Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod straka17 » Štv 20.02.2020 8:59

V DS viem o mnozitelovi...
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Štv 20.02.2020 9:06

A bude aspon zadarmo..?
Ja by som sa bala ist do takeho velkeho plemena bPP. (Aj ked ano, ani PP nie je zaruka, ale...). Ono hej, clovek chce urobit dobry skutok, len ono to moze vyjst velmi, velmi, velmi draho. A ked to uz ma clovek ako clena rodiny, tak tomu, jasne, obetuje aj gate... tak aby nenastal problem.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod lucijja » Štv 20.02.2020 9:29

@straka17: poslala som ss
@wer: ano, to je to, coho sa bojim. Bohuzial, psik s PP by bol drahy pre nasich. Predsa len, mamina uz na dochodku, ocino este robi, ale peniaze budu potrebovat na dobre krmivo. No, bude to tazke rozhodnut sa. Veterinar z ockovacieho preukazu by mi mohol poskytnut informacie?
lucijja
Šteniatko
 
Príspevky: 98

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Lindchen » Štv 20.02.2020 9:42

Dobre si to premysli. :ua: Ak už teraz máte problém s peniazmi (myslím v súvislosti s kúpou psa), tak s nákladmi na liečbu veľkého plemena bPP, ktorého sa zbavuje asi-množiteľ, to bude katastofa. Ja nechcem strašiť, ale myslím si, že dôvodom na ponuku 2,5 ročnej suky môže byť jedine ochorenie, a zrejme vážne. To sú tisíce eur ročne, stovky mesačne...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Ulf » Štv 20.02.2020 11:01

Taktiež sa prikláňam za to, aby ste si to poriadne premysleli. Nechcem, aby to vyznelo tak, že pes je len pre ľudí s dosť peniazmi, ale v podstate si to aj myslím. Mám doma veľkého psa (83 cm, 49 kilo), mala som aj stredného psa, do 20 kilo cca. Rozdiel je obrovský, čo sa týka nákladov. na všetko. na stravu, na veterinu. To sú len peniaze. Potom prichádza otázka starostlivosti, fyzickej manipulácie so psom. ja som mladý človek a do tak veľkého psa by som už nešla ani náhodou. Čokoľvek sa s tým psom stane, som bezmocná, nepohnem s nim.
A naozaj, ak príde zdravotný problém, aj malý pes stojí veľa peňazí a úsilia, veľký pes veľmi veľa peňazí a úsilia. Treba myslieť na všetko a aj na toto. Nechci zažiť situáciu, že máš chorého psa, ktorému nevieš pomôcť len pre to, že nemáš peniaze. Alebo, aj s tým som sa stretla, dôchodkyňa spláca pôžičku 1400 eur (malý kríženec, problém s chrbticou).

Ja viem, aj ja som sa do môjho plemena zaľúbila jak somár do kopy sena a stále si myslím, že je super. Ale viem kde sú moje limity a už nechcem mať pocit, že nemám veci pod kontrolou, lebo náš život je len o šťastí, že sa za celých tých už skoro 11 rokov nič vážne nestalo. Klop, klop, klop. Ale čaká nás staroba, tak to ešte môže byť zaujímavé.
Inak minule sme boli zašívať drobný 7 stehový úraz a traja sme mali čo robiť s tým psom a za dve hodiny sme boli ľahší o 150 eur.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Štv 20.02.2020 11:31

lucijja, nesla by som do toho. ako pes pre dochodcov urcite nie. a nejde len o financne naklady, ale aj o fyzicke zvladnutie, ked bude potrebovat pomoct. ja som sa rok starala o ochrnuteho 42 kg nemeckeho ovciaka a som mlada a bola to brutalna fyzicka zataz (psychicku, ci financnu ani nespominam...). nikdy nevies, co sa psikovi na starobu prihodi a prave velke (a obrie) plemena k tym pohybovym problemom maju velky nabeh.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Lindchen » Štv 20.02.2020 11:45

Áno, manipulácia s tak veľkým zvieraťom, to je veľký výkričník, dobre ti baby píšu. Mám chorého psa, ale malého - chrbtica, nozičky, stále niečím natierať, pocikáva sa, upratovať, presúvať a umývať - kebyže je väčší, neviem, čo by som robila, neporadila by som s ním. Už beztak som na tom finačne nie dobre, ani časovo ani psychicky. Lenže on je už starý, tak čo sa dá robiť, treba to vydržať. Nechcem si ani predstaviť, že by som toho podstupovala s obrím plemenom a od mladého veku, ešte kebyže som staršia (dôchodkyňa), tak to už vôbec.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod lucijja » Štv 20.02.2020 12:21

Moc Vam dakujem vsetkym za nazory, naozaj si vazim kazdu pripomienku.
Budeme teda este velmi zvazovat. Nasi neziju sami, zije u nich aj brat so synom, takze tiez by sa starali.
Oficialna verzia tych ludi je ze maju 4 tie psy a musia znizit stav, lebo tiez ze nezvladaju to uz. Takze taky mnozitelsky pristup no.
Ale samozrejme v skutocnosti netusime co je naozaj za tym. Cudne ze fotku mozu poslat az zajtra, lebo chodia domov az vecer po tme, takze evidentne to nemaju ako domacich milacikov. Mozno sa nakoniec ujmeme nejakeho utulkacika :yes:
lucijja
Šteniatko
 
Príspevky: 98

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod straka17 » Štv 20.02.2020 12:42

Nechcete si skor zobrat nieco z utulku? Myslim, ze chlpateho tam bude dost, mozno nieco s lahsou kostrou. V utulku vam aj povedia, ci na nieco trpi napriklad.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod clupko » Štv 20.02.2020 14:01

Offtopic: ak mate predsalen zaujem o psa velkeho plemena, viem o troch tibetskych dogach s PP vo veku 2-5 rokov, ktore hladaju novy domov z roznych vaznych, rodinnych dovodov. jedna sucka je dokonca aj uchovnena. plati vsetko, co baby pisali ohladom starostlivosti o velkeho psa, samozrejme, ale nie su to aspon psy od mnozitela, a budu bud zadarmo alebo za nizku cenu. ak by ste mali zaujem, daj vediet.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Ulf » Štv 20.02.2020 14:04

Offtopic: Ja len že aj pes s pp zostarne, alebo ochorie, alebo si spraví úraz. Nič z toho ho neminie a majiteľov tiež nie.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod clupko » Štv 20.02.2020 14:11

Offtopic: no ved ano, preto som napisala, ze samozrejme plati vsetko, co bolo popisane o starostlivosti o velkeho psa. ale tak ked uz niekto chce velkeho psa, a nevadi mu, ze nejde o steniatko, tak urcite radsej s PP ako z mnozky.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod lucijja » Pia 21.02.2020 12:45

Dakujem Velmi pekne vsetkym este raz.
Zvazili sme vsetky pre aj proti, a rozhodli sme sa tu fenku predsa nezobrat. Do dnesneho dna sme nedostali ani len fotku, takze je to cele nejake podozrive.
Ideme predsa len vziat nejakeho psika od steniatka, aby sme si ho vychovali a zvykol si na nas. Mozno aj bez PP, kedze na mnozenie nic nechceme, ale asi teda radsej nieco mensie. :-)

Majte sa krasne a vela radosti s vasimi kraaasnymi psikmi. :ahoj:
Lucia
lucijja
Šteniatko
 
Príspevky: 98

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pia 21.02.2020 12:56

Lucia, myslím, že ste sa rozhodli dobre. :yes: Ak vyberiete dobrú organizáciu, povie vám o psíkovi všetky potrebné informácie, poradia, zostanú v kontakte a v prípade problémov pomôžu, aj keď je už zviera dlhšie u majiteľa (osobná skúsenosť).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Pia 21.02.2020 13:01

tak nech najdete toho praveho psika :smile: drzim palce, nech sa vam dari. a potom sa prid pochvalit. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI