Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Pia 24.04.2015 14:41

Tak hlasime sa Vam so Spiritkom. Uz mame tyzden dlahu dole. Dnes idem na prvu vychadzku od urazu a zajtra prvykrat na cvicak. Posielam par foteciek.
Prílohy
Image00112.jpg
Image00124.jpg
Image00101.jpg
Image00001.jpg
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hugo :) » Pon 27.04.2015 8:21

tešm sa že je prcek v poriadku :smile: držím vám palce a nech si odteraz dáva pozor aby neprivolal žiadne skoroinfarktové stavy paničke :lol:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Str 06.05.2015 5:48

tešm sa že je prcek v poriadku :smile: držím vám palce a nech si odteraz dáva pozor aby neprivolal žiadne skoroinfarktové stavy paničke :lol:

Hlavne aby mi uz tie skoroinfartove stavy neprivadzal.
A ako sa mas ty s Huginom? Uz ho presklo "zizalie obdobie"? Aj fotka Huga by potesila. Teraz toto obdobie mam so Spiritkom. Menej zral, ked bol chory aby si velmi vahou nezatazoval zdravu nohu a teraz vyzera ako taka kostrnka. Uz do neho pcham aj panganin, dostava 1 ranajky a 2 vecere, tak uvidime, ci naberie. Ale aspon nezatazuje klby. Stale kriva, tak som zvedava ako dlho este bude.

A kto sa odtialto chysta na klubovku do Bojnej? Ja idem so Spiritkom kuknut, neprida sa niekto?
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hugo :) » Uto 12.05.2015 12:50

Magnus, či prešlo to žížalie obdobie? :lol: čojaviem, mne sa zdá byť furt hubeňour, iní vravia že je oká. tak neviem, ale som si istá že by som chrta psychicky nezvládla :heh: ale idem objednať vemená, vraj z toho pekne priberajú hafíci :no: keď sa mi podarí zohnať dofču, musíme aj k vetovi, poprosím ich či by ho neodvážili... som zvedavá.
Vidím že váš malý hrdina sa má fajn, prajem mu veľa zdravíčka :ahoj: a ako sa máte? my užívame dobré počasie, raz do týždňa vyberiem bajk a prebehneme sa. často nemôžem lebo mám starú libertu a na tých hrboľatých poľných cestách keby som šla častejšie, potom sadnúť si neviem :haha: Offtopic: mimochodom, vyrábajú sa vôbec bicykle s pedálovými brzdami? kukala som sa na nete ale ja som našla iba tie ručné... na niektorých miestach musí byť hugo na vodítku, to držím v ruke ale kebyže sa mykne, tak by som nestíhala zabrzdiť alebo by som sa prevrátila cez predné koleso...
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Uto 12.05.2015 12:53

Chysta sa dakto do Bojnej v sobotu?
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Uto 12.05.2015 13:45

Hugo
No Spiritko sa ma k svetu. Ja chodim na bike alebo kolobezku teraz aspon raz denne. Normalne som tomu prepadla. Ja sa nechavam tahat od Magnusa. Uz som ho naucila teraz aj "Magnus do lava" alebo "Magnus do prava" a fici ako mu zakricim, cize je to uplna parada. Som tu v dedine takou malou atrakciou, ale co uz. Spirit rozhodne este nemoze behat, som rada ze chodi, tak este bez neho ale na neskorsiu jedsen alebo buduci rok uz budem ucit aj jeho. Ja mam taky pas okolo mojho pasa, na to si pripevnim voditko s amortizerom a nechavam sa potiahnut (toto sa pouziva na doktreki a je to uplne super). Vsak na co ich vsetkych zivim, nech maka aspon jeden z nich :no: Ja som si minuly rok kupila novy bicykel a tak teraz mam s bicyklom vystarane a som nad mieru spokojna. V sobotu som spadla, preletela som cez riadidla a bola som riadne dolamana a cela fialova, no vcera a dnes uz sme znova ficali. Podla mna sa uz bicykle s pedalovym brzdenim nerobia :nwm:

Inak Y2K
Ja urcite do Bojnej idem, ides aj ty?

Par fotiek s nasimi dogusovymi kamaratmi teraz z vikendu a aj moja malickost, keby ma chcel niekto v Bojnej oslovit budem rada:
Prílohy
P5100015 (2).JPG
P5100007 (2).JPG
11198401_10152895507955745_60714774_n (2).jpg
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Uto 12.05.2015 13:58

Hej planujem ist...
Len neviem ci je vhodne zobrat aj Ritchieho :)
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Uto 12.05.2015 14:00

Preco nevies, ci je to vhodne?
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Uto 12.05.2015 14:08

Lebo Ritchie by sa chcel s kazdym hned hrat :lol:
Ale co je horsie, zacina byt majetnicky na fenky, ked je dakde fenka kde prideme a dalsi psi, tak ta uz je automaticky jeho a ostatni psi su hrozba a podla toho sa aj sprava
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Uto 12.05.2015 14:45

Tak aj Spiritovi huci v gul****, ale ja taketo akcie beriem, ze je to fajn socializacia, tak sa ho snazim brat vsade, kde sa len da. Tento tyzden mi prisiel nahubok, tak bude nosit.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Uto 12.05.2015 14:54

Na cvicak chodime aj medzi psov tak hadam socializacia nie je problem...
Skor sa mi zda ze kym nevidel na cvicaku agresivitu tak nebol taky, ale ked videl opakuje
No ved uvidime, zobrat ho ale chcem...
A aky nahubok ak sa smiem spytat
Take klasicke kose to nechcem ale keby bol nejaky iny mozno by sme skusili
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Str 13.05.2015 4:32

Tak nie je to ten klasicky kovovy nakupny kosik. Toto som si nechala vyrobit na zakazku, ale musim ho nechat trochu zmensit. Ja ked som merala, som nechala zbytocne vela volu a este aj ta, co to vyrabala, tiez nechala volu.
Inak je to mozne, ze opakuje, ale hormony, hormovy. Je to katastrofa. Mam to teraz doma a tiez je to so Spiritom niekedy zabavne. Tak sa na vas tesim, ked ma tam uvidis, tak nevahaj sa pristavit. Spoznas ma podla ND s flakmi :aaa:
Prílohy
P5110006.JPG
P5110004.JPG
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hugo :) » Str 13.05.2015 8:01

y2k, ja mám kovový (teda hugo, hoci niekedy mám pocit že mne by sa zišiel skôr :heh: ) mám ho rada, lebo nezapínam, iba nasadím na nos a remienok pretiahnem cez hlavu. vonku ho má tiež, piť s ním vie bez problémov ale sa nemusím báť že bude brať srajdy do úst... všade mŕtve vidím, tu potkan, hentam krt, ďalej vták...
aj keď hugo nebol bohviekao socializovaný, problém bol pri jednom plote... keď mal rok a dva mesiace, testosterón vrazil do mozgu, to som ho mala chuť mlátiť od rána do večera a potom od večera do rána... hučal na všetky strany, skákal, vzpieral sa na vodítku, ťahal, vrčal, úplný debil. teraz už aj na problémových miestach prechádzame na voľnom vodítku, ale často ho musím slovne napomenúť že bacha lebo aj ja som tu :no: niekedy sa stáva že nestihnem na začiatku, to si zavrčí, ale to už fakt zriedkakedy a mojou vinou. so psami navoľno je to ešte všelijaké, ak prídu sa zoznámiť v rámci normy, v pohode, ak prídu príliš rozkokošený radšej odháňam. ale on bol problémový od mala, aspoň vzhľadom na moje nulové skúsenosti...
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Str 13.05.2015 9:02

Ja mu nechcem dat ten "nakupny kosik" aj preto ze to zbytocne znervoznuje a hlavne preto ze tym moze viac ublizit ako ked ho nema.
On nema tendenciu ani kusat ani vrcat ani nic....
Dokonca aj ked sa dostal do fightu tak nekusal, len vrcal stekal a nechal sa kusat :lol:
ale to je zatial, mozno sa to zmeni a mozno aj k horsiemu
Ani s jedenim somarin nemame problem, to sa ucime od mala tak na toto je v pohode
ja by som ten kosik akoze chcel len na to aby sa ludia tolko nebali napriklad :lol:
a ten latkovy ci aky to je vyzera dobre :jop:

PS: zajtra mame presne rok :smile:
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Str 13.05.2015 9:11

Tuto par foto z minuleho tyzdna :ahoj:
Prílohy
IMG_0405.jpg
IMG_0391.jpg
IMG_0494.jpg
IMG_0384.jpg
IMG_0362.jpg
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI