2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Dogfórácke DD videosúťaže

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Sob 19.01.2013 13:23

tak nase sutazne video kategoria medium- zakryt sa

Hip vedela pretocenie tak na 50%, s dekou sme predtym necvicili vobec, predmety velmi chytat nechce, takze sme sli pekne od zaciatku
enjoy :smile:

Offtopic: musim zohnat nieco lepsie na natacanie videa lebo ta moja sunka vecer nezvlada nic a cvicime hlavne vecer :ua:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod NoRa » Sob 19.01.2013 18:56

Týmto trikom sme sa trápili ešte minulú zimu a to bez výsledkov. Maximálne tak Sally zobrala deku do papule. To bolo všetko, tým to proste zhaslo. Takže v tomto bode sme začínali aj na začiatku tohto druhého kola. Nakoľko som vedela, že týmto "postupným" spôsobom nám to moc nejde, začala som deku používať pri jašení so Sally. Netvárila sa veru nadšene :lol: tak som skúšala spraviť to, že keď sme sa hrali s loptičkou, a ona si ju vybojovala, tak som jej dala (nenápadko) nejaký povel (napr. otočiť sa atď). Najskôr na mňa kukala ako puk, ale po chvíľke to spravila :lol: Keď sa vedela s loptičkou otočiť, a hlavne prevaliť, išli sme späť k deke. Zase nechápala :pac: Nevedela som ako na to, myslela som, že zase tým nepohneme :ua: Dopomohli nám však náhodne okolnosti, a to fakt, že Sally zase začala mať nejaké tie svoje problémy, tak sme utekali kúpiť špeciálne mäso, nakoľko sme granule museli vysadiť. Pri príprave jej pokrmu som si uchmatla pár kúskov mäsa, rozprestrela deku a na moje počudovanie za chvíľu sa Sally prevaľovala s dekou v papuli :lol: Takže ono sa to predsa len podarilo! :jupi: :smile: Samozrejme, museli sme na tom ešte pracovať, a v podstate ešte stále pracujeme. Musím ju na deku naštelovať, na rohu má uviazaný uzol, aby vedela kde deku chytiť, a ešte nemáme na celý trik jeden povel,,, Skúšali sme to aj bez toho uzlu na deke a s povelom, a celkom to šlo, ale furt sa nejak čudne krútila :ha: Možno nemala zrovna svoj deň,,,, :smile: Najviac ma na tom teší fakt, že odvtedy ako sme sa tento trik naučili, tak Sally nerobí problém zobrať deku do papule. Sama od seba ju prevláka už po izbe, zahrabe si tam hračku a potom sa ju snaží oslobodiť atď :lol: Takže pre nás to malo aj takýto prínos :jop:

No a spomínané video na ukážku:

NoRa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Wickyy & Classy » Sob 19.01.2013 22:35

Už od minulého kola špekulujem, že niečo natočím i ja. Ale potom si vravím, že by to moc fér nebolo, kedže Kizy už všetko ovládala. Už som ju pekne dlho nič nenaučila a to ma zožiera už dlhšiu dobu. Tak teda, že sa predsa len zapojím, len jej to ešte viac sťažím...tak sme sa dali na hard- krívanie.
Kizy už ovládala krívanie na P prednú, Ľ zadnú a Ľ prednú a taktiež podávať všetky štyri. Nemala som dôvod učiť krívanie na P zadnú, ale teraz sme sa na to dali. P zadná vždy pokulhávala aj si bola neistá pri podávaní. No ale bol to riadny boj! Tým, že Kizy už perfeknte ovládala pohyby zvyšných nôh, tak z pravej zadnej sa nechcela ani za svet odrážať. Trvalo kým si zvykla na ten pohyb, stále som jej musela rukov naznačovať, ktorú nohu má držať vo vzduchu lebo zakaždým si prehodila nohy a krívala na tú, ktorá jej bola pohodlnejšia. A ešte dlhšie trvalo, kým nabrala silu do tej nohy, z ktorej sa mala odrážať lebo sa na nej nevedela udržať. Čiže sme museli začať viacej posilovať a pomaličky to začalo naberať smer. Keď sme sa doučili krívanie na poslednú štvrtú nohu, zvýšilo nám ešte trocha času a tak si hovorím, že skúsime zmeniť smer a zvolila som si obiehania. Obiehanie na P prednú a Ľ zadnú šli viac menej bez problémov. Horšia bolo obiehanie krívaním na Ľ prednú a na tú novo-naučenú: P zadnú, to bol doslova pôrod. Aj vo videu je vidieť ako to v tom obiehaní ešte nemá celkom isté a nohu, z ktorej sa odráža (Ľ zadná) jej nestíha. Nuž ale popasovali sme sa s tým. Nakoniec som pridala ešte vysielačku s krívaním, ktorú sme dotiahli a robí ju konečne spoľahlivo, ale to už iba na P prednú, bo nám čas nezostal :ha: .

Takže rekapitulácia: naučili sme sa krívať na P zadnú a krívať okolo psovoda na všetky štyri :smile:

Konečne mám zas taký ten pocit, že sme sa niečomu novému naučili, čo nebolo z jednej lekcie na druhú :lol: .
video: http://www.youtube.com/watch?v=mJ1vA2JRQoM
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Margita » Sob 19.01.2013 22:44

:aplause: to je ake dobre,a mohla urobit aj lastovicku,ze by naraz zdvihla lavu prednu a pravu zadnu napriklad :lol:
camon: :jop: a bonusovy dodatok :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Sob 19.01.2013 22:57

Classy je proste classy :winner:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Ned 20.01.2013 0:51

Tak úplne na poslednú chvíľu natočené a zostrihané video :angel: už som myslela, že nestihnem
Krívanie Baxy vedel, ale len tak po svojom, vedel krívať "dokoliečka" a len svojím tempom, čo zrovna bolavého krívajúceho psa nepripomínalo, lebo na to išiel trochu rýchlo :pac:
Chcela som ho doučiť, aby kríval pekne pri mojej nohe a mojou rýchlosťou, nie jeho tak, že ma až predbiehal. Tiež krívanie ku mne a krívanie okolo mňa. Musela som pri tom točiť dookola polkou tela, lebo len čo sa mi dostal za chrbát, už to flákal :pac:
Tiež som chcela naučiť krívanie na zadnú. Ktorú zadnú, to som vybrala podľa toho, že na ktorú už aký trik ovláda. Na každú už má jeden, pričom ten trik s ľavou packou vyžaduje viac rovnováhy. Preto som vybrala na krívanie pravú zadnú packu, aby vedel udržať rovnováhu aj keď pracuje s inou zadnou packou. Podávať sa ju naučil veľmi rýchlo, ale ďalej to už tak rýchlo nešlo. Dostali sme sa len k tomu, že urobí 2 kroky so zdvihnutou zadnou pravou packou. Verím, že časom sa dostaneme aj ku viac krokom, ale bohužiaľ do dnes sme to nestihli :ua:
Taktiež chcem ešte pracovať na krívaní okolo mňa, lebo to stále fláka za mojím chrbtom :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=v1WEOLTv7T0&feature=youtu.be

Chcela som natočiť aj Becie a Dunčidla, ako sa učia mŕtvolky, ale nepodarilo sa mi ísť domov :ua: pred Vianocami vedeli s ukazovaním, verila som, že dovtedy sa to naučia pekne, ale bohužiaľ som sa odvtedy domov nedostala :ua: keď sa doučíme, tak možno pridám už posúťažne, kam sme sa až dostali :lol: a budeme sa venovať 3.kolu

A ešte pridávam videá za Margitu (lebo už zaľahla spať :jazyk: kým som to nejako postrihala :angel: )
Takže Rody : http://www.youtube.com/watch?v=o9rkWrvSXJM&feature=youtu.be
A Derik: http://www.youtube.com/watch?v=1wywv13Xhl4&feature=youtu.be
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod lulu939075 » Ned 20.01.2013 10:32

tak my sme nakoniec nenacvičili nič :ua: panička bola ehm lenivá :censored: :au: ( ale aby ste si nemysleli že až tak venovali sme sa OB, ale asi ani to nedotiahneme na tu kúšku ktorú sme chceli :plac: )
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Zuzula » Uto 22.01.2013 10:49

Ja sa ospravedlňujem, že som sa na to tiež trochu vyprdla. Síce sme nacvičovali zakrývanie a aj to celkom ide, ale od začiatku januára mám diplomovkový frmol, takže som videá nestihla robiť :/
"Are you sure it's beef?"
" Yes, of horse!"
Zuzula
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Bratislava - P.Biskupice

Re: 2. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Ned 27.01.2013 22:06

Aj keď už neskoro, ale doučili sme mŕtvolky :smile: http://www.youtube.com/watch?v=OHp2ctxopEg&feature=youtu.be
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Dogdancing & Trick Challenge