Switch to full style
Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI
Odoslať odpoveď

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Str 09.05.2018 17:03

joj,zase ach :ach: seriozny chovatel=startovaci balicek? to je tak dobra finta vsetkych mnozitelov ako sa napchat zaujemcom do zadku
toto vobec ni je ukazovatel,a ani to nie je ukazovatel ze seriozny chovatel krmi 200€ granulami
seriozny chovatel pozna vsetkych svojich psov,10 generaci dozadu,aj ich rodicov a prarodicov,to je taky co sa zaujima

sorry za vylev,ale mi to prislo dost infantilne a naivne to spajat,ze seriozny chovatel ti da granulky a hracku :ach:

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Štv 10.05.2018 6:57

Súhlas s Margitou.

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Štv 10.05.2018 8:33

Margita píše:joj,zase ach :ach: seriozny chovatel=startovaci balicek? to je tak dobra finta vsetkych mnozitelov ako sa napchat zaujemcom do zadku
toto vobec ni je ukazovatel,a ani to nie je ukazovatel ze seriozny chovatel krmi 200€ granulami
seriozny chovatel pozna vsetkych svojich psov,10 generaci dozadu,aj ich rodicov a prarodicov,to je taky co sa zaujima

sorry za vylev,ale mi to prislo dost infantilne a naivne to spajat,ze seriozny chovatel ti da granulky a hracku :ach:



prosím nezjedzte ma... :plac: ide o to, že ak sa jedná o prvý vrh tak ti ťažko povie že pozná toľko generácii dozadu ak ich nemá...
S toho čo si napísala, by som povedala že i ja mám psa od "množiteľa" :heh: čo nie je pravda a to sme ten štartovací balíček dostali a tak ďalej...takže skutočne záleží od druhu chovateľa.
Prikláňam sa k tomu, že ak chovateľ napr. nemčúrov chová už niekoľko generácii tak ti dá rady do života s dogou a nie len balíček do začiatku - ja baličku do začiatku hovorím i skúsenostiam, radám a všetkým čo môže novému majiteľovi pomôcť a pripraviť ho na život s nemčúrom. Ale je možné že som sa zle vyjadrila, *u mňa úplne normálne :haha: že ma niekto nepochopí*

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Štv 10.05.2018 8:39

Ja to nepíšem v zlom. A že nepozná niekoľko generácií dozadu, ak má prvý vrh? Ja plánujem svoj prvý vrh a poznám Freyin rodokmeň lepšie jak svoj. :heh: Kto chce, info nájde.

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Štv 10.05.2018 8:49

Offtopic: asi to Faya pochopila tak, ze pozna osobne :lol: kedze pise, ze ich nemoze poznat, ak ich nema.
k tym startovacim balickom - je to uz taky standard, ze by som bola prekvapena, keby to chovatel nedal (na druhu stranu, niektori to snad aj prehanaju :heh: ), ale tak asi je nam vsetkym jasne, ze to nie je jedine meradlo slusneho chovatela.

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Štv 10.05.2018 10:14

Vikiki22 píše:Ja to nepíšem v zlom. A že nepozná niekoľko generácií dozadu, ak má prvý vrh? Ja plánujem svoj prvý vrh a poznám Freyin rodokmeň lepšie jak svoj. :heh: Kto chce, info nájde.


Je rozdiel (s môjho pohľadu) ak poznáš svoju fenu - jej rodičov, starých rodičov a x generácie dozadu, tak isto si zistíš informácie o budúcom tatkovi šteniat - ale znova je to o tom, že chovateľ krycieho psa ho bude poznať lepšie ako ty...i keď si dáš námahu na generáciu jeho rodičov a starých rodičov a tak ďalej.

Ale ak si "nováčik" a ideš si prvý krát kúpiť psa tak áno, zistíš si informácie (chovka, majiteľ, fena, krycí pes) ale do histórie chovu tej stanice sa nedostaneš - maximálne toľko čo chovka uvedie na nete, bude zverejnená na stránke klubu /ak v nejakom je/, ale bez kontaktu s chovateľom sa hlbšie nedostaneš.

Preto som možno uviedla hlúposť ohľadom "štartovacieho balíčka" pod ktorým som nemyslela len granule, hračku ale i tie skúsenosti... a predsa len majiteľ chovky i keď začína si pozná vrh /fenu, psa/ a vie poradiť, odporučiť či áno alebo nie...

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Štv 10.05.2018 14:42

Pozerám, že sa to tu celkom rozbehlo, len dodám, že psíka chcem brať z chovnej stanice s PP tak snáď sa o množiteľov jednať nebude :lol: ale je pravda, že to bude môj úplne prvý psík s PP a z nejakej chovnej stanice.
Čo sa granúl týka tak som sa to hlavne pýtal kvôli skúsenostiam viacerých chovateľov, som človek ktorý nemá rád ak má len jednu možnosť ale mám rád na výber... s jednou CHS som volal a tá odchováva šteňatá na Eminente, čo sa mne moc nepozdáva :ua: a aj preto hľadám skúseností a názory aj ďalších skúsených chovateľov :smile:

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Pia 11.05.2018 6:26

Vždycky môžeš časom prejsť na iné granule, barf, konzervy čo len chceš... s Eminentom skúsenosti nemám, pre mňa je to len značka, nikdy sme ju neskúšali - nemajú malé vrecia - takže sa neviem vyjadriť. Každému ale chutí niečo iné a zároveň koľko majiteľov toľko názor na granule. Môžu a nemusia mať výživovú hodnotu ktorá sa páči mne, ale majú výživovú hodnotu pre teba...
Myslím že ak prejdeš toto fórum nájdeš tu toľko názorov na granule, že i tak sa rozhodneš podľa seba a podľa toho čo ti malá/malý bude jest.

Offtopic: Potom by si sa mohol pochváliť drobcom :lol:
Odoslať odpoveď