Mops / Pug (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 10.12.2018 15:38

Tvrdohlavosť neznamená, že je pes sprostý. Ale tuto niekto píše o ňom úplne zle, ešte k tomu až s ROČNOU skúsenosťou so šteňaťom a zovšeobecňuje to na celé plemeno. To mi vadí.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Mops / Pug (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pon 10.12.2018 16:00

Mne to pripomína veľmi moje začiatky s mojim westíkom, ktorý bol rozmaznaný, a problém bol v nenastavených hraniciach, v nesebahodnote. Nie raz som sa mu vtierala do priazne, a tak ma posielal tam, kam som sa pchala. ,,Neuznáva autority" a je koho uznávať? Mám pocit, že robíte mnoho začiatočníckych výchovných chýb.

Mne práve mops príde ako ľahko motivovateľný na žrádlo, aj keď v rýchlosti učenia nebude ako borderka.




Môjho strýka svokra, stará žena, má už druhého mopsa a nikdy s nim nemala takéto problémy. Bol to miláčik celej rodiny a aj ten druhý je. Úplne tešiaci sa z hladkania, z návštevy, menej pohyblivý (práve preto si ho kúpila, pretože aj ona sama už zvládne len krátke prechádzky), doma rád poleňoší a najlepšie pri nohách svojho majiteľa... ale možno majú v USA úplne iné mopsy
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI