Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod moschino » Ned 21.10.2018 18:55

Kukám, že tieto vytúžené psy sa fakt vydaria :jop: :aaa: nech robí radosť
A vyzerá tak hebúčko :love:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 21.10.2018 20:26

Joj, dakujem vam. On je uplne najhebuckejsia vec pod slnkom momentalne. Plys je proti nemu drsny :haha: Ako fakt. Nenormalne hebku srst ma.
A ja si nenormalne uzivam, podla mna sa fakt oplati, ked vam da pes najavo preferencie voci vasej osobe. On dnes vonku co predvadzal, chlap mal v ruke grancle doobeda, lebo som chcela fotit, tak uz som bola pripravena. Na, tu mas, zabav ho. Nakoniec to skoncilo len tym, ze ho odniesol do pozadovanej vdialenosti, bo kaslal na grancle, jak ma videl pricupenu, tak ho grancle nezaujimali a skoncil na mne. Tak poobede reku, zoberem lepsi kaliber, varene prsia. S tymto ho udrzis u seba uz, neboj. Ha! Akoze bol vacsi zaujem, ale o udrzani pozornosti na jeho osobu sa nedalo hovorit, tiez to skoncilo odnasanim :haha: Sa lubime navzajom. On teda lubi vsetkych :haha: Ale zatial mna ma najradsej :heh: Ale to uz mal tam, u chovatelky, ja som ho tam preto nemohla nechat, aj ked typovo ten pes, akoze vyzorovo mi fakt nesedi :heh: Ale zvyknem si :joint:
Kives, on ma taku dost plytku lebku a este k tomu nie stvorcovu tlamu. Ale tak, uvidim, co z neho vyrastie, ale zatial teda cele zle, strasne, so standardom to nema nic spolocne :haha: A ja som na ten typ psov hovorila fuuuuj :haha: A neviem po kom to ma... mama ani tata ani stari rodicia nic take nemaju a tie stence boli velmi podobne, len sirka papule sa im menila, ale ten tvar bol u vsetkych dost zly, len u tych sirsich to vypadalo lepsie a moj mal tu hubu najuzsiu :heh: Ale... Ak by sa vydaril k staremu typu, tak by som vobec nebola nahnevana, to by ma potesilo. Ale skor to bude taky uzkopyskatec skaredy :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Slausa » Ned 21.10.2018 21:00

Odriekaného chleba najväčší kus :heh:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pon 22.10.2018 7:35

ja stale vidim celkom dobry pomer lebka/papula. uvidis, ako sa vyformuje. aj tak je cely tvoj :-P. este ma fascinuje, ze je taky velky ako Fry :-D.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Sunny » Pon 22.10.2018 7:53

Som teraz pred pár dňami dočítavala tuná tému Žblept - a tam Pigie písala, že ak bude šteňa škaredé, že ho tam nechá! :haha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pon 22.10.2018 8:23

Offtopic: tak škaredé.... tu už má fanklub :lol: . ale áno, len, tomu sa hovorí karma :heh: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 22.10.2018 9:23

Sunny - ja som fakt dost velky kus cesty domov rozmyslala, co by som spravila, keby tam nebola tato zubrienka. Mna tie ostatne stence VOBEC neoslovili ani vzhladovo, ani povahovo, aj ked jeden tam bol taky "Hugo" povahovo, resp. by sa mu najviac podobal. Ale ja som nechcela dvojnika. Ja by som sa fakt asi otocila, aj ked mozno nie, lebo ich otec bol proste brutal, by som dufala, ze sa mozno potatia, ked su si take podobne a na mamu to nevypadalo, to uz fakt skor otec :heh: Seriozne som uvazovala, ci by som odisla alebo to riskla... Neviem, co by som urobila, esteze tam bol tento moj zazrak maly :aaa: Akoze tam som fakt nemala o com rozmyslat, ja som ho mala pred ocami tu fialovu stuzku len co som dosla. Prva, co som si vsimla a mala ju pred ocami vzdy, ked ma nejake stenco zaujalo :heh: Fakt sa nedalo inak, aj keby mal 3 usi a 5 noh, tak ho vezmem :haha: On je proste stelesnena milota, tu bola Nisus predchvilou, sa jej mozete spytat :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pon 22.10.2018 9:33

Offtopic: aj ja sa chcem pomačkaaať :smile:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod akuk » Uto 23.10.2018 20:01

Pigie :5:
Tesim sa, ako si to uzivas, secko naj naj s plysakom :ahoj:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 26.10.2018 14:34

Jelitko male
Prílohy
IMG_7983.jpg
IMG_7947.jpg
IMG_7895.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 26.10.2018 18:50

On je neskutocny, tieto oci a pacicky, ked si vyvali a poskruca potom, co sa prebral, aby sa nasledne opat natiahol a zavrel oci :heh: Spankom sa to nazvat neda, lebo on spi ako Fry, vstanem a sup na nohy aj on. Hlbokym spankom spi naozaj malo. Aj pozoruje malo, on sa musi aktivne zapajat, nestaci mu pozorovat :heh: Inak vtipne je ich pozorovat s Fryom. Dam do klietky taku tu srandu, z ktorej vypadavaju grancle. Lyo do klietky chodi len tak, sa pozriet, ci sa nahodou tam nieco dobre nezjavilo, postucha tam tu hracku, vypadnu grancle, niektore vypadnu mimo klietky, kde uz stoji nastupeny Fry a zbiera zvonka. Ale do klietky neexist aby vosiel, aj ked je Lyo vonku, akoze na zahrade. Len stoji vo dviercach a tuzobne pozera na grancle, ked mu tam nejake hodim. A potom ho vytlaci velka prdel, aby to tam sla pozrat a on sa len nasucho oblizne a obchadza klietku. JEHO klietku :haha:
Inak sme prisli na to, preco stupame a zaslapujeme Frya a Lya nie. To je uplne jednoduche. Proste fundel lahne a lezi, ked vstane, tak je to vidno, lebo neuskakuje, neuhyba, on sa proste posadi alebo lahne, bodka, nevykroci pod nohy, ide svojou cestou, ktora nekrizuje nasu - bo to ma rozum samozrejme uz od stenata aky taky, ale ma :heh: Fry lahne, ale ked vidi, ze sa nohy blizia, tak on proste vstane, takze clovek mysli, ze je tam, kde lezal, ale on je uz uplne niekde inde a kedze on moc nepozera kam uhyba, tak kludne uhne pod druhu nohu... A fundel sa malokedy ulozi do priestoru, on sa uprace nabok - tak ako je aj na foto. Fry zasadne liha tak, aby ho slo pristupit velmi lahko, presne v trajektorii bezneho pohybu po dome...
Prílohy
IMG_6519.jpg
IMG_6519.jpg (39.19 KiB) Zobrazené 869 krát
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 27.10.2018 7:39

A dnes uz ma nechal vyspat do pol siestej :aaa:
Prílohy
IMG_8353.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod straka17 » Sob 27.10.2018 8:18

Je bežné, že sa fundli tak vlnia v krížoch, keď chodia?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 27.10.2018 8:42

Ľahké vlnenie zadkom je prirodzené.

To je priamo zo standardu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 27.10.2018 10:08

Hmm, tak neviem, ci sa mi to podari, bo mam pocit, ze on sa scvrkava a nie, ze rastie :heh:
Prílohy
IMG_8460.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI