2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Dogfórácke DD videosúťaže

2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Uto 18.12.2012 11:13

2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Témy pre jednotlivé kategórie, ktoré určili Margita, NoRa, Lulu a Tina:

1. Easy ( and Puppies)- mŕtvolka
2. Medium - zakryť sa = zabaliť sa do deky
3. Hard - krívanie




2. kolo trvá do 19.1.2013 - do polnoci bude treba poslať videá, 20. a 21.1. do 21:00 bude hlasovanie a ako aj doteraz majitelia najšikovnejších psíkov vyberú prvok do ďalšieho kola, budú uvenení na webe a tiež majú možnosť vyhrať nejakú drobnosť, ak sa im podarí mať najšikovnejšieho psíka počas trvania kôl Challenge 2x v jednej kategórii :smile:


Teším sa na videá a výsledky vašej práce :aplause:

Taktiež píšte, ako vám to ide, píšte, ak si neviete s niečím poradiť a poradte tým, ktorí majú s tréningom problém :smile: Cieľom je sa zabaviť, niečo psíka naučiť, navzájom si poradiť a podporiť dogdancing na Slovensku :smile: Držím palce
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod katkariinka » Uto 18.12.2012 11:17

moschino píše:Témy pre jednotlivé kategórie:

1. Easy ( and Puppies)- mŕtvolka
2. Medium - zakryť sa = zabaliť sa do deky
3. Hard - krívanie


Tak z tohto bude pre nas asi najjednoduchsie to krivanie. :heh: Lebo mrtvolku a celkovo prevalenie na bok som ja proste nebola schopna naucit (ani naviest pamlskom :pac: ) Mozno to skusim cez shaping, ale neviem neviem... Ale vsak ved challenge :heh:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 18.12.2012 11:19

Mŕtvolka, to je ležanie na boku, že? A aký dávate povel?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod katkariinka » Uto 18.12.2012 11:25

BANG je na to oblubeny povel.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod pigie » Uto 18.12.2012 11:28

My ten povel pouzivame hodne casto, kedze manipulovat velkeho psa, aby si lahol na bok a lezal je tazke, musi to chciet sam :D Nas povel je "Urob mrtvolku" :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Zuzula » Uto 18.12.2012 11:36

Tak my ideme do "mrtvolky", ale to už mame take "načaté" (EDIT zvalí sa nabok, ale aby ostala na chrbte, to sa nám nikdy nepodarilo, možno teraz? ) takže skúsim ak sa podarí aj medium, ale zabaliť sa do deky vyžaduje chytenie deky najprv do papule, čo bude pre nás velky problem :lol: A možno to vymyslíme inak :hih: alebo aj nie :heh:
Naposledy upravil Zuzula dňa Uto 18.12.2012 12:09, celkovo upravené 1
"Are you sure it's beef?"
" Yes, of horse!"
Zuzula
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Bratislava - P.Biskupice

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Uto 18.12.2012 11:37

Baxy má "mŕtvy" :lol:

Hugo musí byť perfektný, ako robí mŕtvolku :aplause:
S Becie a Dunčidlom tentokrát len do Easy. Dunčo nevie poriadne ani ľahni :pac: Raz ho učila priateľova sestra, ale či si ho pamätá...
Inak mŕtvolka nemusí byť len na boku, môže byť aj "hore pupkom" :nwm: ja som to chcela Baxyho už asi 3x naučiť, ale on sa s tým svojím vôbec nie plochým hrbtom stále chudák prevaľoval na strany :pac: Klasickú na boku vie.
Aj krívať vie, len kríva stále tak, že chodí do kruhu :pac: tak ja idem naučiť krívať a chodiť pri tom rovno alebo okolo mňa :aaa: a tiež ho chcem naučiť aj krívať na inú packu (vie na prednú a chcem naučiť na zadnú).

Do medium sa tentokrát nezapájame, kedže Baxy sa zakryť už vie a zvyšok psov nevie ani len sudy :lol:

Takže Dunčidlo a Becie Easy, Baxy Hard
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod hruska » Uto 18.12.2012 12:04

Tak my sa nezapojime urcite, bang vie a ostatne nebudem schopna naucit.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Uto 18.12.2012 12:45

:aaa: krivanie som chcela,ale ci zvladneme, no bude to riadna challenge, davatje tu potom prosim tipy ako na to
mrtvolku uz vieme, a je to jeden z naoblubenejsich povelov, ale to zabalenie, uff, no skusim aspon to krivanie, uvidim co pojde
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Keilly » Uto 18.12.2012 13:28

ufff, nevieme ani zabalenie do deky a ani krivanie. Len sa neviem rozhodnut, co je lahsie :lol:
Keilly
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Nitra

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Margita » Uto 18.12.2012 13:29

Rodysek mrtvolku vie,na povel "urob mrtvolku" ale taku nie uplne presnu,ved natocim :lol: sa pri nej cely vrti a malicky no malicky nevie ani lahni,tak ideme na to :aaa:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Margita » Uto 18.12.2012 13:31

hruska píše:Tak my sa nezapojime urcite, bang vie a ostatne nebudem schopna naucit.

preco by si nebola?ak nevies ako na to,metodiku ti tu isto niekto vysvetli ,ono to mozno vyzera zlozito ,ale ak vies postup
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod lulu939075 » Uto 18.12.2012 13:47

uf tak neviem čo je tažšie či medium alebo hard :lol:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Uto 18.12.2012 13:55

Margita píše:
hruska píše:Tak my sa nezapojime urcite, bang vie a ostatne nebudem schopna naucit.

preco by si nebola?ak nevies ako na to,metodiku ti tu isto niekto vysvetli ,ono to mozno vyzera zlozito ,ale ak vies postup


ak vie váľať sudy a niečo chytiť do papule, tak to bude ok :smile: môj vtedy keď sa to učil ani nepoznal povel drž, len ležal na deke, ja som vzala koniec, trochu som mu ním pred nosom, mávala, a keď ho chytil a držal, dala som povel nasudy. On to sícepočas tých sudov pustil, ale aj tak sa zabalil :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Uto 18.12.2012 14:09

tak to by som ju musela neskutocne rozblaznit aby v tom pretoceni este nieco vzala do papule :lol:
u nas pretocenie vyzera neskutocne komicky, asi sekundu ma hore laby a trepoce nimi vo vzduchu, nakoniec sa jednou zaprie do zeme aby otocila tu svoju tazku rit :heh:

no a my mame za sebou prvy kratky trening krivania :pac: vyskusane asi 4 metody, uvidime co nakoniec zaberie...
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Ďalší

Späť na Dogdancing & Trick Challenge