Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Rodézsky ridgeback / Rhodesian Ridgeback (FCI)

Poslaťod simona.an » Str 15.08.2007 18:41

Ridgeback má svoje meno podľa pásu srsti, ktorá sa tiahne v protichodnom smere pozdĺž celého chrbta. „Ridge“ znamená „horský hrebeň“ a „back“ znamená „chrbát“.

Doslovný preklad názvu plemena teda je "chrbát horského hrebeňa". Tento ridge je veľmi výnimočný znak, ktorý sa u žiadnej inej rasy uznanej FCI (s výnimkou thajského ridgebacka) nevyskytuje. Je hlavným plemenným znakom rodézskeho ridgebacka.

Toto jedinečné plemeno, nesie v Afrike čestný prívlastok "leví pes".
Vo svojej domoviene, Afrike, sa využíval na lov divej zveri, najmä levov.

Je to pes veľmi príjemných vlastností: oddaný svojej rodine, spoľahlivý k deťom, pritom so značnou dávkou prirodzenej ostrosti, a teda sám od seba bez špeciálneho výcviku je vynikajúci strážny pes. V porovnaní s väčšinou európskych plemien je mimoriadne pohyblivý, vytrvalý a teší sa pevnému zdraviu. Tento Afričan má ešte stále veľmi blízko k prírode, miluje slobodný a nespútaný pohyb.


Ridgeback je rozvážny, veľmi inteligentný, citlivý spoločník a zriedkakedy šteká. Toto plemeno je vyhľadávané práve pre svoje spoločenské vlastnosti, je chované v rodinách s deťmi. Je to pes pokojný, tichý, povahovo vyrovnaný. V mladosti je temperamentný a vyžaduje veľa pohybu mimo domov. Obľubuje nespútaný pohyb, rýchle šprinty lesmi a lúkami. V dospelosti je "pes pohodár" a robí mu potešenie stráviť niekoľko hodín pozorovaním okolia alebo ležať vystretý na letnom slniečku.

váha: u psov je 36,5 kg
u fen 32 kg. výška: u psa 63 až 69 cm
u feny 61 až 66 cm.


Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok



Obrázok Obrázok Obrázok
Naposledy upravil simona.an dňa Sob 18.08.2007 10:39, celkovo upravené 1
simona.an
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Poslaťod Jana 1 » Str 15.08.2007 21:16

aha,že by niekto kto má RR?no konečne,na tom 4 obrázku nie je náhodou Rolandova "Heaven" :smile:
Jana 1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 138
Bydlisko: Plešivec

Poslaťod simona.an » Štv 16.08.2007 15:21

a co ty tiez mas RR???
simona.an
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Poslaťod Jana 1 » Štv 16.08.2007 19:12

hej mám,fotka je aj v "pripomienky a nápady",alebo na webovej stránke :smile:
Jana 1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 138
Bydlisko: Plešivec

Poslaťod simona.an » Pia 17.08.2007 8:21

a co si s nim spokojna???? pretoze ja ano, i ked teraz ten moj je v case puberty ale snad to zvladnem.
simona.an
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Poslaťod Jana 1 » Pia 17.08.2007 12:43

jasné som spokojná,nedala by som ho za nič,i keď vie niekedy robiť na nervy ale to vtedy keď sa pravdaže nudí,dnes má 1,5 roka,vlastne tiež puberťák,váš má kolko? :no:
Jana 1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 138
Bydlisko: Plešivec

Poslaťod simona.an » Pia 17.08.2007 13:11

nas ma este len 8 mesiacov. A co poslucha Ta? Pretoze mna obcas nie ale myslim si, ze to je normalne. Vsak i psy maju svoje dni ci nie? Len najviac mi vadi, ze nevie povel ,,ku mne" ked je v zapale hry. A tvoj chce ist do vody? Moj vobec nechce vodu ani vidiet asi ako vela RR. Obrázok
simona.an
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Poslaťod Jana 1 » Pia 17.08.2007 22:53

je pekný,náš má tmavšiu masku a či ma poslúcha?no určite väčší rešpekt má pred priateľom ako predomnou,na povel "ku mne"poslúchne len vtedy keď sme vonku sami,ale ked niekoho zbadá tak to nanho neplatí a to ma štve najviac,máme málo možností ho v tomto cvičiť,nakoľko bývame teraz na dedine a je tu strašne málo ľudí ktorí by chodili venčiť psov,škoda,do vody vleze ale len po hruď,keď je teplo Obrázok
Jana 1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 138
Bydlisko: Plešivec

Poslaťod simona.an » Sob 18.08.2007 10:09

Aj tvoj pes je pekny. Nas s tym povelom "ku mne" je uplne rovnako. Ked sme sami tak poslucha ako hodinky ale ked nieco zbada tak pocuvne ked sa mu zachce. A aky je ten vas vysoky a kolko vazi??? Pretoze moj sa mi zda uz prerasteny a ma este len 8m. A moze sa stat, ze este trochu porastie aj keby nemusel. A nestalo sa Ti niekedy, ze by Ti usiel? Mas nejaku internetovu stranku????
simona.an
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Poslaťod Jana 1 » Sob 18.08.2007 11:12

ahoj,neviem aký je vysoký musím ho odmerať :lol: a naposledy sme ho vážili na vianoce,to mal 38 kg,blbne nám váha a veterinár má len pre malé psy ,hm,ujsť mi neušiel,len sa zvykne niekedy vzdialiť,ale za minútu,dve je naspäť,ešte stále sa mu skrývam je to dobré kvôli tomu aby nás stále sledoval či sme na blízku,robili sme to od malička,hru na schovávačku,webovú stránku mám aj zobrazenú vlastne pod každým príspevkom,alebo keď klikneš na moje meno(http://www.dodo-foto.sk)
Jana 1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 138
Bydlisko: Plešivec

Poslaťod simona.an » Ned 19.08.2007 8:50

Ahoj. Velmi sa mi pacili tie fotky na Donovaloch a ten kabatik na zimu je super! Aj mi by sme chceli pre nasho Leo daco take len to nevieme zohnat. Som zvedava ako bude Leo prezivat svoju prvu zimu. :smile:
simona.an
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Poslaťod Jana 1 » Pon 20.08.2007 19:41

som rada,že sa ti fotky páčia,v PC ich máme strašne veľa,ale nestíhame dávať na web,ten svetrík je štrikovaný,robila ho moja mama,slúži vlastne iba na suchú zimu,keby zmokol,tak neviem,neviem,ale dá sa aj objednať na rr stránke,síce niečo stoja ale sú asi kvalitné :smile:
Jana 1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 138
Bydlisko: Plešivec

Poslaťod simona.an » Str 22.08.2007 10:10

A tvoj ma i PP?
simona.an
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Poslaťod Jana 1 » Str 22.08.2007 11:50

áno má PP,ale je neštandard a tvoj?
Jana 1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 138
Bydlisko: Plešivec

Poslaťod simona.an » Str 22.08.2007 14:49

nie moj nema.
simona.an
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI