Slovenský čuvač (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod mint_blossom » Pon 25.03.2013 9:51

Dakujem :smile: :smile:

Peter, strazny pes neznamena, ze bezdovodne zautoci na cloveka :nie: cuvace su velmi teritorialne psy, ktore mozu napadnut vo svojom teritoriu, za ktore sa citia zodpovedne.
Rovnako boli vedene k tomu, aby riesili veci samostatne, ale v pripade neziaducej cinnosti si ty na to, aby si ho usmernil a nedovolil mu veci riesit po svojom. Tiez brania majitela, cize aj obycajne potlapkanie po pleci od znameho mozu povazovat za hrozbu a zacat riesit. Ty mu musis vysvetlit, ze je to OK a nic nehrozi.
A ako spominala Danka, to chytanie cudzimi sa da nacvicit, nie je to len o rozhodcoch, ale na vystavach je kopu deti, ktore pribehnu k tvojmu psovi a zacnu ho hladkat, co sa ti moze stat kludne aj na ulici.
Hlavne to chytanie je potrebne skusat postupne a na neutralnej pode :smile:
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Peter714 » Pon 25.03.2013 11:11

samozrejme ze pes nema utocit bez dovodne to uricte nie a tak isto je skor dobre ked sa pes snazi najprv zastrasit a neutoci hned ,, ale ako hovoris pes vela vyhodnoti sam a ten nas uplne od mala nema rad cudzich ludi aj ked som ho vodil medzi ludi aj ked vedla nich siel nevsimal si cih ale nema rad ked sa ho dotykaju,, naucit ho to na silu to nechcem lamat jeho prirodzenu povahu :ua: najhorsie je to ze sa ho ma dotykat clovek ktoreho nidky nevidel ktori len tak pride a to je problem ono keby ma chvilu cas sa sam s dotycnym zoznamit to by bolo ine,, a s tymi detmi to je ta dnesna vychova nas od malicka ucili cudzieho psa nemas hladkat !!! potom sa stavaju take pripady ked aj uplen mierumilvne plemeno ako je zlaty retriever dokuse dieta a preco, halvne chyba vzdy ludi nedvaaju pozor nesleduju psa ako reaguje a taktiez deti su ucene ze za kazdy psom hned bezia !!!
Peter714
Snoopy
 
Príspevky: 118

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Dana D » Pon 25.03.2013 11:33

Peter714 píše:lamat jeho prirodzenu povahu :ua:

Peter mýliš sa, toto nie je jeho prirodzená povaha. Čuvač má byť ostražitý a nedôverčivý, no nie útočný a nevyrovnaný.
Aj nedôverčivý čuvač dokáže po pár sekundách vyhodnotiť či mu hrozí nebezpečenstvo alebo nie. Ak bol pri výchove správne vedený, tak nemá dôvod napádať ľudí, ani ich zastrašovať. Samozrejme, že niektoré psy, dokonca veľká časť psov potrebuje najprv prihovorenie sa, milé slovo, nejaké to očuchanie "votrelca" - ale toto všetko sa na výstavách deje, nespomínam si, že by na nás hneď posudzovateľ vybehol a chytil bez predchádzajúceho kontaktu len tak psa od chrbta alebo niečo podobné.
A posudzovateľ si nechce predsa nechať odhryznúť ruku :lol: , tiež najprv zhodnotí situáciu, teda správanie a prejav psa než si ho chytí. Čiže správne socializovaný pes má na výstave určite dostatok času na to, aby pochopil, že mu ten človek nechce ublížiť.
A žiaľ alebo skôr bohudík jednoducho výstavy bez toho kontaktu nejdú, nekontaktný pes tam nemá čo hľadať a ani nie je vhodný do chovu.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod mint_blossom » Pon 25.03.2013 11:41

Presne, nevyrovnane psy nemaju v chove co robit.
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Peter714 » Pon 25.03.2013 12:09

ved ostrazity a nedovercivy to je to nedoveruje cudzim.ale ak teda to bude tak ako hovoris ze bude mat chvilu cas sa zoznamit tak to bude hadam ok ved uvidime, samozrejme ze bdue s toho vsetkeho trochu poblazneni lebo bude tam predsa vela novych psov a podnetov hlaven kopu feniek :lol: , jasne ze nevyrovnane psy nemaju co v chove hladat ani prilis agresivne ale zas ani bojacne, ved aj to bol jedne z dovodov preco som si vybral cuvaca lebo to zatial nieje a dufam ze ani nidky nebude plemeno ktore znicila nova doba a moda ako desiatky inych plemien
Peter714
Snoopy
 
Príspevky: 118

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod mint_blossom » Pon 25.03.2013 13:39

Podla mna si to trochu pleties, pes, ktory nie je agresivny je podla teba bojacny? Taky pes je hlavne vyrovnany.
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Peter714 » Pon 25.03.2013 13:46

nepletiem skor ma nechapete ja som nenapisal ze pes co nieje agresivny je bojacny ale ze ani agresivny ani bojacny nema co v chove robit !
Peter714
Snoopy
 
Príspevky: 118

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Peter714 » Pon 25.03.2013 20:44

cim vasych hafanov krmite? :smile:
Peter714
Snoopy
 
Príspevky: 118

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod M.A.R.T.I.N. » Pon 25.03.2013 21:18

moj sused ma cuvaca uz som ho spomínal... za plotom je ako blesk ten pes dokáze vyskocit 2 metre do výsky a to určite...
ked ho sused zoberie na voditko tak je celkom iny... mimo svojho uzemia... som ho aj vystískal aj vyhladkal, kukal na mna ako puk :heh: a ked o minútu bol znova za plotom isiel ma zozrat... verím ze by to bolo podobné aj u nasích zvládli by výstavu....
M.A.R.T.I.N.
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 119

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Peter714 » Pon 25.03.2013 21:37

tak to ma byt svoje si brani :smile: to aj nas ked je vo dvore tak ked ide ktosi cudzi hend strazi steka ale vonku ked sme na prechadzke a ideme sami niekde po luke a niekoho zbada alebo aj na ceste to je jedno uz z dialky sa zacne divat co to je ale len pozoruje ked vidi ze to je ok v pohode a prejde kolo nas tak kludne ideme dalej :smile: ale ked niekto ide z krmci a hulaka jasne ze po nich posteka,,, ja si myslim tiez ze byto zvladli , chcel by som ist na tu klubovu je to vonku myslim ze to bude take uvolnenejsie prenho a take kludnejsie no ,, a pokial sa teda rozhodca s nim zoznami ta to bude dufam ok ,, a isto si tam najde nejake psie kamosky heh to bude hned sa za kazdu tahat :lol:
Peter714
Snoopy
 
Príspevky: 118

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod M.A.R.T.I.N. » Str 27.03.2013 13:27

Peter714 píše:cim vasych hafanov krmite? :smile:

varíme kazdý druhý deň, zaklad masko mlete... cestoviny zelenina, zemiaky, ryza chlieb, granule nedávam, ráno dostáva surové kuracie stehná krídla trupy a pod. podla toho čo zozeniem
M.A.R.T.I.N.
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 119

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Peter714 » Str 27.03.2013 19:26

my rano davame granule ale tych moc nepoje a na veceru maso aj s takymi vecmai ako su hrtany a to podobne a cestoviny do toho tak tiez ryza a zelenina a davame surove kosti hovadzie hlavne s tymi sa aj pohra kym to obere a potom vzdy ide zakopavat strasne setrny pes :lol:
Peter714
Snoopy
 
Príspevky: 118

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod M.A.R.T.I.N. » Štv 28.03.2013 12:34

skus ho prekvapit ked bude zahrabávať to je riadna sranda aký ostane vyjavený :aaa:
M.A.R.T.I.N.
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 119

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Peter714 » Štv 28.03.2013 13:17

heh to veru ano :lol: , on sa stale diva ci ho niekto nepozoruje a ked zbada ze ho niekto vidi tvari sa ze nic nerobi z etam nic nieje a hned ako odidete tak to ide schovat inde :lol: hlavne pred tou nasou malou fenou musi schovavat kosti lebo ta mu vsetky pozere ta nezahrabava ta len vykope a zozere hned : :lol: tak chudak musi schovavat poriadne vsak uz ma aj nos cely doskrabany :ua: :lol:
Peter714
Snoopy
 
Príspevky: 118

Re: Slovenský čuvač (FCI)

Poslaťod Dag B. » Pon 15.04.2013 9:53

Ahoj! Chcela by som sa k vam pridat. Mam taktiez sc. Je uzasny, ma teraz 3 mesiace a vazi 15, 5 kg. Byvame sice v prahe v byte ale snazime sa s nim byt vonku v podstate furt plus mame okolo bytu velke terasy tak dufam ze mu to staci. Chcela so sa opytat ci si myslite ze je jeho vaha ok? Nemam s takym velkym plemenom zkusenosti a nechceme nic zanedbat. Pre zaujimavpst je z ch.s. beskydska vlocka. ( prepacte pravopis ale slovensky som sa nikdy pisat neucila) :hi:
Dag B.
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI