3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Dogfórácke DD videosúťaže

3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod moschino » Pon 04.03.2013 0:34

Spustené hlasovanie 3. kola Dogdancing & Trick Challenge
Hlasovanie bude prebiehať od 4.marca do 6.marca (do 21:00) - tentokrát 3 dni


Každý, kto je registrovaný na Dogfore môže hlasovať a to za 1 tím v každej kategórii :smile: Hlasovať môžete vo forme príspevkov tu v téme. Taktiež každý hlasujúci môže napísať, prečo práve pre ten a ten tím hlasoval, čo sa mu páčilo. Môžete brať do úvahy výsledok, ako sa psík niečo naučil, ale aj to, aký pokrok v tréningu urobil (keď napr. nevedel nič a trik sa naučil aj napriek tomu a iný psík mal už polku triku naučenú dávnejšie), výber je len a len na vás :no:

Majiteľ najšikovnejšieho psíka v danej kategórii bude zverejnený na webe dogdancingu Slovakia aj s odkazom na video a tiež vyberie tému do ďalšieho kola Dogdancing & Trick Challenge. Okrem toho tí, čo sa im počas trvania Challenge dosiahnu 2x víťazstvo v jednej kategórii, dostane malú cenu :winner:


1. Easy (and Puppies) - poklona

moschino & Becie


moschino & Gordon Dunčidlo


Wickyy & Classy


2. Medium - Packy na packy

Stano69 & Peggy


moschino & Gordon Dunčidlo


camon & Hippu


Borderka-Brita & Brita



3. Hard - Balans

Rehssi & Joffrey & Loty


moschino & Baxy


camon & Hippu


Wickyy & Classy


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Každý môže mať výsledné video len 1. Preto tu sú (aj pre tých, ktorí túto tému nesledovali) zhrnuté aj ďalšie videá (napr. na porovnanie prvých tréningov a výsledného prvku a tak je možné vidieť pokrok od začiatku do konca challenge) a tiež citácia k vášmu videu (ak nejaká bola).
Ak nájdete nejakú chybu, alebo že som na niekoho a niečo pri toľkých príspevkoch zabudla, dajte info prosím, aby som to mohla opraviť

1. Easy - Poklona

moschino & Becie
S Dunčim sa pracuje veľm dobre, s Becie je to už ťažšie jeden deň chce pamlsky, na druhý nie, pracuje len za hračky, tretí ju bavia len snehové gule, štvrtý len sneh padajúci zo strechy a v piaty nahania tiene a všetko ostatné je ukradnuté tak aj tento víkend. V sobotu ju nebavila žiadna hračka, ktorú som jej dala, nakoniec som zistila, že ona chce sneh. A v nedeľu zas kašlala na sneh a musela som zistiť, že práve tá konkrétna loptička je to, čo ona v ten deň chce...

každého jedného psa som učila poklonu inak, čiže 3 rôzne spôsoby. Najzdĺhavejší z nich bol pred 4 rokmi, keď som učila Baxyho. Nepoznala som kliker a ani žiadnu metódu, ako ho naučiť. Tak som na to išla tak, že keď bol v žiadanej polohe, tak som ho odmenila. Po pol roku pochopil V poklone bol najmä vtedy, keď sa zobudil a naťahoval sa. A prvé pokolny a aj teraz niekedy sa podarí, že jeho poklona viac vyzerá ako naťahovanie sa ako normálna poklona

U Becie som išla na to spôsobom a prvým "návod", ku ktorému som sa dostala, ako naučiť poklonu. Čiže som ju pamlskom navádzala do ako keby ľahu a pod brucho som jej dala ruku, aby zadok na zem nemohla položiť. Naučenie (aj ťažko motivovateľnej Becie) trvalo podstatne kratšie ako pri Baxym


moschino & Gordon Dunčidlo
A Dunčidlo a tretí spôsob naučenia poklony - navádzanie pamlskom popod pokrčenú nohu (toto som napr. moc nevedela pri Becie použiť, je trochu veľká na to). A bolo to najrýchlejšie naučenie poklony. Za 4 dni (aj s učením packy na packy) sme sa poklonu naučili


Wickyy & Classy
Nám to posunutie dátumu prišlo celkom vhod. Tak sme ešte čo to spráskali s úklonom. Rozmyslela som si to až po tom, čo sme natočili balansovanie. A dosť som váhala, či ho sem dať, kedže predsa len to je easy a my by sme tu teoreticky nemali, čo hľadať. Ale zostávali nám ešte cca dva týždne, tak sme sa do toho pustili.

Lenže úklon sme už ovládali a preto som sa ho snažila spojiť s čo najväčším počtom iných pvkov. Žiaľ úklon plazením vpred a dozadu sme už nejak poriešiť nestihli. Mala som to prudko v pláne, začiatky máme, ale je to ešte kostrbaté, skrátka, nedá sa to brať ako dotiahnutý prvok.
Spájanie prvkov nebolo až také ťažké. Zapojili sme tam mrtvolku, hanbenie sa na obe strany, vyplazovanie jazyka, kývnutie hlavou do ľava, prekladanie labiek, položiť hlavu na zem a vysielačku. Pri P nohe, Ľ nohe, predomnou a zamnou. Celý ten čas sme sa však mordovali s poklonou na chrbte. Automaticky, ako mi pes vyskočí na chrbát, začne si sadať a robiť panáčika. S tým sme sa pekne dlho trápili, no ale výsledok už nejaký je a to aj s otočením na chrbte a úklon do druhej strany. To ma potešilo najviac, lebo som to iba zo srandy chcela vyskúšať, že čo to dá, a ono vydalo



2. Medium - packy na packy

Stano69 & Peggy
video- http://www.youtube.com/watch?v=05wTPA3E4pc
ale bude asi iba nesúťažné lebo jedine čo sme sa doučili je aby sama vošla do domčeka bez navedenia..

EDIT: mám ešte jedno, kde sme urobili aj kruh, ale jej sa už moc nechcelo... + volakto nám to kazí:heh: ...
http://stano69.rajce.idnes.cz/Videa...#DSCF6966.jpg



moschino & Gordon Dunčidlo
My sme začali trénovať
Takže Becie som doučila mŕtvolku z minulého kola a pracujeme na poklone. Tak ide to nejako, zvykne sa ľahnúť, ale tak trénujeme ďalej. Packy na packy neučíme, nemám dostatočne dlhé nohy na to aká je vysoká

A Dunčidlo, ten pes ma stále viac prekvapuje niečo v tom kokose má
začali sme s packy na packy. Najskôr sa ma snažil obiehať (čo sme sa učili v 1.kole), ale potom pochopil, že musí ísť do domčeka. A sám mi začal vykladať hneď packy na nohu to som bola prekvapená, Baxy keď sa toto učil veeelmi dávno, tak to bol preňho najväčší problém, že vyložiť packy na moje nohy. A Dunčidlo, ten vykladá packy ako nič len trochu inak ako má, urobil si z packy na packy trik packy na packu takže po 10 min tréningu sme boli tu


camon & Hippu
tak pridavam aj medium, nie je to take ako som chcela,ale tak tolko sme stihli nacvicit, doma jej to uz ide celkom fajn, vonku treba dotrenovat, na nerovnom povrchu a troska viac sustredenia, ale som s nou spokojna
zacinali sme cvicit od zaciatku, t.j. dat labky na moje nohy, jedna labka jej sla ale druhu nijak nechapala kam ma dat, tak som nasla na nete videjko ako to natrenovat, a zafungovalo dost rychlo
no a potom to uz celkom slo, prve krocky...


3.Hard - balans

Rehssi & Joffrey & Loty
Aj my sa skúšame zapojiť Učíme sa balansovať. Včera psiská odstali inštruktáž, viacmenej pochopili o čo ide a dnes sme to sťažili, cvičili obaja spolu. To máme aj na videu mizernej kvality
http://www.youtube.com/watch?v=WpeBWKxv%20...%20e=youtu.be trening č. 2
http://www.youtube.com/watch?v=XkrG7Zx-%20...%20e=youtu.be trening č. 3, prvý pokus o "balance" na labkách.
Chce to ešte véééľa trénovať. A teda musíme si švihnúť, rada by som natočila aj "súťažné" video, niekedy cez deň najlepšie...

Najviac co sme sa zvladli naucit je ze obaja udrzia naozaj moc chutnu mlsku- domacu pecienkovu synchronne vedla seba. Bol to skor kurz sebaovladania, balansovat im moc neslo, neudrzia nic klzke. Pudlik vie drzat veci na cumaku a na hlave a Loty aj na zadku ked je v poklone. Na vratkejsich veciach este popracujeme


camon & Hippu
u nas to tiez slo lahsie ako som myslela, ten balans, slovo zatial len stoj alebo ostan, ale to budem musiet zmenit...
zatial zvlada male odmeny na nose a piskotky, ked jej dam na frnak hracku, zacne sa olizovat
ale ved mame este cas, dotrenujeme

nemam rada ked celu sobotu leje a neda sa ist von ale aspon ma moj neskutocne znudeny pes prinutil troska potrenovat, a aj ked sme dali expresne tempo, Hipka sa krasne chyta a uz robime prve krociky
velmi ma to tesi lebo do teraz ani nechcela na mna vykladat packy a aj ked vylozila tak bud len jednu ,alebo obe na moju jednu nohu....
balansujeme zatial len jedlo, ale uz mala na frnaku aj salamku, aj syr a pekne drzala

balans sme zacinali trenovat uplne od zaciatku a ani som netusila ako rychlo Hip pochopi co od nej chcem, aj ked to nadhodenie mnamky a chytenie do papulky nam tak skoro nehrozi


moschino & Baxy
včera sme skúšali balans no a musím povedať, že som čakala, že to pôjde ľahšie že poviem "ostaň" bude stáť a ja mu položím na kokos niečo. Volakedy dávno to aj zvládal s mlskou na nose takto. Ale teraz... zo začiatku aj stále, ale asi po 3.opakovaní už nie, stále sa vrtel alebo zohol hlavu, aby to spadlo tak uvidím, čo z toho bude

Musím povedať, že to nie je zrovna Baxyho obľúbený cvik Tvári sa pri ňom niekedy tak trpiteľsky Chytiť mlsku z nosa do papule vedel volakedy dosť dávno, ale potom zabudol, nevedel čo od neho chcem, ale potom sme to učili znovu. Dokonca sa mu podarilo chytiť 2 mlsky z hlavy do papule, že ako, to mi je doteraz záhada, hlavne že mal len držať a nie ich chytať ale pažravec si ich dokázal vyhodiť z hlavy tak aby ich chytil


Wickyy & Classy
Čo sa týka samotného balansovania, tak to sme už ovládali, preto sme sa naučili nové spôsoby. A to chôdzu s balansovaním, potom držať predmet na špičke nosa, na labkách v panáčiku a naj oriešok bolo asi držať na hlave pohár, keď som doň liala vodu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ak nájdete nejakú chybu, alebo že som na niekoho a niečo pri toľkých príspevkoch zabudla, dajte info prosím, aby som to mohla opraviť :ahoj:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod moschino » Pon 04.03.2013 19:32

Takže idem hlasovať. Rozhodovanie bolo fakt ťažké, ale nakoniec takto:

1. Easy - Wickyy & Classy - jednoznačne bezkonkurenčné video :poklona: obdivujem, koľko toho dokážeš urobiť s jednoduchým trikom ako poklona

2. Medium - Stano69 & Peggy

3. Hard - presne tu bolo to rozhodovanie také ťažké. Ale nakoniec camon & Hippu, pretože balans sa učili od začiatku, tiež sme videli v príspevkoch opísané pokroky a tiež fotky z tréningu :smile:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod camon » Pon 04.03.2013 20:05

ja mam tiez strasnu dilemu :lol: pozeram si videjka dookola, neviem sa rozhodnut :ach:

ale teda easy moschino & Becie, velky obdiv ze zvladas ucit troch psikov, z toho dvoch len obcas, cez vikendy :jop:
medium Borderka-Brita & Brita
hard tu sa neviem rozhodnut medzi Wicky a Moschino, Classy uz co to vedela a "len" doucali
Baxy si tento trik velmi neoblubil, napriek tomu to zvladol na vybornu :jop:

ale kedze sa da dat hlas len jednemu timu, tak odo mna to bude pre Classy

Offtopic: dalo by sa v dalsom videjku ukazat ako Classy postupuje v treningoch? :hi:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod malinamaja » Uto 05.03.2013 22:17

Takže ja hlasujem :
1.moschino & Gordon Dunčidlo
2.camon & Hippu
3.Wickyy & Classy

Všetci ste veľmi šikovný :jop:
malinamaja
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 173
Bydlisko: Nová Baňa

Re: 3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod Rehssi » Uto 05.03.2013 22:38

takže za mňa :smile:
Wickyy & Classy
Stano69 & Peggy
moschino & Baxy
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: 3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 06.03.2013 11:34

juuu no teda
1. Easy - moshino & Becie- ja čisto z dôvodu, že je to ofčák. Ja som sa pokúšala spolupracovať s našou ofčandou, ale tá na mňa iba pozrela, že či mi náhodou nešibe. Proste, že nemci sú síce za srandu, ale odtiaľ -potiaľ , na blbinky nemajú čas, musia sa venovať oveľa dôležitejším veciam pre nich :prd: (teda aspoň tá naša je taká). Možno to je ale len pre to, že to nie je "môj pes" a venuje sa jej niekto iný.

2. Medium - Stano69 & Peggy. Milujem ten ochotný pohľad na tie krátke nožičky ako sa snažia nájsť nohu :ha: . Klobúk dolu!

3. Hard - nuž a tuto, môžem sa zdržať hlasovania :ha: ?
Totiž pre Camon & Hippu, z dôvodu, že sa učili od začiatku. A pes to skutočne pochopil, drží ako hluchý dvere :no: .
Moshino za to, že aj keď to pes nemusí, tak sa na to dali a je tam aj kopec toho navrch. (koník na zadku a držať ho za šnúrku zároveň, no ma dostalo)
A Rehssi, že pracovala naraz s dvoma psami, čo by len tak hoc kto nezvládol. Tam je to sústredenie ešte o čosi náročnejšie, pretože pes musí dávať pozor, aby mlska nespadla a k tomu ešte, aby mu u nešlohol druhý pes :heh: . Aj keď iba jeden spôsob, ale tiež sa učili od začiatku a hneď s dvoma psami naraz. Tam už je ozaj tá konkurecia, to si napríklad neviem predstaviť moju psicu, keby mala balansovať pred hociktorým iným psom :ha: .
Takže pre mňa Rehssi, nech to vyzerá jednocho ako len chce, pre mňa osobne by toto bola najväčšia výzva :smile: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: 3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 06.03.2013 11:36

camon píše:Offtopic: dalo by sa v dalsom videjku ukazat ako Classy postupuje v treningoch? :hi:

No ak sa dostanem pravidelne ku kamere, tak prečo nie :no: . Hlavne teda ak vôbec bude nejaký prvok, s ktorým sa budeme môcť zapojiť...
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: 3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod moschino » Str 06.03.2013 12:29

Wickyy & Classy píše:juuu no teda
Proste, že nemci sú síce za srandu, ale odtiaľ -potiaľ , na blbinky nemajú čas, musia sa venovať oveľa dôležitejším veciam pre nich :prd: (teda aspoň tá naša je taká)


Offtopic: Beca to isté :prd: ja poberiem hračky a mlsky, že ideme trénovať, preletí okolo vtáčik a ona hneď pod stromom a ja sa môžem aj na hlavu postaviť a kašle na to :ach: alebo nedajbože spadne zo strechy sneh, vtedy to môžem ronvno zabaliť, lebo ona hneď beží a čaká kedy padne Ďalší a veru vie čakať pekne dlho a bohovsky sa teší na to, ako jej ten sneh padne na hlavu. Však čo, že ja chcem trénovať, ona má dôležitejšiu prácu :prd:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod matushka » Str 06.03.2013 20:14

1. moschino & Becie
2. camon & Hippu
3. Wickyy & Classy
Rozhodovanie bolo ťažké, každý to zvládol úplne super! :jop:
matushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Žilina

Re: 3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod DeNnY » Str 06.03.2013 20:42

Taaak my sa teda tiež pripájame k hlasovaniu:
1. moschino & Dunčidlo
2. camon & Hippu
3. Wickyy & Classy

Všetci ste boli super! :aplause:
Uvidíme aké triky sa zvolia a možno sa so štendom pridáme aj my :angel:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: 3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod stano269 » Str 06.03.2013 20:50

1,Wickyy & Classy
2,Borderka-Brita & Brita
3,moschino & Baxy
:smile:
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: 3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod Margita » Str 06.03.2013 21:55

takze :smile:
poklona moschino a becie
packy na packy stano a peggy
a balans camon a hippu
:poklona:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: 3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod moschino » Str 06.03.2013 22:21

Ďakujem všetkých hlasujúcim :poklona: :poklona:

Twntokrát to bolo naozaj tesné, ale nakoniec najšikovnejších psíkov v 3. kole Challenge majú v kategóriách:

1. Easy - moschino & Becie
2. Medium - Stano69 & Peggy
3. Hard - Wicky & Classy


Gratulujem všetkým zúšastneným :aplause: pretože všetci boli :jop:

Prosím víťazov tohto kola, aby zadali tému ďalšieho (buď do SS alebo na DF)

Len čo budú známe zadania do ďalšieho kola, otvorí sa (najneskôr do 8.3. do 21:00, ak niekto tému nezdá, bude vybratá zaňho). Ak by niekto potreboval nápovedu (zoznam prvkov do danej kategórii, o ktorom sme sa bavili minule), tak sa mu pošle :smile:

Už teraz sa teším na nové zadania :smile:

a aby som nezabudla, tak Wicky gratulujem aj k druhej výhre v kategórii Hard a preto dostane aj nejakú mlsku pre Classy :smile:
Obrázok
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod camon » Str 06.03.2013 22:38

gratulujeme :) a tiez sa tesim na nove ulohy,uz sa nudime
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 3. kolo Dogdancing & Trick Challenge - hlasovanie

Poslaťod stano269 » Str 06.03.2013 23:08

že ďakujeme :jop: absolútne som to nečakal :heh: a gratulujem
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241


Späť na Dogdancing & Trick Challenge