Shiba Inu (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod ivana1 » Pon 15.08.2011 17:51

Chce šteňa - mladú sučku do jedného roku veku (do roku a pol) - už som mu odpovedala, kam sa môže obrátiť... :ahoj:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod vlcica_naty » Ned 04.09.2011 12:14

Ahojte,
uvažujeme o kúpe shiba inu, avšak na mnohých miestach sme čítali, že vraj je neznášanlivá k iným psom a podobne, tak sa obraciam sem na vás, majiteľov... Čo je na tom pravdy? Je možné neskôr k shibe kúpiť ďalšieho psa? (plánujem šteniatko BOC cca o rok). Znáša venčenie s inými psami, alebo je na ne agresívna? Koľko záleží od konkrétneho jedinca a výchovy, socializácie a koľko proste od plemena?
I believe in miracles they happen every day...
vlcica_naty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod vietorina » Ned 04.09.2011 20:06

Ja by som si na alematta davala pozor, nejak sa mi nezda. Predtym ako napisal sem, vypisoval o 4 buldogoch bez PP, hladal tibetsku dogu, chcel operovat staforda a dokonca aj napisal, ze tu nakupuje psov. :hmm:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod ivana1 » Ned 18.09.2011 15:11

vlcica_naty - shiba je plemeno dosť svojrázne. :no: Je to mačka v psej koži. Pes sa dobre znesie s fenkou, ale veľmi by som nepočítala, že dvaja psy by spolu vyšli v dobrom. Fenky sú na tom so znášanlivosťou lepšie, ale nie je to super. S našou Hoshiko sme nikdy nemali problém, čierna Rippa teraz v roku a pol začína vystrkovať rožky - a veru ju musím vonku strážiť, občas sa vrhne na nejakého psa, sučku :ach: :pac: - trvá to asi 2-3 týždne - asi jej blížiace háranie lezie na mozog. Ale späť k Tvojej otázke - hodne robí socializácia (naša Rippka zbožňovala každé psisko naokolo, no teraz... :nwm: ). Odporúčala by som - ak už - tak kúpiť opačné pohlavie (určite však nie oba psy) - a šteňa vyberať z chovky, kde už rodičia sú znášanlivejší - a chovateľovi sa darí chovať spolu všetky shiby pospolu. Ak ich musí oddeľovať do kotcov - tak tam je istý príznak neznášanlivosti.
Doma mám tri sučky v byte - ale Rippka práve len dospieva a malá Ami je šteňa, takže ešte problém doma nie je a dobre sa znesú. Dúfam, že im to vydrží. :angel:

vietorina píše:Ja by som si na alematta davala pozor, nejak sa mi nezda. Predtym ako napisal sem, vypisoval o 4 buldogoch bez PP, hladal tibetsku dogu, chcel operovat staforda a dokonca aj napisal, ze tu nakupuje psov. :hmm:

Fakt. :joint: Ale viac sa mi neozval. :ua:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod Nanda » Pon 21.11.2011 19:56

:ahoj: Ahojte :ahoj: Ja by som si chcela v budúcnosti zaobstarať Shiba Inu Chcela by som vedieť:
• akú má povahu
•či je moc aktívny
Ďakujem pekne za info. :jop:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod hriva » Uto 22.11.2011 13:36

Offtopic: Nanda ved pred chvilou ste chceli NO na chalupu ci to sa mi len zdalo to nie ty? :joint:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod Nanda » Uto 22.11.2011 14:58

Shibu by som chcela až keď budem dospelá
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod ivana1 » Sob 26.11.2011 12:27

Mno, Nanda - tak ak to plánuješ neskôr, máš čas študovať. :no: Ja som na shibu čakala cca 9 rokov. Na mojej stránke máš popis shiby. http://www.shiba-inu.sk/popisshiby.html
Ale - shiba si najlepšie rozumie s človiečikmi od 12 rokov - tak netreba čakať dlho. :no:
V stručnosti - je to mačka v psej koži. A čo sa týka aktivity - prispôsobí sa tomu, čo potrebuješ - bude popri Tebe vylihovať, ale aj hodiny chodiť...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod ivana1 » Uto 17.01.2012 17:19

Darujú 6 ročného shibáčika: http://www.shiba-klub.cz/index2.php?akc ... ta_nabidka

A hore je oznam o ponuke šteniatok - téééda - mamka má čo robiť - má ich sedem! (Pritom u shíb zväčša bývajú 2-3.) Nám sa štvrté šteňa "nechcelo" zmestiť k cecíkom - nieto ešte siedme! :poklona:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod Vagi17 » Štv 19.01.2012 9:00

V letošních číslech časopisu Svět psů a Psí kusy najdete články o Shiba Inu. Více info na jejich stránkách :)
Šeltie - Camellot [Rico] z Březkého průhona
Narozen - 22.3. 2011
Vagi17
Šteniatko
 
Príspevky: 59

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod ivana1 » Sob 06.04.2013 20:03

Ak by sa našiel niekto, kto by rád shiby :smile: - chovateľka zdarma ponúka párik dospelých shíb. Sú to rodičia našej čiernej Rippky. Ponúka psa Fallscreek´s Akira Bi (nar. 13.6.2006 ,Import USA, interchampin a champion 7 zemí "Akira" ) a jeho družku "Chiko" Czech Jakobín (nar. 8.2.2006, Interchampion a champion 5 zemí) http://www.czechjakobin.com/shiba-inu.html
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod clupko » Pia 20.09.2013 13:28

mozu byt shiba inu biele?
na oficialnej FCI stranke v standarde biela farba nie je, ale v popise standardu shiby na stranke slovenskej ChS som nasla aj bielu farbu. ako to je? (niezeby som nutne potrebovala bielu shibu, len ma zaujal ten rozdiel)

inak uzasne psiky, a tie grimasy a gesta co dokazu vystruhat :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod Jano11 » Sob 07.12.2013 12:17

Zdravím!
Je tu ešte niekto, kto sleduje túto tému? :nwm: Nakoľko máme doma 5 mesačnú shibu a mal by som zopár otázok ohľadne ich "výcviku" - pokiaľ sa to tak dá vôbec nazvať, stravy, atď. (teda shibu majú skôr rodičia - ja som doma akurát cen víkend) Tak ak tu niekoho nájdem, bol by som vďačný :smile:
Jano11
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod ivana1 » Ned 15.12.2013 16:21

Som samé ucho. :smile:


clupko píše:mozu byt shiba inu biele?
Povolená nie je. Občas to niektorí vyšpekulujú a nazvú to krémovou farbou.
Kamarátka má bielu, pekná je :smile: http://wakowlk.rajce.idnes.cz/Leto_2013/#P1160203.jpg ale ako neštandard (s PP).
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Shiba Inu (FCI)

Poslaťod Jano11 » Pon 16.12.2013 19:24

No, tak začal by som asi tým výcvikom - písal som to aj do témy výchova a výcvik --> motivácia, kde som sa celkom zorientoval, čo a ako :yes: . Ale určite si rád prečítam aj tvoj názor ako majiteľky shíb. Tak k veci - spomínaný problém bol s ignoráciou. Pes proste ignoruje povely, privolanie atď. a to najmä vonku na prechádzke viď viewtopic.php?f=9&t=14766&start=540. A inak celkovo mi naposledy (doma som prevažne len cez víkendy) prišlo, akoby o dosť menej poslúchala, keď už aj poslúchne a pochválim ju / pohladkám, niekedy sa tvári , že je to neskutočné otravné. Sem tam si dokonca ani pamlsok nezobere. (žeby len zlá nálada? :nwm: )

K strave by som sa chcel spýtať či si shiba vystačí s granulami. Lebo naši jej všeličo kuchtia keďže granulami pohŕda (logicky keď má takmer neustále lepšie žrádlo :pac: ) až kým sa k nim nespraví nejaká tá príloha - slepačí vývar alebo ja neviem čo všetko možné jej k tomu dávajú. Je takéto miešanie varenej stravy / granúl vhodné? Ako, ja som sa tu dočítal, že teda vôbec a aj sa im to snažím vysvetliť, ale ... :ach:

Sú tvoje shiby zvyknuté chodiť vonku navoľno? (nemyslím zrovna v meste, ale npr. niekde na lúke) A ako majú zvládnutú aspoň nejakú tú základnú poslušnosť? :smile:
Jano11
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI