Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Uto 29.07.2008 6:53

Z nejakého dôvodu (neviem z akého) sa o Lapovi vždy hovorí len Lapo, ani na stránke www.edimark.sk, kde je Lapo doma, nemá meno CHS.

Ale keďže ho pravidelne vídavam na výstavách, tak určite nejaké druhé meno mať bude, len neviem, prečo ho nikto nepoužíva. :ach:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Cane corso

Poslaťod Fraga » Uto 29.07.2008 8:15

Nie je Cane len nedávno uznané a preto že by ešte nemal meno chovky? :ach:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Uto 29.07.2008 8:20

Nie, nie je. Neviem teraz presne, ako dlho je uznané, zdá sa mi, že od nejakých sedemdesiatych alebo skôr osemdesiatych rokov minulého storočia. Myslím, že nejak 1979 alebo 198x alebo tak nejak. Sú to len orientačné čísla, ale bolo to niekedy vtedy.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Cane corso

Poslaťod Bibiana » Uto 29.07.2008 10:03

Heh, CC boli FCI uznané v 1996. Lapo sa volá Lapo a niežeby zámerne jeho chovku nepísali. Sú to psy z Talianska a čo som si všimla, veľa napríklad aj argentín z Argentíny sa volajú len menom. Napríklad naša praprababka Buonaventura. Alebo? Aj mňa by zaujímalo ako to s tým vlastne je.
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Uto 29.07.2008 10:59

Až 1996? Sakra, to som sa dosť sekla.

Ja som to 197x a 198x poplietla s tým, že v týchto rokoch chodili po južnom Taliansku v oblasti Puglie tí "noví objavitelia" caníkov, pátrali po talianskom vidieku po psoch cane corso, tých najlepších vyberali, niekde ich evidovali, zapisovali a používali k ďalšemu chovu a tak, tak som myslela, že to uznanie FCI prišlo nejako krátko na to. Tak to trvalo trochu dlhšie :hi: .

Inak väčšina feniek na Slovensku má za ženícha Lapa, čo som si tak všimla :ha: .
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Cane corso

Poslaťod Bibiana » Uto 29.07.2008 11:04

No, je to fešák a ako píšu na stránkach nepríbuzný na všetky feny. I keď takýmto štýlom tu všetky štendá príbuzné o pár rôčkov budú :lol: Ten pes má ale svoje kvality a keď ľudia nechcú za tatom chodiť ďaleko, siahnu práve po ňom.

Ono, FCI uznáva plemená keď sú už jedince vo vrhoch ako tak vyrovnané, keď nedochádza k nejakým extra výkyvom a k odlišnostiam, keď je genofond ustálený alebo ako by som to, takže to trvá dlhšie. :prd: (úžasný smajl :jop: )
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Uto 29.07.2008 11:25

Ja som bola raz v Edimark-u na exkurzii aj naživo a myslím, že Lapo má aj dobrú povahu. I keď, nájdu sa ľudia, čo na tú CHS dosť nadávajú, ako aj a kvalitu psov, ale mne neprislúcha súdiť, či sa jedná o pravdu alebo len o klebety konkurencie...

Moja fenečka je ten iný typ ako Lapo. On je taký ten robusnejší a lymfatickejší, Goya je taká štíhlejšia, suchšia. Mne sa strašne páči Goyin otec, keď vyrastie, tak bude dúfam po ňom :lol: . http://canecorso.ehv.cz/index.php?page= ... schimanski

:angel:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Cane corso

Poslaťod Bibiana » Uto 29.07.2008 11:42

Teraz som si nie úplne istá, ale pred záverečkami mali tuším Lapa aj vypusteného skoro pri kruhu, ak spravil pár krokov ďalej, stačilo slovo a bol späť. Človeka poteší, že s nimi aj pracujú a naozaj sa pekne predvádzal :smile:
Goyin tato je fešák, vyzerá ako mlaďoch, tým, že je taký atletickejší :jop: :ahoj:

Jooj zááávidííím, zááávidííím :hi:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Cane corso

Poslaťod Fraga » Uto 29.07.2008 11:45

ja si nem pomoct mne to s tymi ušami pripada ako boxer :ua:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Uto 29.07.2008 13:03

Tak každý máme nejaký vkus :no: . Ja napríklad nemôžem nijako prijať tých nekupírovaných dobermanov, boxerov a rottwíkov, no a stredoaziat s ušami nie je pre mňa stredoaziat. No ale na druhej strane cane corso milujem s ušami a vôbec mi nepríde ako boxer.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Cane corso

Poslaťod Fraga » Uto 29.07.2008 13:24

Mne presne to iste. Ako nie že sa mi nepači len mi ho pripomína...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Cane corso

Poslaťod starr » Uto 29.07.2008 13:30

Tak hej, môže byť. Ono to bude hlavne tou farbou - jelenia červeň. Keby bol čierny alebo zlatý, tak by to boxera ani nepripomínalo. Teda myslím si :nwm: .
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Cane corso

Poslaťod Fraga » Uto 29.07.2008 13:53

Tiež si myslim, že to bude asi tou farbou.... :nwm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Cane corso

Poslaťod lusy » Uto 29.07.2008 14:35

Bibiana píše:Heh, CC boli FCI uznané v 1996. Lapo sa volá Lapo a niežeby zámerne jeho chovku nepísali. Sú to psy z Talianska a čo som si všimla, veľa napríklad aj argentín z Argentíny sa volajú len menom. Napríklad naša praprababka Buonaventura. Alebo? Aj mňa by zaujímalo ako to s tým vlastne je.


co sa tyka toho talianska tak som sa len tak narychlo bavila s jednych chovatelom, ale ten tiez nema nazov chovky. zevraj sa da chovat papierovych psov aj bez toho aby si robil chovatelsku stanicu. no musim to este lepsie vyzistit.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Cane corso

Poslaťod Jozef Ivanis » Uto 29.07.2008 20:37

starr píše:Z nejakého dôvodu (neviem z akého) sa o Lapovi vždy hovorí len Lapo, ani na stránke http://www.edimark.sk, kde je Lapo doma, nemá meno CHS.

Ale keďže ho pravidelne vídavam na výstavách, tak určite nejaké druhé meno mať bude, len neviem, prečo ho nikto nepoužíva. :ach:


mila "starr", len pre info, LAPO ma jedno meno a vzdy uz aj mat bude, tak ako aj ine psy z Talianska. Otec nasich steniat je Europsky sampion, ktoreho vlastni madarska chovatelska stanica Timoniere, ale nakolko je importovany z Talianska ma len jedno meno CESARE, tak ako jeho otec 3 nasobny svetovy sampion CHENO a ine psy narodene v Taliansku. Cesare-ho steniatka narodene u jeho majitelky uz vsak maju meno a pred nim predponu TIMONIERE, Cesare-ho steniatka narodene v nasej chovnej stanici maju zas meno a za nim priponu CORSOLERO. http://www.corsolero.eu/sk
Jozef Ivanis
Okoloidúci
 
Príspevky: 22

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI