Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Cane corso

Poslaťod Vikiki22 » Pia 16.05.2008 21:56

No, tak...možno je to nová móda. :lol: Ale nie. :smile: To som si ani nevšimla, že má tak krátky ten chvost...a pre porovnanie, to je BANDOG: http://www.freewebs.com/dragons_den/bandog.jpg
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Sob 17.05.2008 6:29

Ivanka.P píše:A čo ešte taký BANDOG :no: tiež je podobný a zaujímavý.

Ale teraz ma prekvapila fotka toho kupírovaného psa CC teda chvost ako RTW :oo: lebo čo ja viem, tak CC sa kupíruje za 4-tým stavcom nie?


Ja som sa stretla už s mnohými takými, čo mali chvost kupírovaný tak nakratučko ako RTW, takže je to asi vec, ako k tomu pristupuje chovateľ...

maja píše:No my sme mali mať cane corso vo farbe modrej,ale nekúpili sme si ho,lebo za šteňa bez PP pýtal 10 000Sk.
A našli sme si potom ešte jeden inzerát a tá tetka nám ho predala.Ale teraz sonm už spokojná so svojími,zistili sme že neapolský mastin je vyšlachtený z cane corso.Takže je to zajedno.


Neapolský mastin nebol vyšľachtený z cane corso, iba majú spoločného predka, takže sa o nich hovorieva, že sú "bratranci", ale vyšľachtený z neho (aspoň čo viem) nebol.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Cane corso

Poslaťod Nenaywen » Sob 17.05.2008 16:49

Dnes som bola s mojim krížencom prvýkrát na výcviku, bol tam jeden 3,5 mesačný Cane Corso (ak si dobre pamätám) - taký šedomodrý :smile: Krááásny psík to je... Akurát, že chcel zbiť môjho psa :lol: nemá provokovať väčších, krpec :lol: (nič sa nestalo, okamžite sme ich "odtrhli" a vyhrešili, ale už mám rešpekt :lol: škoda, že b(i)lbo si z toho nič k srdcu nezobral :lol: )
27.5.2008 7:27 pm
Obrázok
Nenaywen
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Cane corso

Poslaťod Jozef Ivanis » Uto 10.06.2008 21:28

Chcel by som informovať všetkých obdivovateľov Cane Corso, že sa nám 27.5.08 narodili nádherné šteniatka.

Viac na http://www.corsolero.eu/sk

Obrázok
Jozef Ivanis
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Cane corso

Poslaťod Jozef Ivanis » Pon 07.07.2008 17:30

dalsia vydarena fotka jedneho z nasich fesakov... :no:

Obrázok
Jozef Ivanis
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Cane corso

Poslaťod Bibiana » Pon 07.07.2008 17:43

Klááááášne štendulííííítko.. :jop:

Presne takéto raz budem mať! :ha:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Pon 07.07.2008 18:51

Ja dúfam tiež, ale ja by som chcela vo farbe jelenia červeň alebo zlatá. :lol:

Btw, neviete niekto, koľko rokov sa asi dožíva cane corso?
Ja som si myslela, že tak 10, ale jedna dievčina mi tvrdila, že tak 6-7, čomu sa mi nechcelo veriť, že tak málo.
Neviete, ktoré z týchto čísel majú bližšie k realite?
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Cane corso

Poslaťod Vikiki22 » Str 09.07.2008 15:02

Ja umieram z tých šteniatok! :lol:
A starr, podľa mňa sa to nedá presne povedať, koľko sa pes dožíva. To závisí od zdravotného stavu, ako sa o neho majiteľ stará, či nemá nejaké vrodené choroby a tak... Môže sa dožiť aj viac rokov ako 6...až 10 a viac. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Štv 10.07.2008 8:53

Tak to dúfam, že sa môže, lebo tých 6, to je strašne málo :plac: . No keď ho budem mať, tak sa budem o neho starať, ako len najlepšie budem vedieť, aby sa dožil minimálne tých 8-10 rokov :jop: . I keď niekedy sa človek môže starať ako len najúžasnejšie vie a keď osud a genetika chcú, tak mu psíka vezmú skôr, než by bolo pekné... :ach:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Cane corso

Poslaťod Jozef Ivanis » Uto 15.07.2008 18:46

starr píše:Btw, neviete niekto, koľko rokov sa asi dožíva cane corso?

Ja som si myslela, že tak 10, ale jedna dievčina mi tvrdila, že tak 6-7, čomu sa mi nechcelo veriť, že tak málo.

Neviete, ktoré z týchto čísel majú bližšie k realite?


Milá "starr", čo sa týka veku akého sa CC dožíva tak ten, kto Ti povedal že 6-7 rokov Ťa poriadne oklamal. CC sa bežne dožíva podstatne viac ako 6-7 rokov, štandardne je to nad 10 rokov, samozrejme v prípade, že do toho nevstúpi nejaká choroba, ale to sa bežne stáva aj u iných plemien.

Mimochodom, čo hovoríte na našu futbalovú jedenástku?

Obrázok
Jozef Ivanis
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

Re: Cane corso

Poslaťod Bibiana » Uto 15.07.2008 19:53

To je kráááása!! :aplause: Škoda, že sa nezmestili na jeden schod všetky :heh: A sranda, že po mamine farbu teda nemá ani jedno.. I keď čierna a modrá - také môžem.

Chystáte sa na špeciálku do Povody? :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Cane corso

Poslaťod Silwuska » Uto 15.07.2008 20:00

Bosiiinku ten cierny v "postoji" je naprosto uzasny, bohovsky, chutnucky a k zulibani :aaa: ale v podstate seci su nadherny ako kazde steniatko psacieho povodu :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Cane corso

Poslaťod ajuska » Uto 15.07.2008 20:10

ake malinke, uz by mohlo konkurovat s postojom na vystave...
:love: :love: :love: odpadaavam...a tie stendulaaa....neviem sa vynadívat... :jop:
ajuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Cane corso

Poslaťod Vikiki22 » Uto 15.07.2008 21:49

To sú krásne šteniatka! :king: Dúfam, že z nich budú budúci šampióni a budeme ich vídavať aj na výstavách! :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Sob 26.07.2008 9:06

Minulú stredu som sa stala majiteľkou sučinky cane corso z CHS Miss Mallorca (ČR), dali sme jej meno Goya, je vo farbe jelenia červeň s čiernou maskou. Super zapadla do našej svorky a rýchlo si zvykla :jop: .

Obrázok

:1:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI