Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod clupko » Pon 12.11.2018 10:01

Offtopic: tiez ako elfinka :lol: malo dovolenky sa netyka psa. ked sme si brali stena, mali sme prvy mesiac na striedacku poldnove dovolenky, potom uz sme ho nechavali - ale nam vtedy velmi pomohol rozdielny pracovny cas. to vychadzalo tak, ze pes bol doma sam max. 4 hodiny, a to uz tych 3 mesiacoch celkom daval.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 12.11.2018 10:05

Hej, my sme sa tak striedali pri Hugovi, akurat, ze pol roka som s nim bola doma a potom som nastupila do prace na smeny a sme sa s chlapom minali. Takze bol doma len 2 hodiny, co sme sa vystriedali na smene. A to trvalo hodne dlho, az kym som nenastupila na osmicky z dvanastiek. Ale to uz mal fakt 2 ci 3 roky, takze tazka pohoda.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 13.11.2018 10:26

On zobere do tej papule asi fakt vsetko. Vcera som ho nasla v noci s mojou podprsenkou v hube. Neurobil do nej ani dierku, nevytiahol ani nitku. Som neverila vlastnym ociam. Ma ho napadlo skontrolovat co tam oblizuje potom, co som si uvedomila, ze vsetky servitky som cez den pozbierala a novu som mu vecer na zem nepohodila. Ale si musim zacat davat na veci vacsi pozor :heh: Taky nezvyk :heh: Mam pocit, ze tu uz v zivote nebude nic upratane. Vsetko povytahuje, co sa povytahovat da. Jeho pelech, kde si svoje ulovky znasa, vypada naozaj fantasticky :haha: (cize aj cela nasa obyvackokuchyna). Este stastie, ze mu je velky, inak by si nemal kde lahnut :heh:
A este ma aspon 3x za den stikutku, teda aj v noci :heh:
Prílohy
IMG_3612.jpg
IMG_3548.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod clupko » Uto 13.11.2018 10:36

Offtopic: juuuj, si mi teraz pripomenula, ze avery ako maly maval takmer po kazdom jedle stikutku. normalne mi ho bolo luto, aky bol z toho prekvapeny, ale zaroven to bolo hrozne roztomile :hi:
z fotiek mi pride, ze sa vobec nemeni! kolko uz ma? 3 mesiace?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Uto 13.11.2018 10:37

clupko píše:Offtopic: juuuj, si mi teraz pripomenula, ze avery ako maly maval takmer po kazdom jedle stikutku. normalne mi ho bolo luto, aky bol z toho prekvapeny, ale zaroven to bolo hrozne roztomile :hi:

fakt, aj nyx :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 13.11.2018 10:42

On ju prave po jedle nema, on ju ma skor nalacno :heh: Ale fakt strasne, strasne casto. Hugo nemaval vobec. S tymto sace furt :heh:
A meni sa vyrazne :hi: Z fotiek mozno nevidno, ale on uz je dva krat taky. Uz to nie je take to nununu stendo. uz to mam problem poskladat na ruky :heh: Sa mu nohy predlzili, podrastol oproti Fryovi uz vyrazne a aj objemovo :haha:
Pozri, podobny pohlad ked prisiel a zopakujem tu poslednu foto. Prerod na dorast cochvila :plac:
Prílohy
IMG_5955.jpg
IMG_3548.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod clupko » Uto 13.11.2018 10:54

tu porovnavaciu foto si mala robit aj s Fryom :ha:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 13.11.2018 10:59

Ich sa spolu nedalo odfotit, ked prisiel :heh: A aj teraz je to vyzva a sama to nedam :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod soletka » Uto 13.11.2018 14:15

Pigie, on je taky carovny, ked vidim jeho fotky sa tu usmievam ako blb na ten monitor v praci :heh: vyzera to uzasne v openspace :joint:
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 13.11.2018 17:10

Jej, aspon niekomu sa lubi, ked uz nie mne :heh: Ale zvykam si. Zblizka aj na fotkach vypada dobre. Zdialky je to strasne :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Uto 13.11.2018 19:45

:au:
vsetkym sa paci :jazyk:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 13.11.2018 20:04

Ale no :heh: Ale mna tak bavi pozorovat ako sa meni. Uz to pred krmenim aj sedi pred miskou a caka na povel. Sice, kym sa ta miska dopravi na tu zem, tak to vypada furt zle, chodim ako postihnuta, ale aj to sa, dufam, zlepsi casom :heh: Aj vrcanie ho tym preslo :haha: Ani s vacsim kusom uz od misky neuteka :heh: Ono mozno aj pomohlo, ze mi vytrhol stehno z ruky, ked som to necakala a vzala som si ho okamzite nasilim spat, to ani zavrcat nestihol, resp. s plnym hrdlom nemohol :haha: :haha: :haha: On je fakt taky nejaky mesiac pozadu, nielen fyzicky aj psychicky, ja len dufam, ze bude normalny a zdravy. Ze sa u neho nieco neprejavi casom :heh: Bozinku, ale ked sa pride pritulit :love: Cele to telo, ked sa zlozi na cloveka a ta jeho uchylka na telefon a okuliare :heh: O okuliare uz pridem v sekunde (take su stare, ze aj bez psa by som cakala, ze sa rozpadnu kazdu chvilu a on ich len pekne nosi a zuzle a stale su vcelku :hi: ) :heh: Alebo staci, ze to neutece, ked ho magorim :haha: To je pre mna taka vzacnost :heh: A jedina miestnost, kde sa akceptuju naozaj blizko s Fryom je kupelna. Kazdy ma svoje miesto uz, kde sa zlozi :haha: V obyvacke sa o miesta furt "biju" :au:
Ja sa az bojim, co sa stane, ked som taka spokojna :plac: Inak aj Fryovi to pomohlo, nema cast pocuvat fiktivne haluze :haha: Musi sa venovat realnej hrozbe :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 15.11.2018 13:59

Nechytil :heh:
Prílohy
IMG_4258.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 16.11.2018 12:08

A skace aj ked oddychuje. :haha: Nohatie :plac: Plys je fuc :plac:
Prílohy
IMG_6677.jpg
IMG_6677.jpg (69.39 KiB) Zobrazené 655 krát
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Slausa » Pia 16.11.2018 13:16

Puma :haha:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI