Coton de Tuléar (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Coton de Tuléar (FCI)

Poslaťod aliii » Ned 29.11.2009 13:27

Ahojte.... :ahoj: chcela by soom sa vas spytat ci niekto neviete nieco via c o tomto plemene.Ci sa na slovensku vyskytuje ci sa moze strihat,ci plzne,....lebo na internete toho nieje vela.Pretoze moja sestra ktora zeje v Maroku ma tohto psika tam je to bezne plemeno ,....o 2roky pridu naspat na slovensko tak by som o nom chcela vediet viac....dakujem :jupi:
Chovateľská stanica afrických bielobruchých ježkov Little Paws .
http://littlepawss.weebly.com/
aliii
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 228
Bydlisko: Lučenec

Re: coton de tulear

Poslaťod Jannka » Ned 29.11.2009 13:30

Nasa kamaratka z Kosic ma cotonika, tu su stranky:
http://www.cotonelinka.estranky.cz/
Pokial viem, je to na SR malo rozsirene plemeno.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: coton de tulear

Poslaťod drymarchon » Ned 29.11.2009 13:38

Offtopic: aliii, a prečo zakladáš 2 rovnaké témy? :nwm: :pac: :pac:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: coton de tulear

Poslaťod rastog » Ned 29.11.2009 13:41

jedna pani ktora byva v panelaku vedla naseho ho ma. je to taka relativne vacsia prachovka :joint:
Obrázok
rastog
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 320
Bydlisko: BA~ruzinov

Re: coton de tulear

Poslaťod aliii » Ned 29.11.2009 18:16

drymarchon píše:Offtopic: aliii, a prečo zakladáš 2 rovnaké témy? :nwm: :pac: :pac:

mne to mrzlo,....tak sa mi to doplietlo a viac krat so poklikala
Chovateľská stanica afrických bielobruchých ježkov Little Paws .
http://littlepawss.weebly.com/
aliii
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 228
Bydlisko: Lučenec

Re: coton de tulear

Poslaťod Cuteberry » Sob 09.01.2010 13:00

aliii píše:Ahojte.... :ahoj: chcela by soom sa vas spytat ci niekto neviete nieco via c o tomto plemene.Ci sa na slovensku vyskytuje ci sa moze strihat,ci plzne,....lebo na internete toho nieje vela.Pretoze moja sestra ktora zeje v Maroku ma tohto psika tam je to bezne plemeno ,....o 2roky pridu naspat na slovensko tak by som o nom chcela vediet viac....dakujem :jupi:


Ahoj
na Slovensku sa vyskytuje v menšom počte, za to v cesku su dost oblubene.Toto plemeno ma velmi jemnu, dlhsiu, vacsinou bielu srst, ktore je bez podsady. Ak s nim nechces chodit na vystavy mozes ho strihat.
Cuteberry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: coton de tulear

Poslaťod Barca » Sob 09.01.2010 16:41

Tohto psika som kedysi chcela. Nasla som aj inzerat na slovensku na papieroveho, cize aj na slovensku ich asi niekto chova. A vystavny sa nestrihaju, to som nasla na nete, ale ak nechodis na vystavu, tak ho asi mozes strihat :smile:
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: coton de tulear

Poslaťod Cuteberry » Pon 11.01.2010 19:01

Na Slovensku viem o 3 chov. staniciach: jednu má p. Fízeľ v Lučenci, potom p. Suchánsky v Krupine a tretiu máme my :lol: Ešte poznám jedného chovného psíka a chovnú fenku, ale obaja nemajú zatiaľ chst.
Cuteberry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: coton de tulear

Poslaťod Dazzling » Pon 11.01.2010 20:32

ano, ako uz Jannka davala link jedneho cotonka pozname, no a na veterine som niekedy v septembri stretla holku s asi 4 mesacnym cotonkom, biely s piskotovou skvrnou, teda v KE su urcite traja /Elinka, potom sucka teraz jej asi skomolim meno Frany Bily kvitek, no a to stendo z veteriny bielopiskotove/
jedna CHS je tusim aj niekde v BB
ObrázokObrázok
Dazzling
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801
Bydlisko: Košice-okolie

Re: coton de tulear

Poslaťod Cuteberry » Pon 11.01.2010 20:45

Tu Frenny Bíly Kvítek poznáme :smile: ona je z Ke stretávame sa na výstavách má asi 5 rokov a je chovná , ale pokial viem o chs jej chovateľka nepožiadala zatial ..... A v BB poznám psíka Dony Janus-Suzi a v tej krupine je ta chs Tulavá bavlnka, moja Eimuška je tiež občas v BB :) na výlete
Cuteberry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: coton de tulear

Poslaťod Dazzling » Pon 11.01.2010 20:52

no tak to sedi :lol:
hej Frenny sa vystavuje a pokial viem Elinka sa chysta na svoju premieru teraz do Presova, majitelka si planuje zalozit CHS tak uvidime
ObrázokObrázok
Dazzling
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801
Bydlisko: Košice-okolie

Re: coton de tulear

Poslaťod Cuteberry » Pon 11.01.2010 21:09

skoda, ze Elinku neuvidim, lebo my mame presov dost daleko, tak nejdeme... ona ma peknych rodicov :lol: bude z nej velka fesanda, ked bude mat hotovu srst :smile: a Frenny ta uz ma sampionku SR, teda na svetovke mi to myslim hovorili .... som rada, ze sa vystavny cotonkovia rozrastaju :smile: dufam, ze aj v SR budeme taka dobra cotonkovska komunita ako v CR, lebo tam to maju fakt super :jop:
Cuteberry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: coton de tulear

Poslaťod Dazzling » Pon 11.01.2010 21:17

ale tak snad zavitaju aj na ine vystavy a bude moznost sa stretnut, co poznam jej majitelku tak by to len uvitala, je to jej uplne prvy psik a my jej so starostlivostou o srst a vystavnou upravou cotonka moc neporadime :smile:
ObrázokObrázok
Dazzling
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801
Bydlisko: Košice-okolie

Re: coton de tulear

Poslaťod Cuteberry » Pon 11.01.2010 21:33

Tak velmi dufam, ze sa stretneme ja jej velmi rada poradim :smile:
Cuteberry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: coton de tulear

Poslaťod Barca » Ned 31.01.2010 15:51

Ale zase budme radi, ze cotoni niesu u nas az taky znami, lebo potom by ich ludia mnozili a mnozili (myslim bez PP).
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI