Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Suisse (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod pali » Uto 13.06.2017 20:19

Tiež sa mi páči toto plemeno. Ako je to u nich s povahami v porovnaní s pracovnými NO? Tiež sa mi páči, že tam tie psy sú často v type starých NO - rovný chrbát, strmšie uhlenie vzadu, jemnejšia hlava. Ako je to u nich s dyspláziami? Dík
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod wer » Uto 13.06.2017 20:29

S pracovnymi NO sa moc nedaju porovnavat (cest vynimkam). Su to take jemne psiky. Casto sa vyskytuju nie prilis vyrovnane jedince. Ale lenli povie viacej, ta ma prehlad :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod pali » Str 14.06.2017 6:58

No, pre mňa sú tie povahy pracovných NO príliš "prepálené" na normálne spolužitie, aj preto dnes chovám pokojnejšie psíky. Nevyrovnaný psík však tiež môže byť problém pre spolužitie.
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod wer » Str 14.06.2017 7:45

Tak toto su take idealne rodinne psiky a ak dobre vyberies rodicov, tak aj taku rekreacnu sportovku sa da robit. :yes: Len naozaj tam si treba dat dobry pozor na ten vyber, dobre preklepnut rodicov, nepozerat len na vypis skusok... Prave lenli ma dobreho pracovneho psa, jedneho z mala siroko-daleko :heh: , pockaj si na krytie :ha:
A dysplazka, co viem, tak sa najde aj u nich.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod lenli » Str 14.06.2017 8:05

Chovatelia spravili vela co sa tyka povah. V mnohych statoch je sucastou bonitacie aj test povahy, Rakusania napriklad musia mat aspon skusku BH pre uchovnenie. Ale ked sa ma niekto pyta, vzdy vravim, ze ano vyzor podobny ovciakovi, ale povaha ina. Su taky makci, niektori strazia, niektori vitaju vsetkych - kto chce neohrozeneho strazcu, tak nech radsej siahne po nejakom standardnejsom plemene, ale ako rodinny pes je to super. Ale prave z tej makcej povahy sa vyskutuju aj bojazlivejsie jedince - je ich ovela menej ako pred takymi 6-8 rokmi, ale stale treba pri vybere stenata dbat na rodicov. Byvaju pracovnejsie, temperamentnejsie spojenia a naopak take medvedikovske pokojnejsie spojenia - kazdy musi volit podla toho co od psika ocakava. Ak by si rozmyslal nad obranami so svajciarom tak to vyjst moze, ale aj nemusi - proste nebude kusat, takze treba mat plan B ako obedience, zachranarina, agility - su to zlaticka a radi spolupracuju a je tam ten ovciak v nich, co potrebuje zamestnat aj hlavicku. A teda neni to ani uplne pes na dvor - su spolocensky a najradsej tam kde su ludia, prisposobia sa aj zivotu v byte hlavne pri svojich ludoch (tu je najvacsi problem aby sa ludia prisposobili tomu mnozstvu bielych chlpov z nich :lol: )

Dysplazka sa sem tam objavi, ale celkovo by som povedala, ze to nie je casty problem tohto plemena. Castejsie sa vyskytne chybajuci zub, pripadne presiahnu jedince predpisanu vysku.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod clupko » Štv 15.06.2017 11:04

seria mobiloviek "z domaceho zivota svajciara" :lol:

vencime - vie sa tvarit, ze je mys polna
20170612_180619.jpg

rad pomoze pri priprave obeda
20170609_201823.jpg

po tazkej praci si ide trosku zdriemnut na slniecko - toto nikdy nepochopim, ja tam nevydrzim dlhsie ako 5 minut :lol:
20170609_154711.jpg

20170609_135901.jpg

pred spanim zuzle deku
20170605_203030.jpg
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod AndreaT » Štv 15.06.2017 11:21

Bože zlatý, že žužle deku, ešte som nepočula o takomto zvyku :lol: ale ten kukuč.
Offtopic: aj ja mám bielu myš poľnú, len moja je bradatá
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Bratislava

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod clupko » Štv 15.06.2017 11:42

to ma ako dudlik :joint: odmalicka pri zaspavani - nacpe si deku do papule, zuzle a masiruje prednymi :heh:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Efa » Pia 16.06.2017 7:38

:jop: a poznám takých žužlajúcich aj u dobíkov :yes:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod Bad » Pia 16.06.2017 10:10

Aribo už takhle zrušil deky dvě :lol: :ahoj:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod clupko » Pia 16.06.2017 11:04

jaaaj no to my mame jednu ikea deku cca na pol roka :lol: on ju rozuzle na franforce, vykuse kruhove diery (a tie kruzky deky potom zbieram rozne po byte). ked uz je na viac ako 3 kusy, vymenime decku za novu :ha:

edit: ako vidite na fotke, aktualna oranzova decinka je uplne nova. dam foto o pol roka :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod wer » Pia 16.06.2017 11:52

to je strasne podarene, nemozem z neho :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod clupko » Str 19.07.2017 14:45

https://www.thekennelclub.org.uk/press- ... pherd-dog/
The White Swiss Shepherd Dog will become the 219th pedigree dog breed recognised by the Kennel Club with effect from 1st October 2017. The breed will be classified in the Pastoral Group on the Imported Breed Register.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod AndreaT » Štv 10.08.2017 23:08

Síce rozmazaná mobilovka. Z dnešného venču s našim novým kamošom Alfim :love:
Prílohy
DSC_0011.JPG
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Bratislava

Re: Biely švajčiarsky ovčiak / Berger Blanc Siusse (FCI)

Poslaťod clupko » Pia 11.08.2017 9:55

jeej, tiez z Petrzalky? mozno ho stretneme :smile:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI