo sa zapojíme aj my :smile:
S panáčkovaním ako takým sme nemali veľký problém, ale môj pes sa bojí cvičiť vo výške, čiže to nám dalo zabrať a to je pre mňa najväčší úspech. Čo nám ešte robilo problém, bolo panáčkovanie na diaľku, pes sa ku mne stále približoval, nevydržala v diaľke. Takže pre nás ďalší pokrok. :smile:


camon & Hippu
camon píše:My sme zvladli upratovanie, prekvapivo rychlo, trapime sa s panakom, Hip sa zatial uci balans a posilnujeme zadne svalstvo aby to ustala, ked uz je dlha ako zirafa

camon píše:tak, zvolila som novu metodu a po dvoch dnoch uz Hipka sedi na riti :jupi: zatial to nie je na povel, ani na dlho, ale snad este stihneme docvicit, hlavne je ze pochopila, toto by uz malo ist lahsie :smile:

camon píše::aaa: uz aj posedi chvilku, este to dotrenovat na povel a na dialku, zozrala asi kilo parkov kym sa to naucila :lol:



Lula& Shelly
Lula píše:Aj nám robila diaľka dosť problém a ešte aj popros bez ukazovania rukou :pac: Ale diaľku sme už spravili a bez ruky mi to robí zatiaľ iba doma :yes:


Nanda & Miky
Nanda píše:Dnešné trénovanie/natáčanie : Na gesto nám to ide už oveľa lepšie. Aj na diaľku. A strašne rád to robil a aj vtedy keď som to od neho nežiadala. :hi: Len potom s natáčaním to bolo ťažšie. Nechcel to robiť poriadne ale mám asi dve videá kedy to robí pekne. Tak niekedy ešte natočím a spracujem a pridám. :yes:
A video len skúšobné. Krivo sedí a kvalita ale to je detail. :pac:
http://www.facebook.com/photo.php?v=507638632616987&set=vb.100001125650285&type=2&theater


moschino & Becie & Dunčidlo
moschino píše: S Becie žiadny pokrok v cúvaní, očividne jej nedochádza, čo po nej chcem :ua: tak trénujeme panáčika aj na diaľku a to jej ide zas fakt dobre :jupi:
Dunči asi trénoval tie 3 týždne sám panáčika, dnes už úplne vedel, čo po nom chcem a minule mu to ešte nešlo :lol: dokonca máme aj prvé samostatné kroky v cúvaní
Začala som točiť aj video, ale neviem či z toho niečo bude. Tá karta vo foťáku je nejaká malá, potrebujem ďalšiu :angel:

moschino píše: Dunčidlo - panáčik - tiež celkom náročné :lol: Dunči nevedel vôbec udržať rovnováhu. Ale ako som prišla po pár týždňoch a išli sme trénovať znovu, zrazu to išlo :jupi: vie panáčika predo mnou, pri nohe a aj v domčeku. Na vzdialenosť odo mňa tak na cca 1,5m, viac ešte nie, ale budeme trénovať
Becie - panáčik[/b] - Becie panáčika už vedela predtým, teraz sme dotrénovali pri nohe, v domčeku a na väčšiu vzdialenosť. Teším sa hlavne z toho, na akú vzdialenosť sme sa dostali :smile:



3. Hard - upratovanie hračiek

camon & Hippu
camon píše::aaa: moje male flakate na druhy trening pochopilo odkladanie hraciek :jupi: teda este to nie je dokonale, ale uz vie co od nej chcem a mozme popracovat s viacerymi vecami :smile:
velmi sa mi paci ako pracuje hlavou a sama si spaja uz naucene cviky a skusa sama od seba ze co by asi mohla robit, najprv mi do lavora liezla, lavor sme pouzivali na pivot, vobec jej nevadilo ze je teraz lavor opacne, i tak vykladala predne paci :lol:
potom sa s hrackou v papuli zacala tocit - to sme robili pri predmete
ale prisla na to co treba :no:

camon píše:nase zaciatky :lol:

camon píše:ja som Hipke tiez zo zaciatku podsuvala,ale ako nahle som chytila lavor do ruky, pustila hracku, takze som len trpezlivo cakala a klikala za kazde priblizenie sa s hrackou k vedru


Stano69 & Peggy
Stano69 píše:no Peggy to ide super zatial zvládli sme zdvihnúť hračku, ale hneď ju aj pustí, alebo keď ju neodmením buď sa sňou začne hrať alebo sňou ujde.. ale to sa dá teda všetko sa dá resp. viem ako nato ju to odnaučiť ale neviem ako jej vysvetliť aby dala hračku do krabice.. som sňou skúšal že krabicu podstrčím a keď hračku pustí velká pochvala.. alebo že položím krabicu vedla ňu a keď hračka donej náhodou spadne ju odmením... ale asi to tak nikdy nepochopí čo chcem odnej..


Wickyy & Classy
Wickyy & Classy píše:Zapojiť sa sem je v poslednej dobe mojou jedinou motiváciou ako neprestávať učiť psa niečo nové. Pretože aj keď to už ovláda, snažím sa vymyslieť spôsob ako sa to dá stále spraviť náročnejším.
Najprv sme sa pustili teda tiež do upratovania a tu som si dala za cieľ, naučiť Kizy hodiť mincu do šporkasničky. Objednala som si aj chutné milé prasátko, ale akosi zatiaľ stále neprišlo a mám blbého tušáka, že už asi ani nepríde


Priscilla & Phoebe
Priscilla píše:Doposiaľ sme nikdy necvičili nič také, že by predmet dávala inam ako mne do ruky, spočiatku s tým mala celkom problém a furt do cpala mne, už som začínala byť zúfalá a potom zrazu pochopila a už to celkom šlo. Z hračiek sme veľli rýchlo prešli na iné predmety, s tým sa toľko nebláznila a viac sa sústredila. Skúšali sme štuple z petfliaš, mince, spinky, perá, postupne do čoraz menších nádob, cieľ bol zápalky do zápalkovej škatuľky, ale tie dosť kúsala, tak som to zatiaľ vzdala ale raz možno bude aj to...


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offtopic: dúfam som na nikoho a nič nezabudla :angel: ak áno, tak píšte, nech to môžem opraviť
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod Cathie » Uto 16.04.2013 3:07

easy - Priscilla a Nemo - ja z neho nemozem! :aaa: uzasne snazivy, cuvat a cuvaaat stale dokola :heh:
medium - moschino s Duncidlom.. ten prejav je tak nadherny, ze nemozem odolat, zlaticko :love:
hard - moschino a Baxy.. ale ze akeeee zachvaty smiechu som tu ja chytala z toho jeho vypluvania hasleriek a tahania koberca :haha: :jop:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod moschino » Uto 16.04.2013 13:05

Takže konečne som sa rozhodla nejako:

1.Easy - Keilly & Bára - Bára sa naučila fakt pekne ďaleko odcúvať a potom ešte aj po schodoch :jop:

2. Medium - tak tu som sa rozhodovala najdlhšie :angel: nakoniec ale Lula & Shelly - pekne urobené video a naučenie panáčika na diaľku :smile:

3. Hard - tiež poriadne dlhé rozhodovanie, už len keď niekto naučí psíka niečo z Hard, tak :poklona: ale hlas dávam Camon a Hippke, pretože jednak bolo video pekne urobené, malo aj dej a na druhej strane aj za to, že camon sa pravidelne delila o svoje pokroky s tréningom, tiež pridala tréningové video a tak možno aj iných podporila v tréningu, keď videli príspevky pokrokov iného psíka a mohli ho porovnať so svojím alebo nájsť v nich nejakú dobrú radu a tak :smile:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod camon » Uto 16.04.2013 13:25

och, toto bolo vazne tazke rozhodovanie, ale tesi ma ze sa zapojilo tolko ludi a mame z coho vyberat, porovnavat ako sa psiky ucia, inspirovat, co vsetko sa s jednym povelom/trikom da :jop:

1. easy - Keilly - velmi pekne samostatne cuvanie
2. medium - Fly - panacikovanie na vyssom mieste :jop: ja som s Hip skusala na fontane, odmietala sa co len pohnut :lol:
3. hard - Phoebe - roznorodost predmetov, a dost male vedierko na odkladanie :smile:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod Tina/Angela » Uto 16.04.2013 20:32

easy: Keilly& Bára
medium: Moschino&dunčidlo
hard: Wicky&Classy
Pes,najlepší priateľ človeka :)
Tina/Angela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod Fly Bubble » Uto 16.04.2013 20:59

Easy - určite Priscilla & Nemo :aplause: Krpec je perfektný ochh :hi:
Medium - camon & Hippu super aké pokroky ste urobili :jop:
Hard - Wickyy & Classy Krááása a tie mince, wow :king:
Fly Bubble
Hafan
 
Príspevky: 632
Bydlisko: Slovensko

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod katkariinka » Uto 16.04.2013 21:02

Easy: Keilly & Bára
medium: Lula & Shelly
hard: moschino & Baxy

Ale musim vas vsetkych pochvalit, vsetci ste uzasni :winner:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod Priscilla » Str 17.04.2013 8:53

Easy - Keilly & Bára
Medium - moschino & Dunčidlo
Hard - moschino & Baxy
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 17.04.2013 16:26

EASY: Keilly & Bára (tak vtipne psa som cúvať ešte nevidela :heh: )
MEDIUM: Fly Bubble
HARD: Moshino & Baxy (už to konečne vyhrajte! nech už vymýšľa trik do hard niekto iný :au: )
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod Lula » Str 17.04.2013 20:25

EASY - Keilly & Bára :smile:
MEDIUM - Camon a Hippu :jop:
HARD - Moschino & Baxy :yes:
Lula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Rimavské Brezovo

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod zuzkabluzka » Str 17.04.2013 21:04

Easy: Keilly & Bára - pre radosť z cúvania
Medium: pre mňa najťažšia kategória na vyberanie, ale vyhrali to u mňa moschino & Dunčidlo pre jedinečný štýl panáčika
Hard: Stano69 & Peggy pre radosť z maličkostí
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod moschino » Štv 18.04.2013 21:44

Takže výsledky 4. kola :smile:

1. Easy - Keilly & Bára
2. Medium - moschino & Dunčidlo
3. Hard - moschino & Baxy


Gratulujem všetkým zúšastneným tohto kola, všetci ste boli :jop: a tiež ďakujem všetkým hlasujúcim :poklona:

Len čo budú známe zadania do ďalšieho kola, otvorí sa (najneskôr do 20.4. do 21:00, ak niekto tému nezdá, bude vybratá zaňho)
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava


Späť na Dogdancing & Trick Challenge