Mops / Pug (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Ned 15.09.2013 16:11

Jejo perfektný je :love:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 15.09.2013 18:44

Že? Len ako tak pozerám, len teraz si začínam uvedomovať, ako zostarol... :ua:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod dzejnik » Str 02.10.2013 12:01

Dobry den vsetkym :ahoj:
Planujem si zaobstarat mopslika do bytu. No napada ma vela otazok, na ktore by som potrebovala odpovede predtym, ako tak urobim a vy ste najvhodnejsi, kedze vsetci mate bohate skusenosti :no: Preto Vas chcem velmi pekne poprosit o pomoc pri zistovani informacii, aby bolo o mojho mopsa dokonale postarane :smile: Vopred dakujem!

1. ako ste ucili svoje steniatko vykonavat potrebu? pravdepodobne mu zo zaciatku nebude stacit vencit 3-4krat denne, ze?

2. vydrzi mops bez svojho pana, kym je v praci?

3. zvlada mops cestovanie?

4. mate premna nejake specialne rady, ktore sa mi zidu?

Dakujem Vam krasne a prajem pekny den :smile:
dzejnik
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 02.10.2013 13:29

Som rada, že sa rozmýšľate ešte pred tým ako si psa zaobstaráte. Bohužiaľ, dnes je takýchto veľmi málo ľudí. V prvom rade Vám radím, aby ste si kúpili mopsa jedine s PP od chovateľa, ktorý má registrovaný chovateľskú stanicu. V opačnom prípade sa môže stať, že aj keď si šteňa mopsa kúpite, nemusí z toho mops vyrásť. O zdravotných rizikách ani nevravím. Mopsovia trpia hlavne kvôli ich krátkym nosom, takže s dýchacími problémami sa musí rátať, obzvlášť v lete v teple. Vyskytujú sa u nich aj dedičné ochorenia očí a epilepsia, preto si treba zobrať šteňa od chovateľa, ktorý celkový chov kontroluje a dá si na svojom chove záležať. Rozhodne nesmiete veriť množstvu klamstiev, ktoré množitelia vymýšľajú len preto, aby sa šteňaťa zbavili.
Ale konečne k otázkam:
1. Nácvik hygienických potrieb nie je vôbec ťažké, ak sa dosržuje niekoľko zásad. Sprvu sa určite pár krát stane, že sa šteňa pociká, pokaká, ale to je úplne normálne. Ak budete dôslední, nebude trvať dlhšie ako týždeň a budete čistí. :) Teda, so šteniatkom treba ísť von po najedení, napití, po spánku a po hre, počkať, kým sa vyciká a pochváliť. Určite šteňa netrestajte za "nehodu" v byte, bude sa Vás potom neskôr báť. Viac o hygienických návykoch sa dočítate tu: viewtopic.php?f=87&t=3381
2. Mops je na svojho pána veľmi silno naviazaný, takže bez svojich majiteľov doslova trpia. Ale netreba to brať doslova. Aj mops vydrží 8 hodín denne sám, len sa na to musí pristupovať hneď od začiatku, aby neskôr neboli problémy kvôli samote. Treba na to mopsa navykať postupne. Viac tu: viewtopic.php?f=9&t=7961
3. S cestovaním je to u mopsa trošku problematické. Cestovanie ako samotné zvládne, v zime a v chladnejšom počasí s ním nie je problém. Problém nastáva v lete a v horúčavách. Kvôli skrátenému ňufáku nedokáže tak dobre regulovať teplo, ľahko sa prehreje a dostane úpal, môže to byť niekedy život ohrozujúci stav. V lete je mu najlepšie v chládku, s množstvom vody, ja osobne môjho v horúčavách dokonca niekoľko krát denne sprchujem vlažnou vodou.
4. Špeciálne rady... Tie som už zväčša napísala do úvodu. Možno ešte toľko, že mops strašne, ale strašne pĺzne. Celý rok. Má krátke chlpy, ktoré sa zapichujú doslova všade. Denným česaním sa to dá regulovať, ale úplne pĺznutie u mopsa nikdy nevymizne. S tým určite treba rátať a treba si zadovážiť výkonný vysávač. :)
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Sob 02.11.2013 14:38

Starček a jeseň. :smile:

Obrázok
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod mkosa » Pia 08.11.2013 13:25

mam2rocneho mopsa, je champion srbska, rumunska, klubovy vytaz srbska, slovenska, 6xCAC, BOB, BIS. kolko si mozem vypytat za krytie? dakujem.
mkosa
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod hriva » Pia 08.11.2013 13:54

Tieto tituly teda mne osobne nepovedia nic o tom ci je pes ok alebo nie. Radsej by som kryla psom ktorý je zdravotne a povahovo super aj ked exteriér nemusi byť tak excelentny.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 08.11.2013 20:15

mkosa, už si sa to pýtal v príslušnej téme.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Dušan » Sob 09.11.2013 9:25

Ahoj MKosa. Stretli sme sa na klubovke, ja mám Xantall. Tvoj Enzo je parádny, len bohužial ceny krytia zhadzujú rôzny šuflikanti síce s uchovnenými, ale nič moc psami. Videl som už cenu 70€, čo je úbohé. Skús radšej postaviť zmluvu za šteňa, právo výberu. Po Enzovi to budú šupy, keď vyberieš peknú fenu. Nech sa Ti darí a veľa úspechov Enzovi želám.
Dušan
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Perky » Sob 23.11.2013 14:45

Dobrý deň prajem :) Mám v pláne aj s priateľom zaobstarať - kúpiť šteniatko mopslíka nakoľko si myslím, že to je jedno z najkrajších a najzlatších plemien psov /aj keď každý psík je krásny/. Chceli by sme si ho kúpiť po novom roku a ja potrebujem pomoc od Vás, keďže potrebujem poradiť ohľadom nejakej serióznej chovnej stanice resp. len chovateľa, lebo mojim cieľom je kúpiť si ho aj s PP bez nepripadá do úvahy... A rada by som videla podmienky v akých je šteniatko chované videla rodičov poznala pôvod všetko jednoducho čo najviac nech mám šťastné a zdravé šteniatko. Samozrejme moja prvá cesta s malým Perkym /tak sa bude volať:)/ bude k veterinárovi nech som si istá že je úplne v poriadku. Jednoducho či má niekto z Vás skúsenosti resp. mi môže odporučiť chovateľa ktorý sa naozaj stará o tie krásne stvorenia a nie žiaden množiteľ. ďakujem :)
Perky
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Dušan » Sob 23.11.2013 15:35

Dobrý deň,

myslím, že momentálne najkrajšie šteňatá na Slovensku pochádzajú z Mad Mops. Majiteľ chovateľskej stanice je zároveň veterinár a má naozaj vynikajúce chovné psy. V Čechách je to Pibaro.
Dušan
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Perky » Sob 23.11.2013 16:12

ďakujem Dušan už som im aj napísala som zvedavá na odozvu :)
Perky
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 25.11.2013 21:46

Perky, chovateľov na Slovensku nájdeš tu: http://www.bulldogamopsklub.sk/#chovatelia_mops.html . Len neviem, ktorí sa ešte venujú aktívnemu chovu. V ČR doporučujem Pibaro.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 15.06.2014 12:14

Bobsi, 13 rokov a 10 mesiacov :smile:

P6150044A.JPG
P6150045A.JPG
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod renqa » Ned 15.06.2014 16:40

Teeda, ja takéto plemená moc nemusím, ale tá prvá foto. :love: :love: Bobsi je tam krásny. :jop:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI