Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Suisse (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 07.11.2017 15:28

Prečo ma tak veľa ludi pocit že MUSI psovi brat misku?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod wer » Uto 07.11.2017 15:45

Jozef333 píše:No podľa mňa ak sa pes bojí tak reaguje inak,utieka sa k nohe pána,má sklopený chvost a tak podobne.Ak ale po niekom vyštartuje ako divoká strela a ohlasuje že niekoho zazrela,to je podľa mňa sebavedomé šteňa bez strachu.

ked steka z dialky, chce odplasit hrozbu. sebavedome stena nikdy nesteka na dialku. utek je len dalsia forma strachovej reakcie, vyssi level... da sa s tym pracovat, jasne, nie je to taka tragedia, ale nenamyslaj si, ze takto sa chova sebavedomy jedinec... skor sa na to zameraj a snaz sa v tomto obdobi stena vlacit kade-tade a zoznamovat s co najviac roznymi podnetmi - rozne povrchy, ruchy - stanice, obchodne centra, rozne zvierata (velke, male) a podobne. cim viac situaciami a nastrahami prejde toto obdobie, tym skor sa vyrovna s necakanou situaciou v dospelosti. obdobie socializacie konci cca v 3 mesiacoch, tak uz nemas vela casu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Jozef333 » Uto 07.11.2017 15:59

To nie je o tom že by som psíkovi chcel zobrať misku,ale ked sú reakcie pri krmení šteňaťa také,že na Vás vrčí len ked pri nej stojíte a dokonca Vám smäkne po ruke ak sa načiahnete k miske,tak to treba riešiť,pretože to by si pes dovoliť nemal. Nemám trochu pravdu? Teraz je šteňa,ak ale bude dospelá,môže z tým byť problém,takže pracujeme na tom,aby si pri krmení čo najviac na nás zvykla a mám pocit ,že to zaberá celkom dobre.Já si myslím,že tieto reakcie má zo svojej bývalej svorky šteniat,kde zrejme štence si chceli pri krmení medzi sebou vytvoriť rešpekt alebo také niečo.
Inak je to milí temperamentný a zvedaví psík a myslím si,že nám bude robiť len radosť.Zatiaľ sa trošku trápime,pretože všetko kúše ruky a tak,ale je tak šikovná že už postrehla, že ak máme pre ňu vo vačku pamlsky,tak ihned začne aj niečo počúvať a reagovať na nejaký základný povel.Privolávačka a aportíky jej idú celkom dobre.
Jozef333
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod hisham » Uto 07.11.2017 16:06

Baby ti dobre radia. Ak nechces mat v dospelosti psa, ktory ti bude na voditku bliakat na vsetko, co pojde okolo, musis ho dobre navyknut na rozne podnety este v stenacom veku. Jedine tak ziska mala potrebne sebavedomie. Sebavedomy pes neriesi, kym neciti hrozbu.

A misku steniatku neber. Naco? Ked chces, aby ta (alebo inych clenov domacnosti) krpata pri miske tolerovala, sem-tam jej do nej nieco prihod, kym zerie. Tvoja pritomnost bude znamenat, ze mozno dostane nieco navyse. Odoberanim misky dosahujes pravy opak ("aha, ide majitel, isto mi chce zase zobrat misku, ved ja mu ukazem"). A hlavne - nechaj ju aj v klude sa najest! Ani ty by si nechcel, aby nad tebou pri veceri vkuse niekto stal :no:

A kusanie je normalne v tomto veku, staci ho presmerovat na hracku. Chces kusat? Dobre, tu mas toto.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod kellee » Uto 07.11.2017 16:15

ako majitel stenata potvrdzujem, ze baby maju pravdu v tom stekani, steka lebo sa boji, nehladaj v tom nic ine moj to robi tiez a sebavedomy teda nie je. mne pomaha presmerovat pozornost, ale tak isto vela s nim chodit medzi ludi, kde najviac reakcii zazije.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod wer » Uto 07.11.2017 16:18

ano, stenata medzi sebou bojovali, ale ty nie si na urovni stenata, preco mas potrebu bojovat s nou o zradlo? u dospelych maju stenata tzv stenaciu imunitu a zradlo im kludne prenechavaju... respekt sa buduje inak - nikdy nie silou. :no: ty by si mal byt ten, ktory za to stoji, aby bol nasledovany. musis byt jednoznacny, priehladny, ferovy, vediet ochranit, ked treba a hlavne vsetko riesit s kludom a prehladom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod elfinka » Uto 07.11.2017 16:21

Offtopic: A to ja prave zacinam ucit psa, ze misku si zo mna musi vystekat a vykusat :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod hisham » Uto 07.11.2017 16:24

Offtopic: elfi, nie si sama, ale dospeleho psa :no:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Lindchen » Uto 07.11.2017 16:31

Ešte k tej socializácii - nemalo by to byť bezhlavé vláčenie psa cestou-necestou, ale malo by to mať pre šteňa aj nejakú informačnú hodnotu. Nenechať ho tápať a pasovať sa s novými podnetmi vlastnými silami, ale robiť mu skôr sprievodcu a "kryť chrbát".
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod wer » Uto 07.11.2017 16:35

elfinka píše:Offtopic: A to ja prave zacinam ucit psa, ze misku si zo mna musi vystekat a vykusat :heh:

Offtopic: pre zaciatocnika a laika je to cesta do pekla... ked clovek nevie co a preco robi, mal by sa tomu radsej vyhnut a zostat na normalne, bezpecnej ceste...
A vychova rodinneho psa je diametralne odlisna od pripravy sportoveho psa, takze nezavadzat radsej
Naposledy upravil wer dňa Uto 07.11.2017 18:21, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod elfinka » Uto 07.11.2017 16:55

wer píše:Offtopic: pre zaciatocnika a laika je to cesta do pekla... ked clovek nevie co a preco robi, mal by sa tomu radsej vyhnut a zostat na normalne, bezpecnej ceste...

Offtopic: Však jasné, a hlavne je to človeku čo od psa nič moc nechce úplne nanič.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Jozef333 » Uto 07.11.2017 17:50

Práve som sa vrátil z prechádzky a naozaj naša Bella reaguje vrčaním či štekotom ak sa jej niečo zdá podozrivé,nevyzerá to na situáciu že má strach,ale zrejme máte pravdu,treba ju viac socializovať nech si teda zvyká.No a misku jej tiež už brať nebudem,skúsim jej počas krmenia do nej ešte nejaké granulky prihodiť, nech nemá teda dôvod na mňa vrčať,aj ked som v podvedomí zástancom toho,že psíkovi môže pán granule odobrať bez problémov kedykoľvek bez toho,že by pes prejavoval agresivitu.Ale dakujem za rady,určite ste mi aspoň z časti otvorili oči.
Jozef333
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 07.11.2017 18:04

ked ti bude doverovat mozes jej odobrat co chces hocikedy,ale tym ,ze jej budes odoberat bezdovodne,bude mat len pocit ,ze si krmivo musi strazit
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Slausa » Uto 07.11.2017 19:31

Ja som to robila tak, že misku som zobrala, ale vrátila S niečím lepším.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 07.11.2017 19:35

ale skor potom ked uz dozerie,ze dozerie,vezmem prazdnu misku nieoc mu do nej dam a vratim
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI