Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Crossa » Štv 05.02.2015 16:08

Katty137 píše:
Crossa píše:Aktualne nie su ziadne papierove steniatka na predaj na Slovensku. Bernewas planuje krytie ale to budu steniatka vyssej cenovej relacie. V CR su, inzertuju aj na bazosi. Skus este pockat, sleduj stranku,byvaju tam zverejnene krytia.


Chcela som sa spýtať, ktorú stránku mám sledovať? Tú z príspevku pred vami??? Nič a nikoho som zatiaľ nenašla :(


http://www.skssp.eu/phpmenu.php Budem sa opakovať, na SVK aktuálne šteniatka s PP nie sú, jarné vrhy ale plánuje niekoľko choviek. Ono je irónia to, že tých vrhov nie je v roku až toľko, ale keď šteniatka sú tak je ich problém na SVK predať,lebo každý radšej dá 150eur za bezpapieráka. Ja sa pri švajčiaroch letmo pohybujem a trošku mám prehľad a v dobrom ti radím- počkaj si na šteníky s PP, dobre si vyber CHS. Nielenže majú a hlavne BSP dokafané zdravie ale aj s povahami je to bieda, hlavne čo sa týka tých všelijakých mixov z bazosu. Prípadne pozri tie Čechy, tam som niečo zazrela.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Katty137 » Štv 05.02.2015 16:37

gallik1 píše:
Katty137 píše:
Crossa píše:Aktualne nie su ziadne papierove steniatka na predaj na Slovensku. Bernewas planuje krytie ale to budu steniatka vyssej cenovej relacie. V CR su, inzertuju aj na bazosi. Skus este pockat, sleduj stranku,byvaju tam zverejnene krytia.


Chcela som sa spýtať, ktorú stránku mám sledovať? Tú z príspevku pred vami??? Nič a nikoho som zatiaľ nenašla :(


na ceskom bazosi najdes toho vela tak ako @crossa pisala inak ked porovnam cenu papierovych bernakov a cenu inych modnejsich psov tak ti bernaci z toho nevychadzaju velmi draho :smile:


No pozerám aj český bazos a teda zatiaľ som dostala len 3 odpovede, bohužiaľ, 2 z nich nič pre nás, buď sú len fenky k dispozícii alebo 15000 KČ plus 400 km ďaleko, bohužiaľ, nereálne
Katty137
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Katty137 » Štv 05.02.2015 18:25

Crossa píše:
Katty137 píše:
Crossa píše:Aktualne nie su ziadne papierove steniatka na predaj na Slovensku. Bernewas planuje krytie ale to budu steniatka vyssej cenovej relacie. V CR su, inzertuju aj na bazosi. Skus este pockat, sleduj stranku,byvaju tam zverejnene krytia.


Chcela som sa spýtať, ktorú stránku mám sledovať? Tú z príspevku pred vami??? Nič a nikoho som zatiaľ nenašla :(


http://www.skssp.eu/phpmenu.php Budem sa opakovať, na SVK aktuálne šteniatka s PP nie sú, jarné vrhy ale plánuje niekoľko choviek. Ono je irónia to, že tých vrhov nie je v roku až toľko, ale keď šteniatka sú tak je ich problém na SVK predať,lebo každý radšej dá 150eur za bezpapieráka. Ja sa pri švajčiaroch letmo pohybujem a trošku mám prehľad a v dobrom ti radím- počkaj si na šteníky s PP, dobre si vyber CHS. Nielenže majú a hlavne BSP dokafané zdravie ale aj s povahami je to bieda, hlavne čo sa týka tých všelijakých mixov z bazosu. Prípadne pozri tie Čechy, tam som niečo zazrela.


OK, veľmi pekne ďakujem za rady... snáď sa podarí niečo bližše ako 400 km
Katty137
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod gallik1 » Štv 05.02.2015 18:30

zas 400km nie je az tak vela :smile: to je aj so zastavkami 5 hodin cesty. kvoli niekomu kto na tebe bude dalsich x (snad vela) zavisly to zas nie je az taka dlha cesta. ved poniektori tu na fore tvrdia ze denne su so psom minimalne 3 hodiny vonku. Vacsinou ale ked sa ide taku dialku tak uz k niekomu ku komu sa skutocne ist oplati. drzim palce a sa tesim na fotku stenucha potom :ahoj:
gallik1
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Lendak - Tatry

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Crossa » Štv 05.02.2015 18:41

Kamarátka plánuje kryť fenku, Nitriansky kraj, uchovnená PP fena, ale kedy začne hárať a či ostane kotná ti zaručiť neviem. Cena šteniatok bude prijateľná aj pre tých kto chce psíka len do rodiny. Keď tak SS.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Peter Z » Pia 06.02.2015 7:55

Ja sa pochválim našim novým členom rodiny, má 14 týždňov a je z tejto CHS : http://www.chribskezatisi.wbs.cz/VRH----C---BSP.html
Prílohy
IMG_7481.JPG
Peter Z
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Katty137 » Pia 06.02.2015 20:28

gallik1 píše:zas 400km nie je az tak vela :smile: to je aj so zastavkami 5 hodin cesty. kvoli niekomu kto na tebe bude dalsich x (snad vela) zavisly to zas nie je az taka dlha cesta. ved poniektori tu na fore tvrdia ze denne su so psom minimalne 3 hodiny vonku. Vacsinou ale ked sa ide taku dialku tak uz k niekomu ku komu sa skutocne ist oplati. drzim palce a sa tesim na fotku stenucha potom :ahoj:


Keby bolo všetko za trošku ideálnejších podmienok, napr. o rok, dalo by sa určite ísť za psíkom aj 400 km... no na materskej s malým bejby, ktoré je síce už aj na pevnej strave, ale aj kojené, je to trošku problematickejšie... Veľmi dúfam v to, že budeme mať krásneho psíka aj z bližšieho okolia :) inak by mi to bolo v podstate jedno, teraz je to bohužiaľ trošku problém :) a to máme ešte aj staršiu dcérku, ktorá jazdí aj na závody veľmi ďaleko, bohužiaľ, teraz jazdí bez nás... musíme skrátka trošku podrásť :) :hi:
Katty137
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Katty137 » Pia 06.02.2015 20:32

Peter Z píše:Ja sa pochválim našim novým členom rodiny, má 14 týždňov a je z tejto CHS : http://www.chribskezatisi.wbs.cz/VRH----C---BSP.html

Je nádherný pozerala som chovku, krásne šteniatka mali :) veľa šťastia a lásky prajeme
Katty137
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod gallik1 » Pia 06.02.2015 21:37

Katty137 píše:
gallik1 píše:zas 400km nie je az tak vela :smile: to je aj so zastavkami 5 hodin cesty. kvoli niekomu kto na tebe bude dalsich x (snad vela) zavisly to zas nie je az taka dlha cesta. ved poniektori tu na fore tvrdia ze denne su so psom minimalne 3 hodiny vonku. Vacsinou ale ked sa ide taku dialku tak uz k niekomu ku komu sa skutocne ist oplati. drzim palce a sa tesim na fotku stenucha potom :ahoj:


Keby bolo všetko za trošku ideálnejších podmienok, napr. o rok, dalo by sa určite ísť za psíkom aj 400 km... no na materskej s malým bejby, ktoré je síce už aj na pevnej strave, ale aj kojené, je to trošku problematickejšie... Veľmi dúfam v to, že budeme mať krásneho psíka aj z bližšieho okolia :) inak by mi to bolo v podstate jedno, teraz je to bohužiaľ trošku problém :) a to máme ešte aj staršiu dcérku, ktorá jazdí aj na závody veľmi ďaleko, bohužiaľ, teraz jazdí bez nás... musíme skrátka trošku podrásť :) :hi:


jaaj zas som mal prilis mudre reci co? :pac: drzim palce aj tak k tomu psiskovi :) ja zial byvam v podnajme a mam to zakazane navyse mam 4 plemena take vytipovane ktore by som chcel jedno z nich je toto druhe jeho brat velky svajciar... ja tiez musim cakat na vhodne podmienky. :jop:
gallik1
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Lendak - Tatry

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Katty137 » Pia 06.02.2015 23:12

gallik1 píše:
Katty137 píše:
gallik1 píše:zas 400km nie je az tak vela :smile: to je aj so zastavkami 5 hodin cesty. kvoli niekomu kto na tebe bude dalsich x (snad vela) zavisly to zas nie je az taka dlha cesta. ved poniektori tu na fore tvrdia ze denne su so psom minimalne 3 hodiny vonku. Vacsinou ale ked sa ide taku dialku tak uz k niekomu ku komu sa skutocne ist oplati. drzim palce a sa tesim na fotku stenucha potom :ahoj:


Keby bolo všetko za trošku ideálnejších podmienok, napr. o rok, dalo by sa určite ísť za psíkom aj 400 km... no na materskej s malým bejby, ktoré je síce už aj na pevnej strave, ale aj kojené, je to trošku problematickejšie... Veľmi dúfam v to, že budeme mať krásneho psíka aj z bližšieho okolia :) inak by mi to bolo v podstate jedno, teraz je to bohužiaľ trošku problém :) a to máme ešte aj staršiu dcérku, ktorá jazdí aj na závody veľmi ďaleko, bohužiaľ, teraz jazdí bez nás... musíme skrátka trošku podrásť :) :hi:


jaaj zas som mal prilis mudre reci co? :pac: drzim palce aj tak k tomu psiskovi :) ja zial byvam v podnajme a mam to zakazane navyse mam 4 plemena take vytipovane ktore by som chcel jedno z nich je toto druhe jeho brat velky svajciar... ja tiez musim cakat na vhodne podmienky. :jop:


Nie, v pohode :) ja to beriem, veď si nemohol vedieť :) tak si držíme palce časom navzájom :)
Katty137
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Katty137 » Pia 06.02.2015 23:22

Prosím, viete mi niečo povedať o takomto 3 týždne starom šteniatku? Myslím aspoň čo sa farieb alebo tak týka? Ešte sa v tom toľko neorientujem...
Prílohy
2.JPG
Katty137
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Katty137 » Pia 06.02.2015 23:23

to isté šteniatko ešte raz
Prílohy
2-2.JPG
Katty137
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Katty137 » Pia 06.02.2015 23:24

toto je šteniatko číslo dva (opäť budú dva obrázky)
Prílohy
1.JPG
Katty137
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Katty137 » Pia 06.02.2015 23:25

šteniatko číslo 2 ešte raz
Prílohy
1-1,.JPG
Katty137
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod gallik1 » Sob 07.02.2015 8:53

ak sa nemylim, na krku ma vzadu bielu farbu co by nemalo byt, mal by ju mat len na hrudi na papulke je to podla mna oka ale to je slovo cloveka co sa v tom nevyzna :) je tu mnoho ludi kompetentnejsich na hodnotenie :king: v kazdom pripade pre istotu som reagoval. BTW, ak s nim nechces zat uspechy na vystavach ale ho chces nadoma tak myslim ze co sa tyka farby je to to najmenej a toto stena je v pohode. ako taky mazel na doma.
gallik1
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Lendak - Tatry

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI