Lhasa Apso (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod Corinne » Uto 10.08.2010 11:45

A ty mas psika s PP? Lebo je jasne, ze bPP sa mozu plemenu priblizovat len okrajovo, to vidim aj ja na sidlisku. Ludia si myslia, ze maju doma nejake plemeno, ale keby videli 100% praveho psa ich plemena, tak by sa asi dost cudovali :ach:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod monika.o » Uto 10.08.2010 11:57

ahoj,tigrica :ahoj:
tak k tým rozdielom...myslím,že hlavným rozdielom je nos...shih-tzu je brachycefalické plemeno,čiže nos má krátky,akoby narazený (vieš,čo tým myslím,že? :lol: )
veľkostne sú rovnakí,aj srsť majú rovnakú...akurát odlišná je povaha...pokiaľ viem,tak shih-tzu je prítulnejší a menej tvrdohlavý ako LA
výška a váha LA: do 25,4cm a 6-8kg
výška a váha shih-tzu: do 26,7 a 4,5-8,1kg
ešte niečo viac sa môžeš dozvedieť tu: http://www.lhasaapso.estranky.cz/clanky ... -a-shi-tzu

ono,to,že jeden psík je väčší,druhý menší...pokiaľ sú to psíky bezPP,je možné všetko...veď aj taký york...na ulici vidíš malého,1,5kg a druhého s 5kg...
u shih-tzu by výška nemala presiahnuť 26,7cm v kohútiku,ale v bezPP chove na to nikto nedohliada a tak máš psov aj s viac než 30cm :no:

čo sa týka kryptorchizmu...nie,psík nemôže normálne kryť,pretože kryptorchizmus je dedičné ochorenie
riziká..tak teraz citujem z časopisu Žvot so psomč.19 z r.2007
Jedná sa o umiestnenie semenníka v neprirodzenej polohe vo vyššej teplote,akú by mal v miešku.Obyčajne do stredného veku psa nemusí byť kryptorchizmus spojený s ďalšou patológiou.Vo vyššom veku sa pridávajú chorobné aktivity s produkciou nadmerných hladín hormónov a s jeho nádorovým bujnením.

takže pokiaľ je pes kryptorchid,nesmie byť použitý v chove :no:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod tigrica182 » Uto 10.08.2010 12:24

monika - velmi pekne ti dakujem za vysvetlenie - videla si aj fotky??? co na to hovoris??? moj je sice bezPP ale tak jeho rodicov a hlavne dalekych predkov pozname s priatelom, takze mam istotu, ze mam shih-tzu, no len mam pocit, ze tu vacsina ludi ma autobusy velke - oproti nim je moj skrecok...
co sa tyka toho kryptochida - ake su nasledky ak to psik ma? preco nesmie kryt? bolo by to dedincne ano???
Zaneta
tigrica182
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Bydlisko: Presov

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod tigrica182 » Uto 10.08.2010 12:28

Corinne píše:A ty mas psika s PP?

je to bPP, ale 100% poznam jeho predkov - teda priatel a on mi ho kupoval a zas kvoli mojmu zdraviu si nemohol dovolit kupit mi polovicatu shih-tzu alebo teda nejakeho bastardika. mam silnu alergiu na chlpy a shih-tze ako vies maju vlasy..
ja len ci niektory z nich nemoze byt lhasa apso, ale tka ako som citala, su si podobny az na oci, nostek, srst... _:( tak potom to ju pokryzene hore dole.. a to ja som odtialto chcela svojmu tu zabezpecit kamaratku... no ale nebudem kupovat predsa autobusy :(
Zaneta
tigrica182
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Bydlisko: Presov

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod monika.o » Uto 10.08.2010 12:43

tigrica,
vieš čo,keby si sa stretla s majiteľmi tých psíkov,shih-tzu,čo sú väčší ako Matty,skús sa ich spýtať,koľko vážia a merajú
lebo ja som ich naživo nevidela a z fotiek...aj tá srsť môže byť optickým klamom...ja keď som dala Toba ostrihať,tak sa mi zmenil poriadne,mala som pocit,že zhodil aspoň 2kilá a zmenšil sa o 10cm :joint:

kryptorchizmus
ono,ja to celkom neovládam,ale je tu téma o tom viewtopic.php?f=11&t=2005&hilit=kryptorchizmus
ako som písala vyššie,môže to spôsobiť nadmerné tvorenie hormónov a nádorové bujnenie,čiže je možné,že by psík mohol mať nádor-rakovinu
áno,je to dedičné,prenáša sa to stále na ďalšie a ďalšie generácie a ak si prečítaš štandard akéhokoľvek plemena,tak na konci máš poznámku,že psy musia mať obidva normálne vyvinuté semenníky úplne zostúpené v miešku...

ale určite si prečítaj tú tému,ja toho o kryptorchizme veľa neviem
alebo si zadaj do :google: kryptorchizmus u psa a uvidíš,čo ti vypíše :no:

máš podozrenie,že Matty trpí kryptorchizmom?
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod tigrica182 » Uto 10.08.2010 12:58

MONIKA - asi ano - asi trpi, ale pojdeme k vetovi, aby to urcil.. dakujem
Zaneta
tigrica182
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Bydlisko: Presov

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod monika.o » Uto 10.08.2010 12:59

nemôžeš mu nahmatať semenníky? koľko on má?

lebo aj Tobovi spadol až neskoršie,už som hysterčila...
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod tigrica182 » Uto 10.08.2010 14:59

MONIKA - 11 mesiace ma , co myslis, moze sa to u neho upravit??
Zaneta
tigrica182
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Bydlisko: Presov

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod monika.o » Uto 10.08.2010 15:06

hmm,tak neviem :ua: 11 mesiacov je už dosť veľa...skoč s ním k vetovi,budete múdrejší :no: všetko sa dá riešiť,držím palce,aby neboli problémy :smile:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod anemika » Uto 10.08.2010 16:35

Semeniky maju zostupit do 8 tyzdnov. Ak nezostupi, da sa tomu pomoct hormonalnymi injekciami. Ak aj tak nezostupi, treba ho dat vybrat, nakolko v dutine brusnej je vyssia teplota, ako v miesku a moze sa stat, ze vajicko zacne mat v brusku "problemy" a potom aj psik.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod monika.o » Uto 10.08.2010 16:40

anemika...ked som dostala Toba,mal 3mesiace a jeden semenník mal nezostúpený,zostúpil mu,keď mal možno 4-5mesiacov :nwm:
ale áno,máš pravdu...pokiaľ to nezostúpi alebo sa nevyberie,môže to narobiť šarapatu :ua:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod tigrica182 » Uto 10.08.2010 20:09

[quote="monika.o" všetko sa dá riešiť,držím palce,aby neboli problémy :smile:[/quote]

DAKUJEM POJDEM
Zaneta
tigrica182
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Bydlisko: Presov

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod tata333 » Štv 26.08.2010 22:54

Ahojte :ahoj:
Chcela by som vas poprosit o radu. Ja viem ze pre moju Tinu je uz asi neskoro ale pokusim sa ju este na to vycvicit len newem ako a potrebujem poradit!! Ako ju mam oducit stekat ked je sama doma?? Lebo ked sme nahodou dlhsie prec ako ja ked som bola v tabore a mamina robila do neskoreho vecera tak stekala doma ako besna uz nepomaha ani zapnuta telka ci radio a svetlo. Newem si uz rady a susedia sa len stazuju :plac: DAkujem za kazdu radu :ua:
tata333
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod urma » Pia 27.08.2010 8:00

tata888 asi len protistekaci obojok :pac:
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod tigrica182 » Pia 27.08.2010 15:45

tata333 "Ako ju mam oducit stekat ked je sama doma??"

ak sa nemylim, tak v najnovsom rytmuse zivota je presne o tom pisane... ako mas ucit psika, aby neplakal, ked odchadzas... bud si ho kup, alebo mi napis a ja ti to skusim prepisat

ahoj.
Zaneta
tigrica182
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Bydlisko: Presov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI