Slovenský čuvač (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod M.A.R.T.I.N. » Štv 21.03.2013 22:13

:jop: pekny je....aka je povaha ?
M.A.R.T.I.N.
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 119

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Peter714 » Pia 22.03.2013 2:20

povaha na domacich super maznavy pes hravy, ucenlivy je s nim sranda,, ale na dvore voci cudzim vyborny strazca okamzite na cudzieho steka a bezi k brane , tak isto vonku ked mu je ktosi podozrivy hned nas brani, voci psom je taky ze od mala sa hraval so psami s fenkami je jasne ze bez problemov, aj s malimi psami bez problemov horsie je poslednu dobu vacsie psy voci nim sa sprava dominantne a casto uz ide po nich obzvlast pokial je pri nom este aj ta nasa fenka krizenka tak to obaja sa navzajom chrania a on neda na nu dopustit vtedy je voci psom velmi ostry,, ako strazi naozaj vyborne, ale je podla man dobre vyrovnanej povahy , ked vidi ze sa s niekym bavime a pochopi ze to niwje hrozba tak sa utisi ale stale je voci nemu podozrievavy, uci sa vybone povely behom chvile pochopi len je problem s tvrdohlavostou a tym ze ked vidi nieco podozrive tak rozmysla vlastnou hlavou a kona ako uzna za vhodne ale taky uz su cuvaci no :)
Peter714
Snoopy
 
Príspevky: 118

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Peter714 » Pia 22.03.2013 2:25

a tvoj je akej povahy? :) inac ta povaha sa unho u naseho teraz prejavu neplno predtym ked bol stena aj ked stekal ale ked prisiel k nemu cudzi pes mal respket teraz uz takmer vobec voci vacsine sa tvari hned ze ja som tu sef :ha: co je obcas problem
Peter714
Snoopy
 
Príspevky: 118

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod M.A.R.T.I.N. » Pia 22.03.2013 12:23

moj je velmi podobny tvojmu, rodinu miluje mazna sa... no napada mi krizenca... tvari sa ze je dominant.. postavi sa nad neho a steka ako divy maly zavrcí a uz je ohen na streche... nechce mu ublížiť potrasie s nim drzi ho medzi prednými labami a caká....
stráži výborne hlavne ked sa zotmie... ked bezí po chodníku pocut dupot az do obyvačky :lol: minule nám dvaja susedovi psi roztrhali pletivo a vbehli na pozemok, myslel som ze sa do nich pusti no nie nepustil sa.. chcel sa hrať...skorej malý kríženec ich hryzol do nôh a zadku.... :heh:
ked porovnam moj skorej opacne, ked bol stena vrcal napadal, teraz sa skludnil... no neboli sme v kontakte myslim na prechadzke alebo pod.. s velkým psom, sused co ma cuvaca odmietol aby sa stretli,,, :lol: tvrdi ze moj by sa bil... sem tam ked prechadzal okolo nas vopchal ruku - prsty k mojmu aby sa ho dotkol. no moj ho cvakol... hihi.. ochutnával co to za palce...
M.A.R.T.I.N.
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 119

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Peter714 » Pia 22.03.2013 14:27

no to je problem ze su obaja psy čuvač chce byt dominatny ale maly je zas starsi tak chce byt tiez, ale tak ja si tiez myslim ze on mu neublizi :smile: no nas ma z tej malej fenky riadny respekt ked im davame kosti tak tu krizenku musim zvret dovnutra lebo ona mu vsetky kosti zobere a vrci po nom a on s achudak ani len nepriblizi :lol: a tiez kedysi ked sa s nou chcel hrat tak do nej tak blaznivo stekal a tak slabo okusaval ale to ona vzdy zacala tak smiesno vrcat to bola podivana :lol:

no to ano ked bezi čuvač to je ako keby bezal ponik :lol: ty maly krizenci bvyvaju veru rypaci heh ,, s tym druhym čuvačom by som asi tu prechadzku ani ja neryskoval teda ked sa ani nepoznaju od stenata a tak to by bol asi problem :smile: ale zas vacsinou si to psy vyriadia po chvili a ukludnia sa, aj susedia maju rotvika s ktorim sa hrval od stenata ale potom ked uz boli asi tak 9 mesacny si zacali trochu skakat do usmevu ale vacsinou sa ukludnili rychlo videly ze nai jedne neustupy tak sa ukludnili a zas hrali :lol:

hehe ochutnaval len sused moze byt rad ze ochutnal len tak jemne ze mu tie prsty neukusol :ha:

takze ma tiez super povahu to je dobre to je dolezite ved su obaja s rovnakej chovnej stanice mozno su vzdialeny pribuzny :smile:
Peter714
Snoopy
 
Príspevky: 118

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod M.A.R.T.I.N. » Pia 22.03.2013 17:03

aj tvoj je Liptovčan ? od pani Goliášovej ? parada..
ja svojmu nadávam že zlodej z Liptova ked kradol šľapky a topánky :lol:
M.A.R.T.I.N.
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 119

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Peter714 » Pia 22.03.2013 19:53

háh presne aj nas je taky zbojnik hned co prve ukradnut ked vonku neico robim staci kdesi polozit rukavicu a uz vidis ako sa nenapadne prikradne zobere a zdrha prec :lol: a ukladat drevo to casto nema zmysle lebo on ho chce ukladat tiez :lol: takze vidno ze su si podobny heh ,, a vytsavu uz nejaku mate za sebou alebo mate nejaku v plane? :smile:
Peter714
Snoopy
 
Príspevky: 118

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod M.A.R.T.I.N. » Pia 22.03.2013 20:41

nechodíme na výstavy neviem ako to bezi ci by sme to zvladli co tam treba robit atd... netuzim po výstavách
M.A.R.T.I.N.
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 119

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Peter714 » Pia 22.03.2013 21:19

ani ja netuzim po vystavch ani som tam este nebol ale chcem ist koli bonitacii aby mohol dalej sirit geny teda pokial vsetko splni, kedze cuvacov bohuzial je pomerne malo :ua: a tiez netusim ako to tam zvladneme :lol:
Peter714
Snoopy
 
Príspevky: 118

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod M.A.R.T.I.N. » Sob 23.03.2013 6:02

neverim ze by na seba dovolil šahať od rozhodcov, :angel: ale myšlienka je to pekna
M.A.R.T.I.N.
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 119

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Peter714 » Ned 24.03.2013 12:00

ved toho sa aj ja najviac bojim pokial teda ze nevadi pokial moj zavrci vsak ja ho udrzim len nech chytro sahne a ide prec lebo nas nema rad dotyky cudzich,, ved su to strazne psy nemozu mat v povahe to ze su s cudzimi priatelia
Peter714
Snoopy
 
Príspevky: 118

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod mint_blossom » Ned 24.03.2013 16:23

Sammynko vcera splnil podmienky na udelenie titulu Sampion Slovenska :winner: :winner: :jupi:
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Dana D » Ned 24.03.2013 20:26

Katka, gratulujeme! :aplause:

Chalani, chytanie psov sa dá ľahko natrénovať, treba len nechať známych, aby ich mohli pohladiť, dotknúť sa ich na rôznych miestach, samozrejme všetko pomaly a postupne.
Ak by pes zavrčal, zazúril na posudzovateľa na výstave môže byť definitívne vylúčený.
Tak trénujte a skúste absolvovať tie dve výstavy. Sú to krásne psíky, bola by škoda keby ste nevyužili tú možnosť chovnosti.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Peter714 » Pon 25.03.2013 10:31

gratulujem k titulu :smile:

tak to sa mi teda nepaci za nieco take moze porotca psa vylucit ! su to strazne psy ! a to ze je prirodzene ostry a nedovercivy k cudzim ma v povahe od narodenia ved to je aj v standarde tohto plemena,,, no nasho cudzi clovek veru nepohladka len tak lahko to nas sam musi chciet a to je od malicka socializovany ale povaha vrodena nepusti, domaci mu mozeem robit hocico ale cudzi ee a to ako hovorim bude najvacsi probelm na tej vystave :ua: ako pokila ze to bude tak ze ho budem drzat za obojok a on sa ho chyti a tak tak to by malo byt v pohode ...
Peter714
Snoopy
 
Príspevky: 118

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI