Shiba Inu (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Shiba Inu (FCI)

Poslaťod Bendy » Štv 27.09.2007 14:56

Ahojte ludia, mate tu niekto tohto krasneho psika? Aku ma povahu? Prosim napiste vsetko co o nich viete! Dakujem :no: :ahoj: Obrázok Obrázok
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Sirík » Štv 27.09.2007 17:14

Šiba inu

Malý, proporcionálny, svalnatý špicovitý pes so silnou kostrou. Má veľmi starý pôvod, siahajúci dokonca niekoľko tisícročí pred náš letopočet.V Japonsku je to najčastejšie chované domáce plemeno, údajne dodnes používané pri love vtákov, inde sa chová len ako spoločenský pes a strážca. Šiba je veľmi bystrý a pozorný psík, ktorý je v neustálom pohybe, veľmi nezávislý a samostatný. Často sa usiluje stať sa pánom rodiny. Ide o prírodné plemeno, preto by mal byť od narodenia v úzkom kontakte s ľuďmi, inak sa stáva plachým a bojazlivým.

To je v skratke o šibe :smile:
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Amaguk » Štv 27.09.2007 17:19

shiby su strasne tvrdohlave :smile: robia len to, co oni sami chcu, takze potrebuju kreativneho majitela, ktory ich o tom dokaze presvedcit. pri vycviku a vycho sa na shibu da ist len pozitivnou motivaciou, nikdy nie silou a natlakom.
inac su to dost opatrne psi, a silni individualisti, a potrebuju dobru socializaciu v stenacom veku, presne ako pise Sirka
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Sirík » Štv 27.09.2007 17:26

to hej :smile: ale spravnym vycvikom docielime co treba
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod ivana1 » Štv 01.11.2007 15:53

Ja mam shibu. Ma takmer 17 mesiacov, je to sucka, ktoru sme minuly mesiac uchovnili - cize presla bonitaciou a moze mat mlade s pp. :jupi:

Je to tak, ako pise Amaguk - plemeno, ktore je samostatne, ak ju pustis na volno, vrati sa Ti po samostatnej prechadzke o par hodin. To je jedina vec, ktora mi vadi. Inak ta samostatnost je dobra pri zvykani psa na samotu pocas prace - nerobi sceny, neknuci, zalahne a spi, kym sa vratime, nenici veci. Pri navrate sa ide pretrhnut, ako nas vita. S prechadzkami vydrzi, kolko potrebujes, ta nasa sa prebehne tak 4-5 x denne, ale keby sme nemohli, nepyta sa. Zvacsa cika 2 krat denne, len niekedy 3 x. Ked sa jej venujes, je spokojna, ked nieco robis, lezi pri Tebe - alebo aspon tak, aby na Teba videla, nepozaduje skrabkanie, ... Obcas sa u mojich deti (nad 17 rokov) snazi dostat do vyssej pozicie. Ja s nou nemam problem, poslucha ma - ale ja som vzdy trvala na tom, aby urobila, co som nakazala - decka si to casto rozmysleli...
U veta sa lutuje uz vopred :ach: .
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Poslaťod Bendy » Štv 01.11.2007 17:30

To som rada ze budete chovat male shiby, nezda sa mi, ze by to bolo pocetne plemeno. Mne sa paci, ze je to tichy pes a aj vyzera velmi pekne.
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ivana1 » Štv 01.11.2007 20:22

Bendy píše:...nezda sa mi, ze by to bolo pocetne plemeno. Mne sa paci, ze je to tichy pes ...


:aplause:
To hej, aj mne sa pacia (ale mne sa celkovo pacia spicovite plemena), ja som po shibe tuzila 7-8 rokov... Su tiche, to ano, ale na rozdiel od basenji aj stekaju. Nasa nevie prestat so stekanim pri bezdomovcoch, ale niekedy su jej podozrivi aj "normalni" ludia - staci, ze ma nejaku velku igelitku, alebo chudak mrzak kriva - a ona ma pred nimi varuje stekotom.... Doma niekedy stekava na vysavac :smile: , ale aj to uz prestava. Inak nie. Ked sme varovali jednu fenku 8 dni, tak sa od nej naucila pri zazvoneni stekat - obe stekali, ale ked ta fenka odisla domov, preslo ju to.

No - vela ich nie je, presne neviem, rocenka este nebola, ale tych 50 je uz na Slovensku urcite. V Cesku asi 1200. :ua:

:ahoj:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Poslaťod Aris » Ned 04.11.2007 12:56

Shiba je velmi pekne plemeno a som rada ze toto plemeno niekto chova :jupi: Potom daj aj fotky steniatok ked budete niekedy mat
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Amaguk » Ned 04.11.2007 13:31

Ivanka, vitaj medzi nami :ahoj:
a vyskrabkaj Hoshiko!

je to zdrhacka, potvora?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod ivana1 » Ned 04.11.2007 18:45

Amaguk píše:Ivanka, vitaj medzi nami :ahoj:
a vyskrabkaj Hoshiko!

je to zdrhacka, potvora?


Dakujem Ti za privitanie, aj ostatnym za reakcie. :poklona:
Steniatka snad budeme mat, ale buduci rok zalezi, kedy bude harat, aby to nebolo este v chladnom obdobi, no a chcem jej dat este trocha casu. Fotky urcite potom poposielam vselikade. Este sme mlade nemali, tak uvidime, v byte je to predsa len vacsi problem, ako v dome. Ked sme Hoshiko brali v 8 tyzdnoch, uz bola naucena na travicku. To asi na Ba sidlisku pri mackach tazko... :plac:

Co sa tyka zdrhania, minule mi ju pustila v kancelarii kamoska z flexiny. Hoshiko este chodila za mnou hodinu ako prilepena (cez obed sme boli u veta a potom som musela poriesit nejake veci na dve-tri hodiny v robote), potom lezala pod mojim stolom, no raz pri otvoreni dvier kancelarie jednoducho vstala a - zdrhla. Chytila som ju o dve poschodia nizsie, aj to len preto, lebo miesto vľavo si to namierila vpravo a dostala sa do slepej ulicky :oo: . Inak by mi behala po Namesti SNP... :plac: Vobec nezaberalo piskanie oblubenej hracky, volanie, lakanie na "mnam, mnam", ani ked ja som akoze bezala inde. Jednoducho si povedala, ze toho cakania ma dost a ide prec. Tak isla... :plac:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Poslaťod Amaguk » Ned 04.11.2007 20:47

ivana1 píše:Steniatka snad budeme mat, ale buduci rok zalezi, kedy bude harat, aby to nebolo este v chladnom obdobi, no a chcem jej dat este trocha casu.


urcite, aj viac casu nez len do buduceho roku, je este velmi mlada. podla mna skor ako v troch rokoch netreba davat sucku nakryvat - kvoli psychickej vyzretosti

raz pri otvoreni dvier kancelarie jednoducho vstala a - zdrhla. Chytila som ju o dve poschodia nizsie, aj to len preto, lebo miesto vľavo si to namierila vpravo a dostala sa do slepej ulicky :oo: . Inak by mi behala po Namesti SNP... :plac: Vobec nezaberalo piskanie oblubenej hracky, volanie, lakanie na "mnam, mnam", ani ked ja som akoze bezala inde. Jednoducho si povedala, ze toho cakania ma dost a ide prec. Tak isla...

ha, ha, tak to mi nieco pripomina :ach: :heh: :heh:
aj nas je taka samostatna jednotka, ze sa proste zoberie a ide, lebo ma predstavu o tom, aky chce mat program...
to su tie severanske nezavisle povahy :angel:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Silwuska » Pon 05.11.2007 8:47

:hmm: Len si tolko nenamyslajte o tych severskych povahach...moj robi to iste a to teda zo severanom nema nist spolocne :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 05.11.2007 8:51

Silwuska píše::hmm: Len si tolko nenamyslajte o tych severskych povahach...moj robi to iste a to teda zo severanom nema nist spolocne :heh:


no co ty vies, jeho deda kona brat mozno dosiel z Norska :smile:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Pon 05.11.2007 8:57

:oo: no asi ma ozaj volaco s konom...take ma laby velke jak kopyta :heh: a majluje sneh...takze...pridavam sa k vam do debaty o severskych psoch... :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod ivana1 » Pon 05.11.2007 19:16

Amaguk píše:urcite, aj viac casu nez len do buduceho roku, je este velmi mlada. podla mna skor ako v troch rokoch netreba davat sucku nakryvat - kvoli psychickej vyzretosti


No - co sa tyka casu, neviem, neviem, vsetci shibaci mi hovorili, ze ideal je pred druhym rokom. Trojrocna suka shiba vraj uz psovi neda (take poznam osobne - majitelia vymienali aj psov,... nikdy tie sucky psom uz nedali). Shiba moze byt uchovnena v 12 mesiacoch, ostatne plemena v nasom klube neskor. Hoshiko harala ako 6 mesacna, bolo mi povedane, ze tretie haranie je ideal. Medzi 1. a 2. haranim mala pauzu 8 mesiacov. Keby to mala aj teraz, tak april by som mozno "brala", ale ak by po pol roku - v 2/2008 - to je zima na moj vkus. Uvidime. Teraz vybavujeme nazov chovnej stanice, potom sa az chcem dat do kontaktu s vyhliadnutymi majitelmi psa, vybavit krycie povolenie,...
Inak mas pravdu, viac by som jej dala casu. Ale co ked potom naozaj neda? A na zimne haranie o rok - :oo: :zima: :zima: :zima:

Vitajte, ostatne dievcence, medzi nami, severanmi a japoncami! (Mimochodom - Amaguk - klub navrhuje novy nazov, este sa uvidi, ale menovali len jeden navrh - Klub chovatelov psov severskych a JAPONSKYCH plemien psov. Akitakom sa to na schodzi ratalo...) Je to kasta psov, ktore su svojhlave, s vlastnymi planmi prechadzok a navratov.
Ja som vsak toho casu na tom tak, ze psica ma 8, alebo 20 metrove voditko furt. :aaa: :hi: Jednoducho - sleduje ma, ked sa schovam, leti za mnou, ale o chvilu jej slahne - a ide prec, ci ja idem, alebo nie...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI