Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod pigie » Uto 19.02.2019 9:04

U nas je ich dost, u nas hlavne chovaju len zo 3 stanice, jedna z toho je svetova, takze ta ma vsetko ciste (ale co ich bratcekovia a sestricky :joint: ) :angel:
Ved pozri, uplny ideal v poslednej dobe :heh: http://www.newfoundland-sk.com/sk/chov/chovni-psi (a napriek tomu by ma nik nedonutil si po nich vziat stena :angel: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod wer » Uto 19.02.2019 9:30

vystavaci su cisti? wau. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod kives » Uto 19.02.2019 9:36

hriva, zlatá je krpaňa, nech robí radosť :smile:
pigie, uvidíš, možno príjemne prekvapí. aj vzrastom, aj chuťou pracovať. keď bude hic, tak ho z vody nedostaneš :lol: . a nám sa páči, stále :jazyk: . už aj mama sa zvykne pýtať, že či nie sú nové fotky, a to tuší o dogfore fakt len okrajovo :heh:
edit: ten s bielymi znakmi (Volcano), to je u vás v pohode?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod pigie » Uto 19.02.2019 9:45

Kives, wer, na vas obe som v nedelu vlastne silno myslela, neckalo sa vam? Ked som sa snazila urobit pre chovatelku foto v postoji a brutalne sa nedarilo. Chlap to nevie a ani nechce, ale zato sa mu podaril s nim ofcacky postoj, tak ked som to videla, tak hned som si na vas obe pomyslela :heh: Aj ked neviem ako ma vlastne taky ofcacky postoj spravne vyzerat, ale na prvy pohlad mi to tak proste pripada :heh:

Volcanom si trafila klinec po hlavicke, pisu mu cierny s bielociernou vlohou, by som chcela vidiet jeho testy genetike na farbu. Keby bol cierny, tak by mal byt davno diskvalifikovany. Keby bol ciernobiely, tak je v pohode... Farby, hlavne teda ciernobiela sa strasne sprznila... A je problem najst cisto cierneho psa, co nenesie ziadnu inu farbu. Aj moj bude s velkou pravdepodobnostou s hnedou vlohou, bo tata ma hnedu mamu. Nemusi byt, ale citim v kostiach, ze bude :heh: A hneda a ciernobiela, hoc recesivna alela je velky problem v dnesnej dobe.
Prílohy
IMG_9284.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod kives » Uto 19.02.2019 10:08

muhehe, skoro trafil ten postoj, pekne natiahnutý.
som sa smiala aj cez víkend, tie výstavné línie ak sa zastavíš a začneš s niekým kecať, sa automaticky stavajú do výstavného postoja. kamoškin boxer, aj môj to robieval. teraz na to kašle. kecáš s niekým, idem si ľahnúť do trávy.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod wer » Uto 19.02.2019 10:10

tak ja mojho ani za nic neviem dostat do hentej pozicie :heh: pigie, poziciam si tvojho chlapa na nacvik. :lol: este bude vdacny za stavanie lya. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod kives » Uto 19.02.2019 10:19

:lol:
si viem predstaviť, 30 otočiek za sekundu a kým nastaví jednu labu, tak ostatné tri budú úplne inak, ako si predstavuje :heh:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod pigie » Uto 19.02.2019 10:28

Ved hento bola nahoda! To bola polsekunda len :heh: Normalny postoj sa mi nepodarilo. Ja si ho staviam, on za zranicu vsetko, ale tak popravde, je to veda, viem co musim robit, aby to fungovalo. Chlap, ked mu padne pamlsok, ho necha zdvihnut, takze pes pri nom nie ine nerobi, len hlava dole a hlada pamlsky, bo obaja su lavi, chlapovi padne z ruky, psovi vypadne z huby... Pri mne vie, ze neexist hladat, pride dalsi, ak ho hladat nebude :heh: Takze to bolo fakt uplne zufale to fotenie, ziadna foto pre chovatelku sa nekonala :haha: Musim Nisusku poprosit, nech pride :heh: Ona si poradi urcite :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod pigie » Uto 19.02.2019 10:37

A inak, on vie tak zdvihnut naladu. Napr. doumyvam dlazku, idem handru prehodit do kupelne cez kybel - dalsie tri suche tam su prevesene. Vezmem kos na pradlo, nahadzem tam pradlo, idem to vyvesat, vraciam sa s prazdnym kosom zvonka, pes v hube tu handru, co som naposledy prevesila cez kybel a strasne pysne mi ju nesie :haha: Tak vezmem mu ju z huby, idem ju tam zas prevesit, vraciam sa do izby, pes mi uz nesie kos na pradlo, co som odlozila na gauc :haha: Ja sa musim pri nom furt smiat :heh: To fakt asistencny pes toto, on poda aj to, co by nemal :ha: Jemu furt z huby tahame veci, ked sa nieco robi :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod Shel-chan » Uto 19.02.2019 22:55

pigie píše:Volcanom si trafila klinec po hlavicke, pisu mu cierny s bielociernou vlohou, by som chcela vidiet jeho testy genetike na farbu.

to aj ja.
u vás sa dá testovať na biele znaky? lebo u väčšiny plemien nie.
na locuse S je izolovaná len jedna alela (sp – piebald), takže sa dá testovať akurát sp alebo "S" – jej absencia (čo ale neznamená, že pes nemá biele znaky)... ale veľa plemien nemá bielu testovateľnú (biele hlavy, írska strakatosť, ...).
aj keď vy máte tie psy farby landseera, tak u vás by to mohlo fungovať...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod pigie » Str 20.02.2019 5:04

Nemame testovanie na biele znaky a ani ma to netrapi. Biele znaky su dobre definovane v standarde. Takze cierny pes moze a nemusi mat znaky na hrudi, prstoch! (nie nohach), konci chvosta. Akekolvek ine znaky beriem ako vadu, kedze je presne napisane, kde maju byt. U ciernobielych psov je to sodoma gomora, tam v podstate je popisane len preferovane sfarbenie a tam sa skryje hocico. Takze ak pes ma sp, tak v pohode, je ciernobiely - a ano, tento vysoko pravdepodobne bude. Ale tym padom nemoze byt cierny, hoci sa opticky zda :haha: Chapeme sa. No, ak je akoze cierny, tak v tom pripade su to pre mna nepovolene znaky.
Na druhu stranu, pokial v standarde nie je vyslovne uvedene, ze vsetky ostatne znaky su vylucujuce, tak zas... Proste kazdy si posudzuje ako sa mu zachce, s farbou sa nikto netrapi. Amici to maju vyspekulovane lepsie. Ale zas preto, ze u nich sa nikdy nevyclenil landseer.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod Shel-chan » Str 20.02.2019 23:32

tak mňa to preto zaujíma že ak by si testovala šeltie, tak ti pravdepodobne všetky vyjdu ako S/S – teda bez bielych znakov :no: a napísala si, že by si chcela vidieť genetické testy na farbu, tak som myslela, že tým plurálom nemyslíš len hnedú :heh:

a to zas nevieš geneticky nijak ošetriť, aby ti okrem prstov nevyskakovali aj biele nohy napríklad.

ako to myslíš s tým landseerom?
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Náš nový prírastok do rodiny, aneb máme nové šteniatko

Poslaťod pigie » Štv 21.02.2019 5:01

E? Snazim sa silno rozmyslat, kde som urobila chybu, lebo sa zjavne nechapeme :heh:
Kde som napisala, ze chcem vidiet len hnedu? :heh: Ja by som to najradsej otestovala vsetko B, D, S minimalne. Najcastejsie sa robi B a D locus, kvoli hnedej a sedej u nas. U amikov najdes stence takych farieb, ze neskutocne, preto maju sfarbenie aj celkom dobre opisane ako sa hodnoti aj ciernobiele a bielocierne, samozrejme farba ako taka pri rovnako dobrych psoch sa musi brat az na uplny zaver a oni vystavuju cb jedince zvlast. U nich je bielocierne sfarbenie landseer. U nas z toho vznikol landseer ako plemeno, co ale neznamena, ze nemame bielociernych fundlov.
A s tymi ponozkami - neosetrim, jak neosetrim, vymrdam to z chovu :haha: Ale je fakt, ze to mavaju len linie po cb jedincoch, preto hovorim, ze si myslim, ze tam ten ciernobiely je gen (a ak nie je, ze je to len znak, ako u kolii, tak prec s tym :heh: ), len teda by som to rada naozaj aj videla. Proste ked pes vypada inak ako standard, tak by som sa snazila obhajit, ze je vsetko tak ako ma byt a tie testy by som spravila.

Napriklad tato fena http://www.novofundland.eu/chov_chovne_feny.asp Aquatoriya Kelvin Isedge Of Glory
Ponozky... DNA test barev - DDSsp Taky pristup by mali mat vsetci ponozkari :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 21.02.2019 7:24

Pamatate sa na foto pri dverach?
Obrázok
Prílohy
IMG_7359.jpg
IMG_7359.jpg (75.89 KiB) Zobrazené 1340 krát
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Štv 21.02.2019 8:45

sa vám scvrkáva dom :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI