Mops / Pug (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod pekiskol » Ned 28.09.2014 7:20

Caute vcera nam pripudol do rodiny 9 tyzdnovy cierny mopslik zatial este nemame pre neho meno. Jeho predavajuci ho volali Max a chceli sa znim rozlucit mali ho radi. Vcera nam skoro celu dobu prespal bali sme sa ze bude smutno za predavajucimi ale prvy den nam aj papal granule.
Sme nevedeli ako nam bude noci spat tak pelech sme mu dali k posteli ale ked nas nevidel zacal nam skuvinat a stale chcel ist k nam nechceme ho ucit aby chodil do postele ale na kolko bola to jeho prva noc cudzom prostredi tak som ho zobral k sebe a spali sme celu noc ako babetka. Dnes rano ked si ho nikto nesimal zacal prechat ako to ze si ma ignorujete.
pekiskol
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 23.02.2015 18:52

Môj najúžasnejší, najkrajší a najmilovanejší Bobsi... :plac:

https://www.youtube.com/watch?v=aOZT52O ... ZEHVEMvOoA
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Perky » Štv 06.08.2015 12:15

Ahojte, mam na vas otazku ohladom Perky, nakoniec je to uz skoro dvojrocna fenka, pred pol rokom sme jej doniesli kamarata Lokiho(maly cierny pug), v ten isty cas sme ju aj dali sterilizovat, rana sa jej zahojila bez problemov vsetko bolo v poriadku, maly ju vzdy provkoval, uz od neho zacala az utekat ale stale to bola ta ista fenka, asi pred dvoma mesiacmi ale zacala byt zvlastna a je taka doteraz. Cele dni len prespi, vyzera smutna, chvostik dole, uska tak isto spustene, nema zaujem sa hrat, jest cz den skoro ani nechce, vacsinou sa naje az vecer, celkovo vyzera akoby sa bala, ked je pri mne tak ma len olizuje stale.
Prve mi napadlo ci jej nieco nieje, no doktor nic nenasiel.
Zaujimave je ze ked ide vonku, tak vonku sa sprava ako predtym, beha, hra sa, santi akoby bolo vsetko v poriadku, ale akonahle pride domov tak znova smutna ide spat.

Je mozne ze to je iba stav po sterilizacii ? Alebo je mozne ze je taka kvoli druhemu psikovi ktory jej NIKDY neda pokoj ? vzdy sa chce hrat kuse ju nahana.? Uteka prednim na gauc, tam on nevie vyskocit avsak za cvhiolu zvladne aj to .

Moze mat nejake depresie alebo nieco ? poradte mi co s nou :(
Perky
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Štv 06.08.2015 12:20

Bola dobre vykastrovaná? Toto sú veľmi podobné príznaky falošnej gravidity... Je tu o tom téma, skús popozerať.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Perky » Štv 06.08.2015 12:26

Kastrovana bola uplne, vybrali jej aj celu maternicu.
Perky
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Štv 06.08.2015 21:31

Ak obe celé vaječníky?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Perky » Pia 07.08.2015 10:01

Áno úplne. Veterinárka vravela že je to lepšie aj pre Perky do budúcna
Perky
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod fifa » Uto 13.10.2015 10:21

Toto je nasa Fifa :)
Je u nas treti den, uz sa celkom udomacnuje, stale sa vsak boji ist do niektorych miestnosti nasho maleho 3i bytu :D... Bola uz naucena vencit sa na podlozku aj vonku, zatial sa jej ziadna nehoda nestala, co sme prekvapeny, vzdy ked vybehne von tak usilovne tlaciii, kym nieco nevyjde :D.
Zatial sa prejavuje ako velmi kludne stena, vacsinu dna prespi, druha stravi nahananim nasich prstov a noh :D.. na to mam aj otazku, mame ju to oducat uz teraz?? O ziadne hracky nejavi taky zaujem ako o prsty na nohach a to aj vonku.. nechodi nejak skumat okolie, len sa nam stale pletie pod nohy a ide za nohami.. je to normalne?:) Psa sme predtym nemali, zvazovali sme ale polroka, ci sa nam to ako napad neprestane pacit a zatial sme vela citali.. Urcite jej bude u nas dobre!:)
Prílohy
Clipboard01.jpg
fifa
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 14.10.2015 20:01

Milé šteňa. :smile: Je úplne normálne, že chodí za vami, veď pozná len vás, vonku je všetko cudzie a nepoznané. Časom sa osmelí, len ho treba brávať čo najviac do rôznych prostredí, aby si na všetko zvyklo. Naháňanie prstov by som určite nahradila nejakými hračkami, existuje neúrekom možných rôznych hračiek, nejaké sa určite nájdu, ktoré sa mu budú páčiť. A hrajte sa s ním s hračkami, pohybujte s nimi a ono to začne "loviť". :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod fifa » Pon 16.11.2015 21:19

tak uz je to vyse mesiaca, co ju mame.. uz sa osmelila, az prilis :D baterky sa jej vybit nedaju, na 90% je uz aj naucena na vencenie vonku.. pomalicky zaciname s vycvikom, na nase prekvapenie aportovat sa naucila sama :D.. Vsade na forach pisu ako mops strasne plzne, zacne to az neskor alebo mozme byt z tych stastnejsich? :D zatial z nej nepadaju fakt ziadne chlpy.
fifa
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 16.11.2015 21:32

To zacne, az presrsti do dospelackej. Steniatkovska moc neplzne, az ked sa meni.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 16.11.2015 21:45

Heh, máte sa na čo ešte tešiť. [emoji38]
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod macilaci » Pon 11.01.2016 11:31

Ahojte, ak nám pribudla 2 mesačná Trixi. Chcem sa spýtať, je so mnou v obchode, kde je kamenná dlažba, má vystlané miestečko, ked tam nie sú ludia pobehuje za mnou. Ale trasie sa , pred tým ako zaspáva, viem je malá ale je to normálne?dnu je nejakých 20 stupnov, je jej zima? má aj mikinu na sebe:-D . doteraz som mala len dlhosrstých, nevelmi viem ako na ne. Vonku iba v svetríku brať, dnuka nemusí mať?
Ak po smrti psi neidú do neba, potom chcem ísť tam, kam oni.

Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne malé chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma.
Pam Brownová
macilaci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 11.01.2016 11:48

2 mesačné šteniatko potrebuje ešte teplo. Kamenná dlažba, 20 stupňov, vonku zima... To je pre šteňa chladné. Určite by som jej spravila teplejšie miesto. Vonku, ak behá, zima by jej byť nemala, horšie by bolo, keby len stála vonku, to by jej zima bola. Ja osobne by som nesvetríkovala ani nijak neobliekala mopsa, mala som jedného a prvý krát som ho obliekla, keď mal 11 rokov v - 8°C.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod macilaci » Pon 11.01.2016 13:05

Viki dakujem. Tak kým si nezvykne bude musieť chodiť so mnou. Ale zas celý den mi v krabici nepresedí :ua:
Ak po smrti psi neidú do neba, potom chcem ísť tam, kam oni.

Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne malé chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma.
Pam Brownová
macilaci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI