Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 17.12.2018 12:41

Pockaj, naukladam nie 30tky, ale 50tky a bude opticky klam :heh:
Minnie - ja to prave preto chcem, ze to vyrastie :aaa: A teda dufam, ze vyrastie, lebo inak ma nastve. Lahucky je ako pierko. 4 mesiace a 17kg . Viac mavaju fundli v 3 mesiacoch :haha: Dokonca Hugo chudy mal 18 v troch :haha: Ale zas je fakt, ze ma energie za cely vrh :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 19.12.2018 7:42

Dalsia jeho uchylka. Zipsy! Mna z neho trafi :heh:
Ale nebude to take zle s nim. Vonku len cuchal a chodil a behal a dnes si doniesol prve drevecko z vychadzky domov. Tak pysne si niesol tu metrovu, 3mm hrubu haluzku, aby ju doma dal na padrt :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod peterke » Str 19.12.2018 20:26

Kúpila si si chlpatý štiepkovač... :lol:

Pamätaj, že každý úder pod pás je od ľudí, ktorí nedosiahnu vyššie!
peterke
Šteniatko
 
Príspevky: 65
Bydlisko: PU

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 20.12.2018 10:04

Tenkych paliciek :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Štv 20.12.2018 11:08

Offtopic: neva, bude mulčovačka :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 20.12.2018 11:18

To mas pravdu. To zmetam v dome a vyhadzujem von :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Štv 20.12.2018 11:49

môj to štiepkuje ešte aj teraz. milujem zbierať 20ks pred kosením a ešte radšej mám, keď si ma vystriehne a kým dozbieram, tak mi polovičku roznosí, šak sranda, ňe?.... :joint:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 20.12.2018 20:06

Sak musia nejak pomahat, nie? Ja dnes umyvam sklo na krbe zvnutra a kukam, ked lestim, ze mam vlhko zvonka, pozriem lepsie a zvonka pomaha cistit krb pes :haha: Tolko lizancov tam porobil, vobec som si to nevsimla v zapale prace, ale statocne to predne poolizoval :haha:
Inak co sa mi paci, trochu popchol Frya. Ten sa zacal konecne hrat podla mojho gusta, neboji sa konecne do mna kusnut, sak ked vidi ako som ohlodavana stenatom a tesim sa tomu, tak konecne pochopil, ze by to mohol skusit aj on :haha: A zacal KONECNE stekat pri hre a nie 1-2 osamele steknutia, aby si zbytok chranil pre zbytok dna na hovadiny :haha: :haha: :haha: Ho teraz nechavam vyvrieskat do zachripnutia, picom sa ma snazi aj on zozrat :heh: By som neverila, kebyze nezazijem :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 27.12.2018 15:24

Neucila som. Odkukal od Frya. Cerstva lepsia. Normalne neverim, ze odstata je zdravsia, ked to ani psi nechcu pit :haha: (Ja ju tiez nemam rada, mam radsej chladnu z vodovodu :heh: )
Tak, uz len nech sa dvere von nauci otvarat a prestane ma to buzerovat ako vratnika :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 30.12.2018 7:08

Ja mam doma borderu, nie fundla. 54cm a 20kg :haha: Tolko totiz vazi bezne 3 mesacny fundel, takze to nemoze byt fundel :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 30.12.2018 9:54

No dobre, este furt sa tvari, ze sa zmesti :heh: Pritulny je. Zlozi sa k noham, aj pride sam po pohladkanie. Ideal :pusa:
Prílohy
99D76488-59FE-40CB-9E58-378A9D46492D.jpeg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Ned 30.12.2018 12:59

nooo, uz ten taburet trochu odtlaca... :smile:
kolko to ma? 4 mesiace? prestane rast a zacne priberat. a najprudsi vas len caka.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 30.12.2018 13:41

Hej, 4.5 ma. Podla mna teraz najviac rastie, tak do piateho, siesteho mesiaca predpokladam, ze to pojde takto vrzom. Teraz fakt vidno rozdiel na tom psovi tyzden co tyzden markantny. Akoze ja si neviem predstavit, zeby rastol este rychlejsie, on sa velmi vytahuje do vysky, on aj normalne svaly ma, nie je to len kostra (sak z toho skakania asi :haha: ). On je uplne ine telo, ako bol Hugo. Hugo bol kost a koza, napriek tomu mal o 10kg viac. Toho ked som buchala po hrudi, tak som udierala rukou o prsnu kost :heh: Tuto bucham do svalu. Nezvyk :heh: Lyo je 2x hrubsi v tele ako Hugo, napriek tomu vaha nijaka. Ani nasim to nejde do hlavy. Proste Hugo bol fakt uplna vychrtlina oproti tomuto a tazky bol (a pritom Hugo bol ako stena aj ako pes podvaha :heh: ) a toto je lahke a pritom je to normalny pes stavbou tela, ziadna vychrtlina.
Mozno to ma dute kosti, ako vtacik, ked tak lieta :haha: :haha: :haha: Radost na neho ale pozerat na prechadzke, to nepozna klus, to pozna len beh :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Slausa » Ned 30.12.2018 15:19

Navliekli ti borderu do fundláckeho kožúška :joint:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Ned 30.12.2018 15:32

20 kil mal moj v 3 mesiacoch... :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI