Mops / Pug (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Frankie » Štv 18.10.2012 13:30

krasny je:) inak ak sa smiem spytat, akymi granulkami ho krmis? lebo ja som shelbynku zatial krmila RC mini junior, ale v poslednej dobe som na tieto granulky citala vela negativnych recenzii, tak z toho mam trochu obavy...shelbynka ma dost vela zdravotnych problemov...demodikoza, oslabena imunita, zdeformovana chrbtica tlaciaca na miechu ....tak nechcem nic zanedbat a dat jej to najlepsie co mozem...veterinar sice tvrdi ze RC su dobre granule, ale ak je nieco lepsie rada by som jej to dopriala...na fore som si nejako vyselektovala, ze dobre su asi orijen, acana greenlands, first mate a taste of wild...problem je, ze nerobia granulky pre male plemena a shelbynka mi velke nezje....a royalk su jedine zo vsetkych co sme skusali, ktore jej aj chutili (proplanky, brit care, trainer a hills jej nechutili). cim krmis bobsi? dakujem
Frankie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Rovinka

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 19.10.2012 14:47

Ja kŕmim Bobsiho domácou stravou, resp. BARF-om. Granule mu veľmi nechutia a keďže už nemá ani zuby, tak už len kašovitú domácu stravu.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod luss_zrzka » Ned 24.02.2013 22:15

ja sa chcem tiež pochváliť :) mám trojmesačného krásavca, volá sa Bruno. Má neskutočne dobrú povahu, je chápavý až nadmieru na jeho vek a nedala by som ho za nič na svete :) :smile: a k tým granulkám, bola som upozornená veťom, že tieto psíky zvyknú mávať kožné alergie na kuracinu, tak sme začínali RC starterkami a prešli na purinu jahňaciu, žiadne problémy, je hravý, pojašený a na prvý pohľad zdravý :)
luss_zrzka
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 25.02.2013 10:37

Mops a alergia na kuracinu? To mi je novinka. :ach: Podľa mňa ho môžeš pokojne kŕmiť aj kuracinou, ak na to nemal doteraz reakciu. Časom síce môže mať, ale takisto môže mať reakciu aj na jahňacinu či akúkoľvek inú zložku krmiva.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod luss_zrzka » Pon 25.02.2013 12:05

popravde sa obávam, ale chcem mu začať dávať aj niečo normálnejšie ako granule :D predsa len je to chémia a on by zjedol aj mňa keby mohol takže chutiť mu asi bude čokoľvek :D
luss_zrzka
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 25.02.2013 17:08

No, zas nie všetky granule sú len chémia. A čím chceš kŕmiť potom? Barfom?
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod luss_zrzka » Pon 25.02.2013 17:25

nevravím, že čistá chémia, ale predsa len ak má ta granula vydržať niečo do nej dať musia... no rozmýšlam že by som to nejak skombinovala aby nejedol len granule dokola.. ty čím kŕmiš svojho hafana? alebo čím si ho kŕmila keď bol menší?
luss_zrzka
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 25.02.2013 19:05

Ja som ho dlho kŕmila len granula a potom sme pozvoľna prešli na ,,domácu stravu´´, tzn. napr. varené mäsko s ryžou a zeleninu, praženica, varené zemiaky s mäskom, tvaroh, nejaké ovocie apod. Teraz mu to tiež kombinujem. Samozrejme, žiadne nebezpečné jedlá ako kosti alebo čokoláda!
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod luss_zrzka » Pon 25.02.2013 20:10

a ten tvaroh mu s niečím miešaš či len čistý papá? ja neviem či už mám začať aj s takouto stravou alebo ešte počkať na granuliach kým trochu podrastie.. aa k tej kuracine povedali mi to už asi v troch tých zoo obchodoch že mopsliky by vôbec nemali také niečo jesť neskúšala som ešte ale keď tvojmu to nič nerobí..
luss_zrzka
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 26.02.2013 15:05

Neviem, kde kto nabral, že sú mopsy alergické na kuracinu. Môj so žiadnym jedlom nikdy žiadny problém nemal (až na jednu kosť, ktorú náhodou našiel a zožral). :nwm: O vareným jedlách sa viac dozvieš tu: viewforum.php?f=5
Len si musíš dávať veľký pozor, aby v tom varenom/surovom jedle mal naozaj všetky potrebné živiny, vitamíny, minerály a to všetko v správnom pomere. Nie je to vôbec jednoduchá vec, radšej všetko ešte preštuduj, hlavne čo sa výživy psov týka. Keďže s tým ale ešte nemáš skúsenosti, ja osobne by som ti doporučila radšej ostať pri vhodných granuliach. V nich je totiž všetko správne vyvážené, čo pes potrebuje. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod luss_zrzka » Uto 26.02.2013 18:26

ďakujem za infošky, si zlatá :jop: tie granule určite nechcem vyradiť úplne, ale postupne to nejak obohatíme o skúsenosti :) doma už jednného hava máme dlho, ale to je taký rodinný alarm :lol: o toho sa stará brat a zje všetko čo mu človek ponúkne, ale toto je také moje bábo a nerada by som niečo zanedbala :) tak ešte raz vrelá vďaka :no:
luss_zrzka
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod zeus+cliford » Uto 26.03.2013 17:06

Ahojte , mame doma 9 mesacneho Mopsa menom ZEUS :), je to moj poklad, a zamilovala som sa do tejto rasy :) davali sme mu najprv granulky RK starter, potom junior, a potom pre francuzkych buldokov, ale zacal mat zlu stolicu tak sme teraz presli na znacku hils, rada by som sa opytala, ci mi vie niekto poradit naozaj kvalitnu znacku granul pre poslikov, rada by som mu dopriala co najlepsiu stravu, kt. bude vyvazena vsetkymi zivinami, nevyznam sa v tom a na znacku RK som pocula poslednu dobu dost zle referencie .... inak je to krasny zdravy psicek, plny zivota a usmevu v ockach, nadovsetko ho lubime, a snazime sa aj vahu udrziavat a neprekrmovat ho aj ked vyzera byt v jednom kuse hladny ! maly pažroško ! :D dakujem pekne za odpoved ;)
zeus+cliford
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 26.03.2013 19:55

Vitaj! :ahoj:
Ohľadne granúl a celkovej stravy skôr nájdeš odpoveď v sekcii Granule a konzervy viewforum.php?f=4 . Pokukaj. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod zeus+cliford » Str 27.03.2013 10:37

Ok vdaka :smile:
zeus+cliford
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 15.09.2013 14:17

Trošku oživím tému. Moja 13-ročná láska, Bobsi.... (Klik-klik.)

Obrázok
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI