Lhasa Apso (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod monika.o » Pia 08.10.2010 20:42

no,ako ja tiež nemám presne tie kefy,na ktoré som hodila link,tie boli len kvôli predstave :no:

fúha,tak to vás obdivujem,ja sa bojím strihať Toba sama :hi: stresujem,už len keď musím vystrihnúť žmolok na nejakom neprístupnom mieste(za ušami,na papuľke...)..takže my radšej do salónika,kde už tá pani má strihanie v rukách :ha:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod Alexis » Str 13.10.2010 16:18

Ahojte mam krizenca lhasa apso -cierneho , jasne , ze nie je taky hunaty a chlpaty ako cistokrvne psy , ale nechapem preco sa mu po strihani vzdy skrati srst o par cm :ua:
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod tata333 » Uto 19.10.2010 15:12

:ahoj:
Tak tento vikend sme s krpatou oslavovali druhe narodeniny :lol: Vsetko naj Tinke :lol: :lol: :lol:
tata333
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod monika.o » Uto 19.10.2010 16:47

tata...prajem všetko najlepšie :aplause:

Alexis...mohla by si hodiť fotku? :smile:
Alexis píše:ale nechapem preco sa mu po strihani vzdy skrati srst o par cm :ua:

a tomuto celkom nerozumiem :nwm:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod urma » Str 20.10.2010 8:12

tigrica182 píše:jeej dakujem - a som opat tam, kde som nechcela byt :D xixi - presne ako ty hovoris , kadernicky odporucaju tuto B, a chovatelky variant A... nehnevaj sa na mna - som rada, aj za tvoj nazor...

mozem este poprosit co najviac nazorov?
dakujem


ja by som povedala, ze to zalezi od stavu srsti psika. S tou s dlhymi rovnymi hrotmi-variant A nerozceses tuhsie muchliny, dredy, hrcky alebo ako to chces nazvat :no: No a my - kadernicky sa bohuzial stretavame skorej s takymi zacuchanymi havkacmi vseho druhu. Psik na vystavnom podstavci urcite nebude mat zacuchanu srst, tam ju treba len jemne porozdelovat. No a tiez ju ma rovnu, dlhokansku a na taky typ je vhodny variant A. Takze tak.
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod Alexis » Str 20.10.2010 12:31

Alexis píše:ale nechapem preco sa mu po strihani vzdy skrati srst o par cm :ua:

a tomuto celkom nerozumiem :nwm:[/quote]

myslene je to tak , ze po strihani mu nedoraste uplne srst tak ako ju mal pred strihanim , napr. ked sme ho este nedavali vobec strihat mal cca 10cm a teraz mu to na 10cm uz nedorastáva ... uz chapes ?
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod monika.o » Str 20.10.2010 18:00

myslím,že to je normálne...ja som dávala Toba strihať...niekedy v máji...a tiež mu ešte srsť nedorástla celkom tak,ako ju mal pred strihaním :no:
a tiež to asi záleží od toho,ako často ho dávate strihať,neviem...Tob bol strihaný ešte len raz,takže sa k tomu celkom vyjadriť neviem

ešte sa vrátim k tej srsti...odkedy máme rozčesávač :jop: je to omnoho lepšie,rozčešem ho za oveľa kratší čas ako predtým,netvorí sa mu až toľko žmolkov
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod kikus » Pon 25.10.2010 12:31

Alexis píše:
Alexis píše:ale nechapem preco sa mu po strihani vzdy skrati srst o par cm :ua:

a tomuto celkom nerozumiem :nwm:


myslene je to tak , ze po strihani mu nedoraste uplne srst tak ako ju mal pred strihanim , napr. ked sme ho este nedavali vobec strihat mal cca 10cm a teraz mu to na 10cm uz nedorastáva ... uz chapes ?[/quote]

Ahojte toto sa mi nezdá ja chovám lhasy s PP a mam aj salon pre psov a ked ostriham moju lhasacku z vystavnej srsti co je az po zem, tak do roka a pol ju ma zase dorastenu az pozem. Zalezi od kvality psika,srsti a hlavne od toho ako sa o nu staras. To strihanie mam na mysly strojcekom na 1cm :smile:
Skus mu davat do zradla olej Dermanorm na podporu vyzivy srsti a koze, urcite mu pomoze.
Naposledy upravil kikus dňa Pon 25.10.2010 12:44, celkovo upravené 2
kikus
Snoopy
 
Príspevky: 152

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod kikus » Pon 25.10.2010 12:40

moja nufka :smile:

Obrázok
Obrázok
Obrázok
kikus
Snoopy
 
Príspevky: 152

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod tata333 » Uto 26.10.2010 20:21

:ahoj:
Ozaj chcela som sa uz minule opytat ale vzdy na to zabudnem!!! Mozu jest psy papriku?? Lebo nasa Tina ju doslova miluje!!! Minule som so srandy spravila pokus do jednej ruky som si dala salamu do druhej papriku a ona si vybrala papriku :lol:
Ako chuti jej aj ina zelenina mrkva uhorka ale najviac ma rada papriku!! Tak som chcela vediet ci nebude mat z toho nejake problemy alebo tak ci to nevadi!!! Dakujem za odpovede :smile:
tata333
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod monika.o » Štv 28.10.2010 18:09

kikus...krááásna je :love: a rusáci tiež :jop:

tata...jasné,že môže jesť papriku :yes: ale len poriadne dozretú :no:
keď si pozrieš subforum Surová strava,je tam toho hoodne aj o inej zelenine
ja krmim surovou stravou a sme spokojní :jop: :ha:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod tata333 » Pon 03.01.2011 22:17

Cawte vsetci :ahoj:
Tak ako ste prezili Vianoce a Silvestra aj s vasimi havkacmi???
tata333
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod monika.o » Pon 03.01.2011 22:36

jéé,konečne tu niekto je :aaa: :ha:

ahoj,tata
my v pohode,Tob celkovo petardy nejak nevníma,skôr starší psík,Šaro,bol dosť nervózny :ach: ale,našťastie,u nás nie je žiadny veľký ohňostroj a psi boli aj tak zavretí
na Vianoce dostali sušené ušká a teraz som Tobovi objednala tento postroj http://psickaren.sk/index.php?produktID ... goriaID=36 už sa neviem dočkať,kedy príde :aaa: :ha:

ako sa máte vy? čo sneh? :ha:
Obrázok
Obrázok
vietor v chlpoch :ha: Obrázok
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod tata333 » Ned 23.01.2011 13:11

:ahoj:
Tak to som rada ... nasa Tina zaliezla pod gauc a snazila sa vychadzat co najmenej :lol: U nas bolo toho ohnostroja viac nez dost a krpata to uz tusila od obeda chodila po byte ako zmyslov zbavena a newedela kam sa od radosti skryt :ua: Ale ked sestra s priatelom odisli na chatu tak mi doniesli jeho steniatko na strazenie a potom sa uz tak nebala obe lezali pri sebe a ani nemukli boli zlate :lol:
A ten postroj je perfektny nieco podobne chcem aj ja krpatej lebo cim ma hustejsiu srst tym viac ju skrti ten jej obojok a tak jej chcem nieco take cez labky.
Prvy sneh si Tina doslova uzivala tolko radosti som u nej videla naposledy v lete ked zacinalo svietit slnko :lol:
tata333
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Lhasa Apso (FCI)

Poslaťod monika.o » Ned 23.01.2011 20:23

sneh má asi väčšina psov rada :lol: akurát pohľad na snehové gule na srsti nie je ten najpríjemnejší,čo? :ha:
za postroj ďakujem,ale vieš čo,ja ho plánujem používať až v lete,keď bude ostrihaný - na korčule,nejaký ten výlet a tak - do dlhej srsti mi to príde nepraktické,lebo srsť sa okolo toho omotávala :nwm:
Tob to mal na sebe asi 3-krát aj to len na pár minút,aby som videla,ako v tom vyzerá,keď som mu nastavovala veľkosť,tak sa mu kdesi medzi labkami srsť tak pekne zamotala,že som postroj pomaly nevedela dať dole :nwm: a tiež v dlhej srsti som postroj videla akurát na chrbte,na bokoch bol úplne skrytý :ha:
Obrázok
ale ako ty chceš :no: ja to tiež teraz nechcem používať,lebo postroj je určený hlavne na ťahanie a my máme problém aj s ťahaním na obojku,na postroji neviem,ako by išiel :ha:
Obrázok
:ahoj:

* 3.4.2011 téma prečistená od OT. (Vikiki22)
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI