Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod sith » Str 05.02.2014 22:38

Ahojte, stretli ste sa u RR niekedy s pomerne rychlym vyskytom lipomu (zatial len predbezne, histologia bude o dva tyzdne). Vyvinul sa cca za 4-12 hodin asi velkosti dlane na boku. Dnes jej to odstranili. Najma ma zaujima akoby sa mohol prejavovat DS ak by nebol diagnostikovany u nej este u stenata. Neviem zial detaily k operacii, ci tam nieco take nasli alebo nie, nakolko VET co ju operoval zdrhol kym som si po nu dosiel, az zajtra budem mat dalsie info, ked bude mat znovu sluzbu.
sith
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod Moniak » Štv 06.02.2014 4:22

4-12 hodin?? nie dni?
Kolko to tam mala ? pripadne ako menilo to pocas toho velkost?
kde si ju daval operovat + meno veterinara? Trosku ma zaraza ten postoj, ze odidem a nepoviem nic k operovanemu psovi,
preco si myslis, ze by to moholl byt ds? A kde to bolo, ta hrcka? ds je v podstate len na chrbtovej casti, ak by jej nebol diagnostikovany a operovany ako stenatu tak zapal s abscesom pod kozou v podstate.
Cytologiu predpokladam predtym nerobili ,aby to bolo iste ci je to lipom?
Skusenost nemam, skor teoreticke vedomosti :/ drzim palce malej
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Bratislava

Re: Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod sith » Štv 06.02.2014 12:24

Ahoj. O stvrtej v pondelok tam nemala nic. o osmej akoby mala detsku dlan pod kozou v utorok rano tam mala taku klasicku dlan (10*5*2cm). Na stredu som bol objednany k Vitekovi vo Vetline lebo som chcel malej dat spravit DBK a DLK rontgeny. Ale nakoniec sme riesili toto. Zobral z toho najpr vzorku a z toho usudil lipom. Kedze to tak rychlo vzniklo radsej sme to rovno vybrali. Bolo to na boku v druhej polovici hrudnika. Operacna rana zacina na kraji ridgu a ide dole asi 12 cm. Blizsie info budem mat az po tretej ked pride vet do prace. Ako za tych 290 EUR mohol tu polhodinu pockat.

Este ma tam nasrali aj tym, ze ked sme o 12 odchadzali tak hovorili ze sa s nou pojdu prejst aby videli reakcie po prebudeni a tak som predpokladal, ze to aj spravili.... Mala prisla domov a strasne pistala. Som myslel ze od bolesti a jej chudatku bolo treba cikat...

Som zvedavy ako sa to vyvynie, dufam, ze aspon du DBK a DLK budeme mat cistu. Aspon nech moze behat za bicyklom.

Do toho boku dostala pred 3 tyzdnami ATB, mozno nejaka oneskorena prudka reakcia.

Mala je strasna herecka. vrestala akoby ju z koze drali, ale potom v noci na tom v pohode lezala.
sith
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod Moniak » Štv 06.02.2014 14:31

Na toto ti len napisem, ze na tebe dobre zarobil :pac: ako viteka som v zasade uznavala, ale toto mal riesit uplne inak...
Take hrce sa pozoruju a ak sa nezvacsuje, resp vstrebu za par dni-tyzdnov tak sa to neriesi....
Reakcie v mieste vpichu po atb ,alebo ockovani su bezne a opuch nastupuje uplne kludne dni-tyzdne po injekcii...takze ja si myslim, ze to bola reakcia na to ...ale som zvedava na tu histologiu aj na to co ti vitek povie....
Priatelov weimar tam bol hospitalizovany aby si nerozkusal stehy(den za60e)akoze nonstop dozor a vies co som nasla ked som dosla doobeda na kontrolu? psa v klietke s roztrhanymi stehmi :/
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Bratislava

Re: Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod tornadoo » Uto 11.02.2014 0:33

ahojte, ja som na mojej asi 14mesačnej badal zmenu srsti, vždy ju mavala krasnu lesklu medovohnedu :smile: a teraz pozeram že ju ma akusi sivohnedu teda nie sivu stale je hneda ale akoby "zadymena" a na zadnych stehnach až od križov ma take akoby flaky ako keby bola obliata ("cajom") ja viem že som dal čudne prirovnania ale takto to nejak to vyzera.
Psik je v pohode jest chuti a vymyslat tiež :lol: :lol: :lol:
Neviem či je niekde chyba alebo iba meni srst z dovodu ročneho obdobia alebo veku, ak mate niekto skusenost tak prosim poradte
Obrázok
tornadoo
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod ariel » Uto 11.02.2014 8:55

Sith, zíram, ze to rezali malej, to bola urcite reakcia na ockovanie, zvykne sa to objavit aj 3 tyzdne po pich, my sme taku hrcu mali niekolko mesiacov, menila tvar...a nakoniec to zmizlo :ua: rezat by som to nedala, niekedy treba obsah hrce "vypustit", urobi sa tam hnis, ale to trebalo riesit neskor....okrem toho to byva z nesikovne pichnutej inj. :ua:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 11.02.2014 10:41

Nemám síce ridgebacka, ale zapojím sa. My sme mali hrče ako reakciu na vpich lieku proti domnelej (moja chyba že som si to neprizrela a že som vtedy nevedela pravú príčinu stavu psa) babezióze, na každom boku psa ako pinpongová lopta. Naliate, vypúšťali to, stále dookola, kopa peňazí a stresov. Nakoniec sme šli k inému vet, na jednom boku sme to dali vyrezať a bol pokoj. Na druhom sa to vstrebalo, reps. po vytiahnutí ihlou sa to už nenalialo konečne. A navyše to čo sme dali vyrezať bolo v pravý čas, lebo sa mu tam začínalo tkanivo nekrotizovať a tak ďalej. Takže to nemusí byť úplne jednoznačné či rezať a čo rezať. :nwm:
Čo sa týka lipómu, lipóm je zväčša guľatá tuková tuhá hrča v podkoží, ktorá sa nevyvinie v pár hodinách.
Môj názor, určite ste nemali lipóm, či to trebalo rezať ťažko povedať, to by ukázal čas, v každom prípade si myslím, že to bolo predčasné a možno zbytočné riešenie, vet to musel dobre vedieť pokiaľ nepraxuje 2 dni...
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod sith » Uto 11.02.2014 11:31

No som aj ja zvedavy, jedna sa totizto prave o ten bok kde dostala ATB cca 3 tyzdne dozadu. Dostala ich tam na dva krat kvoli necakanej reakcii (akoby ju z koze drali, protizapalovu inj predtym zvladla ako nic). Aj ta hrca mala akoby dva vrcholy, zial neodfotil som ju.

Pravdupovediac, trochu sme ten operacny zakrok urychlili aj my. Ono Vitek po tej biopsii sa vyjadril ze to asi je lipom, a kedze sa to tak rychlo objavilo radsej by to cim skor vybral, s tym ze nas chcel objednat na piatok, ale nejako z nasej iniciativy, kvoli dovolenkam a pod vyslo ze radsej hned.

Na vysledok si este aspon tyzden pockame...
sith
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod sith » Štv 13.02.2014 20:18

No mam uz aj zaver.

Chronicka fibrotizujuca panikulitida. Jedna sa o chronicku zapalovu leziu, najcastejsie vznikajucu posttraumaticky. Tolko v Histopatologickom naleze.
sith
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod Moniak » Pon 17.03.2014 18:03

novinky od nas, cakame steniatka aktualne 51 den, po Blue Babette Tatranska Afrika x Awesome Enzo by Luanda :) viac info na webe, alebo na fb :smile:
Prílohy
IMG_20140309_135529.jpg
1150318_10202254240621132_219428143_n.jpg
IMG_20140313_122940.jpg
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Bratislava

Re: Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod sith » Str 26.03.2014 10:50

Offtopic: :)) mozem potom prist kuknut??
sith
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61


Re: Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod sith » Str 26.03.2014 11:02

Tesim, dlho som nemal dokusane prsty :D:D
sith
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod sith » Sob 29.03.2014 17:23

Dnes sme konecne isli na hradzu s Bstikom vybehat sa :) Piidala sa k nam aj Aidy (tiez RR). Pekne sa ponahanali, aj ked Beki mi prisla pomerne bojazliva. Ked ona nahanala bolo vsetko v pohode, ale akonahle bola prva tak radsej stiahla chvost a lahla. Tiez si trochu s Aidy vynadali na zaciatku, ale inak potom z nich boli pomerne kamaratky, ze boli spolu a Bastika ignorovali, dokonca s nim ani srny nahanat nesli. Ten bol asi polhodinu nezvestny. A pekne si vykracujeme po cesticke a proti nam bezi srnka. Zjavne ju nadohnal smerom k nam.

PS: v zivote som nepocul ridgebacka hlasit zver, som sa normalne zlakol, ked som v dialke pocul Bastika to znelo skor akoby sa chytil do nejakej pytliackej pasce, ale vraj aj Aidy robi take zvuky. Pri biglovi som bol zvyknuty na hlasenie, ze clovek mal pocit akoby v tom lese minimalne RTW bol...
sith
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod radEg » Pia 04.04.2014 9:36

Ahojte sme tu nový a tak sa chcem predstaviť. Som štandardný psík RR z chs Ridgeback’s Hiari a volám sa Hugo Acan. Bývam v Hlohovci v RD a mám veľkého kámoša NO na dvore. Pániček sa tohto priateľstva obával tak NO nosil najskôr mäkký náhubok ale dnes je už všetko inak. Náhubok budem musieť dostať asi ja lebo sa pániček obáva o NO lebo ho všade hryziem. :o)
Momentálne mám dva mesiace aj niečo a už poslúcham na privolanie a sadnutie (z výnimkami duševnej zaneprázdnenosti). Tak zatiaľ asi len toľko.
Prílohy
hugo_acan.jpg
radEg
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI