Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Elis » Uto 31.07.2018 19:58

no-ten se povedl :lol:
ale ani pani není marna :ha: :joint:
Prílohy
pani.JPG
pani.JPG (19.58 KiB) Zobrazené 1169 krát
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 01.08.2018 5:25

A tak hreben vo vlasoch pohoda, to je normal :heh:
Inak som nasla este, ze to vodactvo beru dost vazne v Dansku, tam maju aj skolenia rozhodcov, skusky... Ich znenie vsak netusim :heh: Ale uz tam chodia poliaci, nori a svedi, ktori cvicia podla nich.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod clupko » Pia 31.08.2018 13:18

kto chce, cestu si najde... :ha:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod moschino » Pia 31.08.2018 14:07

Tento pes ne skvely :jop: :aplause:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 01.09.2018 7:09

Rozdiel medzi cb fundlakom a landseerom
https://www.facebook.com/robyn.nagle.3/ ... 465362762/
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 20.10.2018 12:31

Sa presuniem sem. Som chcela urobit nejake zatisie rovnake kazdy tyzden. 100 fotiek a jedna aspon TROCHU ostra, ostatne absolutne nepouzitelne. To sa neda s nim :heh: Zopakujem aj tak v utorok, to bude mat 10 tyzdnov, som zvedava, ci sa mi ho vobec podari presvedcit tam sediet a ci bude aspon jedna ostra :haha: Som velmi stastna, ze mam remote control :haha: :haha: :haha: Bez neho to nedam v ziadnom pripade. To fakt mat len niekoho, kto to zabavi a ja som sama doma :heh:
Prílohy
IMG_6243.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod katkariinka » Sob 20.10.2018 12:35

To bude pekná séria
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Sob 20.10.2018 13:08

jj, keď to vyjde, tak to bude super :yes:
ešte k tomu staršiemu vydejku NF vs landseer. landseer nie je štendo? teda, rozdiel vidno super, ja len, že ešte nemá hrudník urobený a asi ani hlavu.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Sob 20.10.2018 13:52

Hahaha. Aspon vies, preco nemam porovnavacie fotky.. :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 20.10.2018 18:34

Tak ono by to slo, s 10 sekundovou samospustou :heh: Ale dialkove to ulahci ovela :heh:
Inak, dnes som mala taku zachodovu story. Uz sa tam nezatvaram, len privieram, kvoli Fryovi, ktory nerozdycha ze ma nevidi a ja nerozdychavam ten vreskot, co tam nastane, ked mucha prejde okolo okna. Zvonka. A teraz uz to vobec nezvlada, ked za mnou nemoze, lebo cierna mrcha ho sleduje a bavi sa na jeho strachu. Tak si vzdy hlavou otvori a vojde a ja nohou pribuchnem. Teraz sa dvere rozleteli, pocula som divne zvuky, do toho sa za mnou pretiahol Fry a schulil sa pod zachodom, tak nohou zatvaram dvere a nechapem. Predo mnou pri umyvadle stoji na maleho 2 stupnovom stolceku pes, predne nohy na umyvadle, zadne na stolceku a maturuje ako naspat... Sa raz sa do hajzla splachne...
On dnes nespal. On seriozne nespi, bud prespi takmer cely den, alebo nespi vobec, obcas schrupne aspon 2 hodiny. Dnes nic. A to som ho vzala ku Hornbachu, tiez hanba. Som ho vzala tak, ze sa len prejdeme pred nim, ale chlapec uvidel otvaracie dvere a rozhodol sa, ze TOTO je ten spravny smer, kadial idu vsetci ti mili ludia s vozickami a dvere robia tie srandovne pohyby! Aj vozicky su super, aj ludia su super a musime ist s davom predsa! Tak som tam dnes saskovala, dnu som sa ist neodvazila, nechce sa mi utierat po nom mlaku :heh: Vosli sme len do tej predulicky prechodovej, ze vojdeme vchodom, vyjdeme vychodom. A medzitym som odchytila cudzie placuce dieta, ktore stratilo otca z dohladu :heh: Takze ulicka, v jednej strane natiahnuta moja ruka s natiahnutym voditkom a psom, co sa chcel dostat ocuchat cohosi roh a druha ruka natiahnuta a drzim v nej cudzie dieta, ktore uteka s placom smerom od otca :heh: Som tak dumela, keby som ich pustila naraz, ktory by bol skor vonku :haha: Teda moj by vonku nebol, toho tahali dalsie vnutorne dvere :haha: Okrem toho som ho dnes spizovala z kuchyne, objavil maleho stolcek, take nic. Takze robil vystup na stolcek predne, potom zadne a dole. Zaujalo, tak naspat to iste. Cirkus, keby som ho to ucila, tak to neurobi, bo by ho preskocil a mne vybil zuby. Uz mam poskrabany aj JAZYK!!!!! Zabite ma, ja netusim ako sa mu to podarilo, som to nevedela ani sekundu potom, co sa to stalo, akoby som mala v hlave vakuum o poslednych 5 sekundach. O perach, ksichte a krku nehovorim. Len nejakym zazrakom na rukach nemam ani cervenu bodku.
Stiahol volume pri davani vecere, prestal skakat na linku, zacal skakat do vzduchu predo mnou, vsetky 4 do luftu. Som chcela zdraveho psa. Budem mat kripla, co tentokrat urobi kripla sam zo seba. Nevadi. Myslim, ze sa s Fryom skvele doplnaju, dobre som si vybrala :haha: Dvojka na pohladanie. On ma rozumu privela, mozno schrodinger zafunguje a cast z neho sa zjavi u Frya :haha: Pohybovo su na tom zatial rovnako, doma su stavky, ktory si co zlomi skor :pac: Taky obycajny fundlacik sa doma vyskytol. A ja som furt nechapala o com mi to hovori kamoska, ze je taky trochu iny, ze furt chodi... Ani Fry furt nechodi, co vymysla, ho ma vonku, isto kukne, ked chodi, stiahne sa dnu, zalahne. No... Uz viem, co tym myslela :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 21.10.2018 11:11

To je cira radost vlastnit tohto psa :hi: Nie je dokonaly, ale to od neho nik ani necakal. Je to fakt radost zzivat sa spolu a pretvarat ho na svoj obraz alebo ako to lepsie nazvat. Ked ho teraz vidim, ako dostojne sedi za sklom ako normalny fundel a caka, az ho niekto pusti dnu a pred tyzdnom nam to tam slo rozbit sklo, skakalo po zadnych a kvicalooo. Sa prisposobuje zivotu s nami tak akoby clovek ocakaval od normalneho psa :ha: Je brutalne kontaktny. Ten typ velkeho psa, co je ochotny vliezt na kolena aj ked vyrastie a nechat sa hladkat. Uz to, ze sa vobec necha dlhsie hladkat, nez len pohladkat a nepretaca pritom oci a nenapadne neuhyba hlavou mi robi velku radost :haha: :haha: :haha: Lubi byt s nami a ja lubim byt s nim, ten pokoj, co nechava v dusi :love: Aj ked je to stena rozblaznene. Hlavne noci si uzivam. Tiche a pritom hlucne :heh: Uz mi chyba len zamlaskanie zo spanku, ostatne zvuky uz vydava :heh: Na zamlaskanie mu musia este narast poriadne gamby :haha:
Ked porovnam prve vychadzky s Fryom, ako som sa bala, ze mi skoci pod auto, ako mi preskakoval poklopy... S nim sa prejst je pohoda, poklopy sa dokladne onuchavaju, hlavne pri otvoroch :haha: a vsetci ludia su zazraky, ktore je hodne nasledovat, aspon chvilu teda :haha: A strasna radost to je, ked zazrak ho chce pohladkat. Mi to chybalo, ten prejav psa, ktory sa tesi cudziemu cloveku :aaa: A to som si vzdy myslela, ze to je jedina vec, co mi vadi :haha:
Sorry za tie vylevy, ale mne to nenormalne otocilo zivot zas k lepsiemu. A to je stena, co nevie nic a je u nas tyzden aj s cestou...
Prílohy
IMG_6799.jpg
IMG_6712.jpg
IMG_6696.jpg
IMG_6441.jpg
IMG_6458.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Ned 21.10.2018 13:51

a ja stále nechápem, čo sa ti na ňom nepáči. to je tak nádherné štendo.
a tvoje historky sú široko ďaleko top :jop: :heh:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod katkariinka » Ned 21.10.2018 14:55

bohovsky je :love:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Slausa » Ned 21.10.2018 16:42

Je naozaj taký plyšový ako aj vyzerá? :heh:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Ned 21.10.2018 17:50

To je to najlepsie, co si mohla urobit pre seba - vziat si fundlacika. :hi: Nech robi vela radosti
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI