Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod rybka » Pon 07.05.2012 5:51

ja nie, ale možno pigie ona je z BA
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 08.05.2012 5:05

Ani ja asi bohuzial nie - caka ma rodinna oslava mimo BA :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Kristina184 » Sob 09.06.2012 12:44

:jop: Dobry den,
neviete niekto o steniatkach k odberu? Cim skor, poprrpade v priebehu prazdnin, lebo ja som uz zufala, poobvolavala som, popisala a prakticky nic nenasla...
Dakujem velmi pekne :ahoj:
Kristina184
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod rybka » Ned 10.06.2012 9:59

môj max má teraz šteniatka :) v ČR

toto je tata:
Obrázok
mamina
Obrázok
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Kristina184 » Ned 10.06.2012 12:52

Dakujeeem :) viete mi napisat ako sa presne vola chovka?
Naposledy upravil Kristina184 dňa Pon 11.06.2012 16:37, celkovo upravené 1
Kristina184
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 10.06.2012 13:18

S rybkou zveme vsetkych nadsencov a majitelov plemena na maly vylet: http://www.newfoundland-sk.com/pivot/en ... undland-sk
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 10.06.2012 14:01

Dnes mi prislo mailom... :(
Dobrý deň.
Viem, že bežne takéto služby nerobíte, ale aj napriek tomu Vás chcem poprosiť o láskavosť.
Viem o jednom starom psíkovi novofundlanďana (10 rokov) , ktorý má byť utratený z dôvodu že majiteľ prišiel o bývanie a musel sa presťahovať k rodičom, ktorí ale psíka nechcú akceptovať a tlačia na neho aby sa ho zbavil. Je mi jasné že desať ročného psa si asi ťažko nieko zoberie, ale aj tak sa snažím nájsť nejaké riešenie a hľadám, prosím a dúfam že sa snáď nájde niekto, kto má priestor a dobré srdce aby mu poskytol nejaký azyl a zachránil ho pred injekciou. Psík má navyše zdravotné problémy má choré srdce, ale stále chce žiť, je údajne veľmi milý a priaťeľský. Obraciam sa na Vás preto lebo viem že práve sem chodia viac ako inde milovníci tohoto plemena a možno sa nájde niekto kto by mohol pomôcť alebo aspoň prispieť nejakou rozumnou radou.
Psík sa nachádza v obci Šúrovce neďaleko Trnavy.
Kontakt na mňa: maddah3@gmail.com
Igor Horváth.

PS: (nie som majiteľom, len som bol požiadaný majiteľom psa, či by som ho ja neodviezol na veterinu dať uspať!?!? - čo som odmietol)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 10.06.2012 16:34

Ten psik je fakt nadherny, by som ho brala hned, kebyze mozem :bum:
http://madah.rajce.idnes.cz/Black
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod minus » Pon 24.09.2012 13:04

Ahojte, znova potrebujem poradiť... Potrebujem aby náš hafan pribral na váhe, včera sme ho vážili kvôli odčerveniu a skoro som odpadla - má len 47 kg. Všetkému je na vine susedova fena, ktorá sa pred vyše mesiacom hárala a on chudáčik len slintal za ňou a dva týždne nežral... Odvtedy už trochu pribral - to si nechcem ani predstaviť, koľko vážil po tom, ako ho tá láska k susedovej fene prešla... On zožerie toho poriadne veľa - niekedy aj 2,5 kg cez deň, ako má chuť. Ešte na jar mal 62 kíl, potom cez leto trošku pochudol ako boli horúčavy - proste mu nechutilo... Len toto je až príliš, mám mu dávať nejaké doplnky stravy alebo niečo mastnejšie alebo čo? :nwm:
minus
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod rybka » Pon 24.09.2012 13:14

podľa mňa ak nemá nejaké zažívacie problémy tak pekne sa ti na zimu polepší. my sme tak schudli keď mal gardie - parazit v bruchu.

podľa mňa by som mu dávala o 1/3 viac a uvidíš ako to pôjde. ja napr. vždy dávam na zimu viac lebo naši sú vonku.
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 24.09.2012 14:36

Ako pise rybka. Najprv vylucit parazity a potom pridat, na zimu sa vypapa, treba pridat tuky. Cize najlepsie bravcovu mast, ale najprv po troskach, ked si zvykne viac a viac. A tiez kludne pecivo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod minus » Uto 25.09.2012 7:08

Bravčovú masť dávame pravidelne našu domácu... V nedeľu bol odčervený, tak sa to hádam napraví.... Pečiva sa ani nedotkne, ledva spapá sem-tam cestoviny... Niečo vyskúšame, ja som rozmýšľala nad pivnými kvasnicami - B12 čo zvyšujú chuť do jedla... Ďakujem :smile:
minus
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod rybka » Uto 25.09.2012 11:27

na niektoré parazity odčervovák neplatí. ak to bude trvať treba dať hovienka vyšetriť
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 25.09.2012 11:29

Preto je dobre dat pred odcervovakom spravit rozbor trusu, nech sa vie, naco treba dat vlastne odcervovak (na spominane gardie ci ine jednobunkovce naozaj bezne odcervovaky nefunguju)... Inak sa to mina ucinkom - moj nazor... Mozes zistit, ze nema parazity a odcerovanie je zbytocne a problem treba hladat inde, mozno ma nieco s crevom, nedokaze vstrebavat a odcervovakmi ho len viac podrazdis.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Mirah » Ned 06.10.2013 14:21

Tohto psa tu už niekto dával, (tuším Raky), toto je nové video, fakt je úžasný :jop:

http://www.youtube.com/watch?v=6LNFEA2fgw8
Mirah
Junior
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Humenné

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI