Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Uto 02.08.2016 11:39

Faya píše:a tam sa mi tie psy zdali strené (pri mojej výške) Luna má v kohútiku 51cm,

A Luna je pro tebe maly pes?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod wer » Uto 02.08.2016 11:41

a ty mas v merku psa-samca? lebo to fakt plati, ze s tym psom je to hodne narocnejsie...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Faya » Uto 02.08.2016 20:43

Elis píše:
Faya píše:a tam sa mi tie psy zdali strené (pri mojej výške) Luna má v kohútiku 51cm,

A Luna je pro tebe maly pes?

Uprimne ano... nechcem sa dotknut malých ludi...ale priemerna výska "malých" zien je 175cm... :lol:
ja mam 190....takze Luna je mi fakt na výsku 51 mala... :haha:

wer píše:a ty mas v merku psa-samca? lebo to fakt plati, ze s tym psom je to hodne narocnejsie...

hej rada by som psa - samca, ale ak si nebudem ista (co pri niektoych plemenach je velka sanca) tak by som siahla po fene...ale skutocne ma to taha k psovi...
(ved Luna sa obcas sprava ako "slečna ľahkých mravov (sterilizovaná je)" - vyvalit uprostred chodníka - OK, ale uprostred cesty? - neee /keby aspon ten "frajer" bol velky - NO, doberman, howik, CC, Pit, Amstaf - tak poviem že oki, ale YORK?!) :censored:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan
fotečky (i zlé) : http://asineda.rajce.idnes.cz/
Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Uto 02.08.2016 20:45

Offtopic: akoze ked si lahne na chrbat pred psom to je slecna lahkych mravov? :oo: ci ako si to myslela?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 02.08.2016 22:10

Faya píše: Uprimne ano... nechcem sa dotknut malých ludi...ale priemerna výska "malých" zien je 175cm... :lol:
ja mam 190....takze Luna je mi fakt na výsku 51 mala...

se ptam. proc pro tebe je CC jen stredni :-) fena miva kolem 60-62, pes ma horni hranici tusim 70cm?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Str 03.08.2016 6:34

A bývaš v byte? Keď hej na ktorom poschodí? Máte výťah? :ha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Faya » Str 03.08.2016 8:55

Margita píše:Offtopic: akoze ked si lahne na chrbat pred psom to je slecna lahkych mravov? :oo: ci ako si to myslela?

keby mala čim hárať tak sa ponuka... :heh: podriadená určite nie je...pretoze vsetky psi co stretávame su mladsie ako mi... :aaa:

Elis píše:
Faya píše: Uprimne ano... nechcem sa dotknut malých ludi...ale priemerna výska "malých" zien je 175cm... :lol:
ja mam 190....takze Luna je mi fakt na výsku 51 mala...

se ptam. proc pro tebe je CC jen stredni :-) fena miva kolem 60-62, pes ma horni hranici tusim 70cm?

60 na fenu je mi stredna a pes 70cm je oki (a ideal)

hriva píše:A bývaš v byte? Keď hej na ktorom poschodí? Máte výťah? :ha:

ano, ano, byt, prve poschodie a výťah...
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan
Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod mickey » Ned 07.08.2016 9:33

Ahoj, tak už mame polroka, teda za chvíľku 7 mesiacov. Vyrastame v byte, povaha úžasná, miluje ľudí, deti, psov. Cvičenie nám ide, len musíme doladiť ešte ťahanie na vôdzke, ked vidí psa a budem šťastný. :) Aké máte skúsenosti s vašimi fenami a prvým haranim? Kedy začali tie vase?
Prílohy
IMG_20160806_205312.jpg
mickey
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Ned 07.08.2016 18:05

krasna je :jop: at dela jen radost :yes:

harani ruzne - v podstate muze zacit kdykoliv anebo taky jeste rok pockat - a porad to bude v norme.
( moje jedna v 8 mesicich, druha v 10-11? )
Prílohy
elik_voda.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Faya » Pon 08.08.2016 9:50

a hele "kamínek" :haha:
Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa

Naj chovatel Cane Corso v EU

Poslaťod Wrangler » Ned 04.09.2016 12:38

Zdravim vas psickari.
Chcel by som sa poinformovat o najlepsom, najosvedcenejsom chovatelovi/predajcovi Cane Corso v Europe. Po asi 2 rocnom studovani a citani som sa rozhodol, ze pre moju malu rodinku (priatelka, Cavalier King Charles Spaniel a ja) bude toto plemeno idealne. Viete o niekom kto ma skutocne Cane Corso po naj rodicoch a je spolahlivy a zodpovedny breeder? Som ochotny vycestovat a cena nerozhoduje
Dakujem
Wrangler
Okoloidúci

Poslaťod Vikiki22 » Ned 04.09.2016 13:06

V akom zmysle najlepšom? Má najlepšie pracovné úspechy? Či výstavné? Či zdravotné? Či nejaký, čo odchováva najviac šteniat? Či najlepší v zmysle o starostlivosť a lásku ku psom? Ono to nie je najlepšie ako najlepšie. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Ned 04.09.2016 13:21

Wrangler píše: Po asi 2 rocnom studovani a citani

a to si nenarazil na chovatele podle tvych predstav?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Wrangler » Ned 04.09.2016 15:42

Trosku vytahujem tuto temu z hrobu ale zhanam overene info tak mi to prosim odpustite.
Hladam jednoducho povedane Najlepsieho chovatela Cane Corso v EU. Idealne by teda bolo v EU ale ak by sa nasiel mimo som ochotny vycestovat aj von zo Schengenu aj napriek papierovackam.
O CC som si za posledne 2 roky uz nastudoval asi vsetko vo sa dalo a pozrel vsetky videa ake su ale s chovatelmi je to zlozite pretoze je tazke rozoznat co je reklama a co objektivny nazor. Hladam steniatko Cane Corso najlepsej krvi, zdravia a vzhladu. Idealne psika. Rozhodoval som sa medzi Bullmastiffom a CC a kvoli tvrdohlavosti BM som nakoniec zvolil CC.
Vie mi niekto poradit kam vycestovat, pripadne koho sa popytat na tohto krasavca? Stacila by mi potvrdena gravidita. Radsej si priplatim a pockam na to najlepsie.
Bude to sice "len" domaci milacik, ziadne vystavy ani extra praca, ale pocas tych dvoch rokov co som CC studoval som zistil, ze je to jedno z najviac "rozhadzanych" plemien ake poznam. Su krasni jedinci ale su aj taki, ktori ozaj potvrdzuju slova "neprajnikov", ze CC je len "odpad" z Neapolskeho mastiffa. A to by som velmi nerad...
Dakujem velmi pekne vopred za akukolvek pomoc
Wrangler
Okoloidúci

Poslaťod Vikiki22 » Ned 04.09.2016 16:19

A čo tak si vysledovať jednotlivých chovateľov? Pochodiť EÚ, postretávať sa s nimi na výstavách a akciách, podebatiť si s nimi, pozisťovať o nich sa dá už dnes naozaj kadečo. Stačí len hľadať a pýtať sa, najlepšie osobne. Len tak nájdeš to, čo hľadáš. Hľadať len online a pýtať sa na fóre na najlepšieho chovateľa mi nepripadá vôbec seriózne. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI