4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Dogfórácke DD videosúťaže

4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 08.03.2013 12:12

Otvára sa ďalšie kolo Challenge :ahoj:

Tento mesiac boli určené tieto prvky a triky:

1. Easy - cúvanie
2. Medium - panáčik / popros / syseľ
3. Hard - upratovanie hračiek alebo dať niečo niekam (predmet do košíka / krabice / väčší predmet do menšieho)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. kolo bude travť do 14.4.2013 - do polnoci bude treba poslať videá
A ako aj doteraz majitelia najšikovnejších psíkov vyberú prvok do ďalšieho kola, budú uvenení na webe a tiež majú možnosť vyhrať nejakú drobnosť, ak sa im podarí mať najšikovnejšieho psíka počas trvania kôl Challenge 2x v jednej kategórii


Teším sa na videá a výsledky vašej práce :aplause:

Taktiež píšte, ako vám to ide, píšte, ak si neviete s niečím poradiť a poradte tým, ktorí majú s tréningom problém Cieľom je sa zabaviť, niečo psíka naučiť, navzájom si poradiť a podporiť dogdancing na Slovensku :smile: Držím palce :aplause:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Pia 08.03.2013 12:14

:aaa: tak to mame co robit, lebo nevieme nic z toho
easy a hard vidim realne, ale ten panacik :ach: to nechame asi na inokedy....
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 08.03.2013 12:26

my sa zas potrápime nad cúvaním :hi: už som to dlho plánovala Becu a Dunčiho naučiť a stále na to nejako neprišiel čas. Tak sa môžeme činiť :lol: a tiež preučím Baxyho jeho cúvanie, lebo sme ho nejako odflákli. On cúva tak že odcúva to asi na 3 m odo mňa a sadne a ja dávam ďalej povel na cúvanie, on sedí, alebo ľahne, alebo aj poprosí, alebo začne štekať :ach: tak už mu ukážem rukou, čo má urobiť, keď mu to nedojde, tak spravím krok dopredu, tak cúvne ešte nejaké 2 kroky (jeho kroky) a zas sadne a opakuje sa to čo predtým. Takže naše cúvanie :pac:

Panáčika Baxy vie, aj Becie celkom, vie čo chcem, len tá rovnováha niekedy... A Dunčidlo nevie a ani neviem, či sa naučí, dúfam sa mi to jeho dlhé telo v tej polohe nejako nezlomí ...

A upratovanie len s Baxym
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod lulu939075 » Pia 08.03.2013 13:27

jeeej žeby sme skúsili, ale iba easy a medium. Skusim s Chriskom to cúvanie a aj panáčika. To bude tažšie lebo manžel ho naučil panáčika na zadných, a ked je len na riti tak nemá dobrú rovnováhu ale vyskúšame. No a s Angie skúsime už cúvanie tak aby sama cúvala na povel alebo vyskúšame obcúvanie, ona zatial iba cúva predomnou a v domčeku :no:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod hruska » Pia 08.03.2013 13:43

hlavne dajte tipy na panacika. Bo moja ho vie, ale len ked stojim pri nej, akonahle sa vzdialim, sada si.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Momoo » Pia 08.03.2013 14:51

:aaa: Tak asi sa konečne zapojíme aj my a rovno do Hard. Easy a Medium Momo zvláda, ale to upratovanie hračiek bude pre nás výzva. Viackrát sme to skúšali učiť, ale prestali sme, lebo sa nedarilo, takže toto bude taká motivácia :smile: Asi hneď dnes začneme, Momo sa musí naučiť zdvíhať hračky zo zeme a nepustiť ich po 2 krokoch :lol:
A rozmýšľam, že sa pustím aj do Easy, s dvoma labradormi.. akurát že ich vidím asi tak 2x do mesiaca a to len cez víkend. Ale tak vyskúšame :smile:
Momoo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284
Bydlisko: Nitra

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod DeNnY » Pia 08.03.2013 15:22

Rozmyslam, ze by sme sa zapojili do easy...ale nie som si ista, ci je to realne, kedze stendo vie zatial len sadnut, lahnut, podat pravu prednu, pustit, doniest a otocit sa do jednej strany :heh: ..ale no preco to neskusit..uvidime ako nam to pojde :smile:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 08.03.2013 16:53

Ze ''len''? :ha:
Kenny je aky sikovny! Co sa naucil za tych par dni :aplause:

momoo, skus aj s nimi, aj ked ich casto nevidis. :no: ja trenujem a pripajam sa tiez s 2 psami, ktorych vidim tiez len 2 vikendy do mesiaca :smile:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Pia 08.03.2013 17:49

:aaa: moje male flakate na druhy trening pochopilo odkladanie hraciek :jupi: teda este to nie je dokonale, ale uz vie co od nej chcem a mozme popracovat s viacerymi vecami :smile:
velmi sa mi paci ako pracuje hlavou a sama si spaja uz naucene cviky a skusa sama od seba ze co by asi mohla robit, najprv mi do lavora liezla, lavor sme pouzivali na pivot, vobec jej nevadilo ze je teraz lavor opacne, i tak vykladala predne paci :lol:
potom sa s hrackou v papuli zacala tocit - to sme robili pri predmete
ale prisla na to co treba :no:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 08.03.2013 19:14

hruska píše:hlavne dajte tipy na panacika. Bo moja ho vie, ale len ked stojim pri nej, akonahle sa vzdialim, sada si.


skús len odmeňovať a vzdalovať sa po cm :nwm: tak som učila aj Baxyho.(akurát teraz na vzdialenosť poprosí, ale cúvať ďalej odo mňa nebude :pac: )

camon: ale ako si to pamätá :ha:

My sme boli teraz vonku tiež trénovať to cúvanie. Cúvať cúva, ale v určitej vzdialenosti začne štekať :ua: potom sa už nevie ukludniť :ua: nechcem mať cúvanie so štekaním
ak cúvam s ním (idem oproti nemu), tak nešteká :nwm: iba keď stojím a cúvava odo mňa
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod hruska » Pia 08.03.2013 20:20

Moschino, skusala som, aj s klikrom, ale nejak sa nedari. By som chcela docielit, ze hoc budem aj dva metre od nej a dostane povel, posadi sa na rit. Panackovat sa naucila dost rychlo, problem je, ze musim mat ruku nad hlavou, to vydrzi sediet aj minutu, len proste musim byt pri nej. Ale idem do toho, skusim poriadne naucit.
A cuvanie ma byt akoze easy? :aaa:
Odkladanie hraciek ani nejdem skusat, bo to nepochopi :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Pia 08.03.2013 20:36

ja som tiez myslela ze to bude na dlho, a ona to pochopila za par minut :smile:
panacikovanie pojde tiez, len este nema svaly na to aby sa udrzala, ale vie co treba robit...a cuvanie, no par krokov spravi ale musime k tomu priradit aj povel a skusit cuvat dlhsie :smile:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Sob 09.03.2013 10:01

nase zaciatky :lol:

camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod stano269 » Sob 09.03.2013 17:43

ja som dnes predobedom že idem natočiť balance ale dnes jej to nejak nešlo.. aj pohár sme rozbili :D tak som to zabalil a že na dnes končíme...

ale strásnše som sa nudil a daak sa mi von do blata nechce, tak že zo srandy ideme skúsiť upratovanie hračiek, ale dával som tomu 100% (ne)nádej že vôbec to nepochopí, kedže samovolne si do papule nič nevezme.. asi 15minút som jej vysvetloval nech chňapne po hračke, vôbec sa ju nedalo vydráždiť, tak som išiel nato z úplného začiatku s klikrom, keď sa hračky dotkne tak klik atď atď... a ona to pochopila, vyšli sme do záhrady a aj tam jej to išlo super, na "držmaca :heh: " chytí hračku do pusi ja ju pichválim ona to pustí, a dva krát mi to aj priniesla keď som jej to odhodil poslal ju že hladaj a "držmaca- pooooď pooooď ". Potom sme v najlepšom skončili, teším sa na zajtrááá.. čiže dávam tomu nádej a strašne sa teším, keďže keď ste dali tému som vedel že je to nič pre nás :jupi: :jupi:
(porpos vieme ale iba keď ju držím, nevie sa sama udržať, a z cúvaj máme základy, ale to teraz odložím boko, sústredíme sa na upratovanie :aaa: )

a Hippka je šikula :jop:
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: 4. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Uto 12.03.2013 15:07

camon :jop:

dnes (mám dovolenku :lol: ) som trénovala so psami. Beca mi skoro odhryzla 2 prsty a lakeť :pac: ale cúvala, aj keď asi nevedela, za čo tie odmeny dostáva. Hlavne teda že robila tie kroky späť, lebo zo začiatku si akurát sadla a s takým teliatkom pohnúť dá celkom zabrať :lol:
Dunči tiež cúval, išlo mu to rýchlejšie, aj keď cúva iba ak má ruku pred čumákom. Skúšali sme aj panáčika, chýba ešte rovnováha, ale vie, čo od neho chcem

moschino píše:
hruska píše:hlavne dajte tipy na panacika. Bo moja ho vie, ale len ked stojim pri nej, akonahle sa vzdialim, sada si.


skús len odmeňovať a vzdalovať sa po cm :nwm: tak som učila aj Baxyho (akurát teraz na vzdialenosť poprosí, ale cúvať ďalej odo mňa nebude :pac: )

skúšala som s Becie panáčika na vzdialenosť 2 krokov. A osvedčilo sa mi hádzať jej mlsku na tú vzdialenosť do papule.Zistila, že keď urobí panáčika tam, kde ju posadím a vzdialim sa, tak mlska príde aj keď ja som ďalej
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Dogdancing & Trick Challenge