1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Dogfórácke DD videosúťaže

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Tiny & Teddy » Str 12.12.2012 23:50

Kedže som tento týždeň na chorej, konečne mám kúsok času venovať sa Tediakovy a hneď som tento čas využila a natočila na čom sme makali posledných pár dní - držanie predmetu v papuľke. :smile:

http://www.youtube.com/watch?v=2DTztH_M ... e=youtu.be

Teddy miloval hračky no aportovať som ho nevedela neskutočne dlhý čas naučiť, až som sa raz napajedila (tiež som bola akurát na chorej :joint: ) a naklikala mu čo i len najmenší krok s aportom v papuľke. Od vtedy aport nosil, dokonca časom aj s nadšením a prestal mať na ksichte ten utíraný výraz :aaa: No neskôr som zistila že on ho aj donesie no mala som problém aby mi ho vložil do ruky a tak sa začal ďalší boj :heh: Veľa sme robili blbostičiek typu "upratovanie" hračiek, vkladanie misiek do seba a aportovanie do ruky (mal problém s trafením sa do dlani, bol až príliš zbrklí a vyplľúval aport hocikedy a hocikde). Keď sa to konečne naučil nastal iný problém, aport vezme do papuľky ale neudrží ho v nej viac ako 2 sekundy :pac: Tiež som si všimla že mu robia veľké problémy niektoré materiály, preto som aj vo videu pracovala s viacerými predmetmi: s plastovou miskou na vodu ktorú nechcel vziať do úst lebo bola priveľká a pritvrdá, vreckovky ktoré predtým stále prekusával, obojok ktorý nechcel držať pre to kovové koliesko kde sa pripína karabínka, umelý kvet ktorý mal na neho zas priúzku stonku a furt ho vypľúval, furminátor a kefu ktorých sa viacmenej bál a furminátor mu bol priťažký... Tak teda dala som si posledný týždeň záležať a snáď vidno aký pokrok spravil :jupi: ... Dnes na večernej prechádzke dokonca zvládal držať aport pri robení chôdze pri nohe :oo: no taktiež bolo vtipné sledovať ho keď cúval s aportom hore schodmi, alebo obiehal na diaľku niektoré predmety, tak strašne sa musel sústrediť aby mu ten aport nevypadol :lol:
Budeme na tom ešte pracovať ďalej, snáď sa v tom bude len zlepšovať :smile:

Tak a teraz začíname trénovať pivot. Do jednej strany ho máme vypiplaný na 100% (na diaľku, len na ústny povel alebo len na gesto, keď ja idem do opačnej strany...) no do druhej strany som to ešte ani neskúšala, mám obavy že si to bude mýliť :angel: snáď do piatku stihnem nacvičiť a natočiť aj ten - aj keď len v takejto otrasnej kvalite (na mobile :ach: ) za ktorú sa ospravedlňujem :ua: Rovnako sa ospravedlňujem aj za zostrihanie videa, bolo robené narýchlo :ha:
Tiny & Teddy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 572
Bydlisko: Brezno

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Štv 13.12.2012 0:44

:aaa: Teddy je super :jop: mame co trenovat
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Cathie » Štv 13.12.2012 9:32

ja toto ani pozerat nemozem.. :aaa: asi priputam svoje ze vraj najinteligentnejsie plemeno ku stolicke, aby si pozrela Teddyho video! :heh: Nam to absolutne nejde. Napriek vsetkym moznym postupom sa vkuse tvari absolutne utyrane, ked chcem, aby na povel drzala a presla co i len dva-tri kroky. Pokial sa s nou o predmet taham a hram - vsetko ok, v ramci hry kludne vydrzi aj tych 10 sekund drzat pri poveloch, ale cez klud a povel to proste nejde.. :pac:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Tiny & Teddy » Štv 13.12.2012 12:39

Ďakujeme :jupi: Som z toho nadšená, no poviem vám že tento cvik nám dal teda poriadne zabrať :ha:

Pokial sa s nou o predmet taham a hram - vsetko ok, v ramci hry kludne vydrzi aj tych 10 sekund drzat pri poveloch, ale cez klud a povel to proste nejde.. :pac:


Zo začiatku sme mali presne ten istý problém :yes: A napríklad doteraz mu robí problém zdvihnúť hračku zo zeme a robiť s ňou triky, keď mu to len vložím do papuľky tak je to v pohode :nwm:
Ale jemu veľmi pomáha keď začneme cvičiť v strede hry - keď sa len ľuľkáme, škrabkáme a vrčíme/štekáme do seba (inak som v poriadku :joint: ) - zrazu vytiahnem hračku a cvičíme. Je taký húževnatejší a hlavne on si vyžaduje aby som na neho stáále hovorila a pišťala, chválila ho popritom inak to vypľuje a kukne na mňa že akože "mne sa nechce, netíraj ma už prosím" :heh:
Ale tak trvalo nám naozaj dlho kým pochopil že to nemá prežúvať ale len držať v papuľke dlhšiu dobu :ach: a tie triky že má popritom robiť tiež, to nebolo už tobôž jednoduché naučiť ho, lebo buď držal hračku a čumel na mňa že on ju predsa drží alebo ju vypľul čo najďalej od seba aby mu nezavadzala a spravil cvik ktorý som mu dala... :heh:
Tiny & Teddy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 572
Bydlisko: Brezno

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Štv 13.12.2012 18:40

ja hlavny problem tohto cviku vidim v tom, ze pes je nauceny za kazdu spravnu vec dostat klik a hned samozrejme aj odmenu, no a na to aby mohla byt odmenena musi ten fuj fuj predmet rychlo vyplut, lebo s plnou pusou sa to neda :heh:
takze u nas pekne vidno, ako pes hracku vypluva a hned caka odmenu....
a ak nahodou dlhsie nekliknem, tak si uz chuda mysli ze ma robit nieco ine a zacne saskovat :pac:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Tiny & Teddy » Štv 13.12.2012 18:52

Jop, možno aj to je ten problém, prečo je to pre nich ťažší cvik :lol:

V poslednom čase (dobrého pol roka) som preto kliker takmer úplne vyradila. Zistila som že bez neho mu to proste tak nejde, spomaľuje a očakáva stála to kliknutie... preto sme dopilovali niektoré cviky a teraz mu klikám len kým nepochopý princím cviku ktorého sa učíme a ďalej už cvičím bez neho. Cvičíme v oveľa kratších intervaloch a tréning nám začína aj končí hrou.
Offtopic: Tento rok bol pre nás veľkým prínosom hlavne že sme začali cvičiť shapingom a všetko brali s nadhľadom a hlavne ako hru. Konečne sa na mňa viac sústredí, zrýchlil a hlavne strašne sa tešííí. :aaa: Preto sme sa toho tento rok nejak extra veľa nových trikov nenaučili, ale som len rada, aspoň sme si zlepšili tie ostatné.
Tiny & Teddy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 572
Bydlisko: Brezno

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 14.12.2012 9:39

Tina ja som včera v práci videla tvoj príspevok, ale nemohla si kuknúť video :ua: máme blokovaný youtube :pac:
Netrpezlivo som čakala a musela kuknúť až doma. A veru, bolo sa na čo tešiť :aplause: Krásne video, Teddy je šikulka :jop: To všetko, čo si ho ty naučila, toľko prvkov a trikov vie naozaj málokto. A k tomu ste sa popasovali aj s niečím naozaj zložitým, ako je držanie predmetu :jop: Hlavne, keď ešte nedávno Teddy nechcel nič držať. Páči sa mi tvoj prístup, aj ako trénujete, beriete to ako hru, obaja sa z toho tešíte a výsledky sú :jop: Dokonca si naučila Teddyho nie len držať predmet, ale držať rôzne predmety, dokonca aj také, ktorých sa bál :poklona: Takže fakt super a klobúk dolu :aplause: :aplause:


Pridávam tiež video držanie predmetu. Pred začatím Challenge Baxy už vedel držať predmet. Trénovali sme to poriadne dlho, lebo tiež nechcel nič vziať ani za svet do papule, kým to nebola hračky v rámci hry :ua: Potom si ešte pokazil zub, bolel ho a nejakú dobu sa nechcel ani len hrať :ua: Zub sme dali opraviť, ale veľmi dobre si pamätal, že ho bolel a presne aj pri ktorých hračkách ho bolel. Takže dalo nám dosť zabrať, kým sme sa začali znovu hrať a ťahať o hračky. Ale ešte vždy si niekedy spomenie a to hlavne pri hre s fleeceovými hračkami. Takže sme sa učili znovu sa hrať a držať predmet na povel. Trvalo to dlho, ale robili sme pokroky aj v ťahaní sa o hračky, aj v držaní predmetu :smile: Dokonca sme sa dostali na držanie predmetu po cca 4 sekundy a pri tom urobiť panáčika alebo nejaké 2 otočky.
Toto sme vedeli, kým sa začal Challenge a držanie predmetu som aj preto navrhla, lebo dlho sme sa ďalej neposúvali. Takže nás to aj "nakoplo" predmet učiť ďalej. Ale na rozdiel od mnohých sme mali prekonané jedno z najťažších bariér - a teda samotné držanie predmetu. Preto klobúk dolu pred tými, čo naučili svojich psíkov držanie predmetu počas toho mesiaca :poklona:

Cieľom u nás bolo naučiť držať viac predmetov (najčastejšie košík z praktického hľadiska). Držať kľúče od bytu sa nám ale zatiaľ naučiť nepodarilo :hi: ale držať fleece uzol áno. A tiež sa prestal tak trpiteľsky tváriť :lol: A tiež som ho chcela naučiť, aby vydržal držať predmet po dlhšiu dobu, aby pri tom robil iné triky / prvky a nie len jeden druh, aby striedal napr. otočky a panáčika. Postupovali sme v tréningu zo začiatku veľmi pomaly, potom som ale začala robiť viac krátkych tréningov a začala som dávať ešte lepšie a chutnejšie odmeny. A zrazu sme sa rozbehli :aaa:
Takže tu je video http://www.youtube.com/watch?v=8BLC89E0PE4&feature=youtu.be

Ešte máme čo trénovať a tiež ho chcem naučiť, aby držal predmet aj niekde vonku, na ulici... to bude ešte tvrdý oriešok :ha:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Sim » Pia 14.12.2012 13:40

Cathie píše:
Sim píše:a my sa pivot bez podložky pri nohe nevieme nijak naučiť :ua:

Sim, to je iba chyba cloveka = zle sa hybes alebo mas zle naucenu polohu pri nohe :no: Ak ma pes zafixovane, ako ma stat pri nohe (teda sa naozaj drzi v jednej pozicii pri obratoch), tak to zavisi len a len od teba, aby si sa spravne hybala tak, aby on nemusel odlepit predne nohy od zeme. Aj pes, ktory v zivote pivot nerobil, ti ho spravi, ak ma dobre naucenu chodzu pri nohe a obraty :smile:

V kazdom pripade na tej "ploche" sa da aj toto trenovat - pracuj s roznymi plochami, zmensuj, zvacsuj ich, ku koncu cvicenia pivotu by pes mal zvladnut pivot aj na obale od CDcka ci na papieri (nemal by potrebovat vyvysenu plochu) a postupne sa ho tak naucit aj bez plochy.
Ak chces zlepsovat pivot pri nohe, rob to tak, ze vyuzivaj plochu na predne packy a pomocou nej cvic polohu pri nohe. Daj sa k psovi, ustup mu o krok a zavel k nohe - pivotom sa ti k nej dostane. Postupne vzdialenost zvacsuj a napr skus aj to, ze si psa postavis prednymi na podlozku, postavis sa tesne pred neho a zavelis "k nohe" - ak tomu rozumie, mal by zostat prednymi na podlozke a pivotom sa ti stocit do polohy pri nohe.



práveže naša chôdza pri nohe sa teda nedá nazvať chôdzou, a obraty sme ani nerobili :pac: Keď budem trénovať viac na podložke, znížovať podložku, tak by sa mi malo podariť ju aj odstrániť, že?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Connie » Pia 14.12.2012 14:01

Ja mením na poslednú chvíľu plány a s Connie sme trénovali v poslednej dobe kat. hard :ha: večer alebo zajtra ráno pošlem videá aj s Veverkou :yes:
Stačí hodiť videá do témy či je treba ich poslať ?
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Mage » Pia 14.12.2012 14:12

staci ich dat len sem :smile:
Mage
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1316
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod camon » Pia 14.12.2012 14:32

moschino :klobuk:
k tomu niet co povedat :ach: to je uplne iny level toto a uz chapem preco je to v kategorii hard :hi:
my asi zacneme pekne pomalicky od easy a mozno sa dopracujeme aj k hard raz
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 14.12.2012 14:36

Nakoľko mi nejde opraviť prvý príspevok(všimla som si tam chybičku, čo sa týka dátumov), takže:

Kto ste ešte trénovali, máte videá alebo sa chcete aspoň podeliť o poznatky z tréningu, tak prispievajte :smile: Čas je ešte dnes a zajtra :smile:

Od 16teho sa uskutoční hlasovanie tu v téme. Každý, kto je prihlásený na Dogfóre môže hlasovať a to za 1 tím v každej kategórii :smile: Hlasovať sa bude vo forme príspevkov. Taktiež každý hlasujúci môže napísať, prečo práve pre ten a ten tím hlasoval, čo sa mu páčilo. Môžete brať do úvahy výsledok, ako sa psík niečo naučil, ale aj to, aký pokrok v tréningu urobil (keď napr. nevedel nič a trik sa naučil aj napriek tomu a iný psík mal už polku triku naučenú dávnejšie), výber je len a len na vás :smile:


Hlasovať sa bude 2 dni - 16. a 17.12. do večera do 21:00 (aby aj tí, čo budú cez víkend preč a mimo net mohli hlasovať, ak chcú). Hneď v ten večer budú výsledky. Majiteľ najšikovnejšieho psíka z každej kategórie vyberie do ďalšieho dňa (18.12. do 21:00) trik alebo prvok, ktorý sa bude učiť v ďalšom kole Challenge v danej kategórii :king:

Teším sa na ďalšie videá a tiež som už zvedavá, aké prvky budú v ďalšom kole :angel:

Ak má niekto nejaké pripomienky alebo nápady, tak sem s nimi :smile:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Tiny & Teddy » Pia 14.12.2012 16:20

moschino píše:Tina ja som včera v práci videla tvoj príspevok, ale nemohla si kuknúť video :ua: máme blokovaný youtube :pac:
Netrpezlivo som čakala a musela kuknúť až doma. A veru, bolo sa na čo tešiť :aplause: Krásne video, Teddy je šikulka :jop: To všetko, čo si ho ty naučila, toľko prvkov a trikov vie naozaj málokto. A k tomu ste sa popasovali aj s niečím naozaj zložitým, ako je držanie predmetu :jop: Hlavne, keď ešte nedávno Teddy nechcel nič držať. Páči sa mi tvoj prístup, aj ako trénujete, beriete to ako hru, obaja sa z toho tešíte a výsledky sú :jop: Dokonca si naučila Teddyho nie len držať predmet, ale držať rôzne predmety, dokonca aj také, ktorých sa bál :poklona: Takže fakt super a klobúk dolu :aplause: :aplause:


Ďakujeme!! :poklona:
Premňa je to obrovské pokušenie pracovať práve s tak tvrdohlavým, pomalým, hrozne ťažko motivovateľným, unudeným westíkom ktorého mám doma a aj tak ho z celého srdiečka ľúbim :pusa:
... Už toľko krát som to chcela celé zabaliť a kašľať na celé cvičenie, no nedalo mi to, viem že je to ťažké, ale tým sa viac teším z výsledkúú :aaa: Presne preto musíme cvičiť tak ako cvičíme, stáále sa len hrať, veľa a veľa odmieňať, pišťať skackať od radosti... niekedy je to dosť komické (najmä po vystpení, alebo nejakých ukážkach keď na pódiu hopkám a pištíím od radosti ) :joint: Ak by som to len raz nespravila už pri ďalšom opakovaní toho cviku by spomalil možno by sa ho pokúsil aj úplne odignorovať a nasadiť ten nevinný výraz "ty si mi niečo hovorila?" :ach:

Peťa s Baxym si poriadne zamakala! :aaa: :aplause:
Viem že odstrániť hlavne to že sa "bál" zobrať niektoré aporty do úst (pre zlú "skúsenosť" ktorá sa mu vryla do pamäti) nieje vôbec jednoduché, nieto ich držať v ústach dlhšiu dobu a dokonca ho aj naučiť robiť s nimi v ústach cviky :poklona: Klobúk dolu, dala si si záležať a výsledok je neskutočnýý! :smile:
Tiny & Teddy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 572
Bydlisko: Brezno

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod Margita » Pia 14.12.2012 23:30

ja nesuhlasim s hlasovanim :angel: je to zbytocne zdrzovanie,skor by sa mi pacilo,keby Peta ,ked uz zalozila tuto temu,.davala temy,a bolo by to take plynulejsie
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: 1. kolo Dogdancing & Trick Challenge

Poslaťod moschino » Pia 14.12.2012 23:41

Ale to by ti, co maju najsikovnejsieho psika nemali potom odmenu aspon taku vo forme vyberu dalsej temy :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing & Trick Challenge