Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 13.06.2018 13:37

To je tak - kúpite si auto, ktoré sa vám môže kedykoľvek pokaziť, bez záruky bez toho, aby ste poznali predošlých majiteľov alebo si kúpite auto so zárukou, nové, aj keď trochu drahšie? Obzvlášť pri živom tvore by som sa zamyslela, čo kupujem na 10-15 rokov. :ach: Ak sa vám zdá bostoňák drahý s PP, popozerajte sa po inom plemene alebo sa popozerajte po útulkoch. Škoda zohavovať plemeno množením a ešte to aj podporovať kúpou.
O psoch bez PP viac tu: viewtopic.php?f=30&t=1923&start=9750
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Poslaťod pigie » Str 13.06.2018 13:42

Ono hlavne pri psoch bez PP mozete po case zistit, ze miesto auta mate motorku... Nik vam nemoze dat zaruku, ze z bez PP vyrastie boston. Moze sa na neho podobat, ale moze to byt aj nieco uplne ine. Ak bostona, tak jedine s PP, to je zaruka, ze je to naozaj plemeno, ktore chcete. Nemusite ani na vystavy ani nikde, platite za plemeno, nie za nieco, co sa na dane plemeno podoba.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Poslaťod elfinka » Str 13.06.2018 13:57

Boston bez PP nebude boston. Mate 50 alebo viac % sancu, ze to nebude ani vyzerat, ani mat povahu. U Bostona to budu krizence s mopsami, frbulmi, nejakeho stafokrizenca ci jack-krizeny-ulicou by som tam tiez cakala.
A u tychto plemien by som teda extra nesla do bPP ani nahodou. Usetrite par sto eur na kupe psa, mate sancu ze vyplacate tisice na rieseni neustalych zdravotnych problemov. Ale teda u tychto kratkonosych treba dobre vyberat aj s PP, psik z "PP mnozky" moze byt na tom zdravotne tiez dost zle.

Vikiki22 píše:To je tak - kúpite si auto, ktoré sa vám môže kedykoľvek pokaziť, bez záruky bez toho, aby ste poznali predošlých majiteľov alebo si kúpite auto so zárukou, nové, aj keď trochu drahšie?

Offtopic: No ak to takto beru ludia aj pri psoch, tak sa necudujem ze je tolko bpp psov - auto kupovat nove je fakt dost velky luxus. :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Poslaťod tonamie » Str 13.06.2018 15:08

B0st0n píše:Zdravím,

po dlhšej dobe budem reagovať tu, prečítal som si tému, ale nedozvedel som sa v podstate nič. Mali sme nemeckého ovčiaka, no teraz sme doma bez psíka a tak sme začali hľadať, mne sa strašne zapáčilo toto plemeno - vzhľadom aj charakteristikou. Chcel by som sa opýtať, že či je možné ho kŕmiť čiastočne domácou stravou, nakoľko som čítal, že občas znášajú stravu dosť zle. Ďalej či je možné ho nechať občas von počas letných dní, keď je teplo - v pelechu a v búde samozrejme. Ďalej čo všetko stojí postupom času. Naša predošlá fenka nebola tak náročná na peniaze, mala búdu a väčšinu času bola vonku, preto si chceme postupne zvyknúť. A niečo ohľadom ceny, či je všade tá cena tak vysoká alebo sa dá nájsť aj za podstatne menej. Nechceme psa na výstavy ani na prestíž. Chceme člena rodiny, nech nie je smutno :) , no cena odrádza nás všetkých. A na vzdialenosti po SK nezáleží. Najlepšie by bolo do 100€, čo je ale zrejme nereálne, keď pozeráme inzeráty. Chápem, že pes bez papierov je lotéria - tie sú podstatne lacnejšie, ale je to až tak zlé? Nám osobne sa to zdá byť dosť veľa len za spoločníka. Prosím nechápte ma zle, chcem len poradiť. No bostona som si zamiloval a nedokážem sa zriecť.
Ďakujem.

Ahoj vies preco steniatko s PP nemoze stat 100€ ale stoji 1000€ aj ked ho chces ako spolocnika?
Ma otca a matku ti maju splnene podmienky na uchovnenie to znamena veterinarne vysetrenia ( nech sa vylucia dedicne ochorenia) , preventivne ockovania nakrytej feny, kontrolne vysetrenia, absolvovane uchovnenie, absolvovane vystavy, vydane krycie povolenie, kontrola vrhu, petpasy za vsetko sa platia extremne vysoke poplatky. Len kvalitny fen na psa stoji 200€ ... U poctivych chovatelov su naklady v radoch tisicov eur rocne a tisicok najazdenych km.
Bohuzial regulovany chov nie je len o kupe kvalitneho krmiva ale xy poplatkoch.

Ale samozrejme pokial mam suku co sa podoba na bostonskeho teriera a sused psa, nechame ich sparit sa na luke a vezmem ju raz na rtg ci je kotna alebo vobec pockam na porod a uvidim ci vsetko v zdravi dopadne tak ano 100€ asi bude adekvatna cena za taku starostlivost.

Ale aj nieco pozitivne. Ked vies co chces ozvi sa viacerym chovatelom bostonskeho teriera. Pis si s nimi, pytaj sa, pozvi sa na navstevu a vela sa dozvies. Lepsie si budes vediet vybrat spravneho chovatela ak si sadnete aj ludsky a na cene sa da dohodnut, moznost splatok, spolumajitelstva, narodi sa nestandardne steniatko a cena pojde dolu
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Poslaťod wer » Str 13.06.2018 15:40

Ja len dodam, spoj sa s chovatelmi (normalne registrovane chovne stanice = PP psy) - chod na vystavu napr a pytaj sa na psikov "pet kvality". Budes mat zaruku, ze to bude boston, ale teda z nejakeho dovodu nebude vhodny jedinec do chovu - neviem, ake su vylucujuce vady u nich, ale urcite nezostupene gulky u psa, prip. farba nestandardna a tym padom aj ta cena bude priaznivejsia. :no: Inak to je na zamyslenie, ze u mnozitelov bezpapierakov sa vylucujuce vady casto prednasaju ako supertrupervynimocne zviera a predava sa za este viac.. :haha: Boston je vcelku modne plemeno, ta cena tych bezPP je totaaaalne neadekvatna. Ja by som to v ziadnom pripade nepodporila. Fakt nejde o vystavy. Ide o to, ze ste si vybrali plemeno, tak.si aj chodte za nim. :ahoj:

Tonamie dopisala, nemusela som dodavat :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Poslaťod jakut » Str 13.06.2018 16:06

Už popísali baby dosť, ale musím aj ja.
Na rovinu, radšej nie. Boston je modne plemeno a tie sa krížia "hlava -nehlava' len aby bolo na predražený predaj. Už to tu niekto písal.. čakala by som mops x francuzak, mops atď. Myslim si, ze to je podobne ako u frbulov.. porod na 98% cisarskym a aby sa tomu vyhli ( to su totiz dalsie naklady ) budu experimentovat s krizenim a predavat ako prave bez PP.
Ja mam teda frbulov, teda uz len jedneho :plac: , ale nemyslitelne aby si ho nechal cely den na dvore ked je vonku 27 a viac. Je jedno, ze bude mat tien, nezvladne to. Stena mozno , uz dvojrocny pes bude mat problem, zivotohrozujuci. K strave je to logeria, ale na domacu stravu po ludoch zabudni, to nie je pre ziadneho psa dlhodobo a pre plemena kt. Spominam vyssie uz vobec nie. Cakaj problemy, zaludocne, problem so stolicou, so srstou atd.
Srt, je omylom mysliet si ze kratkosrsty pes nebude plznut. Bud. Boston ma srst rovnaku ako frbul. Budete to mat vsade a tie male ihlicky sa nedaju jednoducho pozametat, pozbierat ako dlhsia srst. Bezne auto cistim lepiacou paskou.
Dalsia vec je zima, tak kratkosrsty pes.. jednoducho bude mu zima. Je to navyse maly pes.

Sa zamysli, co vies poskytnut ty tomu psovi, resp. Vy, okrem ludskej stravy a dvora. Lebo to je dost malo.
Inak vieš čo ja milujem frbulov, milujem tie ich papulky, povahu atd. a napriek tomu mam doma stena ineho , uplne ineho plemena. Hlavny dovod je zdravie, pretoze som chcela psa o ktoreho sa nubudem musiet bat co pride a cim si chudak bude musiet este prejst. Ano chapem, ze osud neovlpyvnim, ale takto som to "minimalizovala" nenasla som vhodnejsie slovo.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 13.06.2018 18:28

Vikiki22 píše:To je tak - kúpite si auto, ktoré sa vám môže kedykoľvek pokaziť, bez záruky bez toho, aby ste poznali predošlých majiteľov alebo si kúpite auto so zárukou, nové, aj keď trochu drahšie?

Offtopic: No ak to takto beru ludia aj pri psoch, tak sa necudujem ze je tolko bpp psov - auto kupovat nove je fakt dost velky luxus. :lol:[/quote]
Offtopic: A potom nadávajú, že sa im auto kazí a musia nielen týždne čakať na opravu, ale aj za nehorázne prachy. :ha:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Poslaťod elfinka » Str 13.06.2018 18:46

Vikiki22 píše:Offtopic: A potom nadávajú, že sa im auto kazí a musia nielen týždne čakať na opravu, ale aj za nehorázne prachy. :ha:

Offtopic: Ani nie. Tie "nehorazne prachy" za opravu su vacsinou len zlomok toho co sa usetri oproti novemu autu.

Narozdiel od steniatka, kde je aj PP cena len zlomok moznych nakladov za blby uraz.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Poslaťod DiamonD » Štv 14.06.2018 12:27

Ak nechces do psa investovat a chces psa na dvor tak by som bostona určite neriešila. Čisteho bostona bez PP ani nenajdeš. Musiš ratat s možnymi alergiami a podobne. Na dvor určite neodporučam. V zime už vobec nie. Preco prave boston? Lebo sa ti paci ta tvarička? Čo možes ponuknut psovi ty? Ked chces psa pod 100€ budes mat na pripadneho veterinara a kvalitnu stravu? Poobzeraj sa po utulkoch tam najdeš rôzne originály určite aj niečo podla tvojho vkusu...
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Poslaťod Margita » Štv 14.06.2018 13:18

V poslednej dobe Je bostonov dosť už sa to stáva také módne plemeno ,aj americký bezsrsty teriér,takze veľký pozor na mnozitelov
Premyslite si to
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Bostonský teriér / Boston Terrier (FCI)

Poslaťod Margita » Štv 14.06.2018 16:33

mi vybehlo na fb...https://www.facebook.com/OS.Buldoci.nad ... 1294717232
buldocek ci boston,ako lajk pri stenati ani nespoznas rozdiel...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI