Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod dzooky » Štv 22.05.2014 21:05

@Crossa: no odpisala mi a chcu liter za steniatko, co je na mna naozaj moc kedze ako mackie pisala ze chcem PET kvalitku.
dzooky
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Presov

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Crossa » Štv 22.05.2014 21:45

dzooky píše:@Crossa: no odpisala mi a chcu liter za steniatko, co je na mna naozaj moc kedze ako mackie pisala ze chcem PET kvalitku.

tak hľadaj :smile: som ti spomenula stranu dozadu dve mená, ktoré by som na tvojom mieste kontaktovala. Prípadne ak ťa to nenáhli, tak kamarátka sa chystá opakovať krytie, ale sučina zatiaľ nehárala. Bude to krytie Doll The Magic gold heart (http://www.skssp.eu/phpmenu.php?s=30&ss=32 ) a Benghal z Deikowej doliny (http://www.skssp.eu/phpmenu.php?s=30&ss=33). Tam bola cena približne okolo 400e, šteníky boli vydarené, nevyskočilo žiadne neštandartné štendo. Keby šli tie ceny ešte nižšie to už by chovatelia naozaj mohli zabaliť a začať množiť, aj ked pochopiteľne cielený chov nie je o peniazoch.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Sydnei » Štv 22.05.2014 21:56

MisheliQ píše:Sydnei tvoj pes ma 1 rok, ake vysetrenia ma spravene, ak smiem vediet? Rodici boli bez PP? A nakolko sa ty resp tvoja kamaratka pohybujete v chove BSP s PP/bez PP?


Chodíme pravidelne na vyšetrenia , budúci týždeň na rtg . Otec bol s PP , už som to tuším niekde spomínala . Toto je môj prvý BSP , kedže nebývam sama a treba saprispôsobiť :smile: kamarátka Mala 2 berňákov z dvoch roznych chovných staníc a mali všeliaké choroby , neviem vymenovať natolko sa na to nepametám , avšak so psami bez PP takýto problém nebol , momentálne majú dvoch ( ročnú sučku a 5 ročného samca , pred 2 rokmi im na otravu umrel 12 ročný samček . BSP s PP im jeden odišiel v 3 rokoch a druhý tuším v 5 , nechcem klamať nie som si istá ale viem že 6 rokov sa nedožili a i takto to bolo snimi ťažké , krmili ich rovnako ako bez PP , tak neviem no . Vážne , je to iba môj názor , možno sú BSP bez PP krížence , ale to je fakt že križence nie sú až tak náchylné na choroby .
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Buchťa » Štv 22.05.2014 22:06

Offtopic: Sydnei, já jen k tomu, že údajně nejsou kříženci tak hákliví na choroby - budu psát jen o mých křížencích.
Falco - osteosarkóm, Bona - oslabená imunita, extrémní reakce na klíšťata, hot-spoty, Brunčo - opakované hot-spoty, zápal mazových žláz, imunita v háji, Arpi - problém s očima.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Crossa » Štv 22.05.2014 22:23

môj crossak ma 4kové dysplázie :lol:
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod dzooky » Štv 22.05.2014 22:29

@Crossa: ako 400e este v pohode si myslim no ta tisicka uz moc, kedze nechcem ziadneho sampiona
co sa tyka tej tvojej kamaratky nemas odhad kedy asi, nejako brutalne zas mi to neponahla len, ked este nic zatim nezacala tak tie havky by boli k mani asi az koncom roka, to by som chcel asi skor hafana

no uvidime ako sa zabyvame v dome atd :)
dzooky
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Presov

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Crossa » Štv 22.05.2014 22:40

dzooky píše:@Crossa: ako 400e este v pohode si myslim no ta tisicka uz moc, kedze nechcem ziadneho sampiona
co sa tyka tej tvojej kamaratky nemas odhad kedy asi, nejako brutalne zas mi to neponahla len, ked este nic zatim nezacala tak tie havky by boli k mani asi az koncom roka, to by som chcel asi skor hafana

no uvidime ako sa zabyvame v dome atd :)

Sinda by mala začať hárať najneskôr do konca júna, boli by to jesenné šteniatka. Ešte by som možno poradila pozrieť CHS v Čechách, ale Češi si držia ceny, takže tam budú tie ceny pravdepodobne vyššie. Volaj Mvdr.Kalmánovej, ona má prehľad o všetkých vrhoch.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Bad » Pia 23.05.2014 6:43

Tak teď jsou na bazoši inzeráty za s PP štěňata za 13000,-, za 12000,-. Jinak většinou a logicky je cena dohodou, neb se liší dle (potencionální) kvality štěněte.
Podívej se na stránky českého klubu : http://www.kssp.cz/, tam mají seznam nakrytých fen i nabídku štěňat, a není jich málo a obvolávej chovatele.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pia 23.05.2014 9:06

Mas rocneho psa plemena BSP, na nejake zavery by som pockala. Nenapisala si ani ake vysetrenia maju tie kamoskine BSP bez PP a to sa bez toho fakt neda robit ziaden zaver o zdravi/nezdravi. Tiezto ze chodite pravidelne na vysetrenia, co to znamena, co za vysetrenia to su? A s tymi krizencami a ich zdravim, hej clovek by to tak predpokladal ale....kolko kriznecov ma porobene rozne vysetrenia?
Je dost mozne ze si to tu pisala prepac ak si sa opakovala. Len som si to uz nepamatala a zaujimalo ma to nakolko si pisala ze nie si zastamca PP, tak som si myslela ze rodicia boli bez PP...
(Uplne chapem pochybnosti a nedoveru voci chovu s PP ak mas kamaratku s takou skusenostou, lebo za vyssiu cenu clovek ocakava isty servis...lenze prave v kontrolovanom chove mas moznost si toto odsledovat...neviem ci si myslis ze bez PP psy su zdravsie, ale ak tie pochadzaju od podla teba chorych psov s PP tak ako mozu byt zdravsie? A ani sa u nich nesleduje stupen pribuznosti a krizi sa to tam hala bala...)
Na zaklade coho si vlastne vyberala tvojho psika? Co si si vsimala na rodičoch??
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod dzooky » Sob 09.08.2014 22:14

Taze rozhodnute o 2 tyzdne sa ide po hafana,
dzieah :D
dzooky
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Presov

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Mackie » Ned 10.08.2014 1:16

Zvladol si pohovor? :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod dzooky » Ned 10.08.2014 20:25

Uf pohovor a ta zmluva :D
dzooky
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Presov

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Romi& Bizzy » Pon 11.08.2014 17:20

Ahojte, chcela by som vám predstaviť môjho starčeka Tima (Bez PP) :hi:


Obrázok
"Nie vždy všetko ide podľa plánov." (Bono a Bizzy)
Romi& Bizzy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Sydnei » Pon 11.08.2014 19:17

Romi& Bizzy píše:Ahojte, chcela by som vám predstaviť môjho starčeka Tima (Bez PP) :hi:


Obrázok



Je úplne nádherný ! :jop: :yes:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Bernský salašnícky pes / Berner Sennenhund (FCI)

Poslaťod Zuzy » Str 13.08.2014 10:44

Koľko má rokov ? :otaznik:
Zuzy
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI