Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Donfantastiko » Str 03.01.2018 21:34

Mas nejaky napad ako to riesit? Ja som rozmyslal nad tym ze maleho necham cca 2 tyzdne udomacnit a potom privediem toho Bernaka k nam na dvor.
Donfantastiko
Okoloidúci

Barfer.sk

Poslaťod raky » Str 03.01.2018 21:40

lepšie jako akýkoľvek dvor je územie ,,nikoho,, ...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Štv 04.01.2018 10:25

Pred rokmi sme mali psa CC. Bývali sme sa dedine kde iných psov nestretával každý deň a dosť sme to aj podcenili a presne už ako šteňa začal do psov dorážať a hneď do bitky. Nikdy sa nezmenil nevyšiel ani s fenou ani so šteňaťom... Každopádne odporúčam odbornú pomoc, navštíviť nejaký cvičák spoznávať veľa psov lebo ak to teraz zanedbáte už bude neskoro. Inak ten náš ľudom nikdy neublížil mal rád aj cudzích vonku no do dvora nepustil nikoho.
Psa zoznamuj s inými von mimo jeho územia.
Máš skúsenosti zo psami? Lebo ak nie tak CC je dosť tvrdý oriešok.
Držím palce :jop:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 04.01.2018 10:50

no co ja viem... pes na neho stekal, tak odpovedal. :nwm: zjavne to stena bolo v dost velkom strese - presun, na ktore nebol zvyknuty, nove prostredie, na ktore nebol zvyknuty a este ho dovediete k obrovskemu stekajucemu psovi. :pac: dost narocne pre tak vystresovane male steniatko... chce to klud a nohy v teple. a psa v tomto veku skor ochranovat pred nebezpecim, viest ho a ukazovat mu veci, nevystavovat ho nebezpeciu. u vas musi mat istotu, inak prave sa bude branit - ci voci cudzim psom, ci voci nepravostiam z vasej strany... a nerobit z 3mesacneho stenata hned krvilacnu selmu, co ide vrazdit deti. :ach: lebo takymto pristupom k tomu smerujete...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Štv 04.01.2018 13:22

Donfantastiko píše: ze maleho necham cca 2 tyzdne udomacnit

nespechej na nic. nech ho, at se s vámi zjije. az si bude jistejsi, nebude ty psy resit tolika.
vyhledavani psu za kazdou cenu - aby si zvyknul - sebou nese riziko, ze to neukočírujete, něco se mu stane a tim si potvrdi, ze je dobře, když na ty psy utoci...

ten bernak -pokud potrebujes, je to hodny rodinny pes, budou se vidat casteji - tak na neutralni uzemi urcite prvne.
Idealni vzit je na prochazku. a nenutit do hry -tj. nestat nekoukat at si to vyresi sami.
Ale jit a usměrňovat je.

DiamonD píše: a dosť sme to aj podcenili a presne už ako šteňa začal do psov dorážať a hneď do bitky. Nikdy sa nezmenil nevyšiel ani s fenou ani so šteňaťom...

tak ono je klidne mozne, ze i kdyby "jste nic nepodcenili" stejne se jako dospely nebude kamarádit se psy.
me se teda nekamaradi druha fena od stenete takhle. a to psy potkavala.
umi je ignorovat, vyvenčím téměř s kymkoliv -ale kamarady ma dva-tri? a i na ty umi byt hnusna.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Štv 04.01.2018 13:40

wer píše:no co ja viem... pes na neho stekal, tak odpovedal. :nwm: zjavne to stena bolo v dost velkom strese .

ano - prilis mnoho zaziku najednou pro stenatko.

Offtopic: ale tak zase vim co mam doma :lol: Spratecek v sedmi týdnech mel penu u huby jak se vytacel na psa za plotem. a zadny stres z nového domova za sebou nemela. ani spatne zkusennosti jak se rado traduje. proste Spratecek to je od mala.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 04.01.2018 13:50

Offtopic: ale ja vychadzam z toho, ze napisal, ze to stena bolo vystresovane, ze sa nevedelo napit... to mi nepride ako sebaisty a toboz agresivny pes...
ja som si paxa priviezla v 3 mesiacoch z dediny, z kotca, podla mna za branami zahrady nikdy nebol a rovno do petrzalky do bytu, k dalsiemu psovi, ktoreho prvykrat videl. napriek tomu, ze v aute pregrcal dve hodiny, ani na pol sekundy nezavahal - do vytahu vpochodoval ako prvy, byt pobehal okamzite cely, ako som otvorila dvere, s hore chvostom. potom hned putoval do vane a to mu bolo tiez fuk... neriesil vonku auta, ludi, nic... a na psikov bol jak cert, pokial na neho nejaky zastekal a zo strachu to nebolo :heh: ale to sa mi zda ako iny pripad... podla mna tento psik od toho psa cuval, moje steniatko normalne slo do psa a hned kusat... :prd:

podla mna to chce teraz najma cas a klud a postupne ho zoznamovat so vsetkym. netvrdim, ze bude milovat vsetkych psov, ale to, ze stena steka na druheho velkeho stekajuceho psa este neznamena, ze je to agresor. a je chyba mu dat taku nalepku hned (ja uz vidim tie praktiky slavne - podmanit si ho, potrestat ho, ukazuat mu, kto je tu panom a pod - to je cesta do pekla)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Štv 04.01.2018 14:11

wer píše:ze stena steka na druheho velkeho stekajuceho psa este neznamena, ze je to agresor. a je chyba mu dat taku nalepku hned

však jo. není to zadny agresor ....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 04.01.2018 14:29

ono to nie je uplne stastne spojenie - neskuseny psovod a taky pes... :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod raky » Štv 04.01.2018 19:49

wer píše:ono to nie je uplne stastne spojenie - neskuseny psovod a taky pes... :angel:

wer neviem či pánovi pomôže Tvoje vyjadrenie... odpoveď asi čaká a hlavne potřebuje inú... :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 04.01.2018 19:59

Nepyta sa dalej, napisala som, cakam na vyjadrenie, kludne napisem aj viac :heh: ale dobre vies, ze je to cez net len take hadanie...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod raky » Štv 04.01.2018 22:03

to máš pravdu...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod cherrysmile » Uto 27.03.2018 12:10

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ako to je so zvykaním šteniatka CC na vonok v koterci a na dvore.Doma máme Amstaffa ktorý je vnútri a už by sme do domu druhého psa nezvádli:-)
Chcela by som sa opýtať či má niekto skúsenosti ako šteniatko pomaly naučiť na pobyt vonku a ako postupovať + ako zoznámiť nové šteniatko so psíkom ktorého máme doma. Aby na seba nežiarlili a podobne.
Mám z toho des ako ho naučiť byť vonku(najma ked je to šteniatko a kukne na vás očkami a šup s ním nachvílu do domu:-) a aby sa tam cítil príjemne a bezpečne a bol tam rád.

Ďakujem. :jop:
cherrysmile
Okoloidúci

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI