Welšský špringerspaniel / Welsh Springer Spaniel (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Adiik666 » Pon 01.06.2009 22:41

ahojte chcela by som sa spytat ci sa daju springerspaniele strihat lebo nasa fenka ma zacuchanu srst pri nohach a pod uskami skusala som to vycesat ale nejde to. vopred dakujem :smile:
Adiik666
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Trenčín

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod ess » Uto 02.06.2009 9:57

Adiik666 píše:ahojte chcela by som sa spytat ci sa daju springerspaniele strihat lebo nasa fenka ma zacuchanu srst pri nohach a pod uskami skusala som to vycesat ale nejde to. vopred dakujem :smile:

vsetko sa da strihat....springrom sa upravuju usi do jednej tretiny od bazy uska prave pre to, aby sa tam srst nezlepovala.....je to plemeno ktore si vyzaduje pravidelne cesanie, hlavne ak so psom absolvujes nejaku prechadzku v krovi, lese atd atd
na mojich strankach http://www.springer.netkosice.sk mas navod na upravu srsti springra...tak hor sa do toho :no:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Adiik666 » Uto 02.06.2009 11:58

diki za stranku ... uz som ju objednala na strihanie odbornikovi.A este sa mozem spytat ako sa casto kupu springerspaniely ??
Adiik666
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Trenčín

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod ess » Uto 02.06.2009 17:14

Adiik666 píše:diki za stranku ... uz som ju objednala na strihanie odbornikovi.A este sa mozem spytat ako sa casto kupu springerspaniely ??

zalezi co myslis pod pojmom kupanie - ak kupanie=clapkanie v rieke, v jazere - tak to je neobmedzene; ak myslis kupanie osprchovanie napr. spinavych labiek vodou - tak to podla potreby (ak maju spinave laby, tak im ich sprchujem vodou); ak myslis kupanie spojene so samponovanim- tak co najmenej (moje springre vidia sampon na sebe tak raz do roka/dvoch) - nekupem ani pred vystavou. Springria srst ma samocistiace ucinky a preto aj ked su ako prasata, akonahle obschnut, vsetko z nich opada a su bielucki ako sneh

ak bude ostrihana, vloz sem foto, nech ju mozme obdivovat :no:
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Adiik666 » Štv 18.06.2009 19:16

ahojte tak sme snou boli u psieho kadernika pridavam par fotiek Obrázok
URL=http://www.images.dogforum.sk/]Obrázok[/URL]
Obrázok
Adiik666
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: Trenčín

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod ess » Pia 19.06.2009 21:25

jeeeeej krasavica to je....je to ale welsh springra :no: im sa trosku inak upravuju uska ako anglicanom
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Welšský špringerspaniel / Welsh Springer Spaniel (FCI)

Poslaťod kubino » Štv 30.07.2009 15:30

kedže som tu také plemeno nenašiel tak vás oboznámym stýmto nádhernym plemenom

Welsh springer španiel je britská psia rasa, ktorá patrí do rodiny španielov.

Obrázok
Charakteristika

Veľmi starodávne a nevšedné plemeno, čistého pôvodu. Silné, veselé a veľmi aktívne.


Povaha
Prítulný, nevykazuje agresivitu ani nervozitu.


Vzhľad
Symetrický, kompaktný, nie príliš nohatý, stavaný pre odolnosť a tvrdú prácu. Rýchly a pohyblivý, vykazuje množstvo energie a pohybu.


Hlava a lebka
Lebka je úmernej dĺžky, ľahko vyklenutá s výrazným stopom, dobre tvarovaná pod očami. Nosná časť je stredne dlhá, priama, takmer štvorcová. Nosné otvory sú dobre vyvinuté, hnedé až tmavé.

Oči sú orieškovo hnedé alebo temné, stredného rozmeru, nie sú vystupujúce ani zapadnuté, bez tretieho viečka.

Uši sú položené pomerne nízko a visia pozdĺž zadnej časti líca. Pomerne malé a postupne sa zužujúce smerom ku špičke, majú tvar vínneho listu.

Pysk:
Čeľuste sú silné s dokonalým, pravidelným a úplným nožnicovým skusom, to znamená, že horné rezáky tesne prekrývajú spodné rezáky a rastú rovno z čeluste.


Krk
Dlhý, svalnatý, suchý, dobre vsadený do šikmých ramien.


Trup
Nie príliš dlhý, silný, svalnatý. Hlboký hrudník, dobre pružiace rebrá. Dĺžka trupu musí byť úmerná dĺžke končatín. Bedrá sú svalnaté a ľahko klenuté, dobre spojené.


Osrstenie
Srsť je rovná a priliehavá, hodvábna, hustá, nikdy nie je hrubá alebo zvlnená. Kučeravá srsť je vysoko nežiadúca. Predné končatiny a zadné končatiny nad slabinami sú úmerne osrstené, uši a chvost sú obrastené jemnou srsťou.


Sfarbenie
Iba sýto červené a biele.


Hrudné končatiny
Sú stredne dlhé, rovné, s dobrými kosťami.


Panvové končatiny
Silné a svalnaté, široko postavené a dobre vyvinuté s hlbokými lýtkami. Slabiny veľmi nízke, kolená mierne ohnuté, ani vbočené ani vybočené.


Laby
Guľaté so silnými vankúšikmi. Pevné, mačacie, nie príliš veľké alebo rozovreté.


Chvost
Dobre a nižšie nasadený, nikdy nie je nesený nad úrovňou chrbta, úmerne kupírovaný, živý v akcii.

Poznámka: Psy musia mať dva zreteľné normálne semenníky, celkom zostúpené do mieška.


Krok a pohyb
Plynulý, živý, priestorný, pohyb vychádza zo zadných končatín.


Veľkosť
Približná kohútiková výška : pes 48 cm ( 19 palcov = 48,26 cm), suka 46 cm ( 18 palcov = 45,72 cm)
kubino
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Welsh springer spaniel

Poslaťod šeltie » Štv 30.07.2009 21:55

ja mam doma 9 ročnu seniláčku predstavitelku tohoto plemena moja velka laska ale neposlusna a tvrdohlava :)
Obrázok
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Welsh springer spaniel

Poslaťod Amaguk » Štv 30.07.2009 22:02

sprigri su tvrdohlavi? :oo:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Welsh springer spaniel

Poslaťod šeltie » Štv 30.07.2009 22:21

šeltie píše:ja mam doma 9 ročnu seniláčku predstavitelku tohoto plemena moja velka laska ale neposlusna a tvrdohlava :)
Obrázok


hovorim o svojej fenke :angel: nie su tvrdohlavy komplexne
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Welsh springer spaniel

Poslaťod Vikiki22 » Pia 31.07.2009 13:55

Niečo z histórie:

Waleský špringeršpaniel býva uvádzaný pod rôznymi pomenovaniami - Starter, Tafgi, Red-and-White Spaniel, Welsh Spaniel, Welsh Cocker. Meno waleského pôvodu ,,tarfgi´´ znamená ,,rozháňací pes´´.
Existujú doklady o tom, že by mohlo ísť o najstaršie plemeno španielov. Zmienky o ňom sa nachádza v zákonníku z 1. polovice 10. storočia, ktorý vydal Howel Dda. Píše sa v ňom, že ,,španiel kráľov má cenu libry´´. Z neskoršej doby pochádza zmienka o španieloch z Anglicka, z čoho by mohlo vyplynúť, že špringeršpaniel bol pôvodne keltský pes, ktorý sa neskôr rozšíril za hranice Walesu.
Dlhú dobu sa hovorilo tomuto plemenu ,,waleský kokeršpaniel´´. Rozhodnutie o názvu waleský špringeršpaniel pochádza z konca 19. stor., keď bolo plemeno uznané anglickým KC.
Záhadné je, ako sa vlastne mohol španielsky pes dostať do Walesu, pretože pred 10. stor. medzi oboma krajinami nebol žiadny styk. Sú dve teórie: Podľa prvej išlo o dávnu migráciu zo Španielska do Írska a odtiaľ do Walesu. Druhá počíta s kratšou cestou do Walesu - z Bretónska. A keby táto teória bola pravdivá, mohol mať WŠ spoločných predkov s bretónskym stavačom. :smile:

Obrázok

A jedna dobre známa chovateľská stanica :ahoj: : http://www.jankinazahrada.sk/
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Welsh springer spaniel

Poslaťod ess » Uto 04.08.2009 20:40

ja mam znamu chovatelku na vychode / je to olga a ma chovku minebea, webik http://www.minebea.sk spravnejsieho chovatela nepoynam / poctiva, poradi a pomoze hocikomu, skvely clovek
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Welsh springer spaniel

Poslaťod Liana » Pia 16.04.2010 17:26

ktory klub zastresuje welsh springrov? :smile:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Welsh springer spaniel

Poslaťod Federika » Pia 23.04.2010 18:02

KCHPS - klub chovatelov polovnych sliedicov. Ale je to tam take vselijake, dokopy ani nic neviem na tej stranke najst.... Ked daco, radsej sa obracat priamo na chovatelov :ua:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Welsh springer spaniel

Poslaťod Liana » Pia 23.04.2010 18:09

dakujem velmi pekne :smile:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI