Veľký munsterlandský stavač / Grosser Münsterländer (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Veľký munsterlandský stavač / Grosser Münsterländer (FCI)

Poslaťod Aris » Uto 02.10.2007 19:33

STANDART FCI č. 118 Z 12.10.1998
POVOD:Nemecko
DATUM ZVEREJNENIA PLATNEHO STANDARTU:24.6.1987
POUZITIE:Vsestranny lovecky pes, jeho silnou strankou je praca po vystrele.
KVALIFIKACIA FCI:Skupina VII.ohari(stavaci),sekcia 1.2- ohari kontinentalni dlhosrsty.S pracovnou skuskou.
CELKOVY VZHLAD:Je to mohutny, svalnaty pes cistej linii, jeho telesna stavba vyzaduje vykonnost a uslachtylost.
DOLEZITE PROPORCIE:Dlzka tela a vyska v kohutiku sa k sebe musi co najviac priblizovat, ale dlzka tela moze byt vetsia zhruba o 2cm, ako je kohutikova vyska.
POVAHA:K jeho vyraznym prednostiam patri poslusnost, prisposobilost a osvebcene lovecke vlohy, predovsetkym k praci pri vystrelu.Je culu a temperamentny, ale nie je nervozny.
HLAVA:Uslachtila, dlhsieho formatu, ma bystry pohlad.Svalstvo dolne celusti je silno vyvinute.Stop malo vyraznych.Nos cierny, vyrazny.Čenichova partia je silna, dlha, perfektne usposobila ku svojmu pouzitiu.Nosovy hrbet je ronvy.Pysky niesu spustene.
CELUSTY/ZUBY:Zuby su silne a kompletne(42) so silnymi spicakmi a s perfektnym noznicovym skusom.
OCI:Co najtmavsie.Ocne viecka dobre priliehaju k ocnej guli.
USI:Siroke, zavesene dost vysoko, zo zaoblenov spodnou castou, dobre ramuju mozgovnu.
KRK:Silny, svalnaty. uslachtilo klenuty.
TELO:Kohutik stredne vyrazny, dlhy,svalanaty.Chrbat kratky, rovny, pevny.Bederne partie vyrazne chranena pevnym svalstvom.Zad dlha a siroka, mierne spadnita, svalnata.Hrudnik je pri pohladu s predu siroky, z profilu hlboky, s vyraznym predhrudim.Spodna linia sa pozvolna zdviha, brucho je stihle a napnute, slabiny kratke a vysoke.
CHVOST:Neseny vodorovne alebo ponekud vyssie.Pri pohladu z boku je zasadeny v predlzenej linii chrbtu ani by bol patrny zlom zlom linie v mieste nasadeni.
HRUDNE KONCATINY:Ropvne, silne a svalnate.Su primerane zauhlene.Lopatka dobre prlieha k rebru.Zapestie pruzne.Predne lapky su dobre sevrene, s pasparky.
PANVOVE KONCATINY:mMohutne, osvalnene, spravne napnute.Korektne zauhlene.Stehenna a lytkova kost svieraju primerany uhol.Zadne labky maju rovnaku charakteristiku ako predne.Paspary je treba obstranit.
POHYB:Krk a klus pruzny, priestrany, pokryvajuci dost terenu.Cval pruzny, so silnym odrazom, vychadzajuci zo zadi, krok je dlhy.
KOŽA:Pevna prilehajuca k telu, bez rias alebo vrasok.
SRST:Dlha a husta, hladka, ani kucerava, ani otvorena. taka, aku ma mat lovecky pes.Typicka dlha srst.U psov aj fen musi byt typicka obzvlast dlha husta srst(proporce) na zadnej strane prednych i zadnych nôch.Na chvoste musi byt tuez rovnako velmi dlaha srst.Najdlhsia vlajka je na strednej casti chvosta.na usiach dlha srst tvori praporce. ktore presahuju spodni koniec usi symetricky na oboch stranach.Inak je srst na hlave kratka a priliehava.
ZFARBENIE:Biela s ciernymi plotnami a striekanim alebo bielus.Hlava je cierna, moze mat malu bielu lysinku alebo hviezdicku.
VYSKA A HMOSTNOST:
Psi:60-65 cm
feny:58-63 cm
HMOTNOST:okolo 30kg

A MA NIEKTO TOTO UZASNE PLEMENO??? JA SOM HO ESTE NIKDY NEVIDELA TAK BY NA ZAUJIMALO CI HO NIEKTO MA.[/b]
Naposledy upravil Aris dňa Str 03.10.2007 19:21, celkovo upravené 3
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Veľký münsterlandský stavač / Grosser Münsterländer

Poslaťod Mac Gie » Ned 28.06.2009 17:41

tak toto je naozaj nadherny psik a jeden z mala polovnych co sa mi paci....je fakt krasny... :lol:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Veľký münsterlandský stavač / Grosser Münsterländer

Poslaťod meraja » Ned 28.06.2009 17:44

Jujajko má malého.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko


Re: Veľký münsterlandský stavač / Grosser Münsterländer

Poslaťod Vikiki22 » Ned 28.06.2009 21:24

On má malého m. stavača. A aj na obrázku v opise je to malý münsterlandský stavač. :smile: Veľký môže mať farbu len čierno-bielu.
Obrázok
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Grosser Münsterländer - Veľký munsterlandský stavač

Poslaťod foxik200 » Pia 28.05.2010 9:56

ja mam velkeho munsterlanda a nikdy za ziadneho ineho psa by som ju nevimenil

* 16.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
foxik200
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Veľký munsterlandský stavač / Grosser Münsterländer (FCI

Poslaťod Bosorka » Sob 02.12.2017 12:51

Ak natrafite na stranku aktivnych chovatelskych stanic zo Slovenska/Česka/Madarska... Budem rada za odkaz...
Obrázok
Bosorka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 521
Bydlisko: Dubnica n/V

Re: Veľký munsterlandský stavač / Grosser Münsterländer (FCI

Poslaťod Bebis » Sob 02.12.2017 14:05

Ahoj, aktivna napr. toto: http://zbrumovskehoudoli.wixsite.com/uvod, planuju aj stenata, inak mozno chovky z Miketovho dvora, od Nezdického potoka alebo Svatoborský revír... kazdopadne stranky nie su velmi aktualizovane, skor by som ich kontaktovala mailom alebo nasla na fb :smile:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Veľký munsterlandský stavač / Grosser Münsterländer (FCI

Poslaťod Faya » Str 09.05.2018 11:45

Tak už i na FB je skupina chovateľov - majiteľov (milovníkom) Veľkého munsterlanda :)
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava


Späť na Plemená psov FCI