Mops / Pug (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Mops - Pug

Poslaťod Cézar » Štv 26.03.2009 17:54

Ahojte,
Vikiki22 tu raz pisala o tom ako naucila jej Mopslika nezobrat. Nas Cezar to zacal robit asi pred mesiacom, pritom ho nikdy nekrmime od stola a papá iba granule. Prosim o radu ako ho to odnaucit, resp ako ho naucit aby nezobral. Zacina to byt uz dost neprijemne, staci ze len zasustim sackom alebo otvorim skrinku v kuchyni a v momente je pri mne a skuci, alebo prosika ockami. Inac je to uzasny psik, odporucam tuto rasu kazdemu kto chce mat doma maleho hafana. Je velmi priatelsky, zboznuje ludi a stale sa tulka. Na to ako pisu o Mopslikoch, ze je to lenive plemeno....zatial sa tak veru nejavi, je to jedno hyperaktivne stena, ktore by len behalo, kusalo, olizovalo a pravdaze vymyslalo vselijake zbojstva. Prosim ozvite sa ak mate Mopslika, rada by som si vymenila nejake informacie. Dakujem :smile:
Cézar
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Mops - Pug

Poslaťod Spark » Štv 26.03.2009 20:31

Mops určite nie je lenivý pes. Skôr je to pes, ktorého si vyberajú AJ leniví majitelia. Píšem "aj" tak na mňa tí aktívni neútočte.
Ten náš mops prešlapal Nízke aj Vysoké Tatry, Dolomity, Fatru a Karpaty ... aj keď na mopsa bol dosť neprirodzene osvalený :lol:
Jediný handikep oproti ostatným mal vtedy, keď bolo naozaj teplo - vtedy sme ho nemohli brať. Ale keď bolo počko v pohode, nemal probém vytrepať sa na Roháče ... a keby ste videli ten hrudníček a to osvalenie zadných nôh. Na súťaži by sme asi vyleteli, ale bol v neskutočnej forme :oo:
Spark
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84

Re: Mops - Pug

Poslaťod Cézar » Pia 27.03.2009 10:15

Ahoj, tak to mas teda pravdu, neviem preco to vsade o Mopslikoch pisu. Ja som pri vybere brala do uvahy nie lenivost psa ale to ze je spolocensky, ze ma rad deti, ludi, ze skoro vobec nesteka (teda mimo ulice alebo na prechadzkach, tam je ako Capo di tutti ), je perfektne ako ho velky psi ignoruju a on len steka a steka :lol: A hlavne ta jeho tvaricka :smile: , ja viem vela ludom sa nepaci ale podla mna je super, to bol asi ten pravy dovod preco Mopsa - no da sa mu odolat? (vid foto) :hi:
Zaujala ma tema: Mops a teplo. Viem, ze s tym bude mat problem. Ako to s nim v lete riesit? To, ze ho nemozem zobrat k moru, to mi je uplne jasne, ale Tatry, Slovensky raj atd, to by mala byt pohodicka ak bude mat prijem tekutin, nie?
Cézar
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Mops - Pug

Poslaťod Vikiki22 » Pia 27.03.2009 13:14

Ahojda! :smile:
No, môj mops je už postaší pán. Žobrať sa naučil veľmi rýchlo, aj mu to veľmi dobre išlo - vždy mu niekto hodil pod zub niečo. Zbytočne som rodinu aj známych upozorňovala. :ach: Ale časom sa to zlepšilo. Rodinka sa uvedomila a nedávali mu nič. A najlepší liek je na to ignorácia. U môjho mopsa to aj celkom pomohlo. Treba skúsiť. Ale bacha, lebo mopsy sú hrozne tvrdohlavé! :lol: Aj tak vždy dosiahnu, čo chcú!
A k tomu teplu... S tým mávame aj my problémy. V lete by bolo najlepšie dať mopsa do ,,letného spánku´´. :heh: Treba mu chladné miestečko s kopou vody v miske. Iné neviem odporučiť.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops - Pug

Poslaťod Cézar » Pon 30.03.2009 12:47

Ahoj Vikiki22, dakujem za Tvoju odpoved. Hmm tak asi aj u nas je takyto problem, stale sa niekto najde co mu nieco da fajne a najnovsie nam zacal strajkovat s jeho granulami. Najradsej by bol, kedy sme mu ich podavali rovno z ruky, je schopny sediet aj pol hodinu pri miske a cakat kto mu granulu poda z ruky. A potom ich zje za sekundu. Tak dakujem za radu.
Cézar
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Mops - Pug

Poslaťod Vikiki22 » Uto 31.03.2009 13:38

Nemáš zač. A ja som s mojím vybabrala. Jedného času aj on papal len z ruky. :heh: Ale som ho donútila jesť z misky. Vždy som mu niečo hodila pod granule. Nejakú fajnovku. Síce ju vylovil, potom tam granule nechal, ale z ruky som mu nedávala. Nakoniec tam tak dlho sedel, že sa radšej rozhodol jesť sám. Jednoducho ak chce pri ňom človek niečo dosiahnuť, treba len ignorovať - aj keď niekedy dosť dlho.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops - Pug

Poslaťod monty » Pia 08.05.2009 20:32

ja sa tiez snazim mojho Montosa odnaucit zobrat ale neuspesne. myslim, ze kazdy majitel tohto plemena vie ake je to narocne odolat tym krasnym ockam. ale uz sa mi aspon podarilo odnaucit ho brat jedlo zo stola a docahovat si ho packami. bolo to uz na nervy ked bola navsteva a nas montik isiel po jedle ako by este take daco nevidel.
a s to hyperaktivitou: mne vzdy vsetci vraveli ze ked bude vacsi tak prestane byt taky pojaseny ale nestalo sa tak. a to uz ma rok a pol. ale mne to nevadi. len ho treba zabavit a chodit s nim von
a ak by som mohla poradit s tymi granulami, podla mna mu to treba s niecim zmiest. aj som mala taky problem ze mi nechcel jest a ked sa tam zmiesala nejaka chutna konzerva tak som sa nestihla ani otocit a bolo po papanici. ja sa mu snazim menit stravu a hlavne striedat lebo ani mne by sa nepacilo jest stale to iste.
monty
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: Mops - Pug

Poslaťod Mollynka » Str 17.06.2009 16:29

Pred mesiacom som si kupila 3 mesacneho mopslika a musim povedat ze je to to najuzasnejsie plemeno..Mam sucku a je velmi hrava, niekdy aj neposlusna, ale je velmi oddana a jej pohlad hovori za vsetko:))
Mollynka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Mops - Pug

Poslaťod Vikiki22 » Str 17.06.2009 19:55

Gratulujem za voľbu plemena! :no: Uži si život s mopsinou. A nehodíš sem foto šteniatka? A napíš, ako sa volá, odkiaľ ju máš a podobne.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops - Pug

Poslaťod Cézar » Štv 18.06.2009 16:39

Jeeeeeeej trosku ti zavidim, moj Cezar ma 8 mesiacov a trosku mi chyba to jeho nemotorne prepletanie labiek ked mal este len 3 mesiace, a ked sa popisal na stred obyvacky a nechapal co sa stalo :-) A ked som v noci vstavala asi kazde 3 hodiny, lebo potreboval len tak pomojkat. To ze je hrava, pockaj bude este viac, len ti dam jednu radu nauc ju nekusat ti ruky cim skor, potom to uz bude tahsie. My sme urobili tuto chybu a stale ked sa so mnou sali, tak mi chce aj kusat ruky, uz sice vie ze to nesmie, ale ma ma tak akurat na salame. Tak potom musim zbytocne zvysit hlas a on si na to stale zívne, ze akoze co riesim, sak on nic. Ak by si potrebovala niekedy vymenu skusenosti, kludne mi napis. V piatok ideme na 2 tyzdne na dovolenku a Cezik ide k starym rodicom, tak drzte palce aby nemal 120kg ked sa vratim a aby som to bez neho prezila, uz teraz sa mi cnie.
Cézar
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Mops - Pug

Poslaťod Cézar » Štv 18.06.2009 16:48

Ahojky, prepac dlho som tu nebola. Tak tie granule sme nakoniec uplne vyradili. Cezar z nich zacal zvracat asi 2 tyzdne tak nepravidelne az som sa zlakla a zbehla k zverolekarovi. Zmenili sme druh a papa ako sialeny. Lekar nam povedal ze tie ktore mal su pravdepodobne priliz mastne a jeho zaludok ich nevie spracovat. Teraz mame take dietnejsie: jahnacie maso s ryzou. Ale pribral pri nich vsetko co schudol pocas tych 2 tyzdnoch.
Cézar
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Mops - Pug

Poslaťod jessy » Ned 21.06.2009 14:04

Ahojte..mojmu priatelovi sa strasne paci pug ale kedze som citala ze pug neznesie velku zimu a velmi teplo tak sa bojim aby netrpel...mozme mi napisat ako to riesite? Dakujem
jessy
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Mops - Pug

Poslaťod Diandra » Ned 21.06.2009 14:18

jessy píše:Ahojte..mojmu priatelovi sa strasne paci pug ale kedze som citala ze pug neznesie velku zimu a velmi teplo tak sa bojim aby netrpel...mozme mi napisat ako to riesite? Dakujem

Ved to je jednoduché. Proste ho vezmeš do domu ak bude veľká zima alebo teplo. :lol:
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

Re: Mops - Pug

Poslaťod jessy » Ned 21.06.2009 15:06

no ale kedze byvame na severe tak tam su treskuce zimy a tie prechadzky by museli byt asi velmi rychle..
jessy
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Mops - Pug

Poslaťod Diandra » Ned 21.06.2009 15:50

no tak by ste ho mohli na tie treskúce zimy obliecť a obuť :nwm:
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI