Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Memoriál Daniela Lukáča- MSR OFF SNOW (23.-24.10.2010)

Re: ŠV severských a japonských psov, Mošovce - 22.10.2011

Poslaťod Emily » Pia 09.09.2011 15:53

aksniteb píše:Milá tonamie, ja som si myslela, že predsedom SKS je Ing. Pangrác
Ak máš celú našu konverzáciu, určite z nej pochopíš, že otázky nie sú kladené ani ako podpredsedníčka predsedníčke :no:

Ak máte záujem organizovať niečo popri našich pretekoch či našej výstave v Mošovciach v októbri 2012- obráťte sa so žiadosťou na adresu klubu -
SKCHPSP
Moyzesova 26
015 01 Rajec

Klub ju prerokuje na svojej čelnskej schôdzi.
Mikolková

NIE NIE SU TAK KLADENE ZUZKA ako podpredseda predsedovi! Ale je tam otazka hned na zaciatku, ci staci takto sa opytat, alebo treba oficialnu ziadost. A ty si oficialne vyjadrenie (vid nizsie) podala cez FB ako predseda klubu.
A pokial viem je tam aj veta na konci od Teba: Môžeš to tlmočiť ako názor celého výboru SKCHPSP aj jeho členov Cize to bolo a bude vsetkym tlmocene. A tiez ma tak sokovalo, ze svoju ucast v Mosovciach v buducnosti velmi zvazim. A ja som za to, kedze si si to zelala, aby vsetci vedeli, ze nie my nechceme spolocnu akciu. :joint: Cely cas som bola po nasich konverzaciach, ze ano.
Tonamie vybrala len cast, to je pravda. Ale aj tak je tam jasne, ze "ee" :ahoj:

P.S.: pre Janu Fulierovu "UZ SI SI MOHLA ZVYKNUT" :no: :au: :pusa:

Offtopic: V poslednej dobe sa mi tu na Dogfore silno paci, nestacim sa divit...
Obrázok
Emily
Chovateľ

Barfer.sk

Poslaťod Ondrej Šulka » Pia 09.09.2011 16:25

Taktiež podporujem názor predsedu klubu SKCHPSP. Uvedomte si dámy zo samojed klubu prosím jednu vec. Ak presvedčíte výbor SKCHPSP, že pán Pangrác bude oficiálne jednať za váš klub. Vaše požiadavky budú prejednané na výborovej schodzi a následne na členskej schodzi. Jediná cesta je Pavol Pangrác! Pokial ide o pani Fulierovou. Určite žiadnu spoločnu akciu nepodporím s predošlej skúsenosti.

s uctou a pozdravom Ondrej Šulka poradca chovu SKCHPSP a podpredseda RCMKL
Ondrej Šulka
Okoloidúci

Poslaťod Jana Fulierová » Pia 09.09.2011 16:33

...k pracovnej triede: na výstavách organizovaných SKJ (a teda aj SKS) je otváraná aj obsadzovaná trieda pracovná pre samojedov, aj so zadávaním CAC. Na Slovensku je táto trieda otvorená pre samojedov od r.2009, od WDS v Bratislave, kedy sa tak stalo na podnet zahraničných vystavovateľov. Takže predpokladám, že SKJ podmienky pre zaradenie samojedov do triedy pracovnej prijala rovnaké aké má FCI. Treba zistiť na SKJ :smile:

Pre pána Šulku: SKS má dvoch štatutárov, ktorí sú oprávnení jednať v mene SKS, a to je Predseda Ing.Pavol Pangrác a Podpredseda Ing.Jana Fulierová. Títo jednajú v mene SKS, aj samostatne. Samozrejme, ani Predseda ani Podpredseda nejednajú zo zásady bez toho, aby o tom ten druhý nevedel, resp. všetko prechádza jednaním Výboru SKS (poprípade ak nutné členskou schôdzou), až potom nasleduje jednanie štatutárov.
Návrh ísť do Mošoviec bol prejednaný výborom ešte v r.2010, schválený Výborom v 2011, následne členskou schôdzou (august 2011) a Ing.Fulierová bola poverená spýtať sa na stanovisko SKChPSP. A to som aj urobila.
Mám tomu rozumieť tak, že so mnou - ako "nesympatickou" osobou - odmieta SKChPSP jednať? Nepostačí vyššie uvedné? Ak nie, potom je to veľmi zaujímavé :ha:

Ale v poriadku, to nie je vôbec žiadny problém :ahoj:
Jana Fulierová
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod ivana1 » Sob 10.09.2011 16:13

Mackie píše:edit: ucastnici ju chceli naspat, takze sa musi kazdy so svojimi prispevkami zmierit sam

Myslím, že to mohlo ostať presunuté... :ach:
Mackie píše:diskusia o "comsi" (mne absolutne nie je jasne, o com)
Je to jednoduché - voľakedy spoločný klub opustili majitelia samojedov. A tí si teraz myslia, že je nám za nimi smutno - a nám je za nimi smutno. .. :heh:
Je mi ľúto, že toto krásne plemeno už nie je v našom klube, možno by bola fajn - spoločná akcia - ale zase propagácia tohoto plemena na našej klubovke :nwm: hm, asi radšej nie... :nie:
Ale myslím si, že to, čo sa tu popísalo - jednoducho na stránky DF nepatrí, či už zo strany jednej, či druhej. A už vôbec nie do tejto témy. Ešte tak do severanskej témy... Tam môžeme snívať o nejakej spoločnej akcii mimo klubovky a špeciálky... s propagáciou všetkých plemien. (Mimochodom - uznávam - SKS má na výstavách výborne propagované plemeno, my nič.)
Načo boli však dobré tie výlevy oboch strán. A oficiálne podpisy funkcionárov klubov? Tu, na DF? Myslím, že bolo úplne samozrejmé, že na začiatku bol treba oficiálny list jedného klubu druhému - a nie nejaká debata na FB podpredsedkyne s predsedkyňou. Čo ste chceli takto vybaviť? :pac: Veď kecať sa dá, ale toto je dosť vážne na to, aby sa spísal jeden list. Veď jeden klub sa chcel nasáčkovať druhému na špeciálku - to sa len debatou pri pive, či pri PC - nedá. Tam bol začiatok problému, ktorý nemusel byť...
Emily píše:V poslednej dobe sa mi tu na Dogfore silno paci, nestacim sa divit...
Emily - Tvoj problém, načo to sem píšeš? :nwm: Na vyburcovanie vášní?

Ešte raz zopakujem - ja by som brala severanskú spoločnú akciu - ale treba vymyslieť niečo iné, nové, spoločné - a mimo klubovky...
Mám Vás rada, dievčatá, prajem Vám i nám, nech sa nejaká akcia podarí vymyslieť, aj uskutočniť. Ale pokojne. :ahoj:
ivana1
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Emily » Sob 10.09.2011 16:27

Ivana: presne si to vystihla. Nepatrilo to sem. A malo to zostat presunute. Tonamie to podla mna nemala sem dat. Aj ked teda dobre. My sme nechceli ist propagovat plemeno ale podporit tych samojedarov, co sa tam chystali na preteky. A hlavne hodit rec s vyborom klubu severanov o spolocnej akcii. A ja nemienim vyburcovavat ziadne vasne. Nemam na to cas :ahoj:
Obrázok
Emily
Chovateľ

Poslaťod ivana1 » Sob 10.09.2011 16:43

Emily, moja poznámka k Tebe smerovala k citovanej vete - a k útoku na DF - pričom ja si myslím, že kto sa tu necíti dobre, nech sem nechodí. Ja to tu mám veľmi rada, aj keď čas mi neumožňuje byť tu toľko, koľko by som chcela... Ale O.K. :pusa:

Úprimne - "My sme nechceli ist propagovat plemeno ale podporit tych samojedarov, co sa tam chystali na preteky." super - ale myslím, že umiestnením Vášho stánku.... "SKS so stánkom - čajom, kávou, plagátikmi ..." by to už propagácia bola. :no: Zbožňujem samojedov, ale nemyslím, že na klubovku/špeciálku cudzieho klubu by sa to hodilo. Ale na spoločnú akciu :jop: :jop: :jop: .
Ale to sa už opakujem. :smile:
ivana1
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Emily » Sob 10.09.2011 17:35

Offtopic: Ivanka: prepac ja neutocim na DF!!! Tiez sa mi tu paci. Ja len ze niektore prispevky ma prekvapili a sokovali ako osobne utoky. Netyka sa to len tejto temy.
No ja si myslim, ze preteky su aj pre samojedov a hlavne clenovia nasho klubu, chceli aby sme prisli ich podporit... Ale sak nechajme to, kazdy to vidi po svojom. Hlavne je, ze ziadna spolocna akcia nebude a nas to velmi mrzi, ze sme sa to takto dozvedeli a hlavne, ze to bolo "tu" zverejnene. :ahoj:
Obrázok
Emily
Chovateľ

Poslaťod rychto » Sob 10.09.2011 23:29

neda sa nezapojit tejto pre mna trapnej debaty. dnes som sa stretol s tonamie osobne a myslim ze sme nasli celkom zaujimave riesenie. coskoro pribudne dufam do sekcie pozvanky na podujatia nova tema. a snad sa konecne vsetko raz a navzdy vyriesi. budem ako john lennon GIVE PEACE A CHANCE :haha:
rychto
Šteniatko

Poslaťod tonamie » Ned 11.09.2011 12:02

Tak tak peace forever! Ja som fakt neutrálny človek z vonku, ktorý len navštevuje severanské akcie.
Z môjho pohľadu diváka Mošovce za posledné 4roky, čo ich navštevujem stagnujú, ale ako už bolo napísané, je to akcia najmä pre členov klubu a pokiaľ sú tí spokojní, všetko je v poriadku pokiaľ ide o výstavu, ale pri MSR to je otázne.
Ja rada prídem do Mošoviec so známymi, zatlieskame vystavovateľom, povzbudíme pretekárov a pôjdeme dom. Pre deti je to skutočne zážitok a príjemne strávený deň.
Ivana1 výstava plemien zastrešených v klube je len v sobotné dopoludnie, postavenie stánku po výstave by už bolo fer? V tedy už veľa vystavovateľov smeruje domov a začínajú sa dvojdňové preteky ! MSR!, kde samojed je jedným z oficiálnych plemien, často ho tam nebolo vídať a teraz poznám jeden z dôvodov, okrem iných. Ale nechajme to, vytiahnutie témy na fóre, mnohí z DF sú súčasťou tejto akcie, vystavovatelia, pretekári, návštevníci a mna zaujímal ich názor. Ale to je už jedno, oficiálne stanoviska z najvyšších miest vyjasnené. Presunutie príspevkov do vhodnejšej témy by bolo na mieste, nech je to tu len o výstave a nie s tým spojeným programom, uvidíme čo s tým.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Jana Fulierová » Pon 12.09.2011 0:09

ivana1 píše:[
Načo boli však dobré tie výlevy oboch strán. A oficiálne podpisy funkcionárov klubov? Tu, na DF? Myslím, že bolo úplne samozrejmé, že na začiatku bol treba oficiálny list jedného klubu druhému - a nie nejaká debata na FB podpredsedkyne s predsedkyňou. Čo ste chceli takto vybaviť? :pac: Veď kecať sa dá, ale toto je dosť vážne na to, aby sa spísal jeden list. Veď jeden klub sa chcel nasáčkovať druhému na špeciálku - to sa len debatou pri pive, či pri PC - nedá. (...mám opačný názor, najviac podnetných dobrých nápadov vzniká v otvorenej, neformálnej atmosfére, nie pri oficiálnej "lajstrovačke". A ja to musím vedieť, ja to už 16 rokov učím.... - hmmm, alebo to je tak, že ten kto tomu nerozumie to učí?? :zz: V každom prípade my sme so Zuzkou komunikovali naozaj so všetkou vážnosťou a viac-menej oficiálne...)Tam bol začiatok problému, ktorý nemusel byť..."

Milá ivanka, ďakujem za tvoj príspevok a tvoj názor :jop: - chcem len doplniť, že moja prvá správa na FB pre Zuzku bola čisto informatívna a stručná a obsahovala otázku, či treba oficiálny list. Nebolo mi na túto otázku odpovedané, ale hneď o pár hodín nasledovalo jednoznačné oficiálne vyjadrenie SKChPSP - a je úplne JEDNO ako som toto vyjadrenie dostala či cez FB či cez poštového holuba, alebo cez DF.
Stánok nie. Úplne v poriadku, akceptujeme to - napísala som to Zuzke hneď. O tom že treba oficiálny list na akciu o rok som/sme sa dozvedeli tu z DF. A je to v poriadku. Žiadny problém. Je to o komunikácii a znova opakujem, že mi je jedno v akej forme, hlavne že si rozumieme. A v tomto konkrétnom prípade myslím, že už bolo všetko povedané a poriešené.
:lol:

"Ale pokojne." :ahoj:
"...
Ja som úplne v pohode, môžeš mi veriť. :smile: Celé mi to len pripadá úplne nezmyselné a zbytočne nafúknuté, zbytočne sa to tu rozoberá - to áno. Veľmi prekvapujúce a zbytočné. Škoda času, energie... všetkým nám ide podľa mňa o to isté. Tieto žabo-myšie vojny a upaľovanie čarodejníc ma už neskutočne unavujú. Mrzí ma, kam to celé až dospelo. :pac:

P.S. ďakujem za pekné slová na adresu našej propagácie na výstavách. Na našich akciách sú iné Kluby/plemená a ich propagácia vždy vítané. :yes:
Práve sme sa vrátili z Prešova, kde sme celý víkend v našom stánku propagovali.....nielen samojedov, ale aj ostatných severanov, boli tam s nami naši priatelia zo SKChPSP a dokonca iných Klubov/plemien a bolo nám fajn :no: A o to predsa ide, nie?

Obrázok
Jana Fulierová
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Re: Memoriál Daniela Lukáča- MSR OFF SNOW (23.-24.10.2010)

Poslaťod ivana1 » Pon 12.09.2011 16:47

tonamie a Janka - neberte to tak, že ja osobne som proti Vášmu stánku na klubovke (aj keď teda váham, či sa to hodí, to fakt). To, že napíšem, že radšej nie - to vyplýva z toho mála, čo poznám našich členov a výbor. Možno, že mám iný vzťah k Vám, lebo ja som do klubu nastúpila až tesne po Vašom vystúpení z klubu, nebola som priamo pri tom "bode zlomu". Ale zase viem, že naše baby z výboru Vás majú radi, no nie? :lol:

Práve sme sa vrátili z Prešova, kde sme celý víkend v našom stánku propagovali.....nielen samojedov, ale aj ostatných severanov, boli tam s nami naši priatelia zo SKChPSP a dokonca iných Klubov/plemien a bolo nám fajn :no: A o to predsa ide, nie?
:yes:

výstava plemien zastrešených v klube je len v sobotné dopoludnie, postavenie stánku po výstave by už bolo fer?
podľa mňa určite, ale ak je to "naša akcia", je naozaj lepšie sa na to opýtať oficiálnym listom, či nie? Je nejaký problém? :no:

:ahoj:
ivana1
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Výstavy, stretávky, akcie z minulosti (2008 - 2010)