Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hugo :) » Pon 23.03.2015 8:39

magnus, to rozoznávanie hračiek štýlom, že sa so spiritom zahráš, napr. s lankom pričom opakuješ: lano, lano :ha: (ja som sa cítila jak dement) potom psíka usadíš, hračku dáš medzi dve, pre neho nezáživné vecičky, ja som dávala telové mlieko a kladivo, fén, atď. a potom som mu povedala: kde je lano, hľadaj... a keď zobral do papuľky, lebo sa chcel hrať, pochvala, ďalšia hra... o týždeň, dva vyberieš inú hračku, raz dávaš medzi nezaujímavé veci tú novú, potom tú, s ktorou sa hral aj predtým ale každú nazvi inak. ak už mu to pekne ide, tak môžeš skúsiť dať obe medzi jednu nezaujímavosť... ak neide, tak krok späť. potom postupne zaaranžuješ ďaľšie a ďalšie hračky... my sme pri jednej, lebo toto sa hráme iba keď sa nedá ísť von :lol: ten dotyk nosom, na ten klikáš? ak ovláda dotyk na dlaň, zober knihu, daj vyššie, nižšie, nech sa dotkne aj tej. potom knihu môžeš položiť na zem, tak nech sa dotkne, môžeš postupne pribrať viacej knižiek, či hárkov papiera, porozkladať ich po izbe :no:
bicykel, zatiaľ nie, ja som začala okolo jedného roku... aj to bolo skoro pre neho, no ja som chodievala asi kilometer dva, potom som pol kilometra tlačila bajk, nechcela som aby sa zbytočne ničil... ani teraz ešte nedávam dlhšie trasy bez prestávky, mám takú appku na mobile, viem cca. koľko som prešla :no:
držím palce prckovi nech už môže čím skorej poskakovať, chúďa moje je nevybehané, tak nečudo, že by šiel von...

y2k, dorotky je mi ľúto... žiadne vajíčka na raňajky... :ua: aj môj my narobil rošambo, možno by mu aj prospelo keby dostal emukopanec do gebule, troška posunutý mozoček by mu konečne naskočil a začal fungovať ako má :ha:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Pon 23.03.2015 10:58

Nepaci sa mu to to je jasne :) ved takto to je tak na 5 minut potom to stopnem vzdy
Vedla bicykla som zobral Ritchieho prvy krat asi v 4och mesiacoch, jasne ze len na kusok mozno 100 metrov, len nech si navyka akoze co ma robit a takto raz za tyzden kusok
Prvu vacsiu vzdialenost asi 1 km presiel zhruba ked mal tak 6 mesiacov
No a potom bola zima takze pauza
A teraz az ked mal 9 tusim, to uz chodime tak 2-3 km
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Pon 23.03.2015 17:56

Hugo
Ja tu rozpoznavaciu hru s hrackami poznam, len ju nemozem aplikovat u nas doma. Magnus aj JJ su strasne na hracky zatazeni a nedaju pokoja a tak sa to da robit, len ked je Spirit so mnou sam a to je malokedy. Doteraz, ked boli doma, ze bolo skarede pocasie, tak sa natahovali s handrou alebo sa natahovali jeden druheho. Ja nemozem teraz Spiritovi nic rozkladat po izbe, lebo nemoze vobec chodit, musi lezat v pelechu. Dnes sme boli robit RTG + nova sadra a nedopadli sme nijak. Sice kost sa mu nepohla (to znamena, ze sme dali doma dobry pozor), ale noha sa mu krivi. Boli sa na to pozriet dvaja doktori, ale ze je to skoro po uraze a tak sa rozhodne na buduci pondelok. Som uplne znechutena. Spirit tam bol dnes v totalnom strese, cely cas som ho ukludnovala, len aby sa nehybal. Ked prisiel domov, hned isiel spat a to aj bez zradla.
Mame teraz velmi omedzene moznosti so Spiritom, ono po leziacky sa az tak vela hier neda hrat. Ale teraz je tak vymaznany, ako ziadny moj pes nikdy nebol.

Ty si niekedy pisala o stranke o dogach na FB, tak som to nedavno kukla a mala si pravdu, su tam odpovede skoro na vsetko, len je tam zle vyhladavanie. Skusim sa na ten bicykel opytat este tam, kedy zacat. Trubel plavat este nevie a este je aj zima a chodzou hmotu moc nenabereme. Uvidim, co vymyslime, len nech nemusi ist na tu operaciu. Vcera bol zraz ND v BA a tak strasne sme sa tesili az sme nakoniec nikam nesli. Pozerala si to? Bolo tam myslim 15 ND.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hugo :) » Pon 23.03.2015 21:06

chúďa prcek... je mi ho ľúto, a ešte 5 týždňov by mal byť v sadre? :oo: spýtaj sa na FB, určite poradia, aj keď si myslím, že je ešte skoro na bajk... ak, tak štýlom čo písal y2k, teda iba sto metrov, aby si zvykal naň. osvaliť sa dá hocikedy :no: hlavne nech je zdravý. väčšinou bicykel odporúčajú až po jednom roku, a u plemena ktoré rastie ako z vody sú kĺby veľmi namáhané... k tomu ešte aj ten bajk... podľa mňa nie... aspoň ja by som stopro počkala :yes:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Uto 24.03.2015 0:11

Tak neviem ci 5 tyzdnov, to iba v tedy ak nepojde na operaciu, inak dlhsie. Cert nam to bol dlzny. Minule mi uz aj sestricka povedala, ze aku mame smolu, ze sme stale chory alebo mame urazy. No som jej odpovedala, ze taketo veci sa psom v kotercoch na zahrade nestavaju. Cim viac ich clovek niekam berie a nieco chce s nimi zazit, tym väcsie riziko, ze sa nieco prihodi. Dnes som marodila so Spiritkom. Neviem ci z nervov, alebo z coho som sa normalne polozila. Toto sa mi uz velmi dlho nestalo. Chytla ma zimnica, toci sa mi hlava, tlak mam vysoky az k nebesiam. Ked Spiritko videl ako mi je, si na mna polozil hlavku a s ockami akoby mi hovoril "vsetko bude OK".
Uvidime, ked vyzdravieme, ako budeme osvalovat. Ta moja trubka sa malokedy rozbehne za druhymi psami (a malokedy aj za Magisom). On si pocka, kym sa niekto nepriblizi, ze uz by ho mohol mat na dosah a potom vystartuje. Po 20 metroch to vzda a caka znova. A tak dokolecka. A ja nemam na to aby som s nim behala, tak to budem musiet vymysliet inak. Az to bude aktualne, tak sa opytam na FB ci by nevedeli nejako pomoct - poradit.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hugo :) » Uto 24.03.2015 20:48

tak držím palce prckovi, nech sa čím skorej z toho dostane :ua:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Pia 27.03.2015 8:01

Tak vcera sme boli zase u veta. Spiritovi spadla sadra (nie uplne) a tak sme museli ist nechat urobit novu. Dala som ho hned aj znovu zrengenovat a vyzera to velmi dobre. :jupi:
Noha sa mu krasne zrasta, veto bol prekvapeny, ze ako rychlo a tak som a ho opytala, ze ako dlho este sadru a on ze 4,5 tyzdna. Miesto medzi prstami na nohe sa mu zacina trochu zaparovat a tak mu to vysusil a dal mu tam dezinfekcny sprej. Pytala som sa aj na rekonvalenscenciu a povedal, ze do mesiaca po zlozeni sadry by mal byt OK (sadra mu spadla preto, ze mu rapidne ubudlo svalov na nohe a tym sa mu noha zuzila). Tak drzte dalej packy aj ruky a hadam to dobre dopadne.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Ned 29.03.2015 18:38

taka otazka pomimo...
neviete o nejakom ubytovani v Tatrach kde by nemali problem s ponikom? :lol:
najlepsie v okoli Strba - Lucivna, cez Velku Noc len na 2 noci...
len keby nahodou...
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Pia 10.04.2015 10:30

Tak Tatry su uz za nami....tu par foto z vyletu :smile:
Prílohy
FullSizeRender (4).jpg
FullSizeRender (4).jpg (160.74 KiB) Zobrazené 1714 krát
FullSizeRender (3).jpg
Koniik hijo
FullSizeRender (3).jpg (162.43 KiB) Zobrazené 1714 krát
FullSizeRender (9).jpg
Co bude na veceru?
FullSizeRender (9).jpg (99.96 KiB) Zobrazené 1714 krát
FullSizeRender (10).jpg
Vystup na Hrebienok
FullSizeRender (10).jpg (134.3 KiB) Zobrazené 1714 krát
11076824_10205388389641629_491784315350000763_o.jpg
Dolu sa uz radsej zvezieme...
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Pia 10.04.2015 10:31

...
Prílohy
FullSizeRender (6).jpg
Brat Lord
FullSizeRender (6).jpg (132.87 KiB) Zobrazené 1713 krát
FullSizeRender (7).jpg
FullSizeRender (7).jpg (154.06 KiB) Zobrazené 1713 krát
FullSizeRender (8).jpg
FullSizeRender (8).jpg (180.89 KiB) Zobrazené 1713 krát
11146384_10205381965681034_7871850612178653304_o.jpg
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hugo :) » Pia 10.04.2015 13:51

krásne fotky, teším sa že si našiel ubytko :no: tú druhú doginku ste našli náhodne či to bolo rande? :lol:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Pia 10.04.2015 13:54

dohodnute rande...
je to jeho brat Lord, stretli sme sa aj s maminou Dolly ale ta nebola priatelska
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Sob 11.04.2015 6:46

krasne fotecky a ta z tej saliny nema chybu, ake tam ma vystrasene a vypulene ocka. Lord ma nadhernu hlavu s paradnym stopom :aplause:
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Sob 11.04.2015 9:33

Nebol vobec vystraseny skor unaveny tak asi to tak vyzera len
Lord bol krasny bohuzial as prilis velky a tazky, uz od malicka trpi na klby az tak ze skoro ani chodit nemoze a kedze nemoze sa mu prilis nevenuju a tak je z neho taky nemotorny oplaseny obor
Ritchie bol pri nom ako taky kludny uvedomely elegan :)
A pri tom on je najoplasenejsie decko na okoli :D
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Sob 11.04.2015 18:28

Najstastnejsi pes je unaveny pes.
A toho Lorda mi je luto, ze je takyto nevybureny. Uvidim, ze ako este mi dopadneme, ale rozhodne uz za 2 tyzdne zacneme pomaly zatazovat. Spirit sa uz nevie dockat svojej prvej vychadzky.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI